Chomutov – Kladno 6:2 (kon.) | HC Plzeň – K. Vary 2:3 (kon.) | Písek – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
Hr. Králové – Liberec 2:1 (kon.) | Vsetín – Zlín 5:7 (kon.) | Havířov – Vítkovice 3:2 (kon.)
Ústí n/L – Sparta 3:4 (po pr.) | Poruba 2011 – Olomouc 5:4 (2:0 po s.n.) | Letňany – HC Litvínov 3:4 (po pr.)
Jihlava – Pardubice 2:1 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 2:4 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 4:1 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
5:4 (0:1, 2:1, 2:2 - 0:0)
HC Olomouc
Pátek 11.10.2013, 17:00 • ZS Poruba • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Extraliga staršího dorostu se dostává do své poloviny. Ve 14. kole HC RT TORAX Poruba přivítá na svém ledě rivala až z Olomouce. HC Olomouc je v tabulce na páté pozici, neboť prozatím vyhrála pět duelů a většinou proti slabšímu soupeři – Porubě a Vsetínu. Pouze jednou se kohoutům podařilo udolat i silnějšího soupeře a to konkrétně Kometu Brno, která se v tabulce drží těsně za vedoucími Vítkovicemi. Poruba je na tom s body velice bídně. Jen dvě vyhraná utkání a jedna prohra v prodloužení ji drží stále na konci výsledkové tabulky. Uvidíme, zda se TORAXU podaří zvítězit proti silnějšímu soupeři. Přece jen Porubu čeká náročný víkend, neboť krom toho, že bude na svém ledě v pátečním duelu hostit Olomouc, další den se setká na domácí půdě s dlouhověkým rivalem – Vítkovicemi.

HC RT TORAX Poruba: Sroka (Peslarová) – Bartoň, Mládek, Gřeš – Csomor, Nardelli, Gola – Kurnik, Němec, Konvička – Csabala, Kovalyov, Bialoň – Štěpán, Olšr, Široký, Síkora, Ščurek, Šustala, Boháč, Hranoš

HC Olomouc: Urbisch (Pospíšil) – Spurný, Hes, Hrabica, Tomek, Marek, Horák R. , Škoda, Zelený, Kropáč, Melichárek, Heža, Dittrich, Horák J., Malý, Ministr, Kuba

Rozhodčí: Šír – Hlavatý, Kopřiva.

00:01

0:13
    Poruba okamžitě obsadila útočné pásmo, ale k žádné výrazné akci nedošlo

2:23
    Poruba nedokázala doposud vážněji ohrozit Urbische. Také Olomouc se nedostala do žádné vyložené šance

3:36
    Štěpán, Olšr a Bartoň se dlouhou dobu nemohli zbavit svého soupeře ze svého území, naštěstí Sroka nemusel zasahovat

4:14
    Domácí Martin Csomor je vyloučen na dvě minuty, neboť hrál bez přilby, která mu sklouzla z hlavy

4:57
    Počet hráčů na ledě je srovnán. Jakub Heža si odpyká trest za nedovolené bránění

5:25
    Miroslav Kuba se pokusil ohrozit Sroku, ale byl sražen porubským obráncem Štěpánem

6:14

6:33
    Domácí jsou v plném počtu, ale jejich soupeř jim nedovoluje se přiblížit k Urbischovi

6:57

7:30
    Síkora udělal riskantní přihrávku, když nahrával svému kolegovi, který stál mezi dvěma kohouty. Ale jeho pokus mu vyšel a Poruba tak na pár sekund byla v útočném pásmu

8:58
    Urbisch se dostal pod tlak a nezbývalo mu nic jiného než kotouč zakrýt svou lapačkou.

9:33
    Olomouc se dostala příliš blízko Sroky, ale Kropáčovi se nepodařilo dorazit kotouč do klece. Poté porubský gólman, ač nebyl nikým napadán, přikryl puk a vhazovalo se před jeho svatyní

10:21
    Za olomouckou klecí probíhají boje o kotouč. Olomouc sice puk ukořistila, ale domácí hru opět přesouvají k Urbischovi

11:36
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté se dostali za modrou čáru, kde si Melichárek s Markem nahrávali. Velice blízko se ovšem dostal Jan Kropáč, který nebyl nikým hlídán, takže mohl pohodlně svou akci zakončit backhandem nad Srokova ramena. Autorem branky je JAN KROPÁČ. Asistence: Dominik Marek a Václav Melichárek.

14:28
    Poruba si dlouho svou přesilovku nevychutnala. Jonáš Mládek pyká dvě minuty za hrubost

15:20
    Gola byl u puku, ale neměl příležitost napadnout soupeřovu klec. Nechal se olomouckým obráncem zastrašit

18:56
    Ačkoliv Poruba hraje v přesile, hosté mají stále navrh a drží domácí před Srokou

19:48
    Poruba se drží v posledních vteřinách v útoku

20:00

Začátek třetiny byl velice chaotický. Ani jeden tým nedokázal držet kotouč na holi déle než minutu a několikrát hráči obou mužstev ztráceli puk jen díky drobným chybičkám, či špatnému zpracování přihrávek. To vše se postupně vytrácelo a hra začínala mít nějaký systém.
    Více se do útoku dostávali hosté, kteří několikrát jen Sroku postrašili, ale k velkým akcím dlouho nedocházelo. Také Poruba na tom nebyla nejlépe. Vyložené šance stále nedokáže proměnit a ani dorážky za Urbische ne a ne zapadnout. Díky backhandovce Jana Kropáče vede Olomouc 0:1.

20:01

20:12
    Hosté jsou stále ještě v oslabení, ale i tak okamžitě napadli porubskou klec

20:29

20:42
    Poruba právě vstřelila branku!
    Štěpán vypálil od modré velice prudkou střelu, která se dostala přes chumel hráčů před brankovištěm. O teč se postaral kapitán Tomáš Gřeš, který stál již připraven po pravici Urbische. Autorem branky je TOMÁŠ GŘEŠ. Asistence: Matěj Štěpán.

21:54
    Gřeš se o gól pokusil znovu, ale byl zastaven v prostoru kruhů. Nahrál tedy Síkorovi, který okamžitě pálil, ale gólman střelu odrazil

22:18
    Robert Horák hákoval a oslabil tak Olomouc

23:10
    Hosté stále domácím dokazují, že je nemají podceňovat ani ve čtyřech. Olomoučtí se opět v oslabení dostali před Sroku

24:18

25:00
    Poruba je v útoku, ale hosté je drží pouze u mantinelu. Blíže domácí k bráně nesmí

25:40
    Sroka musel zasáhnout! Miroslav Kuba byl velice blízko a snažil se protlačit puk mezi gólmanovy betony

27:32
    Urbisch nemohl vydržet nekonečné tahanice před jeho svatyní a při první příležitosti zakrývá kotouč vyrážečkou

28:48
    Sroka udělal velkou chybu. Vhazovalo se po jeho pravici a porubský gólman nepočítal s tím, že by soupeř mohl puk ukořistit. Byl tedy vytočen směrem k vhazování a za jeho zády byla zcela odkrytá klec, čehož okamžitě využil připravený Jakub Heža. Autorem branky je JAKUB HEŽA. Asistence: Tomáš Ministr.

30:21
    Díky zakázanému uvolnění se vhazuje u Urbische

31:15
    Olšr s Kubou bojovali u mantinelu o kotouč

31:40
    Němec se s Bartoněm špatně domluvili a tak ani jeden nezareagoval rychle na to, že před brankovištěm leží kotouč

32:26
    Po Golově nahrávce Radim Němec sám ujížděl na Urbische a v patách mu byli dva obránci, kteří jej nedokázali zastavit. Olomoucký gólman to dostal přímo mezi betony a jeho spoluhráč Martin Hes si poté o tyč ze vzteku zlomil hůl. Autorem branky je RADIM NĚMEC. Asistence: Patrik Gola.

33:40
    Poruba opět v útoku, kde se pokouší stav navýšit, ale Olomouc jde více do těla a domácí hráči končí často ležmo na ledě

33:47
    Za krosček je vyloučen Robert Horák a Poruba je opět v přesile

34:40
    Hosté znovu předvádí, že ve čtyřech to umí stejně dobře jako v pěti lidech. Sroka byl v ohrožení, ale situaci zvládl

35:47

36:48
    Poruba atakovala Urbische, ale gól nepadl. Hra se poté přesunula bleskovou rychlostí před Sroku, který měl také napilno

38:09
    Poruba se nemůže vymanit ze svého prostoru, Olomouc má stále navrch a nepustí svého soupeře ani do středního pásma

38:50
    Jonáš Mládek vypálil na olomouckého gólmana, když stál k němu tváří v tvář. Puk letěl příliš vysoko

40:00

Druhá třetina byla lepší pro domácí mužstvo, které hned v úvodu dokázalo stav dorovnat. Dlouhou dobu se pak Poruba držela před Urbischem, ale výraznější ohrožení klece hostí již nebylo. Ovšem potom přišlo znovu trápení, neboť Olomouc stav navýšila a svou bojovností se jí málem podařilo dát i třetí branku, ale Sroka se nenechal vyprovokovat k další chybě. Domácím se podařilo stav srovnat a k závěru třetiny se obě mužstva pokoušela o další góly, ale neúspěšně. Stav je tedy nerozhodný a bude muset rozhodnout závěrečná třetina.

46:11
    Silná útočná trojice Poruby konečně zaúřadovala. Martin Csomor dostal kotouč přes modrou čáru a nahrál do prostoru kruhů Jonáši Mládkovi, který neváhal a pálil. Před klecí byl připraven Tomáš Gřeš a puk se tak v pohodě dostal za Urbische. Autorem branky je TOMÁŠ GŘEŠ. Asistence: Jonáš Mládek a Martin Csomor.

49:20
    Jaromír Široký ztratil helmu po střetu s olomouckým hráčem, ale rozhodčí nijak nezareagoval

49:26
    Po návratu vyloučeného Olomouc dorovnává. Sroka nestačil na tuto akci zareagovat. Autorem branky je MIROSLAV KUBA. Asistence: Tomáš Ministr

49:52
    Za krosček šel na trestnou lavici Tomáš Malý

50:12
    Pár vteřin trestu Malého a domácí využívají přesilovou hru. Do brány se pohotově strefil Petr Ščurek. Autorem branky je PETR ŠČUREK. Asistence: Tomáš Gřeš a Patrik Gola.

50:12

51:28
    Sroka se dostal do ohrožení, ale Heža, Horák ani zbytek olomoucké pětky jej nedokázali překonat

52:12
    Jasné zakázané uvolnění rozhodčí neodpískali. Přitom nejbližší hráč neměl šanci kotouč dobruslit

53:19
    Škoda vypálil na gólmana, který puk odrazil svou lapačkou

53:38
    Po malé roztržce u porubské klece se vhazuje po pravici Sroky

54:18
    Šustala a Nardelli vzali Tomáše Malého do kleští, ale ani to mu nezabránilo vystřelit. Gólman střelu vykryl

55:40
    Po obrovské chybě porubských hráčů se dostal puk na hůl Kropáče, který nahrál Melichárkovi a ten tak mohl sám jet na porubskou klec. Široký jej sice dojížděl, ale zastavit už se mu rozjetého Melichárka nepodařilo. Kotouč skončil za Srokovými zády. Autorem branky je VÁCLAV MELICHÁREK. Asistence: Jan Kropáč.

56:33
    Utkání se nám pořádně zdramatizovalo. Hosté opět dorovnali a Poruba se teď marně pokouší o navýšení.

56:57
    Vhazuje se před Urbischem

57:30
    Blíží se poslední dvě minuty a stále je nerozhodné skóre. Poruba neustále tlačí na Olomoucké, kteří však ve své hře nepolevují

58:10
    Melichárek se opět pokusil o gól. Objel klec, ale Sroka se stačil vrátit a zakrýt společně se svým spoluhráčem odkryté místo

59:10
    Domácím se nedaří uskutečnit větší akci. Do útoku se sice dostali, ale hosté je ke střelám nepouští

59:43
    Gřeš měl obrovskou příležitost, ale kotouč se mezi betony nedostal

60:00

Stav je nerozhodný, a tak se obě mužstva připravují na prodloužení. Utkání je velice zajímavé, neboť jakmile jeden tým stav navýší, druhý jej dorovná. Silově vyrovnaný duel tak bude pokračovat po krátké pauze, ale tentokrát jakmile někdo vsítí, vyhraje.

60:01

60:23
    Mládkovi se na pár vteřinek podařilo ztratit kotouč z hole, ale uchránil jej před dotěrným Kropáčem

61:22
    Horák vypálil z prostoru kruhu na Sroku. Ten puk zachytil na své hrudi.