Třinec – Vítkovice 2:4 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 2:3 (po pr.) | Plzeň – Mountfield HK 2:0 (kon.)
Liberec – Zlín 0:4 (kon.) | Kladno – Chomutov 1:2 (kon.) | Litvínov – Slavia 1:0 (2:0 po s.n.)
Pardubice – Sparta 3:5 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
HC Kometa Brno
Neděle 01.12.2013, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga

Loučím se s Vámi z KV Areny. Kometa Brno si odváží dva body a myslím, že po bojovnosti v závěru utkání i právem. Domácí nevyžili řadu šancí, které mohli zužitkovat v brankové vedení nebo navýšení vedení a to se nestalo. Brno si náhle vynutilo přesilovou hru do prodloužení a početní výhody využilo. Pro dnešek je to vše a těším se na Vás u dalšího onlajnu. (17:59:15)

60:54
    Kometa právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ ŽIŽKA rozhoduje o dnešním vítězi. Dvakrát si narazil na modré s Tomášem Svobodou a když se objevila skulina, využil ji a nekompromisně propálil bezradného Závorku. Asistence: Tomáš Svoboda.

60:40
    Po Brendlově střele přichází na řadu vhazování před Závorkou.

60:01

Následuje prodloužení, protože řádná hrací doba nerozhodla o vítězi. Je tak jasné, že se body budou dělit, teď už jen záleží na tom, komu připadnou body dva a kdo se dnes spokojí pouze s bodem jedním.

60:00

59:50
    Hosté hrají v plném počtu.

59:41
    Petr Kuboš (KOM) dostává osobní 10 minutový trest – nesportovní chování.

59:41
    Vyloučen je i hráč Energie a sice Dlouhý (KVA) – za hákování.

58:46
    Domácí neudrželi na modré pásmo.

58:04
    Pohl to vyřešil individuálně, ale narazil, protože kotouč trefil do jednoho z brněnských hráčů, který kotouč vyhazuje.

57:49
    Domácí si vzali oddechový čas.

57:49
    Vyloučeným je Němec (KOM) a sice za nedovolené bránění.

57:33
    Hosté mají výhodu o hráče více na ledě, bude následovat vyloučení.

56:28
    Na jedné straně Závorka s provazem zastavil šanci Svobody a na druhé straně právě Svoboda, který se snažil dostat kotouč za jakoukoli cenu právě za záda domácího brankáře. To se samozřejmě nelíbilo domácím obráncům a málem vznikla další mela.

56:24
    Kotouč mimo hru. Bude se rozehrávat před Závorkou.

56:15
    Puk se vždycky dostane do útočného pásma hostí a následně je poslán po souboji u mantinelu do středního pásma. Kometa tak zakládá jeden neúspěšný útok za druhým.

55:08
    Závorka teď "chytil" kotouč způsobem, že se klouzal přesně vedle brankové čáry. Naštěstí pro Závorku si toho všiml domácí bek, který kotouč z brankoviště poslal pryč.

54:22
    Domácí hrají v plném počtu.

54:09
    Přesto se daří dostat energetikům k puku a vyhodit ho.

53:41
    Domácí hrají defakto ve dvou, protože další dva hráči z čtyřčlenné formace na oslabení schytali rány a kulhají.

53:18
    Kometa operuje v útočném pásmu a kombinuje.

52:22
    Celkem nešťastně se teď provinil podražením domácí Micka (KVA). To znamená další dvě minuty oslabení pro domácí. Rozhodčí nakonec vynesl provinění se vysokou holí.

51:39
    Závorka je teď ostřelován jak u Bastily. Připisuje si další úspěšný zákrok a opět se bude vhazovat.

Dnešní utkání sleduje 3326 diváků.

51:28
    Střelu Hanzlíka Závorka vyrazil do rohu.

51:15
    Hra je opět přerušena. Zakázané uvolnění domácích.

51:06
    Po dorážce brněnského útočníka se to uchýlilo k mele v brankovišti domácích.

50:37
    Závorka byl střelen do masky a rozhodčí okamžitě přerušil hru, protože vypadal domácí brankář otřeseně. Dokonce si srazil kotouč do sítě. Tento gól ale platit nebude, protože už dávno byla přerušená hra.

49:35
    Ze samotného úniku dokázala už kompletní Kometa založit kombinaci, ze které vznikla skrumáž a z té i branka znamenající vyrovnání. Tu vstřelil JAN HRUŠKA! Asistence: Pavel Brendl, Michal Kempný.

49:12
    Gulaši na modré ztratil puk a tak musel hákovat, protože se brněnský útočník hnal do brejku. Zřejmě se bude vylučovat.

48:15
    Domácí se dlouho v útočné třetině nezdrželi, kotouč přebírá jeden z hráčů Komety a posílá ho do bezpečného místa na druhé straně hřiště.

47:25
    Kovačik (KOM) oslabí na dvě minuty svoje mužstvo. Provinil se vysokou holí.

47:24
    Kytnár se snažil ukličkovat obranu hostů, ale byl zastaven a to faulem. Bude se opět vylučovat.

46:07
    Balán jel na branku a na druhé straně mu sekundoval Zaťovič, který ale konečnou přihrávku nedostal. Tu zblokoval domácí bek na poslední chvíli!

45:08
    A opět jak kdyby se píchlo do vosího hnízda. Hráči Brna jsou aktivnější, důraznější a celkově se snaží kotouč více udržet. Přidávají také na důrazu v osobních soubojích.

44:16
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí se dostali opět do vedení! To vše díky MICHALOVI GULAŠIMU, který tvrdou ránou od modré překonává Čiliaka! Asistence: Marek Hovorka.

44:03
    Domácí beci si teď moc nerozuměli s brankářem Závorkou, který šel zpracovat kotouč za branku.

43:44
    Zakázané uvolnění Brna znamená vhazování po levici Čiliaka.

43:24
    Koblasa poslal kotouč na Micku, který vypálil mimo.

42:32
    Zucker zavážel kotouč a už si chystal svojí pověstnou "zasekávačku," ale kotouč mu byl vypíchnut.

41:42
    Kometa vyrovnává! Po chybě jednoho z domácích hráčů, kterému se nepodařilo vyhodit kotouč podél mantinelu přes VILÉMA BURIANA, který následně kotouč zavezl do mezikruží a odtud prostřelil domácího Závorku.

41:09
    Schuser poslal střelu jak hrom z hranice modré. Čiliak zkoušel kotouč vytěsnit vyrážečkou, ale na střelu si nesáhl. To znamená vhazování ve středním pásmu, protože kotouč skončil v ochranné síti.

40:57
    Po buly se hnali do útoku domácí. Pohl ale kotouč nezastihl a tak to zkusili hosté, kteří ale také ztratili kotouč. Rozehrávají opět domácí.

40:01

Do druhé třetiny půjdou domácí s jednobrankovým vedením, o které se zapříčinila první formace energetiků. Brněnští přidali po inkasované brance na tvrdosti a šlo vidět, že se nechtějí s inkasovaným gólem smířit. Domácí však tvrdost oplácejí a to znamená spíše vyloučení na obou stranách a časté přerušení hry. Co se týče krásných hokejových šancí, těch bylo za dnešní večer k vidění málo, a tak diváci mohou spíše vidět pokusy od modré na obou stranách, které ale často nemají požadovanou přesnost a když už mají, tak je Čiliak nebo Závorka zlikvidují.

40:00

39:45
    Domácí to ale brněnským zarazili a naopak si málem vytvořili sami šanci.

39:25
    Kometa má kotouč a možná se pokusí ještě o založení rychlého útoku.

38:47
    Kempného střelu hasí Závorka. Puk má někde ve své výstroji.

38:25
    Kempný přijal přihrávku od Brendla, ale kotouč netrefil ideálně a tak ze střely, kterou plánoval, sešlo.

37:42
    Domácí jsou důrazní a to znamená větší tvrdost nejen v soubojích. Hra je po neúspěšné střele přerušena a bude se opět vhazovat.

37:25
    Na řadě je další vyloučení. Rýgl (KVA) – hákování.

36:20
    Brněnští dobře napadají a to znamená problémy s rozehrávkou na straně domácích.

35:38
    Nosek si udělal výlet od modré až do prostoru mezikruží. Chystal se vystřelil, ale v momentě, kdy si kotouč rovnal, o něj přišel ve skrumáži hráčů.

35:29
    Střelu Hanzlíka, vyslanou od modré, chytá s přehledem Závorka.

34:25
    Hruška trestné střílení neproměnil!

34:25
    Hruška během střídání formací na obou stranách dostal zpoza své branky nahrávku na modrou. Ujel obráncům o dva kroky a když už se dostával do zakončení, tak byl zatažen jedním z obránců.

34:25
    Bude následovat trestné střílení!

33:33
    Kovačik vystřelil od modré po vyhrané buly, kdy se k němu dostal kotouč. Trefil jednoho ze svých spoluhráčů a tak ani tento pokus nebude tím úspěšným.

33:15
    Parádním obranným zákrokem se teď blýskl Drtina, který dokázal kotouč získat takřka v leže.

32:27
    Zaťovič po buly dostal přihrávku a mířil do úniku. Obránci Komety však byli rychlejší a těsně za modrou ho o puk připravili.

32:20
    Střelu z mezikruží, kterou vyslal Němec, chytá Závorka do lapačky.

31:44
    Hruška se řítil na branku. O puk ale přišel v konečné fázi, kdy se chystal vystřelit.

31:21
    Puk je opět v ochranné síti a to znamená vhazování před Tomášem Závorkou, protože byla střela tečována.

30:52
    Pohl teď ztratil kotouč, ale zároveň ho dokázal ihned vybojovat zpět a posílá ho do útočného pásma, kde se puku zmocňují hráči Brna.

30:33

29:34
    Po nepřesné přihrávce se dostal kotouč k jednomu z beků hostí, který kotouč vyhazuje na druhý konec kluziště.

28:46
    Kombinace elitní formace domácích přináší první branku večera. Na vzdálené tyči se dostal k dorážce MARTIN ZAŤOVIČ, který láme po střele nad bezmocného Čiliaka skóre dnešního utkání a to ve prospěch domácího týmu. Asistence: Marek Hovorka, Radim Bičánek.

28:32
    Kometa bude hrát minut ve třech. Odpykat si trest odchází právě Burian (KOM) – vysoká hůl.

28:29
    Burian v oslabení zkoušel něco vymyslet, avšak neúspěšně.

28:00
    Na ledě sehrává přesilovou hru elitní formace domácích vedená Zaťovičem. Z kombinace vzešla střela z mezikruží, která končí v ochranné síti.

27:40
    Další vyloučení. Hosté jdou do oslabení. Čermák (KOM) – za držení hole.

27:07
    Dlouhý zkoušel překonat Čiliaka z dorážky, když se k němu dostal kotouč, také neúspěšně.

26:49
    Vlach se dokázal prokličkovat středním pásmem. Už to vypadalo, že se možná dostane do slibné pozice, ze které by mohl zkusit skórovat, ale kotouč mu sjel z čepele a nakonec ho chytá Čiliak, který přerušuje hru.

26:23
    Kempný vypustil tvrdou střelu od modré, kterou likviduje Závorka.

25:37
    Kotouč mají v držení pořád domácí. Ti rozehrávají další útok.

25:02

24:19
    Zaťovič netrefil před brankou kotouč. Puk se ale dostal k Pohlovi, který pokračuje v kombinaci.

23:50
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč na druhou stranu kluziště. Energie se pokusí nově kombinovat.

23:24
    Střela Dlouhého z levého kruhu končí v ochranné síti. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

23:01
    Za podražení pyká dvě minuty Koreis (KOM).

23:01
    Zaťovič si to namířil směrem k brance a jeho kličku zastavilo až podražení.

22:51
    Bude se vylučovat.

22:00
    Obě mužstva jsou kompletní.

21:19
    Oťukávaná u mantinelu a žádná kombinace a když už to vypadalo, že Energie založí útok v útočné třetině, tak ji zastavil ofsajd.

20:35
    Čiliak si připisuje hned v úvodu druhé třetiny zákrok. Střelu vyrazil svými betony.

20:01

Od samotného hokeje čekali diváci nejen v KV Areně asi více. Na obou stranách byly k vidění některé šance, avšak žádná z nich nenabídla brankové představení. Na hře samotné pak nepřidala ani vyloučení a častá přerušení hry. Do druhé třetiny tak můžeme doufat, že nahoru půjde nejen tempo hry, ale že se dostaví i kýžené branky, na které netrpělivě čekají jak fanoušci Energie, tak fanoušci brněnské Komety, kterých přijelo do Karlových Varů nemálo.

Za hosty bude pykat zmíněný Koreis (KOM), 2 minuty – držení hole.

Dodatečné tresty: Za domácí jde na trestnou lavici Vachovec (KVA) – 2 minuty, krosček.

20:00

19:59
    Koreis se pustil do Vachovce, který si to nenechal líbit. Rozhodčí ale k celé situaci přijel poměrně pozdě, tak se necháme překvapit, jak tuto roztržku vyhodnotí.

19:35
    Koreis vystřelil a trefil vyrážečku domácího brankáře, který střelu těsní mimo ohrožení branky.

19:01
    Do konce první třetiny zbývá poslední minuta necelá, ale nikdo z obou celků se nikam nehrne.

17:46
    Po rotaci domácích v útočné třetině se ke kotouči v mezikruží dostal Balán, který se pokusil překvapit Čiliaka z otočky. Neuspěl.

17:17
    Dlouhý se prokličkoval až do levého kruhu a odtud vystřelil. Jeho střela končí v ochranné síti.

16:39
    Hra je opět přerušena a nezapříčinil se o to zákrok Závorky po střele, ale postavení útočícího hráče v brankovišti.

16:34

16:11
    Kometa kombinuje, ale zatím nikdo v modrých dresech nevystřelil.

15:39
    Když už to vypadalo, že se Kometa po získání puku dostane do kombinace v útočné třetině, tak se hráči brněnského týmu vystavili do ofsajdu.

15:10
    Domácí mají kotouč ve své moci a šetří čas.

14:34
    Další vyloučení na straně domácích. Do oslabení půjdou energetici kvůli Kytnárovi (KVA), který měl sekat.

13:56
    Závorka si připisuje další zákrok a to po zákroku levým betonem.

13:40
    Balán se řítil až do brankoviště, kde to "zboural" a zboural vše, co mu přišlo do cesty. Chvíli to i vypadalo, že je možná kotouč poblíž brankové čáry, každopádně hra už byla dávno přerušena, kvůli posunuté brance.

12:25

12:16
    Koreisovo střelu chytá Závorka do své lapačky.

11:43
    Po sólo akci v útočné třetině, kterou se prezentoval mladý Vachovec, jsou hosté opět na puku a tvoří v útočné třetině.

10:29
    Kempný střílel od modré a chvíli po něm i Čermák. Oba mířili mimo.

10:25
    Vyloučení na straně domácích. Rýgl (KVA) oslabí na dvě minuty své mužstvo kvůli podražení.

09:55
    Domácí se dostali sice do pásma, ale opět to jsou hráči Komety, kteří mají kotouč ve své moci.

09:27
    Svoboda si dvakrát vystřelil na Závorku a dvakrát ho nepřekonal. Domácí brankář však pokaždé kotouč pouze vyrazil. Hra je nakonec přerušena, protože se zdá, že to schytal Gulaši, který odchází naštěstí z ledu po svých bez pomoci.

09:04
    Domácí jsou v plném počtu, avšak stále pod tlakem.

08:19
    Kotouč v podobě přihrávky mířil až k samotnému Závorkovi, který ho raději chytá a předává rozhodčímu, který ho opět uvede do hry.

08:05
    Domácím se podařilo také vyhodit kotouč pryč z obranné třetiny.

07:50
    Čermákovo pokus z mezikruží byl tečován mimo.

07:03
    To může využít Kometa ke svému "nastartování," protože mi zatím tým z Brna přijde takový "ospalý.." Uvidíme, co s tím udělá početní výhoda.

07:03
    Vyloučení na straně domácích. Za držení si odpyká menší dvouminutový trest Dresler (KVA).

06:46
    Kempný vystřelil od modré, ale trefil pouze svého spoluhráče. Kometa dál drží pásmo.

05:55

05:25
    Zaťovičova formace si vytvořila šanci, ze které vyšla střela.. ale kotouč opět míří na druhou stranu kluziště. Kometa brání opravdu dobře.

04:36
    Hosté jsou důrazní v oslabení a díky tomu se jim podařilo již třikrát vyhodit kotouč pryč z obranné třetiny.

03:55
    Vyloučen je hráč brněnské Komety Němec (KOM), za hákování.

03:55
    Bičánkova střela od modré způsobila skrumáž, která ústí ve vyloučení.

03:42
    Balán si našel osamocený kotouč na modré a namířil si to přímo na branku! Jeho konečnou střelu chytá Čiliak svým celým tělem.

03:25
    Po dlouhé době mají na svých holích kotouč hráči z Brna a chystají se založit útok.

02:30
    Vachovec hledal před brankou Micku, který však přihrávku netrefil! V KV Areně to zašumělo.

01:05
    Kytnár dostal nahrávku před branku, kde byl úplně osamocen a svojí parádičkou, kdy mezi nohy kotouč tečoval do branky, málem překvapil Čiliaka, který však jeho pokus zlikvidoval.

00:28
    Na modré přebral kotouč Pohl, který se vydal směr Čiliak. Věděl, že asi náskok před obránci nebere a tak vypustil střelu přímo na branku. Tu brankář Komety chytá a bude se rozehrávat.

00:05
    Úvodní buly vyhrála Kometa a ihned se žene do útoku.

00:01

Za necelou minutu bude vhozena úvodní buly.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Rýgl, Drtina J., Schusser, Gulaši, Dresler, Dvořák – Zaťovič, Balán, Pohl – Kytnár, Vlach, Hovorka – Dlouhý, Hruška, Zucker – Koblasa, Vachovec, Micka – Tomeček.

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa – Hruška, Čermák, Brendl – Káňa J., Němec, Svoboda – Burian, Koreis, Dočekal – Křivohlávek, Zohorna, Jenyš.

Rozhodčí: Šindler, Hodek – Brejcha, Suchánek..

A jak vypadaly vzájemné duely těchto celků?

HC Kometa Brno 7:0 HC Energie Karlovy Vary

HC Energie Karlovy Vary nemají z posledních utkání docela příznivé bodové ohodnocení. Když se fanoušek hokeje podívá na poslední zápasy lázeňského týmu, praští ho do očí nestabilní výsledky podpořeny nestabilními výkony. Tři body doma s Třincem, prohra v Litvínově, prohra na Kladně a jasná výhra doma s Pardubicemi vysoko 6:2. Energie hraje dobře jenom doma a možná to dnes může slibovat hezký hokej ze strany energetiků. K tomu by měla pomoci i rošáda s pražskou Slavií, kam se vrací z Karlových Varů Doležal a místo něj přijde pomoci týmu u dna tabulky důrazný Micka. Domácím by kromě Micky měla pomoci k dobrému výkonu i atmosféra. V Karlových Varech je soupeř jako právě brněnská Kometa brán za atraktivního soupeře a to by mohlo znamenat i vyšší návštěvnost.

HC Kometa Brno je čerstvě po oslavách, které gradovaly při příležitosti již 60. sezóny tohoto tradičního hokejového týmu. Při příležitosti samotných oslav zavítal do brněnského svatostánku tým z Kladna. Brněnští měli motivaci vyhrát nejen z důvodu oslav, ale také z důvodu řady proher, které Kometa utržila v uplynulých třech kolech. Výhrou 4:0 nad Kladnem bodovala Kometa po dlouhé pauze. Konkrétně si pak nepřivezla body z Prahy proti Spartě, z Třince a ani doma v dramatickém utkání nedokázala vytěžit bod proti Litvínovu. O to jasnější signály jdou právě z Brna, že do Karlových Varů jede Kometa navázat na poslední domácí výhru.

Dovolte mi, abych vás přivítal u dalšího extraligového klání. Opět bude domácím celkem karlovarská HC Energie, která v mutlifunkční KV Areně přivítá tým až ze samotného centra Moravy, a to HC Kometu Brno!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Jaroslav Kubricht

Branky a nahrávky: 29. Zaťovič (Hovorka, Bičánek), 45. Gulaši (Hovorka) – 42. Burian, 50. Hruška (Brendl, Kempný), 61. Hruška (Svoboda)

Rozhodčí: Šindler, Hodek – Brejcha, Suchánek.