NY Rangers – Arizona 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Dallas 1:4 (kon.) | Ottawa – New Jersey 4:5 (1:2 po s.n.)
Nashville – Anaheim 5:1 (kon.) | Minnesota – Columbus 3:2 (kon.) | Chicago – Florida 3:2 (kon.)
Vancouver – Washington 2:3 (kon.) | San Jose – Los Angeles 1:4 (kon.)
Minnesota Wild
3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Columbus Blue Jackets
Pátek 23.10.2015, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám tu všechny milovníky hry zvané hokej! Kanadskoamerická NHL pokračuje také v noci ze čtvrtka na pátek a já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu přiblížím duel mezi Minnesotou Wild a Columbusem Blue Jackets. Favoritem utkání jsou domácí divočáci, kteří sice po třech úvodních výhrách naposledy dvakrát padli, ale stále jsou na tom mnohem lépe než tragičtí Modrokabátníci. Ti i po sedmi odehraných zápasech zůstávají jediným mužstvem v lize, které ještě nebodovalo.

Columbus Blue Jackets:
    Od týmu Blue Jackets se letos čekalo poměrně hodně, postup do play-off určitě. Vždyť kádr mužstva je na pohled více než slušný. Parta kolem Saada, Johansena, Dubinského, Jacka Johnsona nebo brankáře Bobrovského se však v úvodu sezóny neskutečně trápí a po sedmi zápasech ještě nemá na kontě jediný bod. Po poslední porážce, kdy hráči Columbusu doma padli s Islanders 0:4, si už vedení klubu řeklo dost a sáhlo k odvolání trenéra Todda Richardse.

V Minnesotě si tak debut na střídačce Modrokabátníků odbude hodně zajímavé jméno, kterým není nikdo jiný, než vyhlášený bouřlivák John Tortorella. Trenér, jenž v roce 2004 dovedl k zisku Stanley Cupu Tampu Bay a dlouho působil také v New Yorku Rangers, byl po konci svého posledního angažmá ve Vancouveru více než rok bez práce. Podle odborníků je přísný Tortorella přesně tím koučem, jehož v Columbusu potřebují, aby dosud spící mužstvo probudil.

Curtis McElhinney – 3z, průměr 3,06, úspěšnost 89,1%
    John Tortorella je zpět! Emotivní trenér nahradil na střídačce Blue Jackets Todda Richardse a v Minnesotě si odbude premiéru.

Minnesota Wild:
    Celek z Minnesoty zahájil sezónu poměrně dobře, když z pěti zápasů třikrát zvítězil a pouze jednou vyšel bodově naprázdno a se sedmi body mu v tabulce Západní konference patří sedmé místo. Nutno dodat, že všechny týmy, jež se nacházejí před Wild, mají odehráno více utkání. Divočáci vyhráli první tři duely nové sezóny, ale poté padli 1:2 v prodloužení na ledě LA Kings a naposledy si po prohře 1:4 neodvezli z Anaheimu ani bod. Podle statistik zatím trochu tápe brankář Devan Dubnyk, jenž patřil k velkým překvapením minulého ročníku. Naopak tradičním tahounem zůstává hvězdý Zach Parise, jenž se usadil na čele klubového bodování.

20.01. 2015: Minnesota – Columbus 1:3

"Možná právě potřebujeme takovýto kopanec do zadku", řekl Brandon Dubinsky na změnu trenéra. (y)

Posted by NHL.cz on 22. říjen 2015

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Folin, Scandella – Pominville, Granlund, Parise (A) – Niederreiter, Koivu (C), Zucker – Fontaine, Coyle, Vanek – Carter, Haula, Porter. Trenér: Mike Yeo

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Savard, Johnson, Prout, Tjutin, Murray, Goloubef – Foligno (C), Johansen, Saad – Jenner (A), Dubinski (A), Hartnell – Atkinson, Wennberg, Calvert – Clarkson, Campbell, Karlsson. Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: Kimmerly, Lee – Cvik, McElman.

Vše je připraveno k úvodnímu buly dnešního utkání.

00:01

00:51
    Dubnyk si na své konto připsal první zákrok, když vyrazil střelu Goloubefa.

02:06
    Čárový se upískl a odpískal zakázané uvolnění Wild, přestože k puku měl blíže domácí hráč. Diváci tento výrok "ocenili" bučením.

02:16
    Po Jennerově střele přerušil hru Dubnyk. Blue Jackets začali zápas aktivně.

02:31
    Domácí v postavení mimo hru.

02:40
    Puk opustil hrací plochu. Vhazovat se bude v obranné třetině Columbusu.

03:13
    Suter našel dlouhým pasem Fontaina, který ale nedokázal ujet hostujícím obráncům. Akce Wild přesto pokračovala a Bobrovskij nakonec musel přikrýt volný puk.

04:35
    Puk se nyní pohybuje daleko od obou branek.

05:04
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí se z ničeho nic prosazují! Ryan Suter zavezl podél levého mantinelu kotouč až na úroveň brankové čáry, poté ho nahodil do brankoviště a ZACH PARISE jej usměrnil za záda Bobrovského. Mám pocit, že ruský brankář mohl tuto přihrávku zblokovat. Asistence: Ryan Suter.
    Zach PARISE - 1:0

06:11

06:45
    Wild jsou povzbuzeni a usadili se v útočném pásmu.

07:12
    Z otočky vypálil mimo Dubinsky.

07:48
    Fontaine nemohl s pukem do útočného pásma, protože Vanek se nacházel v postavení mimo hru. Domácí útok tedy odešel střídat.

08:24
    Z pravé strany vypálil Pominville. Bobrovskij má puk ve své výstroji.

08:39
    Minnesotě byl odpískán icing.

08:44
    Hned po buly to zkoušel Prout, Dubnyk vyráží.

09:14
    Zucker se hnal dopředu po levém křídle, ale puk před ním stačil přikrýt Bobrovskij.

09:57
    Goloubef střílel téměř z rohu kluziště, puk až na domácího gólmana neprošel.

10:16
    Columbus právě vstřelil branku!
    Modré kabáty se radují z prvního vstřeleného gólu pod vedením Johna Tortorelly! Goloubefovu ránu od modré Dubnyk betonem vyrazil, ovšem k dorážce z ostrého úhlu se ještě dostal ALEXANDER WENNBERG a puk propadl pod tělem domácího gólmana do sítě! Devan Dubnyk zatím rozhodně není ve formě z loňské sezóny. Asistence: Cody Goloubef a Cam Atkinson.
    Alexander WENNBERG - 1:1

12:04
    Porterovu střelu udržel ve své výstroji Bobrovskij. Následuje reklamní přestávka.

12:51
    Na Atkinsonovu přihrávku nedosáhl natahující se Wennberg. Puk tak končí až v rohu za brankou.

13:24
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

14:00
    Oba brankáři si připsali jednoduché zákroky. Dubnyk nyní zachytil do lapačky puk po nahození Murrayho.

14:14
    Zakázané uvolnění domácích.

14:49
    Puk v ochranné síti za domácí svatyní. Reklamní přestávka.

14:52
    Bude se poprvé vylučovat. Domácí Justin Fontaine dostal dvě minuty za hákování.

15:01
    Blue Jackets musejí začínat od Bobrovského.

15:46
    Folignovo nahození bylo tečováno mimo.

16:02
    Domácí vyhazují.

16:18
    Saad se šikovně vytočil od brankové čáry, ale z bezprostřední blízkosti neprotlačil puk přes rozklek Dubnyna.

16:53

17:11
    Jenner z pravé strany jen lehce nahodil puk na Dubnyka, který ho uschoval do lapačky.

17:54
    Bobrovskij raději přikryl kotouč před dotírajícím Pominvillem. Buly v obranném pásmu hostí.

18:32
    Thomas Vanek sekl Atkinsona a jde na trestnou lavici. Columbus bude hrát druhou přesilovku.

18:57
    Johansenova střela z levé strany skončila na betonu Dubnyka.

19:06
    Wennberg našel před brankou Foligna, který puk zapasoval pod betony domácího gólmana.

19:39
    Hosté přesilovku využívají a jdou v závěru úvodní části do vedení! Střelu Murrayho před brankou šikovně tečoval Atkinson a Dubnyk puk vyrazil jen na hůl BRANDONA DUBINSKÉHO, který ho z bezprostřední blízkosti doklepl do prázdné klece. Asistence: Cam Atkinson a Ryan Murray.
    Brandon DUBINSKY - 1:2

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po první třetině může být John Tortorella s výkonem svých svěřenců spokojen. Columbus totiž vede na ledě Minnesoty Wild 1:2 a navíc je o něco lepším týmem. Domácí se přitom ujali vedení už v 6. minutě, kdy Suter připravil gólovou pozici pro Zacha Pariseho. V 11. minutě ale vyrovnal Alexander Wennberg a 21 sekund před sirénou otočil skóre na stranu Blue Jackets v přesilovce Brandon Dubinsky.

Střely na branku v 1. třetině – 6:13.

Další třetina začne přibližně ve 3:06.

20:01

20:41
    Po nepřesnostech na obou stranách se snaží rozehrát další útočnou akci hostující Savard.

21:05
    Hostující Scott Hartnell zůstal u zadního mantinelu v bolestivém předklonu. Rozhodčí raději přerušili hru, ale vypadá to, že útočník Blue Jackets bude v pořádku.

21:28
    Puk skončil v hledišti. Vhazuje se před Bobrovským.

21:40
    Bobrovskij sice ztratil svou hůl, ale domácí na něho vystřelit nedokázali. Nyní už si může gólman Columbusu svůj nástroj sebrat.

22:12
    Foligno usměrnil letící puk na hostující branku, ale Bobrovskij byl pozorný.

22:27
    Od modré vypustil pumelici Suter, Bobrovskij vyráží.

23:20
    Scandella od modré minul branku hostí.

24:14
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.

25:17
    Pokus Spurgeona nedoputoval až mezi hostující tyče.

25:41
    Domácí si vytvořili obrovský tlak, ze kterého vytěžili vyrovnání! Puk se po Spurgeonově ráně odrazil do vzduchu a jako první si ho dokázal najít NINO NIEDERREITER, jenž mezi kruhy z otočky vystřelil a černá pryž propadla mezi Bobrovského betony až za brankovou čáru – 2:2. Asistence: Jared Spurgeon a Mikko Koivu.
    Nino NIEDERREITER - 2:2

26:19
    Také na druhé straně to zkoušel otočkou Saad, ale Dubnyk byl na místě.

26:54
    Teď už je zase horko před hostující brankou. Wild se snaží strhnout vedení zpět na svou stranu.

27:40
    Clarkson vyvezl puk až do útočného pásma a donutil Dubnyka přerušit hru. Reklamní přestávka.

28:09
    Cody Goloubef udělal během několika sekund hned dva fauly a rozhodčí oba viděli! Dostává tedy trest na 2+2 minuty a domácí mají velkou šanci strhnout vedení na svou stranu.

28:41
    Rána Sutera skončila v Bobrovského lapačce.

28:44
    Niederreiter to zkusil přímo z buly, Bobrovskij puk drží.

28:46
    Zucker pálil jen do plexiskla za brankou.

29:00
    Teď už hosté vyhodili a mohou tak poslat na led čerstvé síly.

29:21
    Calvert dokonce v oslabení zaměstnal Dubnyka.

29:53
    Po přihrávce Granlunda nedostal puk do branky Mikko Koivu!

30:29
    Jennerovi se podařilo vyhodit.

30:56
    Zuckerovu mizernou přihrávku na Niederreitera zachytil obránce.

31:04
    Zucker vypálil z levé strany mimo.

31:12
    Domácí početní výhodu přeci jen využili a vedou 3:2! Zucker nahrával před branku THOMASOVI VANEKOVI, který puk pohotově tečoval za záda překvapeného Bobrovského! Tohle byl krásný hokejový moment od rakouského reprezentanta. Asistence: Jason Zucker a Jared Spurgeon.
    Thomas VANEK - 3:2

31:42
    Dubnyk zastavil střelu Saada. Následuje reklamní přestávka.

32:47
    Spurgeonovo nahození vyrazil Bobrovskij do rohu.

33:15
    Sergej Bobrovskij pokračuje ve svém špatném vstupu do sezóny. Dnes inkasoval už třikrát a na kontě má pouze 12 zásahů.

34:26
    Nyní sledujeme méně záživnou pasáž hry, na ledě se toho moc neděje.

35:25
    Vanek to zkoušel z ostrého úhlu, puk skončil za brankou. Poté ještě vracel kotouč do brankoviště Fontaine, ale Bobrovskij ho přikryl lapačkou. Reklamní pauza.

35:39
    Hartnellovu střelu od pravého mantinelu v pohodě pokryl Dubnyk.

35:57
    Hosté zahráli na icing, hra se vrací do jejich obranného pásma.

36:37
    Pominville hledal před brankou Granlunda, který puk ze vzduchu nezasáhl.

36:55
    Dubnyk přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levici.

37:29
    Carter poslal puk až do hlediště. Bylo to ale s tečí bránícího hráče a tak se bude vhazovat před Bobrovským.

37:48
    Calvertovu střelu z pravé strany vykopl Dubnyk pravým betonem.

38:44
    Wennberg z rohu nahazoval kotouč před branku, žádný z jeho spoluhráčů na něj nedosáhl!

38:56
    Devan Dubnyk si připisuje fantastický zákrok! Alexander Wennberg totiž zblízka dorážel do odkryté branky, ale Dubnyk natáhl svůj pravý beton a puk zastavil před brankovou čarou!
    Vynikající Dubnykům zákrok.

39:33
    Domácí ještě vybojovali buly v útočném pásmu.

39:51
    Předvedl se také zatím spíše kritizovaný Bobrovskij! Rus nejprve špičkou betonu vyrazil střelu Vaneka a poté učebnicově vyslajdoval dorážejícího Coyla.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina vyšla mnohem lépe domácím Divočákům. Ti v ní vstřelili dva góly a otočili skóre z 1:2 na 3:2. O vyrovnání se postaral ve 26. minutě po obrovském tlaku Nino Niederreiter. Ve 32. minutě se navíc krásnou tečí v přesilovce prosadil Thomas Vanek. Rozhodnuto však není o ničem, před námi je ještě minimálně dvacet minut zajímavého hokeje.

Střely na branku ve 2. třetině – 13:9, celkem – 19:22.

Třetí třetina začne přibližně ve 4:04.
    Selfíčko fanynek Wild.

40:01

40:49
    Domácí v postavení mimo hru. Ještě tu máme menší strkanici, ale za tohle se asi vylučovat nebude.

40:56
    Kotouč je na střídačce Wild. Vhazuje se ve středovém kruhu.

41:11
    Granlundovu bombu vyrazil Bobrovskij, puk do sítě nedostal ani dorážející Parise!

42:56
    Brodin nahodil puk na Bobrovského ze středního pásma, hostující gólman raději přerušil hru.

43:24
    Foligno se zpoza branky natlačil až k brankovišti, ale nedostal puk až k Dubnykovi.

44:12
    Od modré vypálil Prout, branku netrefil.

44:24
    Ostrou střelu Pominvilla vyrazil Bobrovskij před sebe a před dojíždějícím Parisem pak stačil zalehnout kotouč.

45:12
    Hosté ve třetí třetině ještě netrefili prostor mezi tyčemi.

45:42
    Až teď. S nahozením Clarksona ale Dubnyk neměl žádný problém.

46:06
    Dubinsky pálil z pravého kruhu pohotově, leč nepřesně.

46:29
    Nahození od modré udržel na svém těle Dubnyk. To bylo důležité, neboť u brankoviště číhal na případnou dorážku Saad.

46:29

46:42
    Johnsonovu střelu vyrazil Dubnyk a další rána Savarda se už mezi tyče nevešla.

47:42
    Zakázané uvolnění Wild.

48:25
    Nick Foligno vyrazil s pukem dopředu. Neměl však dostatečnou rychlost, aby se dostal do samostatného úniku a o kotouč ho nakonec čistě obral Ryan Suter.

49:39
    Po objetí branky to zkoušel Calvert. Dubnyk byl nalepen na svou tyč a puk do branky nepropustil.

50:14
    Máme před sebou necelých deset minut třetí třetiny. Domácí stále drží těsné vedení.

50:39
    Z pravé strany střílel Porter. Bobrovskij puk vyrazil ke Scandellovi, který ho ve snaze o dorážku nedokázal zkrotit.

51:43
    Dubinsky cpal puk před branku, kde ho netrefil Saad. Poté se ještě dostal ke střele Johnson, ale ta byla sražena mimo hrací plochu. Následuje reklamní přestávka.

52:03
    Domácí se už soustředí hlavně na obranu a čekají na brejky. Dopředu musejí hrát Modrokabátníci.

52:58
    Zucker dobře otravoval hostující rozehrávku. Bobrovskij před ním odpálil puk do rohu.

53:34
    Granlund nedovolil Bobrovskému rozehrát, ten musel puk podržet.

53:50
    Úmyslný ofsajd, domácí byli vykázáni až do svého obranného pásma.

54:28
    Hartnell se před brankou s pukem zajímavě otáčel, ale nedokázal ho zasunout mezi tyče.

54:34
    Icing domácích.

54:42
    Dubnyk u tyčky přikryl kotouč. Poslední reklamní přestávka.

54:49
    Další zakázané uvolnění domácího týmu.

55:10
    Savardovo nahození vyrazil Dubnyk jen před sebe a mohl být rád, že toho Foligno nedokázal lépe využít!

55:59
    Hráči Columbusu mají ještě čtyři minuty na vyrovnání, Wild se už jen brání.

56:29
    Jenner a Karlsson měli na hokejkách vyrovnání! Druhý jmenovaný střílel zblízka vedle.

57:09
    Koivu a Zucker vyrazili do protiútoku. Jejich spolupráci překazil obránce Savard.

57:43
    Domácí hrají v útočném pásmu a šetří tak cenný čas.

58:13
    Zucker se nepříjemně srazil se Suterem a rozhodčí raději přerušili hru.

58:13
    Time-out Columbusu.

58:13
    Sergej Bobrovskij se ještě vrací do branky, vhazuje se totiž ve středním pásmu.

58:34
    Střela Atkinsona byla prudká, ale Dubnyk ji viděl a má puk na hrudi. Bobrovskij již pustil do hry šestého hráče!

58:39
    Johnson zamířil od modré mimo.

58:51
    Koivu se ocitl v ofsajdu. Klec Columbusu zůstává prázdná, přestože se vhazuje u obranné modré čáry hostí.

59:31
    Parise vybojoval příležitost pro Coyla, který bekhendem minul prázdnou branku hostí!

59:58
    Zach Parise vyhazuje a je rozhodnuto!

Hokejisté Minnesoty dnes potvrdili roli favorita, když dokázali porazit Columbus 3:2. Modrokabátníci tak prohrávají i osmý zápas sezóny a zůstávají pevně přikováni na dně celé ligy. Svěřenci Johna Tortorelly se ve třetí třetině ze všech sil snažili vyrovnat, ale přes dobře pracující defenzivu soupeře se do šancí moc nedostávali.

Všechny góly tak padly už v úvodních čtyřiceti minutách. Domácí poslal v 6. minutě do vedení Zach Parise, ale Modré kabáty ještě do přestávky otočily skóre. V 11. minutě se nejprve prosadil Alexander Wennberg a v čase 19:39 využil přesilovku Brandon Dubinsky. Druhá perioda však patřila Divočákům. Vyrovnání na 2:2 vzešlo z pohotové otočky Nina Niederreitera a ve 32. minutě se v přesilovce prezentoval krásnou tečí Thomas Vanek. Tento gól byl nakonec i zásahem vítězným.

Střely na branku ve 3. třetině – 4:7, celkem – 23:29.

1. Jared Spurgeon (MNS) 0+2
    2. Ryan Suter (MNS) 0+1
    3. Cam Atkinson (CBJ) 0+2

Xcel Energy Center dnes navštívilo 18650 diváků. To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek noci! (04:52:47)
    Blue Jackets jsou teprve druhým týmem v historii NHL, který začal sezónu osmi porážkami. Hráči New Yorku Rangers zažili to samé v sezóně 1943-44.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Parise (Suter), 26. Niederreiter (Spurgeon, Koivu), 32. Vanek (Zucker, Spurgeon) – 11. Wennberg (Goloubef, Atkinson), 20. Dubinsky (Atkinson, Murray)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Savard, Johnson, Prout, Tjutin, Murray, Goloubef – Foligno (C), Johansen, Saad – Jenner (A), Dubinsky (A), Hartnell – Atkinson, Wennberg, Calvert – Clarkson, Campbell, Karlsson. Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: Kimmerly, Lee – Cvik, McElman

Diváci: 18650