Boston – Colorado 0:2 (kon.) | Buffalo – Columbus 1:4 (kon.) | Washington – Carolina 2:3 (kon.)
Detroit – Arizona 2:4 (kon.) | Tampa – Florida 7:2 (kon.) | Nashville – Toronto 0:4 (kon.)
Minnesota – Winnipeg 2:1 (kon.) | Edmonton – Montreal 1:4 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:4 (kon.)
Anaheim – NY Rangers 6:0 (kon.)
Anaheim Ducks
6:0 (3:0, 3:0, 0:0)
New York Rangers
Pátek 11.10.2013, 04:00 • Honda Center, Anaheim / Kalifornie • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:48:50)

Dnešní utkání sledovalo 17 129 diváků.

1. Bryan ALLEN (ANA) 0+1
    2. Sami VATANEN (ANA) 0+1
    3. Jonas HILLER (ANA) 34 zák., 0 gólů, 100,0%

Československá stopa v utkání:

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hráč.

Nyní již Jonas Hiller může konečně přijímat gratulace k čistému kontu, k němuž přispělo celé mužstvo! Ducks dnes jednoznačně svého soupeře přehrálo a byť ve třetí třetině značně domácí polevili, nic to již nemění na tom, že uštědřili Rangers další debakl a po výsledku 6:0 se radují z dalšího vítězství.

60:00

59:58
    Přesto ještě mohl Hiller přijít o své čisté konto, ale pokus z levé strany dokázal chytit a ještě dvě vteřiny před koncem zápasu se bude vhazovat ve třetině Ducks.

59:42
    Publikum již tleská svému týmu, který dnešní zápas zvládl na výbornou!

59:12
    Vhazování ve středním pásmu, Ducks mají puk na svých hokejkách.

59:04
    Puk po střele Mooreho opouští ledovou plochu, bude se vhazovat před Hillerem.

59:00
    Posledních šedesát vteřin dnešního zápasu.

58:27
    Puk však získávají Rangers, kteří přechází do protiútoku.

58:05
    Po nahození puku ze středního pásma musí zasahovat Lundqvist, vhazování po jeho pravici.

57:57
    Nezaznamenáváme však ani jeden střelecký pokus, tempo utkání v jeho závěru již není takové.

57:35
    Na ledě první pětky obou týmů.

57:05
    Perry čeká na rozehrávku hostů zpoza branky, puk se bleskově přesouvá do třetiny Ducks.

56:35
    Rangers mají viditelnou snahu překazit domácímu gólmanovi alespoň radost z čistého konta, jenže Hiller dnes chytá opravdu skvěle.

56:17

55:55
    Puk opouští třetinu Rangers, domácí to zkouší po pravé straně.

55:21
    Hosté se brání již ve čtyřech.

55:12
    Další šanci Lindholma z levé strany dokázal Lundqvist zneškodnit.

54:47
    Beuchemin pálí od modré, ale je to zablokovaný pokus a hostům se podařilo puk vyhodit ze třetiny.

54:25
    Důležité vhazování vyhráli Rangers a vyhodili puk ze třetiny.

54:17
    A pozor, znovu se vylučuje, tentokrát však na obou stranách. Perry dostává dvě minuty, stejně jako Derek Dorsett za vzájemnou šarvátku. Ale vyloučen je i Dominic Moore za úder hlavou, domácí si zahrají přesilovou hru pěti proti třem!

53:58
    Puk směřuje ze třetiny Rangers, hosté si mohou, alespoň na okamžik, oddychnout.

53:45
    Domácí ostřelují branku Rangers.

53:21
    Zucarello putuje na trestnou lavici, Ducks si zahrají přesilovou hru.

53:15
    Getzlaf v šanci, jeho pokus z pravé strany ale dokázal Lundqvist vyrazit do bezpečného prostoru.

52:09
    Richards spěchá za pukem, Callahan se dostává do zakončení, ale Hiller je pozorný a dnes si čisté konto zaslouží!

50:55
    Duck nyní "sevřeli" svého soupeře v jeho třetině, až nyní se hostům podařilo vyhodit puk ze třetiny.

50:08
    Selänne nachází Silfverberga, který zkouší bekhendem potřetí překonat Lundqvista, nepovedlo se.

50:00
    Poslední desetiminutovka zápasu.

49:25
    Rangers mají již dostatek prostoru na rozehrávku, soupeře již tak nenpadá.

48:37
    Nyní musí Hiller zasahovat proti střele Callahana, zvládl to a raději nerozehrává.

48:30
    Hodně opatrný hokej ve třetí třetině.

48:05
    Rangers ztrácí puk ve středním pásmu, ten končí za brankou Ducks, kde ho zastavuje Hiller.

47:05
    Cogliano ztrácí puk na útočné modré v souboji se Stralmanem a hosté mohou zaútočit.

46:22
    A je z toho nájezd Brada Richardse, Hiller jeho pokus dokázal chytit, to byl ale parádní zákrok!

46:11
    Ducks startují dopředu ve dvou proti třem, ale ve středním pásmu získávají puk hosté.

45:15
    Anaheim jako by jel pouze na půl plynu, oproti předchozím dvěma třetinám.

45:00
    Rangers se drží ve třetině Ducks.

44:02

43:30
    Ducks vyváží puk ze třetiny a pravděpodobně i toto oslabení přečkají bez inkasování gólu.

43:07
    Střela Brada Richardse z pravé strany, Hiller stále drží čisté konto.

43:00
    Rangers v přesilovkové rozestavení.

42:40
    Callahan to zkouší z levé strany, ale Hiller vyráží.

42:02
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází domácí Bryan Allen, hosté si zahrají přesilovou hru.

40:36
    Jedno je jasné – prodlužovat se dnes určitě nebude...

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začne přibližně v 6:06 hodin.

I druhá třetina skončila vítězstvím Ducks v poměru 3:0, Anaheim jasně dominuje a pro Rangers je to další nepovedený zápas za sebou, po předchozím debaklu 2:9 na ledě San Jose. Dnes se k tomuto debaklu můžeme velmi reálně přiblížit, počkejme si do třetí třetiny. V té druhé zvýšil vedení Ducks ve 22. minutě Silfverberg, pro které to byl druhý zásah v utkání. Na 5:0 zvyšoval ve 29. minutě finský blesk Koivu a na 6:0 upravil tři minuty před koncem třetiny Penner. Jedno je jasné – Rangers mají velké problémy v defenzivě, výkony obrany jsou hodně rozpačité.

40:00

39:29
    Stralman zkouší pozornost Hillera střelou z pravé strany, domácí gólman vyráží.

39:00
    Posledních šedesát vteřin druhé třetiny.

38:15
    Hodně dezorientované působí obránci Rangers, což je i vzhledem ke stavu zápasu, možná i pochopitelné...

37:24
    Pokud se již hosté dostanou do útočného pásma, nemohou zakončit, neboť je domácí obrana drží většinou v rozích či u mantinelu.

36:15
    Anaheim právě vstřelil branku!
    A toto je následek – zcela nepokrytý DUSTIN PENNER na pravé straně může po přihrávce Perryho zasunout do odkryté branky, Lundqvist by musel mít tryskový pohon, aby se stihl přesunout, to je další debakl Rangers! Asistence: Corey Perry, Bryan Allen.

36:10
    Rangers opět zatlačení ve své třetině.

35:15
    Jenže Ducks i za stavu 5:0 neustále "létají" po ledě, další vybojovaný puk napadáním rozehrávky a Fowler střílí z levé strany, Lundqvist chytá.

34:25
    Hosté se musí znovu bránit, naštěstí obraně vypomohl Boyle a Rangers se dostanou ze své třetiny.

33:55
    Zakázané uvolnění Duck, vhazovat se bude před Hillerem.

33:13

32:32
    Ducks se znovu dostávají do útočného pásma, kde kombinují.

31:58
    Až nyní se hosté poprvé osvobozují a mohou prostřídat.

31:48
    Anaheim drží útočné pásmo.

31:13
    Vylučuje se, na trestnou lavici putuje Moore za faul na Perryho, Ducks si zahrají přesilovou hru..

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, stav je z pohledu Rangers přímo hrozivý, kam až se skóre v dnešním zápase dostane?

29:18
    Zakázané uvolnění Rangers, hra se stěhuje před Lundqvista.

28:44
    Pohledy všech nyní směřují na lavičku Rangers, na náhradního gólmana Birona, který nastoupil za Lundqvista i v tom posledním zápase v San Jose, ale tentokrát to nejsou Henrikovo góly, za tak "děravou" obranou je to opravdu dokonalý hokejový očistec!

28:11
    Jenže tentokrát to již nešlo, opět zaspala obrana Rangers, rychlý výpad Ducks, Winnik z levé strany přihrává SAKU KOIVU, který najíždí z pravé strany a přesnou střelou překonává Lundqvista, jenž se již nestihl přemístit, druhý gól v sezóně pro finského veterána! Asistence: Daniel Winnik, Andrew Cogliano.

28:01
    Perry zakončuje z pravé strany, ale Lundqvist si svou levou tyčku pohlídal, tam nebylo místo.

27:26
    Lundqvist zachytil střelu Lovejoya z pravé strany do své lapačky a přerušuje hru.

26:52
    Na druhé straně musí Hiller likvidovat dorážku Boyleho po střele Del Zotta od modré, zvládl to, stav se nemění.

26:25
    Lundqvist zastavil nahozený puk za vlastní brankou, hosté rozehrávají.

25:30
    A hned druhé zakázané uvolnění Ducks.

25:22
    Icing Anaheimu na útočné modré, bude se vhazovat po levici Hillera.

24:10
    Hraje se dlouho bez přerušení, pokud nic jiného, změna v posuzování icingů hodně prospěla plynulosti hry.

23:10
    I dnešní utkání se tak pro NY vyvíjí hodně špatně, bude z toho další debakl?

22:05
    Na obranu Lundqvista je třeba dodat, že již pouze "hasil" další nedorozumění vlastních obránců, kteří se při rozehrávce srazili na vlastní modré čáře...

21:27
    Lundqvist opustil svou branku aby vypíchl puk, což se mu také povedlo, ale protože se po ledě sklouzl dál, než původně asi předpokládal, zůstala branka Rangers odkrytá do té doby, než se do ní trefil JAKOB SILFVERBERG. Asistence: Teemu Selänne, Mathieu Perreault.

21:10
    A znovu musí Hiller za svou branku, aby rozehrál.

20:30
    Hiller bleskově rozehrává za vlastní brankou.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začne přibližně v 5:10 hodin.

Rangers nezačali dnešní zápas zrovna ideálně a již v šesté minutě inkasovali z hole Getzlafa. Na 2:0 zvýšil v 10. minutě Silfverberg a Ducks dokonale ovládli dění na ledové ploše, což dokazuje další gól Anaheimu, ve 12. minutě stanovil konečné skóre první třetiny Winnik. Rangers v závěru třetiny přečkali dlouhé, čtyřminutové oslabení, což by jim, čistě teoreticky, mohlo pomoci v dalším průběhu zápasu.

20:00

19:55
    Ale Boninovi se podařilo odehrát do středního pásma, první třetina končí.

19:38
    Richards ještě spěchá za pukem do útočného pásma.

19:15
    Nepřesný pas Ducks, ale domácí mohou hrát, není to icing.

19:00
    Jedna minuta do konce první třetiny.

18:40
    Rangers mají velké problémy s rozehrávkou, Anaheim napadá už ve třetině soupeře.

18:18

18:05
    Ale Stepanovi se podařilo dostat puk ze třetiny a dlouhá přesilová hra domácích pomalu končí.

17:58
    Velmi dobrá přesilová hra Ducks.

17:35
    Selänneho dělovka z levé strany netrefuje branku.

17:10
    Getzlafovo přihrávku z pravé strany zachytil bránící hráč a okamžitě vyhazuje puk ze třetiny.

16:27
    Perry si to odvážně namířil z pravé strany až před Lundqvista, toho ale zblízka nepřekonal.

16:10
    Ducks opět v přesilovkovém rozestavení.

15:40
    Střelu od modré Lundqvist vyráží, ale před brankou je připravený Silfverberg, kterému se ale nepodařilo překonat švédského gólmana.

15:15
    Ale hosté vybojovali puk za vlastní brankou a zaváží ho do útočné třetiny.

14:38
    Nakonec Dorsett dostává trest 2+2, to znamená, že Ducks hrají přesilovou hru.

14:18
    Allen v bitce s Dorsettem, který nyní schytává jednu ránu za druhou, rozhodčí již oba bitkaře oddělil od sebe a oba si půjdou odpočinout na pět minut.

13:53

13:42
    A znovu, přesilová hra Rangers pomalu končí a hosté vystřelili jen jednou na branku Ducks.

13:27
    Puk opouští třetinu Ducks.

12:53
    A nakonec po střele Del Zotta od modré zasahuje Hiller, který přerušuje hru.

12:37
    Stepan za brankou, vrací zpět na Callahana.

12:22
    Rangers před Hillerem.

11:53
    Vylučuje se, na trestné lavici je Silfverberg a přesilovou hru si zahrají hosté.

11:36
    Ale nebyl! Jeho rozehrávku zachytil Vatanen, okamžitě vyslal DANIELA WINNIKA, který byl připraven na útočné modré a ten z pravé strany překonává Lundqvista. Asistence: Sami Vatanen.

11:20
    Del Zotto musí být obezřetný v rozehrávce.

10:25
    Lundqvist přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho pravici, ale to vše až po komerční přestávce.

10:00
    Úvodní desetiminutovka za námi, pro Rangers se zatím ani toto utkání nevyvíjí podle představ, po minulém hodně nepovedeném utkání v San Jose.

09:17
    Perreault dobruslil nahozený puk, přihrál za branku, odkud Selänne vybruslil před Lundqvista, přihrává JAKOBU SILFVERBERGOVI, který zblízka dává druhý gól Ducks! Asistence: Teemu Selänne, Mathieu Perreault.

09:00
    Puk se dotkl ochranné sítě, píská se, bude se vhazovat.

08:45
    Hosté mohou zaútočit, Pyatt zaváží puk do útočného pásma.

08:22
    Ducks kombinují ve středním pásmu.

07:29
    Hosté v plném počtu, na trestných lavicích zůstávají pochopitelně ještě oba bitkaři, kteří se vrátí do hry za tři minuty.

07:13
    Gólman Rangers musí nyní zasahovat po střele Selänneho z pravé strany, navíc v brankovišti je připraven na dorážku Perreault, Lundqvist to zvládl.

07:00
    Tak snad nyní se Ducks konečně usadí před Lundqvistem.

06:22
    Callahan se v oslabení snaží prodrat po levém křídle před Hillera, byl mírně zahákován a vyveden z rovnováhy, nepíská se.

05:49
    Vhazování po pravici Hillera.

05:29
    Ale Asham dostává za vyprovokování bitky ještě dvouminutový trest, který si za něho odsedí Zuccarello, to je přesilová hra Ducks.

05:29
    Bitka – domácí Marron a hostující Asham, vítězem hráč Rangers, každopádně oba bitkaři již sedí na trestné lavici, kde si odpykávají své pětiminutové tresty.

05:06
    RYAN GETZLAF otevírá skóre dnešního utkání, je to první branka kapitána Ducks v této sezóně, když největší dík patří Perrymu, který se dokázal uvolnit na pravém křídle, přešel přes bránícího McDoangha a předložil Getzlafovi parádní puk, to nešlo nedat! Asistence: Corey Perry, Ryan Allen.

04:43
    Ragers se těžko dostávají ze třetiny, Ducks mají v úvodu zápasu zřetelnou převahu.

03:46
    Koivu před Lundqvistem, ale byl příliš blízko a nestihl již zvednout puk.

03:22
    První zákrok Hillera, který zasahuje proti pokusu Moora z levé strany.

02:25
    Beauchemin musí spěchat za pukem, nebude to icing.

00:52
    Ducks v první útočné akci ve třetině Rangers.

Anaheim Ducks: Hiller (Fasth) – Beauchemin, Fowler, Allen, Vatanen, Fistric, Lovejoy – Selänne, Getzlaf, Perry – Silfverberg, Perreault, Penner – Cogliano, S. Koivu, Winnik – Beleskey, Bonino, Palmieri

New York Rangers: Lundqvist (Biron) – McDonagh, Girardi, Staal, Del Zotto, Stralman, Moore – B. Richards, Stepan, Nash – Pouliot, Brassard, Zuccarello – Pyatt, Boyle, Callahan – Dorsett, Moore, Asham

Rozhodčí: Kozari, Walsh – Cvik, Grandt.

00:01

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Anaheim Ducks přivítá na svém ledě New York Rangers.

ANAHEIM DUCKS
    Anaheim má za sebou v nové sezóně tři zápasy a zatím si nevede vůbec špatně. Již jsme si zvykli na povedené starty Ducks do sezóny v předchozích sezónách a nejinak tomu je i letos. Po třech odehraných zápasech je Anaheim sice na čtvrtém místě v Pacifické divizi, na svém kontě má ale čtyři body za dvě výhry a na soupeře před ním, tedy Calgary a Vancouver, ztrácí pouhé dva body – ovšem oba celky mají o zápas navíc. Na vedoucí a zatím suverénní San Jose, dirigované skvělým Tomášem Hertlem, ztrácejí Ducks také dva body, Sharks ale odehráli také zatím pouze tři zápasy.

Nejproduktivnějšími hráči Ducks jsou zatím tříbodoví Mathieu Perreault (2+1) a Jakob Silfverberg (2+1).

NEW YORK RANGERS
    Rangers se ještě vzpamatovávají z krutého výprasku, který jim uštědřili "Žraloci" ze San José a především v úvodu sezóny skvěle hrající Tomáš Hertl, jenž se na debaklu 2:9 podílel čtyřmi góly. Právě díky tomuto výsledku se Rangers mohou "pyšnit" druhou nejhorší obranou Východní konference. Horší jsou již jen hokejisté New Jersey, kteří mají ale o zápas navíc. Newyorský tým je akutálně na šestém místě Metropolitní divize, kde je s bilancí jedné výhry a dvou proher s bodovým ziskem dvou bodů. Stejně jsou na tom i dalši tři týmy – Columbus, Washington a Philadelphia.

Kanadské bodování Rangers vede tříbodový Brad Richards, který má na svém kontě tři body za tři góly. Stejný počet bodů, ale za tři asistence, nasbírali ještě Derek Stepan a Rick Nash.

Češi na ledě
    Dnes se na ledě nepředstaví žádný Čech, v dresu Ducks ani Rangers žádný nepůsobí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 6. Getzlaf (Perry, Allen), 10. Silfverberg (Selänne, Perreault), 12. Winnik (Vatanen), 22. Silfverberg (Selänne, Perreault), 29. Koivu (Winnik, Cogliano), 37. Penner (Perry, Allen)

Rozhodčí: Kozari, Walsh – Cvik, Grandt

Diváci: 17129