Boston – Columbus 3:1 (kon.) | Montreal – Toronto 4:2 (kon.) | Florida – Pittsburgh 1:5 (kon.)
New Jersey – Buffalo 1:0 (po pr.) | NY Islanders – Washington 2:3 (po pr.) | Nashville – Philadelphia 2:3 (0:1 po s.n.)
Arizona – Chicago 2:5 (kon.) | Colorado – Minnesota 3:2 (1:0 po s.n.) | Los Angeles – Calgary 1:2 (kon.)
San Jose – Anaheim 4:3 (1:0 po s.n.) | Carolina – Vancouver 2:3 (kon.) | Ottawa – Detroit 2:4 (kon.)
Florida Panthers
1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Pittsburgh Penguins
Neděle 01.12.2013, 01:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám Vás u sledování dalšího zápasu z nejlepší hokejové ligy světa. Kanadsko-americká NHL je v plném proudu a každou noc nám přináší opravdu zajímavé zápasy. Dnešní noc tomu nebude výjimkou, když do BB&T Centra, tedy stánku Floridy Panthers zavítá Pittsburgh Penguins. Mé jméno je Jan Šlapáček a tímto utkáním Vás podrobně provedu.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Florida Panthers: Thomas (Clemensen) – Gilbert, Campbell, Olsen, Gudbranson, Weaver, Kulikov – Fleischmann, Bjugstad, Huberdeau – Boyes, Barkov, Upshall – Bergenheim, Gomez, Goc – Winchester, Matthias, Hayes

Pittsburgh Penguins: Zatkoff (Fleury) – Orpik, Engelland, Letang, Maatta, Niskanen, Despres – Dupuis, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Jokinen – Ebbett, Sutter, Conner – Megna, Vitale, Adams

Rozhodčí: Martell, Peel – Murchison, Racicot.

Jak je v NHL zvykem, tak dnešní utkání začne o malou chvilku později.

Na řadu přichází státní hymna.

Vše je již připraveno k zahájení utkání.

00:01

0:45
    Florida se dostala hned na úvodu utkání do útočného pásma, kde zavřela svého soupeře. Zatkoff si dokonce připsal první úspěšný zákrok, když kryl střelu od modré čáry z hole Gudbransona.

1:50
    Zatkoff si připisuje další úspěšný zákrok. Po krátké kombinaci v útočném pásmu se ke střele dostal Weaver, jenž poslal na branku lehký pokus a ten skončil v lapačce hostujícího brankáře.

2:20
    Ke střele přes obránce se dostal Gomez, ale i jeho pokus dokázal zastavit Zatkoff, který si připisuje zákrok betonem.

2:55
    U branky Pittsburghu vznikl menší závar, který hosté ve zdraví přečkali. Třetí lajna Floridy se totiž dostala velmi blízko k brance, ale Zatkoffa se ji překonat nepodařilo.

3:30
    Florida má velmi dobrý vstup do utkání, když je aktivnějším celkem.

4:22
    K odraženému kotouči se dostal před branku Tučňáků Goc, který ale s rychlou střelou branku netrefil.

5:20
    Šance přišla i na druhé straně. Engelland od modré čáry vyslal střílenou přihrávku, kterou Crosby jemnou tečí usměrnil vedle branky.

6:42
    Florida se pokouší dostat do vedení, ale Zatkoff je dnes zatím úspěšný a hlídá svoji branku znamenitě.

7:52
    Tak to byla velká šance domácí Floridy! Z modré čáry si sjel před branku Kulikov a pokusil se Zatkoffa překonat kličkou do bekhendu. Jeho pokus ale srazil jeden z bránicích hráčů na hůl Boyese, který z levé strany pohotově vystřelil a trefil vyrážečku přesouvajícího se brankáře Tučňáků, jenž zachránil celou situaci.

8:10
    Pittsburgh měl na ledě mnoho bruslařů a bude hrát 2 minuty v oslabení. Florida má šanci dostat se do vedení.

8:32
    Florida má zatím problém s tím, aby se udržela v útočném pásmu.

9:03
    Pittsburgh opět vyhazuje kotouč do středního pásma.

9:36
    Na malý okamžik se povedlo Floridě udržet v útočném pásmu, ale branku Zatkoffa neohrozila.

10:10

10:11
    Přesilovou hru si pro změnu zahraje Pittsburgh. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Kulikov.

10:11
    Následuje komerční přestávka.

10:45
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tučňáci využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení. Velkou zásluhu na tom má brankář Thomas, který se vydal za branku rozehrávat a to se mu nepovedlo, když našel jen hokejku Neala, který poslal kotouč před branku na Malkina, jenž ještě našel lépe postaveného CHRISE KUNITZE a ten poslal kotouč do odkryté branky. Asistence: Jevgenij Malkin, James Neal.

11:17
    Hosté se radují z druhé branky, ale tu bude muset potvrdit videorozhodčí.

11:17
    Během krátké chvíle utíká Pittsburgh svému soupeři na rozdíl dvou branek. Tato branka je připsána na konto JOA VITALEHO, který prostřelil Thomase a kotouč nakonec přešel celým objemem brankovou čáru, než ho jeden z bránicích hráčů odpálil pryč. Asistence: Jayson Megna, Deryk Engelland.

12:36
    Florida je průběhem hry velmi zaskočena, jelikož byla po úvodní branku aktivnějším celkem.

13:41
    Na trestnou lavici usedá hostující Malkin, který na ní stráví 2 minuty za hákování.

14:12
    Florida kombinuje v útočném pásmu, ale nedaří se jí dostat do zakončení.

15:10
    Pittsburgh velmi dobře hlídá prostor okolo branky Zatkoffa a tak se domácí špatně dostávají do zakončení.

15:30
    Kotouč je u branky Thomase. Florida musí zakládat útok od své branky.

15:41

16:01
    Z levého kruhu vystřelil Kunitz, jehož střelu musel zastavit Thomas. Hra je přerušena.

16:01

16:24
    Mezi kruhy se dostal ke kotouči Bergenheim, který střelou k pravé tyči nedokázal překonat Zatkoffa.

16:58
    Florida bude hrát další přesilovou hru. Za nedovolené bránění je totiž vyloučen na 2 minuty Crosby.

17:15
    Na pravém kruhu dostal prostor ke střele Fleischmann, který se svojí tvrdou střelou ztroskotal na výstroji Zatkoffa.

17:50
    Florida má opravdu velký tlak, ale Pittsburgh se úspěšně brání.

18:19
    Z pravého kruhu vystřelil Barkov, ale jeho pokus Zatkoff vyráží.

18:36
    Domácí se stále drží v útočném pásmu, ale hosté hrají velmi dobře v obraně.

18:58

19:23
    Na druhé straně vystřelil od modré čáry Niskanen, ale Thomas nakonec zasahovat nemusel, když střelu zastavil jeden z jeho obránců.

20:00

První třetina vyzněla výsledkově daleko lépe pro Pittsburgh, který byl po většinu úvodního dějství pod tlakem. Florida se ale střelecky velmi trápí, když Zatkoff je v brance hostí nepropustný. To Pittsburgh vstřelil dvě velmi jednoduché branky, když první pomohl výrazně špatnou rozehrávkou Thomas a tu druhou musel potvrzovat videorozhodčí. Úspěšnými střelci jsou Kunitz a Vitale. Druhá třetina začne přibližně v 2:02.

Střely na branku: 15 – 6.

20:01

20:20
    Bjugstad se hned z kraje druhé třetiny pokoušel dostat do zakončení, ale obrana hostí ho zablokovala.

21:22
    Z pravého kruhu se dostal ke střele Crosby, ale jeho rána byla nakonec zablokována.

22:30
    Na druhé straně byla zablokována střela Gilberta. Druhá třetina začala opatrně.

22:53
    Zakázané uvolnění ze strany Pittsburghu.

23:52
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale do zakončení se ani jednomu celku dostat nedaří.

24:07
    Lehké nahození bekhendem obstaral Winchester, ale na překonání Zatkoffa to nebylo.

24:30
    Rychle sehrána akce Floridy málem skončila brankou. Z mezikruží vystřelil zápěstím Boyes, který trefil branku, ale Zatkoff vytáhl úspěšný zákrok lapačkou.

25:26
    Pittsburgh dnes zatím nepodává dobrý výkon. Trenér Bylsma může být spokojený pouze s výsledkem.

27:23
    Pittsburgh přidává třetí branku. Maatta vyslal dobrou přihrávkou do šance JEVGENIJE MALKINA a ten se jí chopil naplno a po kličce do bekhendu poslal kotouč za záda Thomase. Asistence: Olli Maatta, Kris Letang.

28:41
    Tentokrát si Thomas dokázal poradit a střelu Engellanda od modré čáry ukryl ve své výstroji.

28:43

29:20
    Střela Maatty od modré čáry proletěla těsně vedle branky. Následnou dorážku Crosbyho si již Thomas pohlídal.

30:15
    Florida se radovala ze vstřelené branky a kýženého snížení. To ale nakonec nepřišlo, když Boyes dopravil kotouč do branky bruslí a hlavní rozhodčí po dlouhém volání s videorozhodčím branku neuznává.

31:02
    Florida se usadila v útočném pásmu a snaží se vstřelit regulérní branku.

32:32
    Přes obránce se pokoušel dostat Malkin, ale ten byl nakonec o kotouč obrán.

32:55
    Z levého kruhu vystřelil Vitale a trefil dobře vyjetého Thomase.

33:42
    Kunitz hledal z pravého kruhu před brankou Crosbyho, ale ten nedokázal jeho tvrdou přihrávku tečovat do branky.

34:10
    Střela Barkova Zatkoffa nepřekvapila, když domácí útočník trefil přesně prostor, kde hostující brankář stál.

34:36
    Winchester se dostal ke střele přes obránce, ale Zatkoffa překonat nedokázal.

35:31
    Oddechový čas pro hosty.

36:41
    Florida bude hrát přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Kunitz.

37:03
    Pittsburgh se osvobozuje a posílá kotouč do středního pásma.

37:53
    Florida právě vstřelila branku!
    Florida využívá přesilovou hru a snižuje na rozdíl dvou branek. Do zakončení se dostal z levé strany SCOTTIE UPSHALL, který poslal bekhendem kotouč mezi betony Zatkoffa. Asistence: Jonathan Huberdeau, Brian Campbell.

38:22
    Pittsburgh ale na inkasovanou branku velmi rychle odpovídá a vrací se zpět do tříbrankového vedení. Malkin našel zpoza branky na pravém kruhu volného JAMESE NEALA, který střelou z první uklidil kotouč do branky. Asistence: Jevgenij Malkin.

39:13
    Do útoku se teď tlačí Florida a snaží se přidat druhou branku.

39:42
    Blízko vstřelení branky ale byli hosté, když se dostal po střele Malkina kotouč za rozhozeného Thomase. Nakonec se kotouč dostal mimo brankoviště.

40:00

Pittsburgh pokračoval v lekci z produktivity i ve druhé části, ve které navýšil své vedení na 1:4. O branky Tučňáků se v této třetině postaral Malkin s Nealem. Za domácí se dokázal prosadit Upshall, který protrhl střeleckou smůlu svého celku. Uvidíme, zda-li Florida dokáže s utkáním ještě něco udělat. Třetí třetina začne přibližně v 3:03.

Střely na branku: 24 – 13.

Do branky Floridy nastupuje Clemensen, který střídá Thomase.

40:01

40:35
    Florida se dostala před Zatkoffa, ale ten zatím v této třetině zasahovat nemusel.

41:18
    Až nyní vystřelil z pravého kruhu Fleischmann a donutil hostujícího brankáře k zákroku.

42:36
    Pittsburgh hraje v klidu a snaží se držet s kotoučem od své branky. To se mu v posledním střídání daří dokonale.

43:48
    Bergenheim nedokázal nadvakrát překonat Zatkoffa.

45:24
    Do slibného zakončení se dostal Upshall, ale jeho střela z levé strany v brance neskončila.

46:10
    Pittsburgh přidává pátou branku a je zřejmě definitivně rozhodnuto. Malkin vybojoval v útočném pásmu kotouč, který poslal mezi kruhy JUSSIMU JOKINENOVI a ten střelou do pravé šibenice překonal Clemensena. Asistence: Jevgenij Malkin.

47:32
    Florida ani za velmi nepříznivého výsledku nic nevzdává a snaží se vstřelit branku.

48:54
    Od modré čáry vystřelil tvrdě Campbell, který však branku netrefil.

49:15
    Na druhé straně se pokusil překvapit Clemensena Vitale, ale jeho zakončení se do branky nevešlo.

49:45
    Barkov z pravé strany nahodil kotouč na branku a donutil Zatkoffa k zákroku.

50:13
    Na druhé straně střílel z vrcholu pravého kruhu Orpik, který trefil Clemensena do lapačky.

51:46
    Zatkoff si připisuje velmi dobrý zákrok. Hayes se dostal z pravé strany před branku a když už to vypadalo, že pošle kotouč do branky, tak dokázal levým betonem zasáhnout brankář Penguins.

52:35
    Hra už začíná mírně ztrácet tempo.

53:05
    Malkin hledal z levé strany před brankou Jokinena, ale ten se ke kotouči dostat nedokázal.

54:25
    Další velmi dobrá příležitost pro Hayese, ale ani tentokrát nedokázal skórovat.

54:51
    Zatkoff si připisuje další úspěšný zákrok. V dnešním zápase podává velmi dobrý výkon.

55:55
    Rychlé přečíslení Pittsburghu je ukončeno kvůli postavení mimo hru.

56:56
    Dnes v noci se bude útočníkům Floridy ve snech jevit Zatkoff, jelikož ten chytl další gólovou šanci Hayesovi, který střílel z velké blízkosti.

57:40
    Utkání se pomalu blíží ke svému konci. Vzhledem k průběhu utkání je průběžný výsledek velmi nespravedlivý.

58:33
    Hra se odehrává převážně ve středním pásmu.

59:41
    Do zakončení se dostal ještě Bjugstad, ale jeho pokus po ledě Zatkoffa nepřekonal.

60:00

Dnešní výsledek je pro Floridu krutý. Po většinu zápasu byla aktivnějším celkem, ale zkušený Pittsburgh proměnil snad všechny své větší příležitosti a vyhrál 1:5. Velmi dobrý výkon podal v brance Tučňáků Zatkoff, který má velký podíl na dnešní výhře hostí. Jedinou branku této třetiny vstřelil ve 47. minutě Jokinen.

Dnešní utkání sledovalo 17 583 diváků.

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný nedělní den. (03:45:49)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 38. Upshall (Huberdeau, Campbell) – 11. Kunitz (Malkin, Neal), 12. Vitale (Megna, Engelland), 28. Malkin (Maatta, Letang), 39. Neal (Malkin), 47. Jokinen (Malkin)

Florida Panthers: Thomas (41. Clemensen) – Gilbert, Campbell, Olsen, Gudbranson, Weaver, Kulikov – Fleischmann, Bjugstad, Huberdeau – Boyes, Barkov, Upshall – Bergenheim, Gomez, Goc – Winchester, Matthias, Hayes

Rozhodčí: Martell, Peel – Murchison, Racicot

Diváci: 17 583