Marseille – Évian TG 2:0 (kon.) | Bastia – Valenciennes 2:0 (kon.) | Nice – Rennes 2:1 (kon.)
Remeš – Lille 2:1 (kon.) | Saint-Étienne – Guingamp 1:0 (kon.) | Toulouse – Bordeaux 1:1 (kon.)
AS Saint-Étienne
1:0 (0:0)
EA Guingamp
Sobota 17.08.2013, 20:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi s těším se někdy příště na počtenou. (21:52:23)

Je dobojováno! Domácí nakonec vítězí nejtěsnějším možným rozdílem, když jedinou branku v zápase vstřelil Lemoine. Zápas se odehrál na dvě odlišné půle, kdy první byla pro diváka zcela nezáživná, v té druhé již bylo k vidění několik pěkných fotbalových akcí.

90+2
    Taktické střídání domácího celku. Odchází střelec jediné branky v utkání Lemoine, místo něj na závěrečné okamžiky dojde Diomandé.

90+2
    Sankharé vidí žlutou kartu za protesty, zdá se, že hostujícím hráčům pomalu ujíždí nervy.

90
    Rozhodčí v tomto zápase nastaví ještě tři minuty.

87
    Mandanne měl na hlavě vyrovnávací branku, nasměroval ji však těsně nad!

87
    Střídání domácích, v dnešním zápase druhé. Nicolita nahrazuje Cohada.

84
    Roh pro domácí celek. Zahrával ho Cohade, ovšem míč odvrací hostující obrana.

83
    Langil přenechá své místo v sestavě Giressovi aneb druhé střídání hostujícího mančaftu v dnešním zápase.

82
    Guilavogui přelstil hostující obranu, nedokázal již ale přesně přihrát. Škoda, mohla z toho vzniknout zajímavá příležitost.

80
    Brandão se dostal do velmi ostrého úhlu, přesto z tak složité situace dokázal vymyslet zajímavou střelu. Ta bohužel pro něj ovšem těsně minula hostující bránu.

76
    První střídání pro hosty. Diallo přenechá místo Mandanneovi.

76
    Další centr Clerca destinace Brandão. Tentokrát brazilský útočník míč dobře zpracoval, poslal ho však znovu vysoko nad.

73
    Držení míče je ve prospěch domácího celku a to 65%. Paradoxně ovšem hosté začínají hrát aktivněji a aktivněji.

71
    Dlouhý centr Beauvua na Yatabarého, ten byl však již v pozici mimo hru.

70
    Beauvue a jeho pokus z velké vzdálenosti letěl hodně mimo.

69
    Další žlutá karta, tentokrát ji vidí hostující Lemaître.

67
    Druhá půle je zcela odlišná od té první. Oba celky se prezentují aktivnější hrou, nechybí jim rychlost a elán.

Pavel Kuba

Branky: 52. Lemoine (Brandão)

Karty:   60. Brison (SET), 63. Corgnet (SET), 64. Ruffier (SET) – 38. Martins Pereira (GUG), 69. Lemaître (GUG), 90+2. Sankharé (GUG)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Clerc, Perrin (C), Zouma, Brison – Clément, Lemoine (90+2. Diomande), Cohade (87. Nicoliță) – Hamouma, Brandão, Corgnet (65. Guilavogui)
    EA Guingamp: Samassa – Martins Pereira, Kerbrat, Sorbon, Lemaître – Mathis (C), Diallo (76. Mandanne), Sankharé, Beauvue, Langil (83. Giresse) – Yatabaré