Florida – Nashville 2:1 (kon.) | New Jersey – Toronto 2:4 (kon.) | Chicago – Carolina 2:1 (kon.)
Colorado – NY Islanders 2:1 (po pr.) | Vancouver – Calgary 4:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 3:2 (po pr.)
Buffalo – Winnipeg 4:3 (kon.) | Philadelphia – Tampa 4:2 (kon.) | Los Angeles – Minnesota 4:3 (po pr.)
Florida Panthers
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Nashville Predators
Sobota 07.01.2017, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL
    Ukázalo se, že Colton Sceviour je ve skutečnosti ryba.

Z tohoto duelu je to vše, mějte se fajn! (04:34:36)

Československá stopa v utkání:
    Jakub Kindl (FLA) 0+0, 4 střely, čas na ledě 15:19
    Jaromír Jágr (FLA) 0+1, 1 střela, čas na ledě 15:48.

1. Jonathan Marchessault (FLA) 1+0
    2. James Reimer (FLA) 28 zák., 1 gól, 96,6%
    3. Greg McKegg (FLA) 1+0.

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 34 – 29 (12:8, 15:8, 7:13)
    Zablokované střely soupeře: 7 – 6
    Trestné minuty: 34 – 22
    Využité přesilové hry: 0/4 – 0/5
    Bodyčky: 16 – 19
    Vyhraná vhazování: 58% – 42%.

Je dobojováno! Florida svým fanouškům tradičně nadělila velmi vyrovnané utkání, po pěti domácích prohrách ale konečně zabrala a nepříliš nebezpečné Predátory těsně porazila 2:1. Třetí třetina přitom nezačala pro Pantery nejlépe, Nashville oslavil ve 46. minutě vyrovnání, avšak o pár minut později už bylo vše znovu při starém, když po přihrávkách Jágra a Trochecka zaznamenal vítěznou branku Jonathan Marchessault.

59:57
    Predátoři se po nepřesné ráně Forsberga nemohou dostat k žádné další střele, domácí mužstvo závěr zápasu už zvládne!

59:48
    Střídačka Nashvillu si dvanáct sekund a tři desetiny před koncem třetí třetiny vyžádala oddechový čas.

59:39
    Sceviourovi se vyhodit nepovedlo, hosté toho ale nevyužili a puk zase ztratili. Yandle poté nic nevymýšlel a možná trochu nelogicky vyhodil na zakázané uvolnění.

59:12
    Domácí vyhazují a Ekholm se musí vrátit pro puk až k prázdné brance!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:37
    Juuse Saros prchá na střídačku, Predátoři posílají na led šestého hráče do pole!

58:17
    Žádný závěrečný nápor Nashvillu se zatím nekoná, ze špatné rozehrávky resultuje icing a buly po levici Sarose.

57:55
    McKegg potáhl kotouč podél levého mantinelu, střelu pod horní tyč ale Saros schoval do lapačky a bleskurychle rozehrál.

57:29
    Sgarbossa narazil na mantinel Smithe, kotouč se odrazil k Pysykovi a ten jej dostal pryč z prostoru před Reimerem.

56:52
    První útok Floridy motal hlavy obráncům tak dlouho, až se sám vyhnal z útočné třetiny. Jágr a spol. tak po minutě míří na střídačku.

56:17
    Jágr s Trocheckem vydolovali puk pro Kindla, jenž ho vrátil zpět za branku a tam tak pokračuje velký souboj.

55:26
    Ta samá situace se opakovala i nyní, v hlavní roli tentokrát byli Johansen s Jarnkrokem, kteří si podle domácích obránců počínali u Reimera až příliš důrazně a odměnili je několika ranami pěstí.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 3. McKegg (MacKenzie, P. Thompson), 51. Marchessault (Trocheck, Jágr) – 46. C. Smith (Ribeiro, Forsberg)

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Demers, Yandle, Ekblad (A), Matheson, Kindl, Pysyk – Jágr, Trocheck, Marchessault – R. Smith, Bjugstad, J. Jokinen (A) – Sceviour, Sgarbossa, McCann – P. Thompson, MacKenzie (C), McKegg.
    Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (A), Irwin, Ekholm, Bitetto, Y. Weber – Fiala, Johansen, Forsberg – Sissons, Fisher (C), Watson – C. Wilson, Kameněv, Järnkrok – C. Smith, Ribeiro, Zolnierczyk.

Rozhodčí: Hebert, Pollock – Barton, Devorski

Diváci: 14 003