Olhanense – Braga 0:2 (kon.) | FC Ferreira – Sporting 1:3 (kon.)
SC Olhanense
0:2 (0:0)
SC Braga
Sobota 05.04.2014, 19:00 • Estádio José Arcanjo, Olhão • Portugalská Primeira Liga

Z Estádio José Arcanjo je to pro tuto chvíli vše, již ve 21:15 ale startuje zápas mezi Pacosem Ferreirou a Sportingem Lisabon. Příznivci portugalské Primera Ligy si tak přijdou na své. Také tímto utkáním Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner. Do té doby. Na shledanou. (20:57:52)

Raul Rosescu mohl v páté minutě poslat Bragu do vedení, jenže nedokázal proměnit penaltu, své zaváhání však dokázal napravit šest minut před koncem, když zachoval pevné nervy a svou druhou penaltu v zápase s přehledem proměnil. V samotném závěru zápasu ještě zpečetil výhru hostů Piqueti Brito. Braga po tomto vítězství ztrácí na pátý Nacional jen tři body, jenže Nacional má zápas k dobru a je k účasti v evropských pohárech blíže. Konečný výsledek. Olhanense 0 Braga 2.

90+3
    Konec zápasu už se dohrává jen z povinnosti a Braga dnešní střetnutí zvládne.

90+2
    Běží druhá minuta nastavení a o výhru už by Bragu mohl připravit jen naprostý kolaps.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90
    Braga právě vstřelila branku!
    PIQUETI BRITO pečetí výhru Bragy!! Brito dostal krásnou přihrávku od svého spoluhráče, který se nezachoval sobecky, poté udělal kličku vybíhajícímu Belecovi a přízemní střelou uklidil míč do prázdné brány.

89
    DRŽENÍ MÍČE: Olhanense 50% Braga 50%

88
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Pardo, přichází Vukcevic.

87
    Braga připravila poslední střídání. Ze hřiště odchází Pardo, kterého nahradí Vukcevic.

86
    Žlutou kartu dostává Rusescu (SC Braga).

86
    Prado mohl vstřelit pojišťující gól, jeho přízemní střela z úhlu ale těsně minula vzdálenější levou tyč!

85
    Olhanense vybojovalo rohový kop, který byl odvrácen.

85
    Rusescu nyní dokázal odčinit neproměněnou penaltu z páté minuty zápasu.

84
    RAUL RUSESCU zachoval pevné nervy a tentokrát penaltu chladnokrevně proměnil!! Rumunský útočník vstřelil svůj pátý gól v letošní sezóně a poslal Bragu v závěru zápasu do vedení.

83
    Jander převzal kapitánskou pásku po Rui Duartem a nyní oslabil svůj tým.

82
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Jander (SC Olhanense).

81
    Jander sestřelil v pokutovém území Parda a Braga bude zahrávat druhou penaltu!

80
    Braga rozehrála rohový kop, k ohrožení domácí brány se ale opět nedostala.

79
    Diakhité zastavil útok Bragy, jejíž hráči si nedokázali po pádu jednoho z nich přesně přihrát.

78
    Střídání v týmu SC Olhanense: ze hřiště odchází Obodo, přichází Celestino.

78
    ROHOVÉ KOPY: Olhanense 5 Braga 5

77
    Braga rozehrála rohový kop na přední tyč, kde byl její následný centr odvrácen.

76
    Diakhité po levé straně pronikl do šestnáctky Olhanense a vybojoval pro Bragu další rohový kop.

75
    Hráči Bragy přešli do útoku, který zastavila nepřesná kolmá přihrávka.

74
    Střídání v týmu SC Olhanense: ze hřiště odchází Paulo Regula, přichází Murilo.

73
    Hráči Bragy se po dvojitém střídání Olhanense dostali konečně k rozehrání rohového kopu, Belecovu bránu ale neohrozili.

72
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Battaglia, přichází Nuninho.

72
    Střídání v týmu SC Olhanense: ze hřiště odchází Erivaldo, přichází Piqueti Brito.

71
    Erivaldo si v pokutovém území dobře hodil míč na pravačku a jeho následná střela byla sražena těsně vedle levé tyče!

71
    Hráči Bragy vzápětí centr z rohového kopu odvrátili a mohli vyrazit do útoku, přihrávka na Prada ale byla příliš prudká a míč skončil v zámezí.

70
    Regula napřáhl z hranice šestnáctky ke střele, která byla jeho spoluhráčem sražena mimo, přesto pomezní rozhodčí ukázal na značku rohového kopu.

69
    Hráči Olhanense založili útok dlouhým nákopem, po kterém byl domácím odpískán ofsajd.

68
    Další faul, který byl tentokrát odpískán Luiz Carlosi.

67
    Felipe fauloval a hosté měli k dispozici standardní situaci, jejich následný centr do šestnáctky byl ale odvrácen.

66
    ŽLUTÉ KARTY: Olhanense 4 Braga 2

65
    Regula nepříjemně dojel Parda a za svůj tvrdý skluz viděl žlutou kartu.

65
    Žlutou kartu dostává Paolo Regula (SC Olhanense).

64
    Diakhité byl faulován a útok Bragy ztroskotal.

63
    Střídání v týmu SC Olhanense: ze hřiště odchází Rui Duarte, přichází Femi .

62
    Domácí se dostali na pravém křídle k centru, který byl přetažený a dolétl až za postranní čáru. Braga mohla vhazovat.

61
    Hráči Olhanense přešli do útoku, který zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

60
    Battaglia rozehrál standardní situaci a do šestnáctky posílal střílený centr, který byl na přední tyči odvrácen.

59
    Žlutou kartu dostává Felipe (SC Olhanense).

59
    Erivaldo dostal dobrou přihrávku do běhu a na levém křídle vybojoval standardní situaci.

58
    Erivaldo se nedostal na dostřel domácí brány a Belec mohl v klidu vykopávat.

57
    Lucas Souza si připsal dobrý obranný zákrok a těsně před šestnáctkou zastavil útok Bragy.

57
    ROHOVÉ KOPY: Olhanense 4 Braga 4

56
    Olhanense přešlo do útoku a vybojovalo rohový kop, který rozehrál Paulo Sergio, jeho následný centr ale skončil pouze v náruči připraveného Eduarda.

55
    Battaglia předvedl narážečku s Pardem, hráči Bragy ale vzápětí o míč přišli.

54
    V další šanci se ocitl Dionisi, jeho přízemní střela z úhlu ale byla zablokována.

53
    Hráči Olhanense se řítili ve dvou sami na brankáře Eduarda, následná přihrávka na Paulo Sergia ale postrádala přesnost a z velice nadějného útoku domácích nakonec nic nebylo.

52
    Favoritem dnešního zápasu je Braga, s níž zatím Olhanense drží krok.

51
    Olhanense rozehrálo rohový kop a Eduardo musel z brány, aby míč vyboxoval do bezpečí.

50
    Paulo Sergio rozehrál standardní situaci a po jeho dobrém centru do šestnáctky se dostal jeden z jeho spoluhráčů do zakončení, následná střela ale směřovala pouze doprostřed brány, kde stál připravený Eduardo.

49
    Paulo Sergio byl faulován a Olhanense bude mít k dispozici standardní situaci.

48
    Braga před pár okamžiky spálila další šanci, kterou měl tentokrát na kopačce Battaglia.

47
    Mauro tak dlouho protestoval, až si řekl o žlutou kartu.

46
    Žlutou kartu dostává Mauro (SC Braga).

46
    Battaglia mohl vstřelil gól po velkém zmatku v šestnáctce Olhanense, jeho střela z hranice malého pokutového území se ale odrazila od břevna těsně před brankovou čáru!

46
    Hlavní rozhodčí Duarte Nuno Pereira Gomes si seřídil hodinky a dal pokyn k rozehrání druhého poločasu, jehož výkop obstarali hráči Bragy.

46

Na Estádio José Arcanjo za malou chvíli bude pokračovat druhým poločasem zápas mezi domácím Olhanense a Bragou. První poločas gól nepřinesl, i když k němu měl blízko Rusescu, který nedokázal proměnit pokutový kop.

Oba týmy si během prvního poločasu vytvořily slušné šance, žádný z hráčů se ale prosadit nedokázal. Nejblíže ke vstřelení gólu měl již v páté minutě Rusescu, z penalty ale Belece překonat nedokázal. Skóre po prvním poločase. Olhanense 0 Braga 0.

45+2

45+2
    Diakhité se ještě dostal po vynikající kolmé přihrávce za obranu do šance, z úhlu ale skvělého Eduarda překonat nedokázal!

45+2
    Rozběhla se druhá minuta nastavení a vypadá to, že v prvním poločase se s největší pravděpodobností gólu nedočkáme.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.

45
    Rui Duarte utrpěl velmi tvrdý zákrok u postranní čáry a musel být ošetřován. Hlavní rozhodčí však faul na jeho osobu neodpískal.

44
    DRŽENÍ MÍČE: Olhanense 45% Braga 55%

43
    Dionisi zůstal po souboji s Viníciusem ležet na hrací ploše.

43
    Hráči Bragy podnikli útok, který zastavila nepřesná finální přihrávka, a Belec mohl v klidu rozehrát.

42
    ROHOVÉ KOPY: Olhanense 1 Braga 4

41
    Jander zablokoval centr Erivalda a Braga měla k dispozici rohový kop, po jehož rozehrání se v pokutovém území dostal k hlavičce Rusescu, Belec ale dokázal jeho pokus skvělým zákrokem zneškodnit!

40
    Paulo Regula u postranní čáry nepříjemně dojel jednoho z hráčů Bragy, hosté se ale po rozehrání standardní situace k ničemu nedostali a jejich centr na přední tyč byl odvrácen.

39
    Pardo nedokázal na levém křídle zpracovat ideálně míč a vzápětí o něj přišel.

39
    Erivaldo měl nějaké zdravotní potíže a musel za postranní čáru, aby ho lékař mohl ošetřit.

38
    Paolo Sergio se k ničemu nedostal a Eduardo mohl v klidu odkopávat od své brány.

37
    Prado se málem dostal na zadní tyči po centru z pravého křídla do zakončení, před ním ale včas zasáhl jeden z obránců Olhanense, který míč dokázal odvrátit do bezpečí.

36
    ŽLUTÉ KARTY: Olhanense 2 Braga 1

35
    Dionisi (SC Olhanense) nepříjemně dojel u postranní čáry svého protihráče a za tvrdý faul uviděl žlutou kartu.

34
    Felipe Pardo se dostal na levé straně pokutového území ke střele, Belec ale dokázal jeho přízemní střelu z úhlu zneškodnit!

34
    André Pinto se dostal na pravém křídle k centru, který skončil pouze v náruči pozorného Belece.

33
    Pardo se snažil před pokutovém územím přetlačit svého protihráče, ten ho ale dokázal odzbrojit.

32
    To byla obrovská šance, na úvodní gól si ale ještě budeme muset počkat.

31
    Paulo Sergio mohl poslat Olhanense do vedení! Sergio si naběhl skvěle do šestnáctky, uprostřed níž se s trochou štěstí dostal k odraženému míči a jeho střela z první těsně minula pravý horní roh Eduardovy brány.

30
    Hosté rozehráli standardní situaci, na zadní tyči ale nebyl žádný z hráčů v bílém.

29
    Braga bude rozehrát standardní situaci a hlavní rozhodčí dal jasně gestem najevo, že její hráči musí počkat na hvizd.

28
    Diakhité odvedl v obraně dobrou práci a odkopl míč do bezpečí.

27
    Úvodních dvacet minut nabídlo čtyři dobré šance, na obou stranách po dvou, od té doby ale na nějaké vzrušení čekáme.

26
    Standardní situaci rozehrál sám faulovaný Felipe Pardo, jehož následný centr na přední tyč dokázal vyboxovat do bezpečí pozorný brankář Belec.

25
    Diakhité zboural u postranní čáry Parda a Braga bude mít k dispozici další standardní situaci.

25
    Zajímavá situace, upřímně nepamatuji si zápas, v němž by hlavní rozhodčí přišel o obě kopačky.

24
    Diakhité si musí zavázat kaničku, stejně jako hlavní rozhodčí, kterému se vyzuly obě kopačky.

24
    Rui Duarte dělal, co mohl, aby dostihl přihrávku svého spoluhráče, míč ale skončil v zámezí a Eduardo mohl v klidu vykopávat.

23
    Joaozinho zablokoval střelu Olhanense a navíc vybojoval odkop od brány, i když se jeden z domácích hráčů dožadoval rohového kopu.

22
    André Pinto si pomohl v souboji s protihráčem rukama a za držení mu byl odpískán faul.

22
    Skóre se mohlo měnit již v páté minutě, to by ale Rusescu musel naložit z nařízenou penaltou lépe.

21
    Je za námi úvodních dvacet minut. Olhanense hraje s Bragou bez branek 0:0.

20
    Ofsajd, v němž se ocitl domácí Paulo Sergio.

20
    Olhanense rozehrálo rohový kop a následný centr byl uprostřed pokutového území odvrácen.

19
    Eduardo si šel pro míč, jenže ho nedokázal udržet v rukavicích a jeden z domácích hráčů se málem dostal do zakončení, naštěstí pro Bragu to ale dobře dopadlo.

19
    Diakhité se pokusil dlouhým pasem vysunout svého spoluhráče na pravém křídle, jeho centr byl ale odvrácen do zámezí.

18
    FAULY: Olhanense 5 Braga 4

17
    Jander byl na vlastní polovině faulován a útočná snaha Bragy ztroskotala.

16
    Hráči Bragy se dožadovali odpískání ruky v pokutovém území, marně. Píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá.

15
    Braga vypálila nebezpečně zpoza šestnáctky a Belec měl co dělat, aby její pokus nadvakrát zneškodnil!

14
    Paolo Vinícius dokázal z levého křídla odcentrovat, v pokutovém území Olhanense ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

13
    Paulo Sergio zůstal ležet na hrací ploše a musel být ošetřován.

12
    Z následného útoku Bragy nic nebylo, stejně jako na druhé straně ze snažení Olhanense, jehož útok zastavila nepřesná kolmá přihrávka.

12
    Luiz Felipe fauloval ve středovém kruhu Luize Carlose, který si dobře pokryl tělem míč.

11
    Další faul, kterého se tentokrát dopustil Luiz Carlos.

10
    Battaglia fauloval u postranní čáry svého protihráče a Olhanense mohlo v klidu rozehrát, jenže vzápětí o míč přišlo.

9
    Útočnou akci Bragy zastavil ofsajd, v němž se ocitl Rusescu.

8
    Braga je v úvodu zápasu lepší a má územní převahu, ideální možnost ke vstřelení vedoucího gólu ale odmítla, konkrétně Rusescu, který neproměnil v páté minutě penaltu.

7
    Hráči Bragy vybojovali rohový kop, do zakončení se ale nedostali. Hosté zvolili rozehrávku nakrátko a vzápětí o míč přišli.

6
    Žlutou kartu dostává Miljkovič (SC Braga).

5
    Rusescu zahodil penaltu, Belec ho dokázal fantastickým zákrokem vychytat! Rusescu mířil dobře k levé tyči, Belec ale dokázal jeho přízemní střelu vyrazit.

4
    Jander fauloval v pokutovém území Rusescu a Braga bude zahrávat penaltu!

4
    Žlutou kartu dostává Jander (SC Olhanense).

4
    Hosté rozehráli standardní situaci a přetažený centr na zadní tyč byl odvrácen jedním z hráčů Olhanense na rohový kop.

3
    Jander se dopustil faulu a Braga bude mít k dispozici standardní situaci.

2
    Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je pan Duarte Nuno Pereira Gomes.

1
    Olhanense rozehrálo zápas a ihned se dostalo do první vážné šance, brzkého gólu jsme se ale nedočkali.

1
    Diakhité se dostal na přední tyči po stříleném centru svého spoluhráče z levé strany do zakončení, jeho střela z hranice malého vápna ale zamířila nad!

1

Hráči obou týmů jsou již připraveni na hrací ploše a zápas mezi Olhanense a Bragou může začít.

Těsně před výkopem

SC Olhanense: Belec – Luis Felipe, Oumar Diakhité, Kroldrup, Jander, Lucas Souza, Paulo Regula, Obodo, Rui Duarte (C), Paulo Sérgio, Dionisi.
    Náhradníci: Ricardo, Ricardo Ferreira, Celestino, Femi, Murilo, Sampirisi, Marreco Gouveia.

SC Braga: Eduardo – Miljković, Joãozinho, André Pinto, Paulo Vinícius, Luiz Carlos, Mauro, Rodrigo Battaglia, Felipe Pardo, Rusescu, Erivaldo.
    Náhradníci: Cristiano Pereira, Kadu, Tomás Dabó, Vukcevic, Nuninho, Erick Moreno, Piqueti Brito.

Rozhodčí: Duarte Nuno Pereira Gomes. Asistenti: V. M. Raposo Batista Tomé, N. Vicente. Čtvrtý rozhodčí: T. Martins.

Sestavy

Zatímco Olhanense bojuje o záchranu, Braga má před sebou tuhý boj o evropské poháry. Hosté jsou nyní šestí a na pátý Nacional ztrácí šest bodů, přičemž do konce sezóny zbývá pouhých pět kol.

Braga

Olhanense dokázalo naposledy naplno bodovat 23. února, když doma porazilo 2:1 Gil Vicente. Od té doby domácí odehráli pět zápasů, z nichž tři prohráli a zbylé dva skončily nerozhodným výsledkem.

Olhanense

Šestadvacáté kolo Primera Ligy zahájí v sobotu večer utkání, v němž Sporting Braga zavítá na hřiště posledního Olhanense. Duelem z Estádio José Arcanjo Vás bude provázet Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.