Bohemians 1905 – Plzeň 0:1 (kon.) | Sparta – Olomouc 4:0 (kon.) | Liberec – Příbram 3:0 (kon.)
FC Slovan Liberec
3:0 (1:0)
FK Příbram
Neděle 20.09.2015, 18:00 • U Nisy, Liberec • Synot liga • 7. kolo

Liberecký Slovan ve druhém poločase potvrdil roli papírového favorita přidal další dvě trefy. Příbram dnes vyšla gólově naprázdno, i když ke gólu rozhodně neměla daleko.

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek nedělního večera a zase někdy u dalších on-line přenosů brzy na počtenou. (19:52:26)

90+2

90+2
    Liberečtí fotbalisté měli v samém závěru ještě k dispozici rohový kop. Ten ale dokázala příbramská defenziva v poklidu odvrátit do bezpečí.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o 1 minutu.

90
    Končal si počínal hodně tvrdě v souboji s Jefremovem a po zásluze dostává žluté napomenutí.

88
    Po centru do pokutového území se k hlavičce protlačil Kerbr. Toho ale vychytal gólman Hruška.

87
    Liberečtí se snaží ještě něco vymyslet. Na pravé straně kombinuje Coufal s Jefremovem.

86
    Hnaníček se dostal do velmi slibné příležitosti! Domácí mu dali na hranici vápna až příliš volného prostoru ke střele a hostující záložník poslal míč jen těsně vedle pravé tyče.

85
    Slovan ale nezůstal u míče příliš dlouho. Nepřesná rozehrávka končí jen za brankovou čarou.

84
    Severočeši kontrolují závěr utkání. Rabušic navíc získal autové vhazování u rohového praporku.

83
    Bartošák jej přesně rozehrál do míst, kde operoval Pavelka. Jeho hlavička však nebyla vůbec povedená.

82
    Hra se přesouvá před branku Příbrami, kde domácí získali další roh.

81
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Herolind Shala, přichází Marek Bakoš.
    Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Vojtěch Hadaščok, přichází Antonín Barák.

80
    Do konce utkání zbývá posledních deset minut. O vítězství Slovanu už zřejmě nikdo nepochybuje.

79
    Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Jan Suchan, přichází Jiří Januška.

78
    Domácí gólman Koubek si připisuje další úspěšný zákrok. Hadaščok se šikovně protáhl po pravé straně a dostal se až do zakončení, které mělo skončit gólem.

76
    Jefremov se poprvé objevil u balonu a hned to zkusil přímou střelou na branku. Tu však o dobré dva metry minul. Hruška vůbec zasahovat nemusel.

75
    Rabušic se ale dopustil útočného faulu, když zezadu přistrčil hlavičkujícího Dosoudila.

74
    Tempo hry v posledních chvílích značně opadlo. Je jasné, že tři body pro Liberec už jsou takřka jasnou záležitostí. Přesto se domácí tlačí do útoku.

73
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Daniel Bartl, přichází Dmitrij Jefremov.
    V Příbrami zřejmě tuší, že z pod Ještědu body neodvezou.

72
    Hosté nesou aktuální výsledek hodně nelibě. O další zbytečný faul se postaral Hadaščok.

71
    Pilík teď pořádně "přejel" domácího Hovorku a může být rád, že se to obešlo bez žluté karty.

70
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Josef Šural, přichází Milan Kerbr.
    68. Herolind SHALA - 3:0

68
    Liberec právě vstřelil branku!
    I když byli hosté v posledních minutách lepším týmem, o další branku se postarali opět Liberečtí! Coufalův centr doputoval až k HEROLINDU SHALOVI, který se po efektní otočce prosazuje přesně k tyči – 3:0.

67
    Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází David Štípek, přichází Matěj Končal.

65
    Slovan si v posledních minutách dost koleduje! Pilík utekl liberecké obraně a trefil tyč Koubkovy branky. Následnou dorážku Hadaščoka na poslední chvíli zlikvidoval pohotový Hovorka.

64
    Středočeši ale zbraně neskládají a snaží se s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat.

63
    Ten teď ale svým spoluhráčům pořádně zavařil, když chyboval v rozehrávce. Svoji chybu však napravil včasným výběhem proti Štípkovi.

62
    Dlouhý centr Pilíka končí jen v místech, kde nestál z hostujících hráčů vůbec nikdo. Pro balon si tak v poklidu dokráčel domácí brankář.

60
    Přesně po hodině hry se velmi nepřesným centrem prezentoval Coufal, který poslal balon jen vysoko nad Hruškovu branku.

59
    Rezek se parádně opřel do balonu a z dobrých dvaceti metrů pořádně vystrašil gólmana Koubka, který měl s jeho pokusem plný ruce práce. Nakonec ale míč do svých rukavic ukryl.

58
    Hosté už zkouší směrem dopředu ledasco. Do útoku se nyní vysunul dokonce kapitán Zápatočný.

57
    Hra je v posledních minutách hodně nepřesná. Oba celky se u míče střídají a nikdo není schopen přesnější kombinace, která byla vedla k zajímavé šanci.

56
    Vzdušný souboj Pilík – Bartošák vyzněl lépe pro domácího obránce, který získal míč na svoji na stranu.

55
    Štípek si vzápětí nepohlídal obrannou linii soupeře a byl odmáván a odpískán ofsajd.

54
    Slovan ale dnes zatím bezchybně brání. Šural dobře napadal rozehrávku a o balon oloupil Divíška.

53
    Hosté se po inkasované brance oklepali a po delší době se osadili na útočné polovině, kde budou vhazovat.

52
    Sýkora poslal do pokutového území hodně nebezpečný centr. Nikdo v modrém se ale k němu neprotlačil.

51
    Nepřesná rozehrávka Středočechů končí až za brankovou čarou. Gólman Koubek bude rozehrávat.

50
    Navíc mohli Liberečtí přidat třetí zásah. Rabušic ideálně uvolnil Sýkoru. Jeho střela ale byla zblokována na roh.

48
    Severočeši i nadále diktují tempo hry. Příbram nyní vypadá hodně odevzdaně a jsem zvědav, co s nepříznivým výsledkem dokáže udělat.
    47. Radek DOSOUDIL - 2:0

47
    Slovan se ihned v úvodu druhého poločasu prosazuje podruhé a se ziskem třech bodů to vypadá zase o něco reálněji. Centr do šestnáctky si stoper Dosoudil nešťastně srazil do vlastní sítě a Liberec se tak na gól příliš nenadřel – 2:0.

46
    Příbram začala druhý poločas velmi aktivně. Po špatné rozehrávce ale bude Slovan vhazovat.

46

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Hlavní rozhodčí Hrubeš nepřidal ani minutu navíc a ukončil první poločas. Po něm jsou zatím rozhodně spokojenější domácí fotbalisté, kteří se díky trefě Pokorného dostali do vedení. Jinak je utkání poměrně vyrovnané a Příbram rozhodně není od zisku bodů tak daleko. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.

45

45
    Závěr prvního poločasu se pomalu blíží. Uvidíme, zda hlavní rozhodčí přidá něco nad rámec řádné hrací doby nebo pošle oba týmy do šaten.

44
    Hadaščok číhal za obranou soupeře, kam přihrávku také dostal. Balon si ale zpracoval pomocí ruky.

43
    Bartlova nedůrazná hlavička nebyla pro hostujícího gólmana žádný problém.

42
    Slovan se usadil na útočné polovině. Po faulu Suse na Bartošák je však dění přerušeno.

41
    Středočeši ale budou muset svůj útok začít až od vlastního brankáře Hrušky, kam se balon po obraném odkopu Hovorky dostal.

40
    Před námi je posledních pět minut prvního poločasu. Uvidíme, zda se hostům podaří ještě před odchodem do kabin srovnat se svým soupeřem krok.

38
    Nic vážného to ale zřejmě nebude. Šural už je na nohou a chystá se zapojit do hry.

37
    Jeden z hráčů Slovanu zůstává ležet v pokutovém území soupeře. Příbram sportovně posílá míč do zámezí a hlavní rozhodčí přerušil hru.

36
    Pilík fauloval na polovině hřiště Shalu a ten s rozehrávkou určitě spěchat nebude.

35
    Hra se v posledních minutách dost kouskuje, což vyhovuje spíše domácím, kteří mají zatím "nahráno".

34
    Vzápětí ještě Šural fauloval kapitána Zápotočného, kterému se sportovně omluvil.

33
    Hovorka se nakonec odhodlal k dlouhému nákopu dopředu. Tam ale Coufal o balon přišel.

32
    Hráčům v modrých dresech dodala úvodní branka sebevědomí a chuť. Aktuálně drží míč na kopačkách a trpělivě kombinují na polovině hřiště.

31
    Hadaščok se velmi nebezpečně dral libereckou obranou. Obranný zákrok Pokorného ale přišel včas. Slovan se v poklidu ubránil.

30
    Domácí měli vzápětí další standardní situaci z hodně nebezpečného místa. Tentokrát to ale gólem nekončí.

29
    Prvním karetním hříšníkem je hostující obránce Sus, který to tady pod Ještědem moc dobře zná.

28
    Slovan nemá dost a chce přidat další branku. Příbram se značně zaskočena.
    27. Lukáš POKORNÝ - 1:0

27
    Severočeši sehráli svoji standardku všelijak, jen asi ne tak jak chtěli. Přesto se dostávají do vedení! Bartl sklepl vysoký centr pod sebe, kde pohotově zareagoval LUKÁŠ POKORNÝ, který přesným zakončením z otočky otevírá skóre utkání – 1:0.

26
    Možná se dočkáme po přímém kopu Bartošáka. Ten zřejmě pošle centr do pokutového území.

25
    Zatím oba celky trápí hlavně nepřesná rozehrávka. I proto na nějakou větší gólovou šanci stále čekáme.

24
    Naopak Štípek směřoval svůj centr někam na zadní tyč, kde číhala hned dvojice hráčů. Na poslední chvíli však zakročil obránce Bartošák.

23
    Středočeši mají v posledních minutách mírně navrch. Slovan zatím toho příliš nepředvedl.

22
    Pokorný zachytil Susovu rozehrávku, která mířila do šestnáctky a osvobozuje svůj tým dlouhým odkopem.

21
    A přišli. Hráči Příbrami se v pokutovém území chytli kolem pasu a utvořili "hada". Ke gólu to ale nevedlo.

20
    Vzápětí na druhé straně vybojoval rohový kop Hadaščok. Uvidíme, zda hosté přijdou s nějakým netradičním signálem.

19
    Samotné exekuce se chopil sám nejlepší střelec Slovanu Šural. Jeho přízemní pokus ale rozhodně do kategorie povedených patřit nebude.

18
    Rezek fauloval na hranici vápna Šurala a domácí tak budou mít velmi slibnou pozici na ohrožený brankáře Hrušky, který musí vyhlásit pohotovost.

17
    Středočeši se v posledních chvílích poměrně osmělili a dobré dvě minuty operovali na útočné polovině. Hadaščok se ale dostal s míčem mimo hřiště.

16
    Sýkora ošklivě poslal na trávník Dosoudila a rozhodčí mu nyní hodně důrazně domlouvá.

15
    Liberečtí fotbalisté už se nadechovali k rychlému brejku. Ten ale zastavil hvizd hlavního rozhodčího, který přerušil hru kvůli nedovolené hře Šurala.

14
    Zápotočný si bude muset svoji rozehrávku zopakovat. Balon totiž nestál na místě prohřešku.

13
    Právě levý obránce Liberce Bartošák si připisuje první střelecký pokus, který ale skončil vysoko nad.

12
    Slovan ale i nadále zůstává na útočné polovině, kde bude vhazovat. Bartošák bude hledat někoho v modrém trikotu.

11
    Severočeši měli k dispozici vůbec první rohový kop. Centr Šurala ale k některému ze spoluhráčů nedoletěl. Naopak úspěšný zásah si připsal gólman Hruška.

10
    Domácí útočník Rabušic upadl po kontaktu s jedním z protihráčů. Píšťalka sudího však zůstala němá.

9
    Shala to se svým napadáním až příliš přehnal, když mu rozhodčí Hrubeš odpískal faul na Rezka.

8
    Příbramská defenziva ale zatím působí neomylně. Zápotočný odvrátil bez problémů balon do bezpečí.

7
    Úvod utkání je poměrně opatrný. Víc ze hry má však domácí Liberec, který je častěji u balonu a snaží se něco vymyslet.

6
    Hadaščok váhal se svým zakončením až příliš dlouho. Navíc při svém pokusu ještě podklouzl.

5
    První vážnější situace byla k vidění před Hruškou, kam poslal velmi nebezpečný centr Bartl. Nakonec celá akce končí jen odkopem od branky.

4
    Hráči v modrých dresech ale nezůstali u balonu příliš dlouho. Bartošák prodlužoval patičkou jen do autu. Sus se chystá na pravé straně vhazovat.

3
    Liberecký Bartl se pustil do křížku hned s dvojnásobnou přesilou a vykoledoval si faul.

2
    Divíšek ale pokazil přihrávku podél levé postranní lajny. Balon končí v zámezí a Slovan bude vhazovat.

1
    Příbram se ujala rozehrávky. Zatím trpělivě kombinuje na vlastní polovině a dopředu nijak nespěchá.

1

Oba týmy již nastupují na hrací plochu. Domácí Liberec v modrých dresech, hosté z Příbrami v černých.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Slovan Liberec: Koubek – Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák – Pavelka (C), Shala – Josef Šural, Sýkora, Bartl – Rabušic.

Náhradníci: Hladký – Sackey, Švejdík, Jefremov, Kerbr, Bakoš, Delarge.

1.FK Příbram: Hruška – Sus, Dosoudil, Zápotočný (C), Divíšek – Hnaníček, Suchan – Pilík, Rezek, Štípek – Hadaščok.

Náhradníci: Švenger – Barák, Brandner, Končal, Januška, Mareš, Tregler.

Rozhodčí: Hrubeš – Pilný, Arnošt.

Dlouhodobá vzájemná bilance hovoří pro Liberec, který se v rámci nejvyšší soutěže střetl s Příbramí již čtyři a třicetkrát, z toho v patnácti případech odešel jako vítěz. Dvanáctkrát se zrodila remíza a sedmkrát vyhráli Středočeši. V minulém roce však byla úspěšnější Příbram. Ta na domácím hřišti zvítězila 1:0 a ze severu Čech si odvezla bod za výsledek 0:0.

Předpokládané sestavy

FC Slovan Liberec: Koubek – Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák – Soungole, Pavelka – Šural, Shala, Delarge – Bakoš.

1. FK Příbram: Hruška – Rys, Dosoudil, Zápotočný, Divíšek – Hnaníček, Suchan – Pilík, Rezek, Štípek – Bednář.

Absence: O. Kolář, Obročník, Karišik, Folprecht (všichni zranění), Mudra (nejistý start) – Boháč (rekonvalescence).

Při pohledu na tabulku české nejvyšší soutěže jsou favority domácí hráči Slovanu. Těm se na úvod nového ročníku velmi daří, když zatím ještě neprohráli a celkem posbírali dvanáct bodů, které jim zajišťují dosavadní druhé místo.

To Příbramští takové úspěchy nemají. Po šesti odehraných kolech mají na svém kontě jen sedm bodů a to za dvě vítěství a jednu remízu. Třikrát se museli před svým soupeřem sklonit.

Hezký nedělní podvečer ze severu Čech. Před námi je utkání 7. kola Synot ligy, ve kterém se na stadionu U Nisy představí Slovan Liberec a 1. FK Příbram.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.