NY Islanders – NY Rangers 3:1 (kon.) | Washington – Vancouver 4:1 (kon.) | Montreal – Chicago 1:2 (kon.)
St. Louis – Carolina 1:4 (kon.) | Winnipeg – Nashville 5:4 (po pr.) | Colorado – New Jersey 3:0 (kon.)
Arizona – Detroit 2:3 (po pr.) | San Jose – Edmonton 2:1 (2:0 po s.n.)
po s.n. (2:0)
San Jose Sharks
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Edmonton Oilers
Pátek 15.01.2016, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Domácí tým vyhrává 2:1 po samostatných nájezdech. (07:11:53)

Joe PAVELSKI - 2:1sn

V samostatných nájezdech zvítězil tým San Jose Sharks.

64:22
    Puk končí po střele Edmontonu v ochranní síti nad brankou. Sekera to byl, kdo nepřekonal Jonese.

63:45
    Obránce Vlasic se dostal ke střele, s níž si hostující brankář poradil.

63:02
    Jones kryje i další střelu Oilers.

62:37
    Edmonton hraje velmi dobře, domácí se nemohou dostat z obranného pásma, Nugent-Hopkins trefil brankáře Jonese.

62:01
    Poslední tři minuty prodloužení.

61:21
    Hertl v brejku dva na jednoho přihrával a jeho kolega trefil jen brankáře Talbota.

60:50
    Hall hraje aktivně, ale nemůže se dostat do střelecké pozice.

60:38
    Oddechový čas pro domácí.

60:38
    Zakázané uvolnění San Jose.

60:01

Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, budeme svědky prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

57:59
    Talbot kryje další střelecký pokus domácích, puk pak míří přes všechny čáry.

57:40
    Kotouč u branky San Jose, které tak zakládá akci od své vlastní branky.

57:10
    Wingels jen o malý kousek puk minul.

57:01
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

56:35
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Kassian – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

56:21
    Edmonton má puk pod kontrolou.

56:01
    Tomáš Hertl se znovu dostal do zakončení, brankář Talbot připraven.

55:32
    Komerční přestávka.

55:01
    Třetí třetina se dostává do své finální fáze.

54:15
    Zdá se, že utkání dospěje do prodloužení, protože skutečných gólových šancí je k vidění naprosté minimum.

52:40
    Talbot si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže, domácí střelci mu obstarávají směnu plnou nesnadných situací a zákroků.

51:23
    Tomáš Hertl ujel hostující obraně po křídle, dostal se do zakončení. Brankář Edmontonu byl pozorný, pohlídal si první střelu i následnou dorážku,

51:00
    Pavelski a jeho rána je snadnou prací pro brankáře hostujícího týmu. Následuje komerční přestávka.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny.

49:30
    San Jose Sharks se dostalo při přechodu do útočného pásma do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

48:57
    Obrázek hry je stále stejný.24:16, tak nyní vypadá počet střel.

48:21

48:13
    Domácí jsou v útočném pásmu, Talbot kryje.

47:42
    Hertl byl tvrdě hitován Sekerou. Český hráč je v pořádku, v pobytu na ledové ploše pokračuje.

47:10
    Drobné šance jsou k vidění na obou stranách. Vyloženě gólové pozice k vidění nejsou.

46:35
    Zbytečně se nepřerušuje, hraje se rychlý hokej, Jones má v brance Žraloků také dost práce. O zaměstnanosti Talbota není potřeba psát.

46:02
    Na druhé straně to zkoušel Sekera, ani on však ukazatelem skóre nepohnul.

45:30
    Pavelski se pokoušel o tečování kotouče, který vystřelil spoluhráč. To se mu podařilo, bohužel mířil mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

44:43
    Do hry San Jose se dostává příliš mnoho nepřesností, které kazí celkový dojem z hokeje.

44:00
    Čtyři minuty z třetiny pryč.

43:17
    První domácí formace je dnes hodně aktivní, i Tomáš Hertl se dokáže prosadit aktivní hrou. Ale na gól tento český hráč v tomto zápase stále čeká.

43:00
    23:13, takový je aktuální poměr střel v tomto zápase.

42:20
    Nedorozumění v obraně domácích znamenalo, že Hall měl před sebou puk a prázdnou branku. Černý nesmysl však na místo určení nedokázal poslat.

41:37
    Hosté v plném počtu. Nyní, ve třetí třetině v přesilovce si domácí vytvořili tlak, ale hosté se dokázali ubránit a už jsou v plném počtu.

40:56
    Couture se opřel do kotouče, který brankář Talbot vyrazil jen nad sebe.Puk pak spadl přímo na hůl obránce, který hodil z obranného pásma.

40:35
    Pokračuje přesilová hra domácího celku.

40:01

Ve druhé třetině se hostům podařilo vyrovnat, a tak platí po čtyřiceti minutách stav 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:47
    Další střela domácího týmu a znovu brankář Talbot připravený.

39:37
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Nugent-Hopkins – 2 min., hákování).

39:01
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:41
    Buly ve středním pásmu, souboj o puk vyhrál Edmonton.

38:06
    21:13, taková je střelecká převaha San Jose. Skóre je však vyrovnané.

37:21
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině a jsou to domácí hráči, kteří jsou aktivnější. Zejména první formace San Jose dělá soupeři velké problémy.

36:57
    Talbot nemusel proti střele Donskoie zasahovat.

36:40
    Vhazování ve středním pásmu, k puku se dostali domácí.

35:01
    Druhá třetina se dostává do své finální fáze.

34:15
    Edmonton se dostal do rychlého protiútoku, Jakupov pálil nepřesně.

33:48
    Na ledě první domácí formace a Tomáš Hertl se dostal do zajímavé pozice, kterou ovšem nedokázal proměnit.

32:53
    Edmonton se dostal do postavení mimo hru, po dlouhé době se přerušuje. Následuje komerční přestávka.

30:50
    Edmonton je v útočném pásmu a snaží se vstřelit vedoucí branku.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i utkání.

29:51
    Hraje se ve středním pásmu, střelecky aktivnější jsou domácí, v tomto ohledu vedou 20:9, ale skóre je vyrovnané.
    28:02 Nail JAKUPOV - 1:1

28:02
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Přečíslení dva na jednoho vyřešil Lauri Korpikoski přihrávkou na NAILA JAKUPOVA, který měl celkem snadnou pozici. Puk dokázal poslat za brankovou čáru. Je vyrovnáno na 1:1. Asistence: Lauri Korpikoski, Justin Schultz.

27:24
    Oilers se snaží hrát aktivně, napadat již ve středním pásmu, ale domácí hráči jsou lépe bruslařsky vybavení.

26:37
    Talbot kryje puk po několika dobrých střelách domácího týmu. Následuje komerční přestávka.

25:45
    Nyní se hraje spíše ve středním pásmu. Opticky více ze hry mají ale domácí hráči.

25:11
    Pět minut z druhé třetiny je pryč, domácí nedokázali využít přesilovou hru, i když měli několik slibných šancí.

24:26

23:50
    Po velmi dlouhé době v obranném pásmu se Edmonton dokázal osvobodit.

23:19
    Přesilovou hru nehrají domácí vůbec špatně, jsou v útočném pásmu, hrají aktivně, ale málo střílí.

22:26
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Gryba – 2 min., nedovolené bránění).

21:48
    Edmonton se nyní dostává do útočného pásma, kde ale přichází o puk.

21:13
    Domácí jsou stále aktivní, i po přestávce se snaží svůj náskok navýšit,

20:01

Po první třetině vedou domácí o jednu branku.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:16
    Hertl se dostal do další šance, ani tentokrát se nedokázal prosadit.

18:55
    Zakázané uvolnění domácích, kteří se nyní brání velkému tlaku hostujícího týmu. Jones má plné ruce práce.

18:01
    Probíhají poslední dvě minuty hry v této třetině.

17:22
    Vypadalo to, že se bude pískat icing, ale hostující hráč zrychlil a kotouč dobruslil.

17:01
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině. Sledujeme rychlý a pohledný hokej.

16:15
    Schultz a Nurse se snažili v útočném pásmu něco vymyslet, ale o kotouč přišli, a tak se směr hry otáčí.

15:30
    Nyní jsou to znovu žraloci, kteří útočí a snaží se stav zápasu upravit.

15:01
    První třetina se blíží do své finální fáze. 6:4, střelecky aktivnější jsou domácí hokejisté.

14:26
    Edmonton Oilers se snaží vyrovnat, ale má problémy s přechodem do útočného pásma. Domácí obrana pracuje velmi koncentrovaně.

13:05
    Inkasovaná branka přinutila hostující tým k větší aktivitě, San Jose se nyní musí bránit atakům soupeře.
    11:29 Marc-Edouard VLASIC - 1:0

11:29
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. MARC-EDOUARD VLASIC mohl přihrávat,ale rozhodl se pro střelu, což se ukázalo jako dobré řešení. Puk zapadl za záda brankáře Edmontonu. San Jose zcela zaslouženě jde do vedení. Asistence: Melker Karlsson, Joe Thornton.

11:09
    Oilers se dostali do postavení mimo hru. Komerční přestávka.

11:01

10:52
    San Jose Sharks v závěru přesilovky na led poslalo elitní formaci. Hertl byl v dobré pozici, ale puk nedokázal dostat za brankáře Edmontonu.

10:01
    Polovina přesilové hry San Jose je pryč, do vážnější šance domácí tým se nedostal.

09:21
    Přesilovku hrají domácí aktivně, takřka hned se dostali do útočného pásma a pokoušejí se vyzrát na bránící se čtveřici.

09:01
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Gryba – 2 min., držení hole).

08:48
    Sledujeme rychlý zápas, zbytečně se nepřerušuje.

08:06
    Hertl se pokoušel překvapit brankáře Edmontonu rychlou střelou. Rána to byla dobrá, ale Talbot byl pozorný a poradil si.

07:16
    Hraje se za brankou hostů, aktivnější jsou domácí, kteří zakládají další akci.

06:31
    Nieto v útočném pásmu dobře zapracoval, ale ke střele se navzdory dobrému pohybu nedostal.

05:53
    Edmonton se snaží o co nejrychlejší přechod z obrany do útoku, což se jeví jako možná cesta k překonání domácí defenzivy.

05:26
    Jones kontroloval kotouč, který jen o malý kousek minul jeho levou tyčku.

05:01
    Prvních pět minut utkání je pryč, zatím jsme viděli dvě střely na branku.

04:36

04:07
    Letestu dostal přihrávku do předbrankového prostoru, puk nedokázal poslat přesně.

03:43
    San Jose se brání zodpovědně, hosté se snaží, ale domácí k nim dobře přistupují.

03:12
    Edmonton se v přesilové hře dostal do stabilnějšího tlaku, který ovšem nebyl zakončen důraznější střelou.

02:36
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (DeMelo – 2 min., podražení).

01:56
    Couture vybojoval v obranném pásmu kotouč, přes střední třetinu dostal se až do předbrankového prostoru. Pro zakončení neměl čas.

01:05
    Sharks hrají velmi dobře v útočném pásmu, střídají za hry, hosté se nemohou dostat dál než do středního pásma.

00:23
    Domácí začínají aktivně, Pavelski je prvním hráčem, který dnes vystřelil na branku.

00:01

Hostující trenér Todd McLellan odtrénuje svůj první zápas v San Jose od doby, kdy v organizaci Sharks skončil. „Cítím se poněkud zvláštně, nicméně nyní je mým cílem dovést Edmonton k co nejlepším výsledkům a dnes v zápase uspět,“ řekl. Radost mu dělá Nail Jakupov, který by se měl podle dostupných informací v sestavě Oilers objevit. Domácí se musí obejít bez útočníka Zubruse, jenž je zraněný. San Jose spoléhá na ofenzivní dovednosti středního útočníka Joea Thorntona, protože zaznamenal alespoň bod ve 12 z posledních 13 utkání.

Utkání začne o něco později.

San Jose Sharks: Jones (Stalock) – Braun, Vlasic, Burns, Martin, DeMelo, Dillon – Pavelski, Thornton, Hertl – Ward, Marleau, Nieto – Wingels, Couture, Donskoi – Brown, Tierney, Karlsson

Edmonton Oilers: Talbot (Nilsson) – Fayne, Sekera, Schultz, Nurse, Gryba, Davidson – Pakarinen, Nugent-Hopkins, Hall – Eberle, Draisaitl, Pouliot – Purcell, Letestu, Korpikoski – Kassian, Lander, Jakupov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Connor McDavid oslavil 19. narozeniny

Domácí tým se bude spoléhat na ofenzivní výkony centra Joea Thorntona, který v posledních třinácti zápasech zaznamenal dvanáct bodů.

Hostující kouč Todd McLellan se vrací do míst, které moc dobře zná. O tom, jak bude vypadat sestava se dá zatím jen spekulovat.

Jedná se o druhý vzájemný zápas, ten první rozhodl minutu před koncem prodloužení Taylor Hall, Edmonton vyhrál 4:3 v prodloužení.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí San Jose Sharks a Edmonton Oilers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 12. Vlasic (Karlsson, Thornton), rozh. náj. Pavelski – 29. Jakupov (Korpikoski, Schultz)