Florida – Nashville 2:1 (kon.) | New Jersey – Toronto 2:4 (kon.) | Chicago – Carolina 2:1 (kon.)
Colorado – NY Islanders 2:1 (po pr.) | Vancouver – Calgary 4:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 3:2 (po pr.)
Buffalo – Winnipeg 4:3 (kon.) | Philadelphia – Tampa 4:2 (kon.) | Los Angeles – Minnesota 4:3 (po pr.)
Buffalo Sabres
4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
Winnipeg Jets
Sobota 07.01.2017, 19:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, klidný zbytek soboty i víkendu přeje Petr Sumbal. (21:46:29)

Československá stopa v utkání:
    Žádný český hráč se v utkání nepředstavil.

1. Ryan O'Reilly (BUF) 1+1
    2. Brian Gionta (BUF) 1+0
    3. Zemgus Girgensons (tým) 1+0

A strhla se poměrně velká mela, do které se zapojil dokonce i brankář Buffala Robin Lehner. Nakonec se rozhodčím povedlo vášně uklidnit a my tak můžeme konstatovat, že Buffalo dokázalo ve třetí třetině třemi góly utkání otočit a zvítězilo 4:3 Vítězný zásah si připsal Gionta deset minut před koncem. Viděli jsme nádherný zápas, který měl jiskru, náboj, góly a byl napínavý až do konce. Co víc si od zápasu hraného navíc v tak ideálním čase můžeme přát.

59:59
    V posledních sekundách ještě byla před Lehnerem velká tlačenice, ale gól to nebude, je konec!

59:50
    Winnipegu vyšel risk, když vyhrál buly a už je v útočném pásmu.

59:39
    To je neuvěřitelné! Jets budou čelit buly ve vlastním pásmu, ale Connor Hellebuyck zůstává přesto na střídačce!

59:39
    Oddechový čas pro hosty.

59:39
    Teď se ale bude muset Hellebuyck vrátit zpět do brány, protože jeho spoluhráčů se dopustili nechtěného icingu.

59:12
    Jets už hrají bez brankáře v šesti mužích v útočném pásmu!

58:39
    Joel Armia nahodil kotouč do pásma a ihned se jel snažil aktivně sám dojet, to se mu ale nepovedlo.

57:49
    Tentokrát brankář Jets zasahoval proti Fedunovi. Třetí třetina nabrala opravdu šílené tempo a ani sekundu se u ní nemohou diváci v KeyBank Center nudit. Tím spíše když viděli velký obrat svého týmu.

57:12
    Folignova střela vypadala hodně nebezpečně, Connor Hellebuyck proti ní musel vytáhnout hodně kvalitní zákrok.

56:51
    Lehner vypomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou za brankou.

56:25
    Zemgus Girgensons se snažil natlačit i s pukem před bránu, cestu tímto směrem mu ale zatarasil Trouba.

56:16
    Enström poslal kotouč do tlačenice před bránou, odtud jej nakonec dokázali obránci Sabres odklidit do bezpečí.

55:26
    Teď měly Tryskáče poměrně velkou šanci, ale Robin Lehner ukázal, že v brance ještě nevychladl a předvedl pohotový zákrok betonem.

53:46
    To se nakonec povedlo Armiovi, který si nabruslil mezi kruhy, odkud ale Lehnera nepřekonal.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 20. R. O'Reilly (Reinhart), 46. M. Foligno (Franson), 46. Girgensons (Moulson, R. O'Reilly), 50. B. Gionta (R. O'Reilly) – 5. Ehlers (Laine), 23. Stafford (Wheeler, Perreault), 28. Armia (Lowry)

Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – Ristolainen, McCabe, Bogosian, Gorges (A), Franson, Falk – Okposo, Eichel, M. Foligno – Ju. Bailey, Reinhart, E. Kane – B. Gionta (C), R. O'Reilly (A), Girgensons – Moulson, D. Grant, Deslauriers – C. O'Reilly.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Byfuglien (A), Morrissey, Stuart, Enström, Postma, Chiarot – Laine, Scheifele (A), Ehlers – Wheeler (C), Little, Perreault – Armia, Lowry, Matthias – Stafford, Petan, Copp.

Rozhodčí: Gord Dwyer, TJ Luxmore – Scott Driscoll, David Brisebois