Dynamo Moskva – Nižněkamsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Čeljabinsk 1:4 (kon.)
Dynamo Moskva
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Sobota 26.09.2015, 16:00 • VTB Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém Dinamo Moskva přivítá na svém ledě Neftěchimik Nižněkamsk. Utkání začíná v 16:00.

DINAMO MOSKVA

Dvojnásobný vítěz Kontinentální hokejové ligy patří dlouhodobě k nejlepším celkům ligy a to zatím prokazuje i v této sezóně. Dinamo Moskva v dosavadním průběhu prohrál v základní hrací době jen tři utkání a se ziskem 21 bodů se nachází na páté příčce Západní konference. Výhodou Dinama je také pouhých 11 odehraných utkání. Většina týmů má totiž odehráno o jedno či dokonce dvě utkání více.

NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

Hostujícímu celku již dva roky utekly vyřazovací boje a letos se tak Neftěchimik určitě bude chtít prodrat do playoff. K tomuto cíli se tedy také Nižněkamsk zatím staví čelem a drží se na šesté příčce Východní konference. V porovnání s Dinamem Moskva je však na tom Nižněkamsk o poznání hůř. Hosté dosud získali dvacet bodů, ale mají odehráno 13 zápasů. Problém pak je především střílení branek. Průměr vstřelených gólů na zápas činí přesně dvě! Průměr Dinama je pak více než 3,0.

24.9.2015 Viťaz Mosk.oblast – Nižněkamsk 1:0
    20.9.2015 Nižněkamsk – Vladivostok 2:3
    18.9.2015 Nižněkamsk – Chabarovsk 3:2
    16.9.2015 Nižněkamsk – Novosibirsk 1:2 sn.

1.10.2012 Dinamo Moskva – Nižněkamsk 5:1

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Příjemné sobotní odpoledne! Ještě jednou Vás vítám u on-line přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se střetně domácí Dinamo Moskva a hostující Neftěchimik Nižněkamsk. Zápas by měl začít přibližně za 15 minut.

Týmy již jsou nastoupeny na modrých čarách, následuje státní hymna Ruské federace a po ní již nic nebude bránit úvodnímu buly zápasu.

00:01

00:17
    Hosté vyhráli úvodní buly a okamžitě nahazují kotouč do útočného pásma, kde svádí souboj u mantinelu.

00:41
    Jenže nyní už je puk na druhé straně hřiště a na pozoru se musí mít Sudnicin.

01:00
    První naprosto pohodový zákrok si připisuje hostující brankář, který bez potíží lapil nepovedenou střelu z mezikruží.

01:11
    Domácí ztratili puk na útočné modré, ale hosté nedokázali využít vznikajícího přečíslení tří na jednoho a právě jediný obránce Dinama se dostal ke kotouči.

01:57
    Galimov protečoval puk do útočného pásma, avšak hostující obrana ho posílá opět zpátky do neutrální zóny.

02:36
    Příliš dlouhou a nepřesnou rozehrávku hostujícího celku sice nikdo nezasáhl, ale zakázané uvolnění se ani tak pískat nebude. Jeden z hráčů Neftěchimiku byl dříve u kotouče a pokusil se dostat do střelecké pozice. Neúspěšně!

03:46
    Na druhé straně se musí ohánět Sudnicin, neboť domácí již více než minutu kombinují v útočném pásmu.

04:09
    Velmi dobrá střela Osipova končí na pravém betonu brankáře Neftěchimiku!

04:52
    Hosté si nepohlídali přechod přes modrou čáru a je jim pískán ofsajd.

05:12
    Uvidíme první přesilovou hru zápasu. Tu si po hákování Tima Kennedyho (NIZ) zahrají domácí.

05:29
    Dinamo Moskva se drží v útočném pásmu. Dosud jediná střela od modré čáry však mezi tři tyče nemířila.

05:38
    Až nyní musel zasahovat Alexander Sudnicin, který Nikulinovu svižnou ranou schoval někde pod betony.

05:50
    Hosté se osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry.

06:27
    Maxim Cvetkov vybojoval kotouč u mantinelu, zajel za bránu a na přední tyči se snažil překvapivou přihrávkou najít spoluhráče. Skvěle to udělal Sudnicin, který položil hokejku na led a zastavil puk.

07:12
    Hosté jsou v plném počtu, ale se závěrem přesilovky se domácí dostali do dobrého tlaku. Ten vyústil pouze sraženou střelou.

07:37
    Hráči Dinama již zvedali ruce nad hlavu, ale Daniil Tarasov z hranice brankoviště usměrnil přihrávku Nikulina jen do břevna! Obrovská šance domácího celku.

08:06
    Neftěchimik Nižněkamsk posouvá kotouč pouze na hokejky domácích obránců. Dinamo je zatím jasně lepším týmem, což potvrzuje statistika střel, která je momentálně 5:0!

08:55
    Po delší době se před bránu soupeře dostávají také hosté. Uvidíme, zda si vytvoří jakousi šanci.

09:38
    Oba týmy se nyní předvedly pouze vyhozením kotouče přes všechny čáry, ale na rozdíl od domácích, hostům se zakázané uvolnění píská.

09:55
    Buly ve středním pásmu sice vyhráli domácí, nicméně ke střele se dostal hostující Maxim Berezin. Obránci Neftěchimiku rána vůbec nesedla a kotouč zamířil hodně vedle brány.

10:30
    Maxim Cvetkov (DMS) nyní příliš dlouho držel protihráče a je potrestán dvěma minutami na lavici hanby.

10:49
    Alexander Lazušin si připsal dva jednoduché zákroky, když lapil dva pokusy od modré čáry.

11:15
    Dinamo Moskva posílá kotouč až k Sudnicinovi a celá čtyřka bránících hráčů odjíždí na střídačku.

11:37
    A další vyhození domácích. Tahle přesilovka se Neftěchimiku příliš nedaří.

12:24
    Nepříjemná situace pro Lazušina! Dobrou nabídku před brankoviště obdržel Igor Polygalov, který poslal puk na bránu a zde po nejistém zákroku domácího brankáře dvakrát dorážel Zdunov! Dinamo Moskva se protentokrát ubránilo, ale na trestnou lavici zamíří další hráč.

12:24
    Polygalova během dorážení poslal k zemi Dmitrij Višněvskij (DMS), který byl dle sudích příliš důrazný a je rovněž odsouzen k dvěma trestným minutám.

12:30
    Kratičká přesilovka pěti proti třem je u konce, ale hostům zbývá prakticky celá klasická početní výhoda.

13:23
    Jenže Dinamo hraje oslabení výborně a již podruhé posílá puk do středního pásma.

13:53
    Hosté se dostali k soupeřově bráně, avšak Polygalov poté nepřesnou přihrávkou vyhnal svého obránce zpět mezi modré čáry.

14:24

14:58
    Jeden z domácích se už už natahoval po puku, ale před bránou Sudnicina mu nakonec pšenka nekvetla a obrana Neftěchimiku si s nim poradila.

15:45
    První nebezpečný atak na domácího hráče sice prošel, ale po druhém je již vyloužen Igor Polygalov (NIZ), který se provinil krosčekem do zad Cvetkova.

16:10
    Nepřesná dělovka od modré čáry Sudnicina nezaměstnala, ale Dinamo je stále v blízkosti hostujícího brankáře.

16:38
    Tak to byla chuťovka! Alexander Sudnicin si počkal na střelu Iljy Nikulina, kterou dobře viděl a efektním semaforem lapil.

17:06
    Tlak Dinama přerušen ztrátou a následným rychlým přečíslením Nižněkamsku. To trochu lakomě vyřešil Žukov hodně nepřesným bekhendem.

17:22
    Postavení útočícího hráče v brankovišti znamená buly ve středním pásmu.

17:46
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Hosté sice nakonec přežili oslabení bez úhony, ale pouhou sekundu po návratu vyloučeného Polygalova se domácí ujímají vedení. Dinamo vykombinovalo celou akci až na modrou čáru, kde natáhl ke střele Osipov a jeho dělovku ještě před brankářem dokázal tečovat ANSEL GALIMOV, který otevírá skóre zápasu. Asistence: Alexander Osipov, Jurij Babenko
    17:46 Ansel GALIMOV - 1:0

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny, zdá se, že do kabin půjdou spokojenější domácí hráči.

19:55
    Další střelecký pokus Osipova lapil Sudnicin. Pár vteřin před koncem třetiny se ještě bude vhazovat po pravici hostujícího gólmana.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina dnešního zápasu je minulostí a domácí Dinamo vede po dvaceti minutách 1:0. Dá se říct, že od začátku zápasu byl moskevský celek lepší a nakonec se krátce po přesilovce v 18. minutě dočkal úvodní branky zápasu, kterou díky povedené teči oslavil Ansel Galimov.

Další třetina začne přibližně v 16:52.

20:01

20:16
    Dinamo vstupuje do druhé třetiny útočnou aktivitou. Domácí by jistě rádi hned ze startu druhé periody navýšili náskok.

20:48
    Neftěchimik velmi rychle ztrácí kotouč a ten se dostává až za Lazušina Odtud bude další akci rozjíždět Dmitrij Višněvskij.

21:25
    Milovzorov nyní zvolil nahození ze středního pásma a aspoň trochu zaměstnal Lazušina, který má kotouč v lapačce a přerušuje hru.

22:04
    Jeden z domácích se sice přihrávkou snažil nabít spoluhráči na modré, ale kotouč skončil u hostů. Ti si možnost přečíslení pokazili nepřesnou rozehrávkou.

22:35
    Domácí se s pukem sice daleko nedostali, ale budou mít možnost nápravy, když se v pohodě neatakováni vrací za vlastní bránu.

23:12
    Neftěchimik je zatím i v druhé třetině hodně nemohoucí a má problém s překonáním středního pásma. Kotouč nyní mizí na střídačce domácího celku.

23:32
    Rozehrávka hostujícího celku se kdesi zadrhla a Michajl Žukov hrál poté v ofsajdu. Hra je opět přerušena.

24:14
    Ojedinělá střela Neftěchimiku končí v ochranné síti. O zakončení se postaral Žukov.

24:28
    Příliš dlouhá rozehrávka Dinama končí zakázaným uvolněním. Utkání je v posledních chvílích hodně kouskováno a ani jeden z celků se nemůže dostat do útočného pásma.

25:14
    Až nyní se domácí dokázali vymanit ze středního pásma a rázem z toho bylo přečíslení tří proti dvěma. To přihrávkou na střed hřiště vyřešil Tarasov, ale jeho spoluhráč již bombou z mezikruží bránu netrefil.

25:29
    Další přerušení hry. Tentokrát způsobenu ofsajdem Dinama.

26:29
    Uběhla další minuta druhé třetiny a byli jsme svědky zajímavého akce Neftěchimiku. Tu řešil svižnou střelou Michajl Žukov a Lazušin si nebyl vůbec jistý, kde se dobrá střela od tyče odrazila. Nakonec puk zamířil zezadu mezi betony domácího brankáře, při kterém tak stála obrovská kopa štěstí.

26:58
    A opět Lazušin! Ten nyní musel řešit nepříjemný pokus o dorážku z hranice brankoviště.

27:32
    Neftěchimik Nižněkamsk se konečně začíná osmělovat a dostává se do dobrých šancí. Ty však zatím kýžené vyrovnání nepřinesly.

28:10
    Korjaginovu střelu od modré sice srazil hned první bránící hráč soupeře, ale obránce DInama nakonec zůstal u kotouče a snažil se přihrát do předbrankového prostoru. Puk končí v rohu kluziště.

28:57
    Na druhé straně si další úspěšný zákrok připisuje Alexander Lazušin, jenž kryl poměrně slabou střelu od mantinelu.

29:37
    Tak to byla naprosto výstavní akce domácích, kteří jdou do dvoubrankového vedení! Alexander Osipov skvělou přihrávkou přes celou šíři útočného pásma vyřadil ze hry polovinu obrany Neftěchimiku a poté již se další výbornou finální přihrávkou prezentoval Pestuško, který předložil kotouč jako na zlatém podnose ALEXANDRU AVCINOVI, pro kterého nebyl problém trefit prázdnou bránu. Opravdu akce jako z učebnice. Asistence: Maxim Pestuško, Mat Robinson
    29:37 Alexander AVCIN - 2:0

30:51
    Domácí se opět tlačili do útoku, ale nyní z toho pramení pouze vyloučení Maxima Cvetkova (DMS), který se provinil nedovoleným bráněním.

31:13
    Dinamo Moskva vyhazuje kotouč a rychle střídá.

31:40
    Hosté se až nyní dostali zpátky do útočného pásma a Lazušina tvrdou ranou prověřil Sergejev. Domácí brankář zasahuje a sudí přerušují hru.

31:59
    Další střela od modré čáry znamená pouze další pohodový zákrok Lazušina, který si i přes clonícího Stase našel kotouč.

32:20
    Domácí bez potíží vyhazují puk. Zdá se, že toto oslabení přežijí bez inkasované branky.

32:51

33:40
    Obrovská šance Nižněkamsku! Grigorenko si projel obranou Dinama jako nůž máslem, ale na fantastického Lazušina vyzrát nedokázal! Tim Kennedy pak v brankovišti dvakrát netrefil puk a nedokázal jej tak posunout do zcela odkryté brány.

34:02
    Obrana Dinama má v posledních minutách docela hodně práce. Neftěchimik se opravdu snaží a chce vyrovnat ještě před druhou sirénou.

34:48
    Trochu hluchou pasáž se budou snažit narušit domácí, kteří rozehrávají zpoza vlastní brány.

35:26
    Lahůdka pro Sudnicina, který lapil plachtící nahození a zařídil komerční přestávku.

35:29
    Příliš prudká rozehrávka hostujícího celku končí na zakázaném uvolnění. Hra se stěhuje zpět před Sudnicina.

36:27
    Tečovaná rána jednoho z hostujících hráčů končí v ochranné síti. Buly před Lazušinem.

36:38
    A hned po buly vlétli do útočného pásma domácí. Danil tarasov slabší střelou protáhl Sudnicina, který dnes i přes dvě inkasované branky předvádí výborný výkon.

36:50
    Hostující brankář dlouho nemohl najít kotouč, který nakonec nebezpečně proskákal vedle tyče jeho svatyně.

38:10
    Sledujeme poněkud nudnou a nevýraznou pasáž bez větších šancí. Puk končí mimo hrací plochu, což znamená vhazování ve středním pásmu.

38:40
    Opět je hra často přerušovaná. Poslední akci, která stojí za zmínku obstaral Juuso Hietanen, jehož dělovku Sudnicin vyrazil.

39:14
    Hraje se již poslední minuta druhé třetina, kotouč se nachází ve středním pásmu. Odtud nehrozí nebezpečí pro ani jednoho z gólmanů.

39:56
    Ještě jeden střelecký pokus si krátce před koncem druhé periody přichystal Michajl Žukov, ale s tímto zakončením Lazušin snad ani nemohl mít větší potíže.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

I druhé třetina zápasu je minulostí a i ta končí výsledkem 1:0. Druhý gól domácího celku přidal po opravdu výstavní akci ve 30. minutě Alexander Avcin, s jehož zakončením do odkryté brány nemohl Sudnicin dělat vůbec nic.Před Neftěchimikem je tak velmi složitá situace, neboť do třetí třetiny půjde s dvoubrankovým mankem.

Další třetina začne přibližně v 17:45.

40:01

40:18
    Velmi záhy po zahájení třetí třetiny se kotouč ocitl na střídačce Dinama a hra je po osmnácti vteřinách přerušena.

40:35
    Maxim Cvetkov se sice výborně snažil clonit Sudnicinovi, ale nakonec byl z předbrankového prostoru čistě odstaven a hostující brankář tak následnou střelu od modré čáry viděl a v pohodě lapil.

41:01
    Hodně nepovedenou dlouhou přihrávkou se nyní prezentoval jeden z domácích obránců, který zapříčinil zakázané uvolnění a buly po Lazušinově pravici.

41:29
    Velká chyba v rozehrávce Neftěchimiku! Alexander Bryncev si zahrával tak dlouho až mu kotouč před bránou vypíchl Avcin, který rychlým švihem prověřil pozornost hostujícího brankáře. Ten Nižněkamsk zachránil a Bryncev mu za to po zásluze poděkoval.

42:17
    Domácí již jsou opět v útočném pásmu a snaží se vytvořit zajímavou střeleckou pozici.

42:53
    V útočném pásmu se pro změnu ocitli hosté, ale ani ti se k zakončení nedostali.

43:30
    Po zakázaném uvolnění domácích a následném buly musel velký pozor dávat Lazušin, který čelil rychlé střele Grigorenka.

44:11
    Mohlo být téměř rozhodnuto! Domácí se dostali do přečíslení tří na dva, které skončilo několika velmi nebezpečnými dorážkami z hranice brankoviště. Následnou střelu od modré již Sudnicin schoval v lapačce.

44:11
    Před Sudnicinem se strhla menší šarvátka, ve které byli nejaktivnější Martins Karsums (DMS) s Kirillem Ljaminem (NIZ). Oba dostávají dvě trestné minuty za hrubost.

44:50
    Hra ve čtyřech je zatím hodně nevýrazná a kotouč se pohybuje především ve středním pásmu.

45:45
    Překvapivý pokus o vysunutí jednoho z domácích končí pouze na hokejkách hostujících obránců.

46:11
    Oba týmy hrají v plném počtu.

46:42
    Hostům se vůbec nedaří překonat výborně bráněné střední pásmo. S tím však naopak nemají potíže domácí, kteří jsou nyní častěji u puku.

47:02
    Maxim Karpov nahozením ze středního pásma trefil do hlavy Pujacse a ten se zřejmě bude muset podrobit menšímu ošetření. Následuje komerční přestávka.

47:50
    Juuso hietanen nahozením po delší době protáhl Sudnicina. Před hostujícím brankářem je poté opět velmi hustý provoz a buse se znovu vylučovat.

47:50
    Výsledkem je vyloučení pouze jednoho hráče, kterým je Alexander Jevsejenkov (NIZ). Ten chytl Hietanena pod krkem a dostává dvě minuty za hrubost.

48:12
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč a našetřit několik velmi cenných vteřin.

48:30
    Další vyhození Neftěchimiku. Ten se nyní opravdu skvěle brání.

48:50
    A teď je domácím dokonce pískán ofsajd. Tuhle přesilovku si Dinamo zřejmě za rámeček nedá.

49:18
    Až nyní je moskevský celek usazen v útočném pásmu. Dvě tvrdé střely od modré čáry zablokoval obětavý Zdunov!

49:50

50:12
    Dinamo je i po návratu vyloučeného Jevsejenkova v útočném pásmu. Velký tlak domácích!

50:27
    Tohle snad ani nemohlo skončit jinak! Naprosto utavení hráči Neftěchimiku již vůbec nestačili a výsledkem bylo hodně prostoru pro ILJU NIKULINA, který si sjel mezi kruhy a nechytatelnou dělovkou propálil hostujícího brankáře. Troufnu si říct, že je rozhodnuto! Asistence: Denis Kokarev, Konstantin Gorovikov
    50:27 Ilja NIKULIN - 3:0

52:12
    Domácí již hrají ve velké pohodě a kombinují v útočném pásmu. Hostům na zdramatizování zápasu zbývá posledních pár minut.

52:50
    Alexej Cvetkov (DMS) se provinil podražením a završuje tak dnes hattrick vyloučení.

53:36
    Hosté se sice dostali k několika střelám, avšak ani jedna nebyla příliš nebezpečná a Lazušin si v pohodě drží čisté konto.

54:20
    Dinamo nyní zahrozilo ve vlastním oslabení, nicméně pokus to byl opravdu jen propagační.

54:46
    Icing Neftěchimiku a hra se stěhuje před Sudnicina! Hostům se tato přesilovka vůbec nedaří.

55:02
    Je tady bitka!
    55:02 Povedená bitka Karpova s Lapenkovem

55:02
    Maxim Karpov (DMS) a Jevgenij Lapenkov (NIZ) se rozhodli okořenit samotný závěr utkání a rozdali si to v pohledném pěstním souboji. Karpov sice měl zpočátku navrch, ale poté inkasoval dva zásahy a jako první skončil na ledové ploše. Výsledkem je pětiminutový trest pro oba kohouty.

56:15
    Domácí fanoušci se sice dožadovali vyloučení, ale rozhodčí kontakt dvou hráčů na modré čáře neposoudili jako faul a nechali pokračovat ve hře.

56:50
    Kotouč se nyní nachází ve středním pásmu, což jednoznačně vyhovuje domácím. Ti s tříbrankovým náskokem v zádech nikam nespěchají.

57:53
    Tvrdý pokus z levé strany končí v náruči Lazušina, který je opravdu velmi blízko čistého konta!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a na 99% i celého zápasu.

58:57
    Jeden z domácích svádí souboj za bránou Sudnicina a snaží se vymotat před bránu.

59:02
    Snaha najít volného Avcina se s úspěchem nesetkala. Steně dopadly dva rychlé útoky na obou stranách.

60:00
    Hosté sice po velkém tlaku dosáhli branky, ale podle všeho šlo již o gól po vypršení šedesáti minut a Alexander Lazušin si tak připisuje čisté konto!

1:0, 1:0, 1:0! To jsou výsledky dnešních třetin, které znamenají vítězství domácího Dinama v poměru 3:0! Ve třetí třetině definitivně potvrdil tříbodový zisk ve prospěch moskevského týmu Ilja Nikulin, který bombou v 51. minutě propálil Sudnicina. Ten sice předvedl výborný výkon, ale na silný útok Dinama přeci jenom ve třech momentech nestačil a jeho tým odjede domů bez bodu.

STATISTIKY ZÁPASU

Střely na bránu: 27:21
    Trestné minuty: 15:13
    Vhazování: 33:33

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 5 125 diváků se s Vámi pro dnešek loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou! (18:27:22)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 18. Galimov (Osipov, Babenko), 30. Avcin (Pestuško, Osipov), 51. Nikulin (Kokarev, Gorovikov)

Dynamo Moskva: Lazušin (Šaryčenkov) – Višněvskij, Nikulin, Hietanen, Robinson, Korjagin, Osipov, A.Volkov – Kokarev, Gorovikov (A), Pestuško – Karpov, Cvetkov (A), Karsums – Galimov, K.Volkov, Babenko (C) – Brjuvkin, Těreščenko, Avcin – Tarasov
    Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Koval) – Rjasenskij, Sergejev, Berezin, Ogurcov, Ljamin, Pujacs, Bryncev, Jevsejenkov (A) – Zdunov, Milovzorov, Polygalov (A) – Žukov, Stas, Rybin (C) – Kennedy, Taffe, Grigorenoko – Lapenkov, Kulikov, Chajrullin

Rozhodčí: Rafael Kadyrov, Vladislav Kiseljov – Dmitrij Parfjonov, Alexander Sisujev

Diváci: 5.125