Kladno – Zlín 5:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 4:3 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 4:0 (kon.)
Motor ČB – Třinec 5:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 5:3 (kon.) | Sparta – Slavia 2:3 (po pr.)
HC Sparta Praha
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
HC Slavia Praha
Pátek 15.02.2013, 18:30 • Tipsport Aréna • Tipsport extraliga

64:48
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté rozhodují dvanáct vteřin před konem o výhře. Od modré čáry propálil ukrytou střelou vše před sebou LUKÁŠ KRENŽELOK. Asistence: Michal Kempný a Lukáš Žejdl.

63:06
    Time out pro Spartu.

54:37
    Pilař musel vlastní zaváhání u mantinelu hasit za cenu faulu. Dostává dvě minuty za sekání a Slavia má přesilovku.

51:36
    Sparta právě vstřelila branku!
    Po všech obrovských šancích Sparta skóruje z nenápadné střely od mantinelu, která prošla do branky mezi betonem Furcha a tyčkou. Asistence: Marek Hovorka.

49:21
    Po dlouhé době je tu přesilovka Slavie. Hovorka dostává dvě minuty za podražení.

46:20
    Po závaru za účasti Simona a Broše trefují sparťané břevno! Holešovičtí mají dnes i pořádný kopec smůly....

44:30
    Sičák byl v ideální pozici na kruzích, ale se střelou příliš váhal a ta pak zamířila mimo!

42:42
    Slávista poletín inkasuje dvouminutový trest za hákování. Je to již pátá přesilovka sešívaných v řadě.

39:10
    Kadlec zastavil unikajícího Rachůnka, který spurtoval za vyhozeným pukem. Dvě minuty za nedovolené bránění.

36:51
    Konečně se domácí dočkali. Těsně před vypršením trestu Slavie se po přihrávce od mantinelu prosazuje střelou k tyči IVAN RACHŮNEK. Asistence: Daniel Přibyl.

35:00
    Sparťané vyvinuli tlak, ale opět bez výsledku. Jejich přesilovka ale bude pokračovat. Faulu se dopustil Tomica a odchází na dvě minuty za sekání.

33:00
    Slávista Kadlec vystřelil puk mimo led a je vyloučen za zdržování hry.

32:09
    Gól platí. Kučný v brejku našel TOMÁŠE MICKU a ten na brankovišti dotlačil puk do branky. Šlo o to, jestli nedocílil branky jinak než holí. To se nepotvrdilo a branka je uznána. Asistence: Jiří Kučný a Marek Tomica.

32:09
    Slavia dosáhla branky, ale rozhodčí prohlíží záznam hry!

28:24
    Sparta bude hrát přesilovku. Dvě minuty pro Holuba za zdržování hry.

27:08
    Obrovský tlak před brankou Slavie a Sparta nastřeluje tyčku!

25:40
    Hertl ale na Pince nevyzrál, puk mu při pokusu o kličku utekl z hole a vůbec nezakončil!

25:40
    Hanzlík chyboval ve středním pásmu, Philipp pak zachraňoval situaci hákováním a Slavie má trestné střílení!

20:49
    Tenkrát znovu ve velké šanci po přihrávce od mantinelu, ale minul!

19:40
    Broš našel u tyčky Hovorku, ten však nedokázal puk usměrnit k tyčce Furchovy branky. Obrovská šance!

16:57
    Po potyčce před brankou je vyloučen za krosček Skokan a poměr sil na ledě se vyrovná.

15:10
    Tenkrát po odpískání zbytečně sekal, a sudí posílá Spartu znovu do oslabení.

11:34
    Přesilovou hru si zahraje Sparta. Dvě minuty za sekání pro Jelínka.

10:01
    Přesilovka neměla dlouhého trvání. Na modré čáře napřáhl PETR KUBOŠ, Pinc toho mnoho neviděl a puk prošel mezi jeho betony do branky. Asistence: Petr Kadlec.

09:35
    Teď to však s důrazem přehnal Hovorka, když fauloval vysokou holí. Dostane dvě minuty.

07:50
    Žejdl se uvolnil na křídle, na druhé straně mu ještě najížděl spoluhráč, on však vystřelil k tyči, Pinc jeho pokus našel ve výstroji!

06:00
    Pacovský dostal výbornou přihrávku, sám před Furchem pak volil zakončení střelou, ale gólman Slavie byl znovu na místě!

04:57
    Před Furchem se zjevil Přibyl, ale ani na dvakrát nedostal puk za jeho záda!

04:38
    Krenželok napálil tyčku branky Sparty!

03:36
    Do šance se teď z křídla před Pince řítil Micka, ale gólman Sparty jeho pokus vyrazil!

Robin Mana

Branky a nahrávky: 37. Rachůnek (Přibyl), 52. Rachůnek (Hovorka) - 11. Kuboš (Kadlec), 33. Micka (Kučný, Tomica), 65. Krenželok (Kempný, Žejdl)

HC Sparta Praha: Pinc (Melicherčík) - Broš, Mrňa, Rachůnek, Gřegořek, Hlinka, Sičák, Hovorka, Kočí, Pilař, Bahenský, Milam, Hanzlík, Hunkes, Philipp, Tenkrát, Pacovský, Přibyl, Jánský, Forman, Simon. Trenér Jandač.
    HC Slavia Praha: Furch (Kopřiva) - Kempný, Kadlec, Skokan, Tomica, Kuboš, Klhůfek, Kučný, Jelínek, Holub, Krenželok, Koma, Poletín, Micka, Kolařík, Žejdl, Alinč, Sklenář, Růžička, Stránský, Hertl. Trenér Ružička.

Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Lederer, Gebauer