Žilina – Trenčín 3:5 (kon.) | Martin – Skalica 5:4 (1:0 po s.n.) | Nitra – Zvolen 4:1 (kon.)
Banská Bystrica – Piešťany 1:2 (1:2 po s.n.) | Košice – Poprad 2:1 (po pr.)
po s.n. (1:0)
HK VITAR Martin
5:4 (1:2, 3:2, 0:0)
HK Skalica
sk Pátek 11.10.2013, 17:00Tipos Extraliga (SR)

Odhodlaní martinskí hokejisti sa snažili v poslednom stretnutí s dvadsiatkou zaknihovať povinné víťazstvo, čo však niektorí nečakali a nechceli si pripustiť, stalo sa skutočnosťou – po sérii šancí nedáš – dostaneš sa mladíci dostali do vedenia o dva góly v prvej časti a zápas si už nenechali ujsť spod vlatsných rúk.

V ďalšom rade októbrových domácich stretnutí s poradovým číslom tri narazia zverenci trénera Daniela Babku na druhú Skalicu. Začala sa teda druhá šestina. V tej prvej na horúcom skalickom ľade dokázali Martinčania zvíťaziť. Záhoráci chystajú odvetu a Martin sa bude snažiť odčiniť hanebnú prehru s extraligovou dvadsiatkou. Domácim Turčanom bude opäť pravdepodobne chýbať obranca Peter Smrek, ktorý má drobné zranenie.

Úvodné zostavy:

MHC Mountfield (Martin): Dzubina (Šúrek) – Novotný, Ďatelinka – Matejka, Tupý – Smrek, Brcko – Imrich – Markovič, Beran, Fujerík – Zlocha, Galamboš, Važan – Themár, Dírer, Cíger – Perniš, Šugár

HK 36 Skalica: Lipovský (Romančík) – Vyrúbalík, Kozák – Trška, Barák – Ketner, Srnec – Stano, Mikeska – Lažo, Školiak, Obdržálek – Jankovič, Stieler, Preisinger – Kutálek, Mráz, Šátek – Dvonč, Kalináč, Romančík

Rozhodca: Lauff – Bogdaň, Smerek,.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:16
    Hostia útočia, Martin sa musel v prvom striedaní brániť.

20:52
    Strela Dominika Fujeríka, Lipovský sa musel natiahnuť, aby pokryl prípadnú dorážku, tá však neprišla.

01:33
    Skalica pohrozila – hosťujúci útočník sa vybral ku Dzubinovi, vyslal však viac propagačnú strelu ako strelu, ktorá by mala skončiť s úspechom, a tak sa vhadzuje mpred domácim brankárom.

02:15
    Andrej Novotný 2. min. vyhodenie puku.

02:15
    Strela Lukáš Kozáka, potom ešte skúšal Dzubinovu pozornosť Školiak René.

02:57
    Skalica dala gól!
    Druhú svoju streleckú príležitosť už RENÉ ŠKOLIAK využil – po strele Lukáša Kozáka dorazil po obkorčuľovaní celej bránky za bezmocného Dzubinu. Asistencia: Lukáš Kozák

03:44
    Hostia zo Skalice majú častejšie puk na hokejkách, teraz sa snažili pritlačiť Záhorákov Martinčania, no spolupráca útoku Markovič – Beran – Fujerík gólovú šancu nepriniesla.

04:49
    MHC Mountfield pokračuje vo výkone zo včerajšieho zápasu, domácim sa nedarí žiadna podstatná kombinácia, aj keď je len úvod zápasu, hostia hrajú krajšie aj účelovejšie.

05:50
    Peter Trška pálil od modrej, neskôr pálil aj Barák, no bez väčšieho úspechu, Martinčania sa oslobodili.

06:43
    Dominik Fujerík vystrelil na Lipovského, opäť bez efektu, priamo do stredu bránky.

07:20
    Strela Michal Šáteka, Dzubina ukázal efektnú prácu s lapačkou.

07:49
    Skalica hrá účelovejšie a jednoznačne hlavne aj dôraznejšie. MARTIN VYRUBALIK to využil po prihrávkach Romančíka a Dvonča zvýšil na 2:0 pre hostí delovkou od modrej čiary. Asistencie: Michal Romančík, Dvonč Ronald.

08:10
    Veľmi dobrý zákrok Stieler na Važana, domáci útočník iba odletel.

09:09
    Lipovskému pomohla aj žŕdka, suverénne najväčšia šanca domácich – Fujerík nastrelil tyčku po prihrávke Markoviča.

10:50
    Hostia zo Skalice mohli viesť o tri góly, po tvrdej Kutálkovej strele sa nepresadil jeho spoluhráč z dorážky, Martin má obrovské defenzívne problémy.

10:57
    Dve minúty pre Ďatelinku – faul lakťom.

11:30
    Strela Reného Školiaka, Dzubina bol dobre postavený a keďže strelu videl – mal zákrok jednoduchší. .

12:36
    Peter Smrek bol na útočnom výpade v oslabení spolu s Jaroslavom Markovičom, ktorý začal toto útočné ťaženie, bez úspechu. Bol však z toho faul na Markoviča.

12:36
    Vyrubalík Martin – 2. min. hákovanie.

13:00
    Domáci v plnom počte.

13:39
    Obrovská šanca Ivana Ďatelinku, ten zoči – voči 2x neuspel pred Lipovským, ktorý chytá ako pán brankár.

14:01
    Ďalší strelecký pokus už nebol taký nebezpečný z hokejky Važana Michala, no Lipovský aj tak predviedol semafor.

14:40
    Hostia v plnom počte.

15:36
    Peter Tršak vyskúšal pozornosť vyrážačky Michala Dzubinu, Dzubina úspešnejší.

16:09
    Kutálek opäť zas a raz povyzvŕtal Martinčanov a tí sa nezmohli na nič iné ako na prikrytie puku lapačkou zo strany Dzubina, ktorý bol nútený takto zasiahnuť. Domáci obrancovia nechávajú skalickým útočníkom príliš veľa priestoru.

17:00
    Vzájomné vylúčenie – Galamboš podľa Lauffa prifilmoval pád a Lukáš KOzák 2. min. za hákovanie.

17:55
    Opäť gólová šanca domácich – Beran sám pred Lipovským nedotlačil puk za už takmer prekonaného brankára hostí. Teraz sa domáci diváci búria, pár pochybných a musíme uznať, že aj menej spravodlivých rozhodnutí troch rozhodcov.

18:40
    Strela Šáteka, ten je takisto dnes veľmi aktívny, pohyblivý.

19:01
    Martin dal gól!
    Martinčania strelili kontaktný gól už v prvej tretine, tzv. gól do šatne. Fujerík Dominik naservíroval v ďalšom prečíslení 2:1 MICHALOVI VAŽANOVI a ten sa pre radosť trénera Daniela Babku konečne trafil.

19:58
    Strela Berana Michala, ten mal dnes asi tri šance, no príliš sa netrafil do podstatných voľných miest Lipovského bránky, tak ani teraz nenašiel recept na efektívnu koncovku.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Ďalšia tretina začne približne o 17:50

20:01
    Začala druhá tretina.

20:37
    Celkom uvoľnene začal tento zápas, nik by asi nepovedal že z vytvorenej akcie padne gól, VAŽAN MICHAL pridal druhý gól v zápase a je vyrovnané v priebehu dvoch minút padol gól, samozrejme, góly preťala presilová hra. Asistencie: Ján Zlocha, Peter Galamboš.

21:25
    Celkom svižný a rýchly únik Jakuba Cígera, ten si našiel priestor a ohrozil Lipovského, ktorý však všetko videl a v pohode chytil.

22:22
    Michal Beran strieľal bekhendom, Lipovský nemusel zasahovať. Teraz sú domáci v menšom tlaku, hra je však rovnako kúskovaná ako v prvej tretine.

23:36
    Strela Obrdržáleka, ďalší skalický útočník sa snažil dorážan, no Dzubinova reflexívnosť bola rýchla a puk bol z pohľadu domácich v bezpečí.

24:39
    Hostia idú do vedenia, DAVID STIELER sa najlepšie zorientoval pred Michalom Dzubinom a prekonal bezmocného brankára Martina. Asistencia: Tibor Kutálek

25:44
    Martin Kalináč vystrelil na Dzubinu, na dvakrát však neprekvapil dobre postaveného brankára MHC. Hosťujúca Skalica hrá dnes taktiež ako domáci – s výraznejšími chybami, no Záhoráci sú zohranejší.

26:35
    Skalický obranca zle rozohral, domáci útočník zachytil zlú rozohrávku na modrej čiary a z medzikružia prekonal DOMINIK FUJERÍK bezmocného Lipovský, ktorý inkasoval po strele spoza obrancu. Bez asistencie.

28:20
    Veľký tlak hosťujúceho tímu zo Skalice – na konci ktorého bol Srnec Martin, ten však neprelstil martinského gólmana strelou od modrej čiary.

29:58
    Andrej Dírer v polovci zápasu mohol vsietiť gól, nečakane vystrelil a Lipovský radšej pokryl puk.

31:10
    Podstata stredu zápasu sa odohráva v strednej časti, hrá sa snažia rozlúsknuť stredné pásmo a založiť konštruktívny útok, dlhé tri minúty sa to nepodarilo ani jednemu tímu.

32:40
    Beran s Markovičom vytvorilli náznak dobrej šance, chýbali však centimetre prvému menovanému aby dočiahol a zasunul do prázdnej bránky.

33:10
    Rodiaci sa tlak Skalice v útočnom pásme zúžitkoval Dvonč, ktorý vypálil – nastrelil na Dzubinu a ten už nestihol zareagoval na dorážku TIBORA KUTÁLKA. Asistencie: Ronald Dvonč, Petr Obrdržálek.

33:30
    Martin sa bráni 2. min. pre Andreja Dírera za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

35:00
    Usadení hostia v útočnom pásme Martina sa pokúsili strieľať na Dzubinu, no Martinčania včas oslobodili a ustáli tlak.

35:30

36:45
    Dnes padol už dosť gólov, a tak si povedal ANDREJ THEMÁR, že to skúsi aj z ťažkého uhlu. Lipovskému prepadol puk pomedzi nohy. Asistencia: Cíger Jakub

37:59
    Konečne sa hra zrýchlila a aj na štadióne vládne hokejovejšia atmosféra ako v ostatnom začiatku zápasu – napriek veľkému množstvu hrubých individuálnych chýb.

38:45
    Miroslav Preisinger sa ihneď po buly dostal do dobrej šance na streľbu v priestore medzi kruhmi, Dzubina ukážkovo chytil do lapačky.

39:26
    Andrej Dírer skôr propagačne vystrelil ako s cieľom streliť gól, dnes sme však videli, že goly padajú všelijako – stačí len vystreliť.

40:00
    Druhá tretina skončila.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:52
    Ospravedlňujeme sa, mali sme problémy s pripojením. Beran a Fujerík skúšali pred Lipovským vystreliť, brankár pozorný.

41:56
    Važan si vypracoval dobrú pozíciu na strelu, avšak prihrávka na neho bola pretiahnutá.

42:38
    Dvonč hľadal prihrávkou kolegu, no nevidel ho dobre. Útok hostí bol prešpekulovaný, strela neprišla.

43:20
    Mráz sa osmelil do samostatnej akcie. Nedokázal však zakončiť.

45:12
    Vo veľkej príležitosti Galamboš, z pravej strany rozvlnil sieť, ale iba tú bočnú.

45:48
    Tupý to skúšal v 49. minúte, najprv naznačil prihrávku, no pred Lipovským napokon vystrelil. Skalický gólman ale dobre prečítal hru.

46:22
    Kalináčovi skĺzol puk z brány. Vyzeralo to na strelu, ale puk skončil mimo brány.

47:36
    Peter Smrek vylúčený za filmovanie.

48:23
    Hostia sa snažia streliť vedúci gól. Themár oslobodil vyhodením cez všetky čiary.

49:36
    Domáci sa ubránili, Smrek sa vracia. Skalica v útočnom pásme nekontrolovala tak často puk.

50:07
    Presilovú hru si zahrajú Martinčania. Podľa miestnych hlásateľov si išiel trest odsedieť Bruno Mráz, nám sa zdalo, že to bol Kutálek.

50:45
    Martinčania sa dokonca v početnej výhode dopustili zakázaného uvoľnenia. Hra sa sťahuje pred Dzubinu.

51:11
    Novotný si musel zbehnúť po puk, prihrávka bola príliš prudká. Domáci sa nedokážu usadiť v pásme.

51:20
    Martinčania sa pekne rozostavili, Datelinka našiel krásnou krížnou prihrávkou jedného zo spoluhráčov. Puk sa napokon dostal na ľavý kruh, odkiaľ prišla strela na Lipovského. Skúsený brankár si odkopol bránu, za čo bude vylúčený !

51:20
    Domáci budú mať obrovskú šancu v presilovej hre o dvoch mužov.

51:20
    Skaličanom sa to samozrejme nepáči a jedného z rozhodcov zaplavujú výčitkami.

51:22
    Trest za Miroslava Lipovského si išiel odsedieť k Brunovi Mrázovi Vyrúbalík. Martinčania sú už v pätici zostavený v útočnom pásme.

51:22
    Miroslav Lipovský navyše dostal osobný desať minútový trest, ktorý si išiel odsedieť Romančík.

51:50
    Domáci dlhšie kombinovali, akoby nevedeli, čo s pukom, až sa napokon rozhodol Važan od modrej vypáliť. Jeho delovka skončila na ochrannej sieti bez teču. Hra je vykázaná do stredného pásma.

52:05
    Ďalšiu tvrdú strelu od modrej čiary v podaní Matejku dokázal Lipovský ukryť vo svojej výstroji.

52:07
    Presilová hra Martinčanov o dvoch hráčov sa práve skončila. Mráz je späť na ľadovej ploche.

52:40
    Miroslav Lipovský je poriadnou oporou svojho tímu. Čelil tvrdej strele Ďatelinku, no poradil si s nej výborne. Dôležité je, že ho udržal a neponúkol tak domácim šancu na dorážku.

53:00
    Miroslav Lažo výborne vyviezol puk až do útočného pásma svojho tímu, puk si dokonca naviedol aj na strelu. Jeho pokus švihom dokázala domáca obrana v poslednej chvíli zblokovať do rohu.

53:22
    Domáci sa sami vytlačili z útočného pásma, presne vo chvíli, kedy sa končí domáca presilová hra.

53:35
    Na ľade ostal ležať Peter Smrek. Vyzerá to tak, že domáci si opäť zahrajú v presilovej hre.

53:40
    Na trestnú lavicu si išiel opäť sadnúť Bruno Mráz za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.

54:00
    Obrovské zmätky pred bránou Skalice. Lipovský čelil strele Ďatelinku a následne aj Berana. Skúsený brankár si skvele poradil ! Svoj tím drží nad vodou !

54:24
    Hostia sú teda poriadne nedisciplinovaný. Miroslav Lažo vyhodil puk k domácim divákom, za čo si samozrejme odsedí dve minúty na trestnej lavici.

55:00
    Skaličania si dali takmer vlastný gól ! Záhoráci majú obrovské šťastie. Ak Martinčania v dnešnom zápase nevyhrajú po toľkých presilových hrách, asi ich to zrazí psychicky poriadne na dno.

55:40
    Markovič zbytočne prišiel o pásmo. Presilová hra domácich o dvoch mužov je už minulosťou. Mráz je späť na ľadovej ploche. Domáci teda nevyužili dve presilové hry piatich proti trom, ktoré nasledovali krátko za sebou. To ešte môže poriadne mrzieť ! Avšak nepredbiehajme.

56:00
    Ďatelinka počas presiloviek neschádzal z ľadu, čo sa v závere prejavilo jeho vyčerpanosťou. Prišiel totiž o ľahký puk a pripravil svoj tím o útočné pásmo.

56:24
    Aj Miroslav Lažo je späť na ľadovej ploche. Hrá sa v rovnovážnom stave.

57:00
    Martinčania pokračujú v útočnej aktivite. Veľmi aktívny je hlavne Važan, ktorý už má na konte dva presné zásahy. Samozrejme, že chce pridať ešte jeden a dosiahnuť tak hetrik.

58:00
    Presne v momente, kedy miestny hlásateľ oznámil dve minúty do konca zápasu sa Martinčania takmer dostali do skvelej príležitosti. Prihrávku z poza brány napokon domáci útočník nedokázal spracovať, bol totiž obsadený.

58:30
    Dopredu sa snažili vydať aj Skaličania, ktorých však zastavil technický priestupok. Zakázané uvoľnenie.

58:45
    Oba tímy už viac-menej odovzdávajú puku a nechávajú tvoriť toho druhého. Všetko sa nám to schyľuje k predĺženiu.

59:00
    Do konca zápasu nám ostáva jediná minúta. Pravdepodobne sa však dočkáme zvýšenej časovej porcie.

60:00
    Tretia tretina skončila.

Tri tretiny tohto zápasu nič nevyriešili. Rozuzlenie nám prinesie až predlženie, poprípade samostatné nájazdy. Domáci sa už v predĺžení vôbec trápiť nemuseli. V závere tretej časti mali totiž k dispozícii dve presilové hry o dvoch hráčov, no nedokázali ich využiť. Skaličania môžu ďakovať Lipovskému a šťastene, že si zahrajú nadstavený čas.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:15
    Skaličania sa okamžite vydali dopredu, no dobre myslenú prihrávku dostal Školiak na dlhú hokejku a nedokázal ju spracovať.

61:00
    Po prihrávke Stielera sa do obrovskej šance dostal Peter Trška, ktorého však výborne vychytal Dzubina !

61:35
    Ďatelinka sa dostal v útočnom pásme k puku, otočil sa a pohotovo vypálil švihom. Puk preletel tesne okolo tyče Lipovského !

62:15
    Ďatelinka korčuľoval okamžite do obrany, kde v rozhodujúcej chvíli zastavil svojou dlhou hokejkou sľubne vyzerajúci brejk Záhorákov.

63:00
    Na druhej strane sa nám v dobrej defenzívnej robote predviedol aj Tibor Kutálek, ktorý stratil v strednom pásme puk, no svoju chybu okamžite napravil.

64:00
    V predĺžení sa hrá veľmi atraktívny hokej, hra sa rýchlo prelieva na obe strany. Veľmi viditeľné je hlavne Ďatelinka, ktorý sa aj napriek faulom dostal za bránu, odkiaľ smeroval prihrávku pred odkrytú bránu. Martinčan sa však k puku nedostal, zastavila ho totiž noha jedného z hráčov hostí.

64:15
    Sme svedkami zaujímavej zmeny. Svätyňu domácich opustil Dzubina, ktorého miesto zaujal Šúrek. Domáci tréneri už teda kalkulujú so samostatnými nájazdmi.

65:00
    Predĺženie skončilo.

Ani v predĺžení sme rozhodujúci zásah nevideli, napriek tomu, že sme videli pekné šance na oboch stranách. Hlavne však na tej domácej. Slaická brána by bola od druhej tretiny pre domácich, akoby zakliata. Podarí sa domácim odkliať Lipovského aspoň v samostatných nájazdoch ? To sa dozvieme už o pár minút.

Ľadová plocha musí byť samozrejme upravená. tréneri tento čas využívajú na písanie hráčov, ktorí sa vydajú na trestné strieľanie. My môžme len tipovať, kto to bude. Začnú však Martinčania.

Samostatné nájazdy začínajú.

Galamboš naznačil strelu, následne išiel do forhendovej kľučky, no Lipovského neoklamal.

Na druhej strane sa proti Šúrekovi rozbehol Obdržálek, no úspešnejší bol domáci brankár.

Markovči nič nevymýšľal, naviedol si puk na pravú stranu a švihom prekonal Lipovského !

Na druhej strane nevyšiel Lažovi jeho zámer, prehodil si puk na backhand, no Šúreka neprekonal.

Themár mohol rozhodnúť, vyskúšal to rovnako ako na druhej strane Miroslav Lažo, no ani on nebol úspešný.

Nôž na krku mal René Školiak, ktorý sa však proti Šúrekovi presadiť nedokázal. Je rozhodnuté !

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím MHC Mountfield (Martin).
    Gól strelil JAROSLAV MARKOVIČ.

Domácim sa predsa len podarilo v tomto zápase napokon triumfovať. V samostatných nájazdoch sa dokázal presadiť jediný muž, ktorým bol Jaroslav Markovič. Domácim dokonale vyšiel ťah s poslaním Šúreka do brány. Náhradný brankár dokázal pochytať všetky tri pokusy Skaličanov. Od nás je to na dnes všetko. Ďakujeme vám za pozornosť a tešíme sa na vás opäť niekedy na budúce. Dočítania ! (19:38:56)