Magnitogorsk – N.Novgorod 2:1 (1:0 po s.n.) | Čeljabinsk – Čerepovec 2:1 (kon.) | Ufa – Minsk 4:3 (kon.)
Toljatti – Jekatěrinburg 0:2 (kon.) | Kazaň – Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – CSKA Moskva 0:2 (kon.)
Jokerit – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Petrohrad – Chabarovsk 1:2 (po pr.) | Spartak Moskva – Vladivostok 5:4 (1:0 po s.n.)
Riga – Novokuzněck 4:3 (po pr.)
Salavat Julajev Ufa
4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
HC Dinamo Minsk
Pátek 15.01.2016, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Ufa na začátku třetí třetiny přišla o dvoubrankové vedení, když se během necelých šesti minut prosadili Matt Ellison a Dmitry Zenchorenko. Utkání poté směřovalo do prodloužení, to ale v čase 55:18 odmítl Teemu Hartikainen, který vystřelil favorizované Ufě těsné vítězství. Sledovali jsme nádherné utkání, během něhož podali skvělý výkon Andreas Enggvist a Linus Omark. Konečný výsledek. Salavat Julajev Ufa 4 HC Dinamo Minsk 3. (17:38:54)

59:21
    Brankář Kevin Lalande už je na střídačce a Dinamo Minsk to zkouší ve hře bez brankáře!

58:10
    Utkání se nám blíží ke konci a brankář Kevin Lalande zatím zůstává v bráně.

56:48
    Do konce utkání zbývají necelé čtyři minuty a Dinamo Minsk poslal čtvrtý gól do kolen.
    Teem HARTIKAINEN - 4:3

55:18
    Ufa právě vstřelila branku!
    TEEMU HARTIKAINEN střílí gól a v závěru utkání posílá Salavat Julajev Ufu!! Anton Lazarev přihrávkou zpoza brány našel v pravém kruhu pro vhazování volného Teema Hartikainena, který napřáhl ke střele po ledě a mezi betony Kevina Lalandeho zamířil ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Anton Lazarev.

54:14
    Ufa se ocitla ve velké šanci, Kevin Lalande ale vytáhl fantastický zákrok a pravým betonem střelu domácích hráčů vyrazil!

52:49
    Dinamu Minsk se nepodařilo rozehrát a je tu další zakázané uvolnění.

52:20
    Dinamo Minsk vyhodilo puk na zakázané uvolnění a poté si vyžádalo oddechový čas.

50:21
    Oleg Saprajkin se u levé tyče ocitl ve slibné šanci a z otočky se snažil vypálit bekhendem, jenže mu puk sjel z čepele hole a Kevin Lalande si připsal vleže nakonec snadný zákrok.

48:54
    Ufa vypálila od modré čáry, její střela ale obranný val nepropálila a byla sražena do rohu kluziště.

47:59
    Dinamo Minsk ve třetí třetiny dvěma góly vyrovnalo stav utkání na 3:3 a nyní je hra velice otevřená.

46:51
    Lisin se z pravého křídla skvěle natlačil před bránu, Kevin Lalande ale včas zavřel vrátka a jeho pokus vyrazil, stejně jako jeho následnou bekhendovou dorážku z otočky!

46:20
    Vladimir Sochatsky má ve třetí části plné ruce práce a nyní musel zasahovat proti střele Dinama z levého křídla.
    Dmitry ZENCHORENKO - 3:3

45:35
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    DMITRY ZENCHORENKO předvedl skvělou individuální akci a vyrovnává na 3:3!! Dmitry Zacharenko středem útočného pásma pronikl až k bráně Vladimira Sochatskyho a z hranice brankoviště poté puk z blízkosti umístil do levého horního rohu brány. Asistence: Sergej Drozd.

45:04
    Ryan Gunderson mohl udeřit v oslabení, když si z pravého křídla skvěle vybruslil před bránu a poté se snažil zamířit mezi betony Vladimira Sochatskyho, ten je ale včas sklapl k sobě!

44:24
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa: Oleg Saprajkin dostal menší trest, 2 minuty držení hole.

44:24
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk: Jevgenij Nogačjev dostal menší trest, 2 minuty hákování.

43:53
    Hráči Ufy nyní jako supi krouží kolem brány Kevina Lalandeho, zatím se ale nedostali ke střele, která by ohrozila jeho bránu.

43:09
    Alexander Pavlovič napřáhl na levém křídle ke střele zápěstím a pozorný Vladimir Sochatsky ukryl puk v lapačce.

42:34
    Dinamu Minsk se nyní nepodařilo přesně rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Kevina Lalandeho.

42:00
    Matt Ellison mohl vyrovnat na 3:3, když se v levém kruhu pro vhazování dostal ke střele bez přípravy a puk těsně nad ledem směřoval přesně k levé tyči, Vladimir Sochatsky ale vytáhl fantastický zákrok, když jeho pokus zastavil pravým betonem a poté puk v leže ukryl pod lapačkou!

41:43
    Naopak Ufa potřebuje nyní opět začít rychle bruslit a dostat se zpět na koně.

41:15
    Dinamo Minsk prožívá fantastický vstup do poslední třetí třetiny a ještě má spoustu času na to, aby se pokusilo vyrovnat.
    Matt ELLISON - 3:2

40:28
    MATT ELLISON se prosazuje z dorážky a snižuje v úvodu třetí části skóre na rozdíl jedné branky!! Matt Ellison se u pravé tyče po zákroku Vladimira Sochatskyho dostal k odraženému puku a z ostrého úhlu ho poslal do prázdné brány. Asistence: Jonathan Cheechoo, Ryan Gunderson.

40:02
    V Ufa Areně právě odstartovala třetí část zápasu, ve které Dinamo Minsk dohrává přesilovou hru.

40:01

Třetina třetina začne přibližně v 16:46.

Domácí hokejisté Ufy vstoupili do druhé třetiny výborně a po necelé minutě se ujali podruhé v zápase vedení, když Andreas Engqvist po návratu na led z trestné lavice našel Linuse Omarka a ten poté zamířil přesně do černého. Dinamo Minsk si v polovině zápasu vytvořilo velkou převahu, jenže ji nedokázalo využít a naopak inkasovalo poté, co se v přesilové hře po přihrávce Linuse Omarka zpoza brány prosadil Andreas Engqvist. Skóre po 40 minutách. Salavat Julajev Ufa 3 HC Dinamo Minsk 1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59
    Dinamo Minsk se sice dokázalo usadit v útočném pásmu, ke střele mezi tři tyče se ale na levém křídle nedostalo.

39:15
    Roman Děrljik se snažil v pádu zablokovat střelu Dinama Minsk z blízkosti modré čáry, což se mu podařilo, jenže vzápětí hokejkou podrazil nechtěně protihráče. To byl hodně smolný obranný zákrok.

39:07
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa: Roman Děrljik dostal menší trest, 2 minuty podražení.

39:00
    Místní hlasatel v Ufa Areně ohlásil poslední minutu druhé třetiny.

38:37
    Hra je nyní hodně neurovnaná a puk směřuje z jedné strany na druhou, ovšem bez nějaké šance na jedné nebo druhé straně.

37:43
    Dinamo Minsk sice po druhém inkasovaném gólu zvýšilo obrátky, gól se mu ale vstřelit nepodařilo a naopak inkasovalo.

37:13
    Do konce druhé třetiny zbývají odehrát necelé tři minuty a Salavat Julajev Ufa má vývoj utkání pevně ve svých rukou.

36:28
    Vyloučený Ryan Vesce je zpět na ledové ploše a oba dva týmy hrají v plném počtu.

35:44
    Salavat hraje v plném počtu a Ufa má k dispozici přesilovou hru, která potrvá necelých 40 sekund.

35:08
    Hra se ve hře 4 na 4 a po návratu Sergeje Sojna na ledovou plochu si Ufa zahraje krátkou přesilovou hru.

34:25
    Ryan Vesce za vlastní bránou ve snaze získat puk podrazil svého protihráče a přesilová hra Dinama Minsk skončila.

34:21
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk: Ryan Vesce dostal menší trest, 2 minuty podražení.

34:14
    Ufa mohla udeřit v oslabení, přečíslení dva na jednoho ale zhatila nepřesná finální přihrávka.

33:39
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa: Sergej Sojn dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

33:28
    Salavat Julajev Ufa se v pohodě ubránil a po rychlém protiútoku vypálil od modré čáry, střela domácích hráčů ovšem zamířila pouze doprostřed brány a Kevin Lalande ji podržel.

32:47
    Vladimir Sochatsky na opačné straně ledové plochy ukryl nahození Dinama Minsk ze středního pásma pod lapačkou a poté rychle rozehrál za svou bránu, aby se nepřerušovalo.

31:48
    Ufa vypálila z levého kruhu pro vhazování a její následná střela skončila na hrudi připraveného Kevina Lalandeho, který poté podržel puk.
    Andreas ENGQVIST - 3:1

30:55
    ANDREAS ENGQVIST zmrazuje Dinamo Minsk, které bylo během posledních minut lepším týmem, a v přesilové hře zvyšuje na 3:1!! Andreas Engqvist vypálil po přihrávce Linuse Omarka zpoza brány na levém křídle z ostrého úhlu a jeho střela se od pravého ramene Kevina Lalandeho odrazila do sítě. Asistence: Linus Omark.

30:08
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk: Alexej Kaljužni dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

29:48
    Paul Szczečura se snažil z mezikruží zamířit přesně k levé tyči, Vladimir Sochatsky ale předvedl skvělý zákrok a pravým ramenem jeho pokus vyrazil mimo!

29:20
    Dinamo Minsk bylo během úvodních 27 minut dnešního zápasu jasně horším týmem, nyní ale jeho hráči začali bruslit a vytvářejí si nebezpečné brankové příležitosti.

28:45
    Dinamo Minsk vypálilo na levém křídle od mantinelu a Vladimir Sochatsky ukryl puk ve své výstroji.

28:04
    Jonathan Cheechoo se u levé tyče ocitl v obrovské šanci a bekhendem se snažil puk poslat do prázdné brány, jenže jeho zakončení mezi tři tyče nezamířilo a brána Vladimira Sochatskyho jako zázrakem přežila!

27:44
    Kdyby si Alexander Pavlovič lépe zpracoval puk, mohla z toho být obrovská šance.

27:29
    Alexander Pavlovič se u levé tyče dostal k odraženému puku, poté si ho ale nechtěně ukopl a marně se po něm natahoval holí.

27:08
    Dinamo Minsk v levém rohu útočného pásma skvěle zabojovalo a dokázalo puk získat.

26:37
    Vladimir Sochatsky zastavil nahození Dimana Minsk z levého křídla a přerušil hru.

25:35
    Andreas Engqvist se zrodil nikým neatakovaný před bránou a poté předvedl pěkný bekhendový blafák, u levé tyče ale nedokázal puk zvednout nad pravý beton Kevina Lalandeho, který ho vleže vychytal a připsal si fantastický zákrok!

24:13
    Ufa je v dnešním zápase jasně lepší a Dinamo Minsk vůbec nestíhá.

23:53
    Denis Bodrov se po krásné přihrávce Maxima Mijorova ocitl u levé tyče v obrovské šanci a mířil přesně do levého horního rohu, brankář Kevin Lalande ale předvedl fantastický zákrok a pravým ramenem jeho pokus vyrazil mimo!

23:27
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk: Charles Linglet dostal menší trest, 2 minuty zásah do oblasti hlavy a krku, plus osobní trest, 10 minut nesportovní chování.

22:16
    Ufa potvrzuje roli favorita a podruhé v zápase vede.

21:56
    Salavat Ufa v první třetině přestřílel Dinamo Minsk 16:2 a jeho vedení je po obrovské převaze zasloužené.
    Linus OMARK - 2:1

20:37
    LINUS OMARK vrací na začátku druhé třetiny Salavatu ztracené vedení a Ufa vede nad Dinamem Minsk 2:1!! Andreas Engqvist se ihned po návratu na led zapojil do útočné akce a přihrávkou našel Linuse Omarka, který rozvlnil přesnou střelou síť za zády Kevina Lalandeho. Asistence: Andreas Engqvist.

20:23
    Vyloučený Andreas Engqvist je zpět na ledové ploše a Ufa hraje v plném počtu.

20:04
    V Ufa Areně začala druhá třetina, ve které Dinamo Minsk dohrává přesilovou hru ze závěru úvodního dějství.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 15:53.

Salavat Julajev Ufa vstoupil do utkání dobře a po neuznané brance Alexandera Nesterova se přece jen ujal vedení, když se na začátku druhé poloviny první třetiny prosadil z dorážky Sergej Sojn. Dinamo Minsk v závěru úvodního dějství ale mělo k dispozici krátkou přesilovou hru 5 na 3 a minutu a 14 sekund před zazněním sirény ji dokázalo využít, když se po šťastném odrazu puku prosadil Jonathan Cheechoo. Skóre po první třetině. Salavat Julajev Ufa 1 HC Dinamo Minsk 1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:49
    Do konce první třetiny zbývá jedenáct sekund.

19:22
    Dinamo Minsk rychle využilo krátkou přesilovou hru 5 na 3 a nyní se může v početní výhodě ještě pokusit stav utkání úplně otočit.
    Jonathan CHEECHOO - 1:1

18:46
    JONATHAN CHEECHOO využívá krátkou přesilovou hru 5 na 3 a vyrovnává v závěru první třetiny na 1:1!! Jonathan Cheechoo se dostal u levé tyče k puku po přihrávce Ryana Gundersona a poslal před bránu přihrávku, po které se kotouč od brusle jednoho z bránících hráčů Ufy odrazil k pravé tyči. Salavat inkasoval hodně nešťastný gól, ale i takové občas padají. Asistence: Ryan Gunderson, Matt Ellison.

18:22
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa: Andreas Engqvist dostal menší trest, 2 minuty podražení.

18:11
    Dinamu Minsk se sice daří usadit v útočném pásmu, jenže jeho hráči se nejsou schopni dostat ke střele.

17:18
    Dinamo Minsk vyhrálo vhazování v útočném pásmu, Ufě se ale vzápětí podařilo puk v mezikruží získat a vyhodit ho ke středovému kruhu.

16:55
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa: Nikolaj Prochorkin dostal menší trest, 2 minuty podražení.

16:16
    Ufa přečkala druhou přesilovou hru Dinama Minsk a hraje opět v plném počtu.

15:57
    Denis Bodrov ve středu ledové plochy pronikl do útočného pásma a poté se mezi dvěma protihráči protáhl do zakončení, jeho bekhendové zakončení u pravé tyče ale bylo příliš slabé a Kevin Lalande přikryl puk na ledě lapačkou.

14:50
    Ufa zvládá druhé oslabení v dnešním zápase skvěle a navíc se ji daří vyhazov puk k bráně Kevina Lalandeho.

14:12
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa: Maxim Mijorov dostal menší trest, 2 minuty slovní napadení rozhodčích a nesportovní chování.

14:07
    Kevin Lalande zastavil nahození Ufy ze středního pásma a před jeho bránou se poté strhla potyčka, po které se bude vylučovat.

13:34
    Teemu Hartikainen si z pravého křídla skvěle vybruslil před bránu a poté se snažil puk zasunout mezi betony Kevina Lalandeho, ten ale včas zavřel vrátka a po skvělém zákroku přikryl kotouč na ledě lapačkou!

12:11
    Ufa mohla udeřit v přesilové hře tvrdou střelou z pravého křídla, která směřovala přesně ke vzdálenější levé tyči, brankář Kevin Lalande ji ale skvělým zákrokem dokázal vytěsnit mimo!

11:48
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk: Jevgenij Nogačjev dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl, plus 2 minuty za krvavé zranění ve tváři protihráče.

11:38
    Na světelné tabuli sice svítilo skóre 1:0 pro Salavat Julajev Ufa, jeho první gól ale nebyl uznán, takže až nyní je skóre zápasu opravdu správné.
    Sergej SOJN - 1:0

10:03
    SERGEJ SOJN se prosazuje z dorážky a posílá Salavat Julajev Ufa do vedení!! Alexander Nesterov vypálil z mezikruží a brankář Kevin Lalande jeho střelu vyrazil pouze k Sergejovi Sojnovi, který se u pravé tyče dostal k dorážce a vymetl přesně levý horní roh prázdné brány. Asistence: Alexander Nesterov.

09:14
    Útok Ufy na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru a klidně se mohlo vylučovat, zákrok Dmitryho Meleška zaváněl podražením.

09:02
    Další zakázané uvolnění a opět na straně hostujícího Dinama Minsk.

08:48
    Hokejisté Dinama Minsk nepřesně rozehráli a puk skončil na zakázaném uvolnění.

08:10
    Vyloučený Sami Lepistö se vrátil zpět na ledovou plochu a Salavat Julajev Ufa hraje v plném počtu.

07:02
    Dinamo Minsk se vzápětí dostalo ke střele mezi kruhy pro vhazování a puk těsně nad ledem směřoval přesně k pravé tyči, Vladimir Sochatsky ale vytáhl skvělý reflexivní zákrok a levým betonem kotouč vyrazil mimo!

06:21
    Jonathan Cheechoo napřáhl z levého kruhu pro vhazovaní ke tvrdé střele s příklepem a Vladimir Sochatsky jeho tvrdou ránu s problémy vyrazil!

06:01
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa: Sami Lepistö dostal menší trest, 2 minuty podražení.

05:44
    Anton Lazarev se u pravé tyče snažil dostat k dorážce, pozorný brankář Kevin Lalande ale odražený puk od mantinelu za bránou po střele Denise Bodrova ukryl v lapačce.

05:00
    Dinamo Minsk se na pravém křídle vydalo do dalšího útoku, ten ale nic nepřinesl. Ufa v úvodu zápasu skvěle brání a nepouští svého soupeře do žádné šance.

04:18
    Ryan Gunderson podržel puk za svou bránou po zpětné přihrávce Matta Ellisona a počkal, až jeho spoluhráči dostřídají.

03:50
    Hráči Minsku vypálili na pravém křídle od modré čáry, jejich střela ale zamířila vedle levé vzdálenější tyče.

03:23
    Dinamo Minsk neuznaný gól Ufy nakopl a snaží se vydávat směrem vpřed, jeho střely ale končí mimo.

02:55
    Hokejisté domácí Ufy se radovali ze vstřelení branky marně a utkání pokračuje za bezbrankového stavu 0:0.

02:05
    Ufa právě vstřelila branku, která nebyla uznána!

Alexander Nesterov se dostal v blízkosti levé tyče do zakončení a zdálo se, že puk překročil brankovou čáru, jenže brankář Kevin Lalande ho vleže dokázal rukou zastavit a po zkontrolování videa gól nebyl uznán.

01:01
    Anton Lazarev se ocitl u pravé tyče ve slibné šanci, bekhendem ale brankáře Kevina Lalandeho nepřekonal.

00:22
    Hostující hráči Dinama se k ničemu a na opačné straně naopak mohla udeřit Ufa, střela jednoho z domácích hokejistů ale z blízkosti pravé tyče zamířila mimo.

00:11
    Dinamo Minsk vyhrálo úvodní vhazování zápas a okamžitě nahodilo puk do útočného pásma.

00:01

Hráči obou týmů nastoupili na ledovou plochu a po zaznění ruské a běloruské národní hymny bude moci utkání mezi Ufou a HC Dinamem Minsk začít.

Salavat Julajev Ufa: Sochatsky (Svedberg) – Lepistö, Metlajok, Děrljik, Gončarov, Bodrov, Arzamatcev, Culigin – Engqvist, Grigoreňko (C), Omark – Lisin, Chlystov, Saprajkin – Sojn, Něsterov, Lazarev – Mijorov, Vorobjov, Hartikainen – Prochorkin.

HC Dinamo Minsk: Lalande (Milčakov) – Gunderson, Zenchorenko, Šinkevič, Lisovets, Filičkin, Astiněnko, Nogačjev – Linglet, Kaljužni (C), Stěpanov – Ellison, Vesce, Cheechoo – Drozd, Meleško, Szczečura – Kolcov, Pavlovič – Michaljev.

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Jevgenij Gamalej – Pjotr Aljošin, Alexander Nesterov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy:

30.10.15 Dinamo Minsk – Salavat Julajev Ufa 1:5
    Ryan Vesce zažívá dobrou sezónu, a táhne produktivitu svého týmu. Dokáže se dnes prosadit?

Běloruský Minsk zatím marně bojuje o postupovou osmičku v Západni konferenci. Na Slovan ztrácí již pět bodů, avšak má...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 15. leden 2016

HC Dinamo Minsk:

HC Dinamo Minsk se nachází se ziskem 68 bodů na desátém místě západní konference mimo příčky zajišťující playoff, na osmý Slovan Bratislava ovšem ztrácí pouhých pět bodů. V současné době se ovšem hráčům Minsku nedaří a do utkání na ledě favorizované Ufy budou vstupovat se dvěma porážkami v řadě.

Salavat Julajev Ufa:

Salavat Julajev Ufa během dosavadního ročníku KHL nasbíral 84 bodů a z pátého místa šlape na paty nejlepším čtyřem týmům z východní konference. Ufa po dvou porážkách v řadě zvítězila na ledě Novokuzněcku hravě 5:1, doma poté ale nestačila na Torpedo Nižnij Novgorod, kterému podlehla 3:1.

Salatav Julajev Ufa v pátek odpoledne přivítá na svém ledě HC Dinamo Minsk, které na rozdíl od domácího týmu zatím marně bojuje o účast v playoff. Utkáním z Ufa Areny Vás s radostí provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 11. Sojn (Nesterov), 21. Omark (Engqvist), 31. Engqvist (Omark), 56. Hartikainen (Lazarev) – 19. Cheechoo (Gunderson, Ellison), 41. Ellison (Cheechoo, Gunderson), 46. Zenchorenko

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Jevgenij Gamalej – Pjotr Aljošin, Alexander Nesterov