Magnitogorsk – N.Novgorod 2:1 (1:0 po s.n.) | Čeljabinsk – Čerepovec 2:1 (kon.) | Ufa – Minsk 4:3 (kon.)
Toljatti – Jekatěrinburg 0:2 (kon.) | Kazaň – Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – CSKA Moskva 0:2 (kon.)
Jokerit – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Petrohrad – Chabarovsk 1:2 (po pr.) | Spartak Moskva – Vladivostok 5:4 (1:0 po s.n.)
Riga – Novokuzněck 4:3 (po pr.)
Neftěchimik Nižněkamsk
0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
CSKA Moskva
Pátek 15.01.2016, 17:00 • SCC Arena Petrochemist • KHL

To je z mé strany pro dnešek vše. Přeji hezkyý zbytek večera a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (19:30:42)

Buly: 33-35

Domácí měli ve třetí třetině obrovské příležitosti k navrácení do utkání. Protože jej ale nevyužili, utkání rozhodly obě branky, které padly během prvních pěti minut.

59:10
    Dnešní utkání sleduje 6000 diváků.

57:46
    Oddechový čas pro hosty.

57:26

56:50
    Skóre nyní svým pokusem nemění ani Daniel Sexton.

55:26
    Organizace hry Moskvy se hroutí a důkazem toho je i špatné střídání, díky kterému si domácí zahrajou další dvě minuty ve větším počtu.

54:58

53:04
    Polygalov zazdil jedinenčnou šanci skórovat.

52:58
    Za držení inkasuje Panin 2 minuty na trestné a dává tak soupeři třetí výhodu přesilové hry v této části klání.

52:08
    Podobně jako ve druhé části první třetiny, vidíme i ve druhé části třetí třetiny spíše boj a přetlačovanou než pohledný hokej.

50:08
    CSKA dokázalo vznikající tlak odvrátit a hra je tak vyrovnaná.

48:58
    Domácí se díky dvěma přesilovkám dostli do tempa. Tlak, který momentálně vytváří, je ale spíše platonický.

46:47

45:44
    Zhukov je aktivní i při této přesilovce. Ale Sorochina nepřekonal ani on ani Marek Kvapil.

44:47
    Nešťastné chvíle pro Ožiganova, který si půjde sednout na trestnou, sotva se vrátil do hry. Tentokráte vystřelil puk mezi diváky z obranného pásma, což je považováno za zdržování hry. Domácí tak mají opět šanci přesilové hry.

43:42

42:31
    Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí, ale Zhukov ani tentokráte nepokořil Sorochina.

41:42
    Domácí mají šanci vrátit se do zápasu. Ožiganov je totiž vyloučen za hákování.

Buly: 20-24

Ve druhé třetině byla pro změnu lepší Moskva a to prakticky o třídu. Hráči CSKA dokázali během druhé třetiny vystřelit vícekrát, než jejich dnešní soupeř za obě dvě části hry dohromady. Skóre se však neměnilo a tak oba týmy odcházejí do šaten opět za stavu 0:2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:20
    CSKA je druhou třetinu o třídu lepší, ale stav zůstává stále stejný.

38:49
    K jedné z mála střelm, které mají v této části hry domácí, letěla i od Marka Kvapila. Neměla však šanci na úspěch.

37:04

36:24
    Radulov je v této třetině jedním z nejviditelnějších hráčů. Jeho pokus však ani tentokráte brankovou síť nerozvlnil.

35:04
    Začíná se pořádně přitvrzovat. Za faul loktem jde zaslouženě na dvě minuty pykat Zdunov.

34:39
    Aktivní je opět Platt, ale ani tentokráte nezvýšil náskok svého týmu.

33:04
    Dva hráči, který jsou ve svých týmech dnes hodně vidět se do sebe pustili i jinak než hokejově a za vzájemnou potyčku si oba vysloužili trest na 2+2 minuty.

32:39
    Platt je po střeleckém úspěchu při chuti. Tak přesný jako při první střele však není. Se svými třemi střelami je zatím nejaktivnějším střelcem.

30:20

29:00
    Ani nyní se Radulov neprosadil.

28:20
    Domácí nestíhají hráče z hlavního města a zákonitě přichází faul, kterého se dopustil Ljamin, když podrazil soupeře.

26:40
    CSKA nasadilo obrátky a domácí k ničemu nepouští. Naopak sami hráči Moskvy vyslali již 8 střel v této třetině.

24:30
    Zhukov se nadvakrát neprosadil.

22:50
    Nástup do druhé třetiny měli lepší opět Moskevští. Ale druhý nejproduktivnější hráč KHL Radulov se tentokráte nezaskvěl, stejně jako Ljubimov.

Další třetina začne přibližně v 17:55.

Raketový nástup hokejistů Moskvy, kdy během úvodních čtyř minut dokázala vstřelit obě dvě branky a odezva domácího týmu, který CSKA začal přehrávat, slibovalo parádní hokej a velký přísun branek. Úderem poloviny třetině se však hokejový stroj zasekl a viděli jsme spíše přetlačovanou s minimálním počtem střel. I proto za stavu 0:2 odcházejí do šaten spokojenější hokejisté CSKA Moskva.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

18:50
    Prosadit se zkouší jediný Fin v tomto klání. Ani nyní však touš nekončí v brance.

16:09
    Právě zmiňovaná hvězda Jeff Taffe se sice dostal ke střele, ale Sorochin stále zůstává neprůstřelný.

14:09
    Vidíme spíše tuhý boj, ve kterém se příliš hráčů do zakončení nedostane.
    Domácí se letos hodně spoléhají na tohoto borce, Jeff Taffe je druhý v bodování týmu. Prosadí se i dnes?

Americký útočník Jeff Taffe má zkušenosti i ze zámořské NHL. Před touto sezónou však zkušený forvard posílil Nižněkamsk,...

Posted by KHL CZ/SK on Friday, January 15, 2016

12:04
    Domácí jsou aktivnější. CSKA drží Sorochin, který si připsal už 5 zásahů.

10:18

9:39
    Střela Jana Mursaka v brance neskončila.

08:18
    Na trestnou lavici odchází opět Jevsejenkov za nedovolené bránění.

07:04
    Domácí si vytvořili tlak, ale Zdunov nevyužila ani jednu ze svých šancí.

05:14

04:30

03:40
    Domácí reagují na ultrarychlý náskok hostujícího týmu, který má zatím 100% střeleckou úspěšnost a střídají brankáře. Sudnicina střídá Lisutin.
    3:40 Kirill PETROV - 0:2

3:40
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Více prostoru na ledě prospělo hostujícímu týmu,m který jde do dvoubrankového vedení zásluhou KIRILLA PETROVA. Asistence: Dmitry Kugryšev.

03:14
    Síly na ledě se srovnají. Asistent první branky Jan Mursak si půjde sednout za podražení.

02:30
    A je tady další nepříjemná zpráva pro domácí. Hráči Moskvy budou hrát první přesilovku v utkání za Jevsejenkovo držení.
    00:22 Geoff PLATT - 0:1

00:22
    Hned první střelou v zápase se prosadil jediný Bělorus ve službách CSKA GEOFF PLATT a posílá svůj tým do rychlého vedení. Asistence: Jan Mursak.

00:01

Neftěchimik Nižněkamsk: Lisutin (Sudnicin) – Ljamin, Ogurcov, Rjasenskij, Sergejev, Ščitov, Kuzmin, Jevsejenkov, Bryncev – Žukov, Jakimov, Volkov – Stoa, Polygalov, Kvapil – Taffe, Zdunov, Sexton – Chajrullin, Kulikov, Kitarov

CSKA Moskva: Sorochin (Fasth) – Ožiganov, Děnisov, Sergejev, Pivcakin, Mjasisčev, Panin, Naumenkov – Radulov, Muršak, Platt – Stojlarov, Petrov, Kugryšev – Tělegin, Pihlström, Ljubimov – Žarkov, Světlakov, Kuzmenko

Rozhodčí: Anisimov, Boman – Parfjonov, Sysujev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ačkoliv se dnes utkají dva týmy s dobrou formou, jasným favoritem je tým CSKA, který s Nižněkamskem prohrál naposledy v roce 2011.

Hokejisté z hlavního města Ruska jsou suverény letošního ročníku a jako jeden ze dvou týmů má již zajištěný postup do play off. To se evidentně odráží i na jejich báječné formě, která čítá čtyři vyhraná utkání v řadě. Velkou měrou k tomu jistě přispěl i Radulov, který je aktuálně druhým nejproduktivnějším hráčem KHL.

Neftěchimik Nižněkamsk vyhrál poslední dva zápasy, čímž si upevnil pozici na osmé příčce Východní konference a nyní může bojovat o lepší výchozí pozici do play off. Momentálně má bodově na dostřel Astanu a Kazaň a oproti Astaně je čeká jedno utkání navíc. Pro české fanoušky je možná zajímavé, že nejlepším střelcem domácích je český hokejista Kvapil. Dnes se však se svými spoluhráči musí vypořádat s překážkou jménem CSKA Moskva.

Hezký den Vám přeji z utkání hokejové KHL, ve kterém proti sobě nastoupí týmy Neftěchimik Nižněkamsk a CSKA Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.