po s.n. (0:2)
Dornbirn Bulldogs
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 01.12.2013, 17:30 • Messestadion Dornbirn • bet-at-home ICE Hockey League

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek adventního večera a úspěšný start do nového týdne. Příště na shledanou.

Orli dokázali ze tří samostatných nájezdů dvakrát skórovat, zatím Dornbirner se ze dvou možností neprosadil ani jednou. Znojmo si tak odváží z ledu bohatého rakouského mužstva bonusový bod a nutno říct, že zcela zaslouženě. Český tým si tak proti Buldokům připisuje deváté vítězství v devátém vzájemném střetnutí.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Orli Znojmo.
    Havlík sice svůj samostatný nájezd proměnil a rozhodl tak o dnešním vítězi, ale vítězný gól je připsán MARTINU PODEŠVOVI.

Aquino na znojemského brankáře nevyzrál a vše má v rukou Adam Havlík.

Podešva proměňuje.

Podobně si počíná v týmu Dornbirneru Jarrett.

Jarůšek nedává.

Samostatné nájezdy začínají.

O vítězi nakonec rozhodnou až samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:47
    Jarůškova dobrá rána končí jen v náruči připraveného Dennise.

61:34
    Oraze a po něm D´Aversa se pokusili ohrozit branku soupeře, ovšem ani jeden nemířil přesně.

60:01

Trochu nezasloužený výsledek. Domácí ve třetí části opět jen bránili a čekali na vhodný brejk. Když Znojmo pět minut před koncem využilo přesilovku a konečně překonalo Dennise, vypadalo to na vítězství pro Orli, jenže za Buldoky dokázal o dvě minuty později šťastným gólem srovnat Oraze a poté se hráči Dornbirneru znovu usadili v obraně, aby udrželi remízový stav. Na řadu tak přichází prodloužení, na které případně navážou samostatné nájezdy.

60:00

58:42
    Dornbirner se znovu usadil v obranném pásmu a brání remízový stav jak to jen jde. Znojmo se snaží o druhý gól.

58:02
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:54
    Dornbirn právě vstřelil branku!
    Jenže Orli se nechali ukolébat vedením a o dvě minuty později inkasují také. NICOLAS PETRIK se štěstím srovnává, když vystřelil na Landsmana, ten sice zasáhl, ale následně ztratil puk z dohledu a kotouč si to zamířil za brankovou čáru.
    Asistence: Martin Oraze a Patrick Jarrett.

54:44
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmo využívá přesilovou hru a konečně překonává Adama Dennise. Zodpovědnost na sebe vzala znojemská ikona PETER PUCHER, který využil krásné Štachovy přihrávky a zakončoval v podstatě už jen do prázdné branky.
    Asistence: Lubomír Štach a Richard Pavlikovský.

53:30
    Dobrá možnost pro Znojmo. Za držení je na dvě minuty vyloučen Mairitsch (DOR).

51:34
    D´Alvise se dostal do nebezpečného brejku, jeho projektil šel jen kousek nad břevno.

50:52
    Plante jako jeden z mála a po dlouhé době prověřil znojemského gólmana ranou od modré čáry, Landsman měl dobrý výhled a puk schoval ve výstroji.

49:48
    Jak už bývá v tomto zápase obvyklé, Orli jsou lepším týmem a střílí z každé možné pozice, ale domácí obětavě brání.

45:15
    Šeda s Fialou ujeli do přečíslení dva na jednoho, ale Dennis nakonec zasahovat nemusel.

42:00
    Znojmo je kompletní, soupeř se do žádné šance nedostal.

40:01

Ani ve druhé třetině gól nepadl. Domácí stále velice dobře brání a pro Orly je velice těžké projít až k Dennisovi. Pokud se to podaří, je gólman Buldoků připravený zasáhnout. Znojmo může také děkovat svému brankáři, neboť zastavil už druhý nájezd domácího mančaftu. Kdo se bude nakonec radovat z vítězství? A rozhodne se v normální hrací době?

40:00

40:00
    V samém závěru druhé třetiny byl ještě na dvě minuty za zdržování vyloučen Štach (ZNO) a domácí tak začnou závěrečnou dvacetiminutovku v početní výhodě.

38:40
    Závěr druhé části se hraje ve vysokém tempu, ale pořád chybí to hlavní – góly.

34:34
    Domácí se usilovně brání, hráči padají do střel jak jen můžou a svému brankáři se snaží situaci co nejvíc usnadnit. Orli opět přebírají otěže utkání na svoji stranu a jsou aktivnější.

31:50
    Aquino našel vynikající přihrávkou Arniela, který jel opět sám na Landsmana, tentokrát zkusil střelu mezi betony, ale hostující brankář jeho záměr vystihl a včas zareagoval.

30:24
    Začala druhá polovina zápasu a s ní i dobrá šance Znojma. Nejprve musel Dennis vyrazit nebezpečný pokus Havlíka, následně vznikla v brankovišti Dornbirneru velká skrumáž a domácí nakonec se štěstím puk odpalují do bezpečí.

28:41
    Konečně nějaká střela. Beránek střílel z levé strany, Dennis puk sice pohotově zneškodnil, ale konečně se na ledě něco děje.

28:15
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ovšem žádný z gólmanů nemusí řešit vážnější šanci. Nejen domácí, ale už i hosté se soustředí hlavně na obranu.

26:24
    Hra nyní připomíná spíš bitvu, oba brankáři se musí hodně nudit.

22:27
    Domácí hrají v plném počtu. Znojmo v přesilovce ani jednou nevystřelilo na branku.

20:27
    Hned na začátku druhé části si jde na dvě minuty za katr sednout Plante (DOR), provinil se krosčekem.

20:01

Znojmo bylo v úvodní části aktivnější než soupeř, ale prosadit se nedokázalo. Domácí zatím především brání a čekají na brejky, z jednoho málem udeřili, když Arniel neproměnil samostatný nájezd, za Orly pak dobrou šanci neproměnil Pucher. Po první dvaceti minutách tak zůstává stav bezgólový.

20:00

18:55
    Je to český tým, který se snaží hrát, ovšem domácí vsadili na pečlivou defenzívu a moc prostoru svému soupeři nedávají. První třetina se chýlí k závěru.

15:34
    Velké šance na obou stranách, nejprve jel sám na na Landsmana Arniel, ale branku netrefil, situace se otočila a do velké šance se dostal Pucher, ale ztroskotal na výtečném Dennisovi.

13:30
    Domácí sehráli přesilovku hodně špatně, její velkou část strávili spíš ve svém pásmu. Šeda je zpátky na ledě a Orli své oslabení přežili bez úhony.

11:30
    Oslabení si vyzkouší i Znojmo. Za hákování je vyloučen Šeda (ZNO).

09:46
    Stejně tak Kolarz a Sonne.

09:05
    Oraze je zpátky na ledě.

07:46
    Vyloučení na obou stranách, za hrubost je vyloučen Kolarz (ZNO) a za krosček Sonne (DOR).

07:05
    Je tady první vyloučení. Za zdržování hry je na dvě minuty z ledu vykázán Oraze (DOR).

06:44
    Mink jako první z domácích vyzkoušel Landsmanovu pozornost, ale znojemský brankář puk jednoduše lapil.

05:10
    Hraje se v podstatě jen na branku Dornbirneru, avšak Dennis drží stále čistý štít.

02:30
    Znojmo je v úvodu zápasu aktivnějším celkem, vytvořilo si tlak na branku, ale zatím bez gólového efektu.

00:01

Začátek duelu je opožděn, neboť na ledě zůstalo po úpravě ledu příliš velké množství vody.

V brance Orlů se dnes představí Filip Landsman, v sestavě oproti včerejšku chybí kapitán Jiří Beroun.

Dornbirner EC: Dennis (Madlener) – D´Aversa, Oraze, Magnan-Grenier, Plante, Montgomery, Lembacher – Aquino, Arniel, Mink – D´Alvise, Sonne, Grabher Meier – Petrik, Jarrett, Mairitsch – Putnik, Feichtner, Häußle.

Rozhodčí: Dremelj, Warschaw – Cerne, Widmann.

Proti Dornbirnu zatím zdobí Znojmo unikátní 100% bilance. Osm vzájemnných zápasů přineslo Orlům osm vítězství v základní hrací době, včetně dvou letošních. Po dramatickém říjnovém vítězství 4:3 na západě Rakouska přišla před deseti dny jasná domácí výhra 4:1.

Uvidíme, jak se bude oběma týmům dařit dnes. Orli potřebují body v boji o první šestku. Momentálně jsou právě na šestém místě s dvoubodovým náskokem před ambiciozními pronásledovateli z Grazu a Klagenfurtu.

Hezký nedělní den, Orli ze Znojma zakončí svůj třídenní trip zápasem v Dornbirnu. V sobotu večer podlehl český zástupce v EBEL na ledě Bolzana 2:3, Dornbirn si naopak doma poradil s Fehérvárem 5:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 57. Petrik (Oraze, Jarrett) – 55. Pucher (Štach, Pavlikovský), rozh. náj. Podešva

Dornbirn Bulldogs: Dennis (Madlener) – D´Aversa, Oraze, Magnan-Grenier, Plante, Montgomery, Lembacher – Aquino, Arniel, Mink – D´Alvise, Sonne, Grabher Meier – Petrik, Jarrett, Mairitsch – Putnik, Feichtner, Häußle.
    HC LERAM Orli Znojmo: Landsman (Hovi) – Pavlikovský, Kolarz, Magovac, Štach, Sova, Bořuta, Müller – Lattner, Blatný, Finsterle – Podešva, Pucher, Havlík – Fiala, Šeda, Beránek – Bartoš, Jarůšek.

Rozhodčí: Dremelj, Warschaw – Cerne, Widmann

Diváci: 2 150