Waregem – Club Brugge 0:0 (kon.) | Genk – Westerlo 2:1 (kon.) | Eupen – Lokeren 2:2 (kon.)
Sint-Truiden – Charleroi 2:2 (kon.)
Sint-Truiden VV
2:2 (1:1)
Sporting Charleroi
Sobota 29.10.2016, 20:30 • Stayen (Sint-Truiden - St.-Trond) • Belgická liga • 13. kolo

Sporting zásluhou Sotirise Ninise a střídajícího Davida Polleta dvakrát vedl, jenže ani jednou své vedení udržet nedokázal a navíc o něj během krátké chvíle přišel, když v prvním poločase nejprve přichystal rychlou odpověď Stef Peeters a po přestávce poté Jorge Pulido. Pro domácí je bod proti favoritovi jistě cenný, dnes ovšem mohli klidně vyhrát. Konečný výsledek. Sint-Truiden 2 Sporting Charleroi 2. (22:28:05)

90+3

90+2
    Více než polovina nastavení je minulostí a vypadá to, že oba týmy se dnes rozejdou smírně.

90+1
    Střídající Fall mohl rozhodnout, jenže pohotový volej po centru z levého křídla nedokázal usměrnit mezi tři tyče a jeho pokus levačkou z blízkosti zamířil vedle levého horního rohu brány!

90
    Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.

89
    Proschwitz si na pravé straně šestnáctky nabíhal na kolmou přihrávku svého spoluhráče a stačil míč dostihnout ještě před brankovou čárou, vzrušení ale bylo zbytečné, protože pomezní rozhodčí odmával ofsajd.

88
    Benavente rozehrál na pravé straně rohový kop a jeho následný centr byl na přední tyči odhlavičkován.

87
    Akce hostujících hráčů pokračovala a po centru z pravé strany se dostali na vzdálenější levé tyči k hlavičce, ta ovšem zamířila nad.

86
    Střídající Pollet napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která nepříjemně zaplavala ve vzduchu, a Dutoît měl co dělat, aby ji dokázal ve výskoku vyrazit!

85
    Do konce utkání zbývá odehrát pět minut a hráčům se čím dál více krátí čas na vstřelení vítězné branky.

83
    Žlutou kartu dostává Martos (Sporting Charleroi).

83
    Domácí měli sedm minut před koncem výhodu volného přímého kopu, jenže následná střela byla příliš slabá a Penneteau ve stoje zabránil míči, aby skončil v pravém horním rohu brány.

81
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Tchenkoua, přichází Bezus.

81
    Gerkens u postranní čáry nepříjemně zajel ve skluzu do Willemse, který zůstal ležet na hrací ploše.

80
    Zatímco Sporingu nevychází finální přihrávky, domácí se k nim ani nedostanou, protože pouze zkoušejí nakopávat míče směrem kupředu, a to se zatím nepotkalo s úspěchem.

78
    Žlutou kartu dostává Tchenkoua (Sint-Truiden VV).

78
    Oběma týmům se během posledních minut úplně rozsypala hra a kupí jednu nepřesnou přihrávku za druhou.

77
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Baby, přichází Fall.

76
    De Petter předal kapitánskou pásku jednomu ze svých spoluhráčů a za potlesku fanoušků ho nahradil Gerkens.

Tomáš Reiner

Branky: 19. Peeters, 62. Pulido – 16. Ninis, 57. Pollet

Karty:   78. Tchenkoua (SIT) – 48. Baby (CHL), 83. Martos (CHL)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:16.
    Sint-Truiden VV: Dutoît – Pulido, De Petter, Tchenkoua (85. Bezus), Peeters (75. Gerkens) – Proschwitz, Cuevas, Bagayoko – Ceballos (65. Koubemba), Valdivia, Fernandes. (4-3-3)
    Náhradníci: Pirard – Boli, Dussaut, Pirard, Swers.

Sporting Charleroi: Penneteau – Lourenco, Martos, Willems, N'Ganga – Ninis (72. Benavente), Diandy, Marcq – Baby (77. Fall), Bedia (46. Pollet), Tainmont. (4-3-3)
    Náhradníci: Mandanda – Dessoleil, Fall, Hendrickx, Poulain.

Rozhodčí: Luc Wouters. Asistenti: J. Cremers, Y. Kenens. Čtvrtý rozhodčí: A. Boucaut