NY Islanders – NY Rangers 3:1 (kon.) | Washington – Vancouver 4:1 (kon.) | Montreal – Chicago 1:2 (kon.)
St. Louis – Carolina 1:4 (kon.) | Winnipeg – Nashville 5:4 (po pr.) | Colorado – New Jersey 3:0 (kon.)
Arizona – Detroit 2:3 (po pr.) | San Jose – Edmonton 2:1 (2:0 po s.n.)
New York Islanders
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
New York Rangers
Pátek 15.01.2016, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký páteční den. (03:49:43)

3. Adam Pelech (NYI) 0+1

Strhující utkání je u konce! New York bude dnes v noci patřit hokejistům a fanouškům Islanders, kteří svého rivala udolali zásluhou výborné třetí třetiny. Rangers v ní totiž dokázali ztratit své jednobrankové vedení a nakonec prohráli 1:3.

59:58 Kyle OKPOSO - 3:1

59:58
    Islanders právě vstřelili branku!
    Rangers ze svého závěrečného tlaku nic kloudného vytvořit nedokázali a nakonec na to doplatili. KYLE OKPOSO dvě sekundy od konce trefil prázdnou branku a upravuje výsledek na konečných 3:1. Bez asistence.

59:15
    Islanders dostali kotouč do středního pásma.

59:01
    Rangers se sice drží v útočném pásmu, ale kombinují pouze okolo mantinelů.

58:30
    Rangers se po delší době dokázali usadit v útočném pásmu a Lundqvist mizí na střídačku!

57:00
    Hostující družině čas rychle utíká. Ostrované se bez problémů brání.

55:42
    McDonagh z levé strany nahodil kotouč na branku, ale Halák nakonec zasahovat nemusel. Rána byla sražena vedle branky.

55:00
    Rangers se v posledních střídáních drží neustále v útočném pásmu, ale Halák moc práce nemá.

53:33
    Ostrované se dopouští zakázaného uvolnění.

53:00
    Okposo během krátké chvíle dvakrát vystřelil z ostrého úhlu, ale ani jeden pokus Lundqvista nezaskočil.

52:13
    Hokejistům Rangers čas na vyrovnání velice rychle utíká. Jejich tlak se však začíná stupňovat. V posledních minutách se máme na co těšit.

51:27
    Yandle zachytil na modré čáře vyhozený kotouč a s ničím neotálel a okamžitě vypálil. Jeho tvrdá rána ovšem byla před brankou zablokována.

49:31
    Rangers se dopouští zakázaného uvolnění.

49:00
    Hostům se nedaří dostat do útočného pásma, Islanders velice dobře brání své těsné vedení.

48:07
    Ostrovanům nyní pomohla komerční přestávka, která tlak soupeře přerušila. Domácí momentálně kombinují v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat ke střele na branku.

47:23
    Tlak Rangers neustupuje. Hosté se pokouší vyrovnat.

46:46

46:23
    Ostrované se stále úspěšně brání a toto oslabení pravděpodobně přečkají.

45:48
    Rangers kombinují v útočném pásmu, ale chybí tomu střelba. To se pokusil napravit Stepan, ale z levého kruhu nemířil přesně.

44:46
    Přesilovou hru si nyní zahrají hokejisté Rangers. Za hákování je vyloučen Okposo.
    44:17 Nick LEDDY - 2:1

44:17
    Přesilová hra je využita, Islanders se dostávají do vedení! NICK LEDDY si sjel před branku, obdržel přesný pas od Tavarese a pohotovou střelou poslal kotouč pod horní tyčku. Asistence: John Tavares, Kyle Okposo.

43:30
    Tavaresovu střelu z pravého kruhu Lundqvist vyráží.

43:23
    McIlrath se nechává zbytečně vyloučit za hrubost a Islanders mají obrovskou šanci na to, aby se dostali do vedení.

43:09
    Kuljomin od modré čáry nahodil kotouč na Lundqvista a ten jej vyrazil do rohu.

42:21
    Ostrovanů je najednou plné kluziště a Rangers se musí bránit. Bude zajímavé sledovat následující minuty.
    41:53 Brock NELSON - 1:1

41:53
    Aktivní vstup do třetí třetiny přináší Ostrovanům vyrovnání! Obrana Rangers udělala chybu, když kotouč darovala BROCKU NELSONOVI a ten střelou z pravého kruhu propálil Lundqvista. Asistence: Adam Pelech.

40:36
    O chvíli později se však kotouč na hůl Tavarese přece jen dostal a kapitán Islanders vystřelil přímo do Lundqvista.

40:30
    Židlický z pravé strany střílenou přihrávkou před branku hledal Tavarese, ale ten se ke kotouči nedostal.

40:01
    Na ledové ploše začíná být mezi hráči hodně emocí.

Další třetina začne přibližně v 3:00.

Střely na branku: 22 – 27.

Úvodní branky střetnutí jsme se dočkali až v závěru druhé třetiny, kdy se prosadili hostující Rangers a ujali se tedy vedení. Ostrované mají dvacet minut na to, aby dokázali alespoň vyrovnat. Hodlám tvrdit, že máme o zábavu postaráno.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58
    McIlrath se s Martinem chystali na bitku, ale sudí oba kohouty od sebe roztrhli, ještě než se stihli poprat. Oba dostávají dvě minuty za hrubost.
    39:14 Marc STAAL - 0:1

39:14
    Rangers právě vstřelili branku!
    Hokejisté Rangers se dostávají do vedení, které se pravděpodobně dá považovat za spravedlivé. Hayes z pravého kruhu našel před brankoviště najíždějícího MARCA STAALA, který nastavil hůl a nasměroval kotouč do branky. Asistence: Chris Kreider, Kevin Hayes.

38:39
    Rychlá akce Islanders branku nepřinesla, protože Hickey z levého kruhu trefil pouze beton Lundqvista.

38:09
    Klein od modré čáry prověřil Haláka a ten i tentokrát bez problémů zasáhl. Dnešní duel je soubojem brankářů.

37:43
    Tlak Rangers vyústil ve střelu Brassarda, který z levého kruhu trefil pouze Stromea a kotouč posléze zalehl Halák.

37:09
    McDonagh zastihl na modré čáře rozehrávku Isles a okamžitě se vydal mezi kruhy a vypálil po ledě. Halák podržel svůj tým.
    Jeden ze zákroků Henrika Lundqvista.

36:31
    Kotouč se ocitl na střídačce Islanders a hra je přerušena. V posledních střídáních hrají oba celky velice opatrně.

35:07
    Poslední minuta přinesla parádní podívanou, ale skóre zůstává nadále nezměněno. Na řadu přichází komerční přestávka.

33:50
    Rangers okamžitě po získání kotouče podnikli rychlý protiútok a těžit z něho mohl Stalberg, ale útočník Jezdců z pravého kruhu netrefil branku.

33:36
    Obrovská šance na druhé straně! Nielsen se před Lundqvistem dostal k dorážce Stromea a brankář Jezdců předvedl úžasný zákrok lapačkou.

32:55
    Rangers v posledních střídáních znovu ožívají a tlačí se k brance Haláka. Obrana Ostrovanů však brání velice pozorně.

31:46
    Islanders se dostali pod tlak a osvobozují se díky zakázanému uvolnění.

31:12
    McDonagh se zbavil napadajícího hráče nahodil kotouč na branku. Bek Rangers ovšem trefil jednoho z bránicích hráčů a ten srazil kotouč do rohu.

30:37
    Na ledě se výrazně přitvrdilo a to je to, co chtějí fanoušci v tomto zápase vidět.

29:49
    Martin si na vrcholu levého kruhu udělal prostor a zápěstím se pokusil ohrozit branku Jezdců. Jeho projektil byl sražen těsně nad břevno.

28:25
    Halák znovu parádně zastavuje útok Rangers! Zuccarello vystřelil z pravého kruhu a Halák tento pokus vyrazil pouze před sebe. K dorážce se okamžitě dostal Glass, ale slovenský brankář se rychle přesunul a zneškodnil i tento pokus.

27:58
    Hickey našel na modré čáře Židlického, ale ten si nepočínal nejlépe a kotouč mu utekl do středního pásma.

26:37
    Trocha nepřesnosti na straně Rangers. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Lundqvistem.

25:57
    Lee z pravého rohu nahodil kotouč na Lundqvista, který si počínal zkušeně a puk bez problémů zastavil. Navíc okamžitě rozjel útok svého týmu.

24:41

24:30
    Jezdci nadále kombinují v útočném pásmu a mají silný tlak. Tato přesilová hra se s tou Islanders nedá vůbec srovnat.

23:26
    Rangers byli blízko úvodní brance! Po závaru před brankou se kotouč dostal na levé straně na hůl Kreidera, který měl před sebou zcela odkrytou branku. Útočník Rangers okamžitě vystřelil, ale trefil pouze tyč!

22:56
    Hayes vystřelil od modré čáry těsně nad ledem a Halák musel rychle na led, aby ránu nepustil do branky.

22:41
    Ostrované špatně střídali a budou za to pykat. Na trestnou lavici usedá na dvě minuty Tavares.

22:31
    Domácí se stále tlačí do útočného pásma a chtějí se dostat do vedení. Rangers velmi dobře brání a nedávají domácím prostor.

21:28

21:00
    Ostrovanům se nedaří usadit v útočném pásmu. Rangers toto oslabení zvládají na jedničku.

20:30
    Islanders se okamžitě chtěli usadit v útočném pásmu, ale obrana Rangers dostala kotouč k brance Haláka.

20:01
    Četli jste tento článek od Petra Adlera?

NHL se neplete do otázek kanadské měny. Přečtěte si zajímavý článek od Petra Adlera. :-) (y)

Zveřejnil(a) NHL.cz dne 14. leden 2016

Další třetina začne přibližně v 2:06.

Střely na branku: 10 – 14.

První třetina přinesla velice atraktivní hokej, ale úvodní branky jsme se nedočkali. Oba celky měly pár slibných šancí, ale brankáři v této třetině nad hráči dominovali. Nechme se překvapit, co přinese třetina druhá.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:53
    Kotouč je ve středním pásmu, v této třetině se již nic zásadního nestane.

19:28
    Bude se vylučovat! Moore se v útočném pásmu provinil držením a Islanders si zahrají první přesilovou hru v utkání.

18:51
    Grabovskij vystřelil přes obránce a Lundqvist nepředvedl zrovna jistý zákrok, když znovu vyrazil kotouč pouze nad sebe. Naštěstí pro Rangers kotouč dopadl vedle branky.

18:36
    Arénu při přerušené hře naladila do správné atmosféry písnička Cotton Eye Joe. Dokáže se jeden z týmů dostat v závěru první části do vedení?

18:21
    Zuccarello ze středního pásma poslal na Haláka skákavou střelu, kterou s problémy přikryl. Norský útočník si poté neodpustil ledovou spršku a u branky vznikla menší potyčka. Vylučovat se nebude.

17:43
    V posledních střídáních jsou mírně aktivnější Ostrované, kteří by se rádi před svými fanoušky dostali do vedení.

16:52
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale žádné vážnější zakončení nepřichází. Ovšem sledujeme velmi kvalitní hokej.

16:29
    Hickey nahodil kotouč na Lundqvista a ten kotouč raději podržel. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

15:43
    S bolestivou grimasou na obličeji usedl na střídačku Tavares, který ukazoval lékařskému týmu svojí ruku. Doufejme, že se nejedná o nic vážného.

15:25
    McDonagh se od modré čáry vydal až před branku, kde svedl souboj s bránícím hráčem a najel do branky. Ta opustila své postavení, hra je přerušena.
    Drouin by mohl být v příštích hodinách vyměněn. Zájem mají údajně i Rangers.

14:55
    Rangers zastavili rozehrávku Islanders ve středním pásmu a okamžitě podnikli protiútok. Ten skončil po pár sekundách kvůli postavení mimo hru.

14:12
    Zdlouhavá kombinace Islanders v útočném pásmu přinesla zakončení Hickeyho, který od modré čáry vyprášil oba betony brankáře Lundqvista.

12:31
    Obrovská šance! Stepan se před brankou osamostatnil a stál sám proti Halákovi. Toho se pokoušel zmást rychlými kličkami, ale nakonec zmátl akorát sám sebe. Halák se po kotouči vrhl a přikryl jej.

12:23
    Stepan svým napadáním rozhodil obranu Islanders a využít toho mohl Miller, který střílel z otočky z levého kruhu. Jeho pokus nebyl přesný.

11:37
    De Haan si nabruslil na pravý kruh a z něj vystřelil zápěstím k protější tyčce. Lundqvist dokázal zasáhnout, ale kotouč vyrazil nad sebe a ten dopadl před brankoviště, kde vznikla mela. Nakonec kotouč vyšťoural jeden z obránců a poslal jej do středního pásma.

10:44
    Obrana Rangers nechává často v tomto utkání otevřená okna a domácí se snadno dostávají do šancí. Podobné to bylo i teď s Nelsonem, ale tomu kotouč na poslední chvíli ujel.

10:07
    Komerční přestávka.

10:07
    Zničehonic se do vyložené šance dostal na druhé straně Clutterbuck, jenž prošel obranou jako nůž máslem a měl před sebou pouze Lundqvista. Toho se pokoušel překonat střelou do horní části branky, ale Švéd ukázal rychlost své lapačky a puk lapil.

09:48
    Nyní sledujeme hluchou pasáž hry, kdy se Rangers marně pokouší dostat a usadit v útočném pásmu.

08:23
    Halák parádním zákrokem dokázal uhájit svojí klec. Nash dostal před brankoviště super přihrávku a okamžitě zakončoval, slovenský brankář však hru přečetl a koncem betonu dokázal kotouč vyrazit.

07:49
    Ostrované se pomalu dostávají z tlaku Rangers, které naladila přesilová hra.

06:59

06:55
    Hayes z levé strany chtěl nachytat Haláka nenápadnou střelou po ledě, ale slovenský brankář kotouč zastavil a okamžitě přikryl.

06:36
    Domácím se podařilo dostat kotouč do středního pásma a bránící čtveřice uhání na střídačku.

06:00
    Nyní to zkoušel od modré čáry McDonagh, ale Halák předvedl solidní zákrok betonem.

05:42
    Nash je v přesilové hře velmi aktivní a málem dokázal dostat Rangers do vedení, když střelu Zuccarella tečoval do boční konstrukce branky.

04:59
    Na ledě to začalo následně jiskřit a bude se poprvé v utkání vylučovat. Ze strany Rangers je vyloučen na dvě minuty McIlrath a za Islanders jsou vyloučeni Martin s Clutterbuckem. Rangers tedy budou hrát přesilovou hru.

04:15
    První velká šance utkání! Tavares se dostal za hostující obranu a jel sám na Lundqvista, kterého střelou po ledě nepřekonal. Švédský brankář předvedl kvalitní zákrok betonem a podržel svůj tým!

03:24
    V úvodních minutách se velice často přerušuje a hra je kvůli tomu rozkouskována.

02:55
    Po pár odrazech se na levém kruhu ocitl u kotouče Nash a okamžitě vypálil. Halák tentokrát předvedl jistý zákrok a kotouč vyrazil.

02:26
    Strome neohroženě vletěl do útočného pásma a drzou kličkou se dostal přes Staala. Ten se však rychle otočil a kotouč vybojoval.

01:40
    Kreider dlouho kroužil útočným pásmem, až se rozhodl z velkého úhlu vypálit. Halák u tyčky nepředvedl nejjistější zákrok a kotouč neudržel. Rangers pokračují v tlaku.

00:48
    S Leddyho dělovkou od modré čáry měl Lundqvist menší potíže. Nakonec však kotouč zpacifikoval.

00:33
    Nielsen ze středního pásma nahodil kotouč na Lundqvista a ten poprvé v utkání zasahuje.

00:20
    Další útok Rangers tentokrát končí postavením mimo hru. Dvě přerušení během krátké chvíle.

00:09
    Zápas začíná zakázaným uvolněním ze strany Rangers.

00:01

V Brooklynu se pomalu schyluje k úvodnímu vhazování. Arénou zní americká hymna.

I tento duel začne klasicky o pár minutek později.

New York Islanders: Halák (Greiss) – de Haan, Leddy, Židlický, Hickey, Strait, Pelech – Bailey, Tavares, Lee – Okposo, Nielsen, Kuljomin – Strome, Grabovskij, Nelson – Clutterbuck, Cizikas, Martin

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Klein, McDonagh, Boyle, Staal, Girardi, Yandle – Zuccarello, Brassard, Nash – Megna, Stepan, Miller – Fast, Hayes, Kreider – Stalberg, Moore, Glass

Rozhodčí: Skilliter, Pollock – Nansen, Murphy.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Noc rivalů napíše své pokračování.

Forma Rangers jde v posledních zápasech nahoru a družina trenéra Vigneaulta znovu pravidelně vítězí, z čehož mají fanoušci klubu z Manhattanu pochopitelně radost.

V posledním zápase si Rangers vyšlápli na Boston a vyhráli 2:1.

Ostrované se v Metropolitní divizi nachází na třetím místě a mají stejně bodů jako druzí Rangers. V případě dnešního vítězství tedy můžou svého rivala v tabulce přeskočit a to je rozhodně motivace navíc.

V minulém zápase porazili Islanders hokejisty Columbusu v poměru 5:2.

Přeji krásné chvíle u NHL a vítám Vás u sledování našeho textového přenosu z nejlepší hokejové ligy světa, ve kterém se podíváme na derby mezi Islanders a Rangers. Komu bude patřit New York?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 42. Nelson (Pelech), 45. Leddy (Tavares, Okposo), 60. Okposo – 40. Staal (Kreider, Hayes)

New York Islanders: Halák (Greiss) – de Haan, Leddy, Židlický, Hickey, Strait, Pelech – Bailey, Tavares "C", Lee – Okposo "A", Nielsen "A", Kuljomin – Strome, Grabovskij, Nelson – Clutterbuck, Cizikas, Martin
    New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Klein, McDonagh "C", Boyle, Staal "A", McIlrath, Yandle – Zuccarello, Brassard, Nash – Megna, Stepan "A", Miller – Fast, Hayes, Kreider – Stalberg, Moore, Glass

Rozhodčí: Skilliter, Pollock – Nansen, Murphy

Diváci: 15 795