Novokuzněck – Dynamo Moskva 0:3 (kon.) | Novosibirsk – Viťaz 3:2 (kon.) | Omsk – Jaroslavl 3:2 (kon.)
Toljatti – Ufa 4:2 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Jokerit – Čerepovec 1:4 (kon.)
Kazaň – Magnitogorsk 0:2 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 1:0 (kon.) | Riga – Petrohrad 1:6 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Dynamo Moskva
Sobota 07.01.2017, 11:00 • Metallurgs Sports Palace • KHL

Československá stopa v zápase
    Lukáš Kašpar (DMS) 0+2, 2 střely, čas na ledě 12:33 (13:21:33)

Diváci si na první gól museli počkat až do třetí třetiny. V poslední části hry se dokázali prosadit hned třikrát hosté. Juuso Hietanen, Ansel Galimov a Martinš Karsums poslali Moskvu do vedení o tři góly. Domácí hokejisté recept na brankáře soupeře nenašli, a tak prohráli tento duel 0:3. Alexandr Jerjomenko udržel čisté konto.
    Alexandr Jerjomenko udržel v dnešním zápase čisté konto, když lapil 24 střel soupeře

Alexandr Jerjomenko je jedničkou Dynama Moskva! A má moc pěknou výstroj ???? #CCMHockey #MadeOfHockey #CCMGoalie

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

59:20
    Už se nic nestane.

59:00
    Poslední minuta hry, o tom, kdo vyhraje, je rozhodnuto.

58:34
    Vladislav Podjapolskij musel zasahovat proti střele soupeře.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině i v zápase.

57:28

57:12
    V přesilové hře hrají hosté velmi dobře, drží se v útočném pásmu, ale nemohou se probojovat do zakončení.

56:00
    Hraje se ve středním pásmu, následně se do útočné třetiny dostali hráči Dinama.

55:28
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Fjodor Poliščuk – 2 min., hákování).

55:00
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, ani jeden celk se nikam nežene. Optickou převahu však mají hráči Dinama.

54:39
    Jevgenij Solovjov se probojoval do zakončení, jeho střelecký pokus končí mimo branku.

54:10
    Mnoho času už domácí hokejisté nemají, prohrávají o tři branky a nemohou se probojovat stabilněji do útočného pásma.

52:21
    Kotouč vylétl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu na polovině domácích.

52:00
    Novokuzněck prohrává o tři branky a nemůže se stabilněji prosadit do útočného pásma.

51:25
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nikam nežene. V poklidném tempu se dohrává.

50:50
    Moskva vede o tři branky a míří za výhrou v tomto zápase. Dostáváme se do posledních deseti minut utkání.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 44. Hietanen (Kašpar), 50. A. Galimov (Fjodorov), 51. Karsums (Kašpar)

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (51. Podjapolskij) – Davidov, Fatkullin, Ljamkin, Kalašnikov, Vasilčenko, Michajlov, Kuklev, Titov – Skorochodov, Vicharev, K. Semjonov – Taratuchin, Komaristyj, Lebeděv – Jazkov, Ionin, A. Michejev – Poliščuk, Solovjov, Zemčenko.
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Zalivin) – I. Nikulin, Rylov, M. Robinson, Kutějkin, D. Višněvskij, Hietanen, J. Zajcev – Karsums, Kašpar, A. Těreščenko – Cvetkov, A. Galimov, Fjodorov – Kokarev, Gorovikov, Podšendjalov – Dugin, Igumnov, Brjukvin – Karpov.

Rozhodčí: Rogachjov, Jeřábek – Viljugin, Misjur