Čeljabinsk – Omsk 1:2 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 3:4 (0:1 po s.n.) | Ufa – Jekatěrinburg 1:3 (kon.)
Nižněkamsk – Chanty-Mansijsk 4:0 (kon.) | Riga – Mytišči 1:2 (kon.)
Dinamo Riga
1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Atlant Mytišči
Neděle 01.12.2013, 16:00 • Arena Riga • KHL

Já se s vámi loučím, užijte si zbytek posledního dne v tomto týdnu. Nashledanou. (18:12:49)

Tento mač se stal minulostí. Papírově slabší Mytišči porazilo Rigu výsledkem 2:1 a získává tři body do tabulky. Rozhodně to bude vzpruha pro tým, který v posledních pěti zápasech získal pouze dva body. Atlant dokázal vyhrát díky brankám v první třetině, kdy se trefili Kablukov a Kolcov. Dinamo snížilo ve druhé třetině po brance Szczechury, ale bohužel víc branek přidat nestačili.

59:48
    Obrovský závar před Galimovem! Nikdo z domácích hráčů nedokázal za něj poslat kotouč.

59:15

59:14
    Robinson vystřelil těsně vedle.

58:38
    Hossa ve fantastické pozici minul klec!

57:48
    Nyní má problém Riga dostat se přes střední pásmo.

57:15
    Domácí bez brankáře!

57:15
    Oddechový čas pro domácí.

57:15
    Nepříjemná situace pro Mytišči! Kablukov potrestán dvěma minutami za podražení.

56:02
    Teď mají puk v moci hosté a ti nikam nespěchají.

55:24
    Hossova střela od modré! Těsně vedle!

54:51
    Sošnikov teď minul bránu Tellqista.

52:25

52:22
    Přesilovka se Atlantu moc nepovedla. Navíc je teď odpískaný ofsajd.

51:03
    Dyblenkova střela skončila v ochranné síti.

50:25
    Po dlouhé době vidíme vyloučení. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Andris Džerinš.

50:38
    Tellqist málem zaváhal s rozehrávkou. Měl štěstí, že puk při rozehře těsně minul atakujícího Kolcova.

49:55
    Novopašin vystřelil od modré, ale mimo.

49:12
    Hrjaje se hokej nahoru a dolu, ovšem nevidíme nebezpečné šance.

47:39
    Kablukov vystřelil z pravého křídle, ale puk se odrazil od jednoho z hráčů Dinama.

46:58
    Stanislav Galimov raději zakryl puk, který se nebezpečně odrazil od zadního mantinelu.

46:12
    Indrašivs přihrával před bránu, kde bohužel pro něj nestál nikdo z jeho spoluhráčů.

45:00
    Batyršin jel sám na brankáře! Minul!

42:51
    Bukarts teď nezpracoval puk! Kdyby se mu to povedlo, tak mohl střílet do prázdné klece!

42:15
    Hossa po bully nebezpečně vypálil, ale pozorný Galimov puk chytl.

41:55
    Po krátkých přihrávkách přicházejí hosté o puk.

Dnešní utkání sleduje 5950 diváků.

Máme za sebou druhou třetinu, která skončila výsledkem 1:0 pro lotyšský celek. Domácí dokázali snížit, když se trefil razantní střelou Paul Szczechura. Třetí třetina bude velkým soubojem, proto si jí nenechte ujít.

40:00

39:47
    Robinson ze středového kruhu vypálil na Galimova, ale ta rána byla velice nepřesná a končí mimo.

39:04
    Nakonec ale zasahuje Tellqist proti střele Dyblenka.

38:55
    Dinamo se snaží založit nějakou vážnější akci.

38:02
    Střela v ochranné síti, vhazuje se před Galimovem.

36:55
    Nyní to byl Michnov, který minul bránu.

35:45
    Sosnikov přihrál před bránu na úplně volného Sergeje Šmeljova, který v tváří v tvář Tellqistovi trefil pouze hrudník brankáře.

34:56
    Riga se snaží dostat přes střední pásmo. Zatím neúspěšně.

33:55
    Na druhé straně si Rukavišnikov ''přihrál'' o zadní mantinel, ale s jeho další ránou si gólman Tellqist poradil.

31:05
    Riga právě vstřelila branku!
    Domácí snižují na rozdíl jedné branky! PAUL SZCZECHURA prostřelil vše, co mu stálo v cestě a překonal Galimova. Asistence: Mat Robinson, Kristaps Sotnijeks.

30:55
    Dinamo obsadilo pásmo hostů.

29:43
    Hráči Dinama se srazili a dopředu mohli jít hráči Mytišči. Ovšem ve středním pásmu přišli o puk, protože si nepřesně přihráli.

29:14
    Galimov musel zakrýt puk po střele Bukartse.

27:42
    Ševčenko přišel za bránou o puk a Riga může založit akci.

25:52
    Skvorcovsova přihrávka proletěla brankovištěm Galimova! Velice nebezpečné!

24:12
    Wilson obkroužil klec Galimova a vystřeli. Gólman betonem vyrazil mimo.

23:55
    Hossa poslal na Galimova puk z ostrého úhlu. Brankář Atlantu raději přerušil hru.

23:24
    Opět nevidíme dlouho žádnou střelu na bránu.

21:40
    Indrašisova střela skončila mimo tři tyče Galimova.

21:17
    Haataja vybojoval pásmo, ale hned byl o kotouč obrán.

20:42
    Riga byla opět v obranné třetině Atlantu, kde vzápětí přišla o puk.

20:04
    Hned ze začátku odpískán ofsjad.

20:01

Obě mužstva jsou na ledě. Stadionem hraje AC/DC.

Máme za sebou první třetinu, která znamená vedení pro hostující mužstvo. Atlant dokázal využít z minima maximum a po brankách Kablukova a Kolcova vede 2:0. Domácí jsou aktivnější, ale bohužel nestřílí tak, aby nebezpečně ohrozili Galimova. Do další třetiny budou chtít hráči Dinama vstoupit vyrovnáním. Povede se jím to?

20:00

19:55
    Střela Novopašina skončila hodně mimo.

19:49
    Nahození ze středního pásma raději brankář Atlantu zakryl před Hadaščokem.

19:25

19:03
    Bukartsovu střelu Galimov vyráží.

18:08
    Hosté se dokonce s pukem dostali až do pásma Rigy. Odtud černou pryž poslali zpátky do svého pásma, aby nastřádali čas.

17:42
    Mytišči vyhazuje až k Tellqistovi.

17:25
    Vitalij Aťušov dostává dvě minuty za držení.

16:30
    Hosté se nemohou dostat přes střední pásmo.

16:06
    Střela Radulova skončila na zadním mantinelu.

15:36
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje před Galimovem.

14:17
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    No a máme to 0:2! Gluchov zpoza brány Tellqista poslal pas na neobsazeného KONSTANTINA KOLCOVA, který přesnou ránou do růžku nedal gólmanovi šanci. Asistence: Michajl Gluchov, Ilja Kablukov.

13:29
    Haščák stál sám před Galimovem, ten puk vyrazil betonem.

12:38
    Domácí se snaží založit akci za svou bránou.

11:15
    Stadion ale stále fandí a dává domácímu mužstvu pozitivní energii.

11:12
    Nedáš dostaneš. Riga měla velký tlak, ale z protiútoku se trefil ILJA KABLUKOV, který vystřelil na Tellqista. Švédský gólman puk vyrazil nad sebe, ten se ovšem dokutálel do sítě Rigy a ta smolně inkasuje. Asistence: Michajl Gluchov.

10:57
    Až nyní se podařilo Atlantu vyhodit do středního pásma.

10:23
    Riga má drtivý tlak.

09:42
    Robinsonova střela otestovala mantinel za bránou Galimova.

09:16
    Hokej se hraje nahoru a dolu, ale bez střel na bránu.

08:08
    Kotouč v obranné třetině domácích hráčů.

06:45

06:33
    Výborný zákrok Tellqista! Rukavišnikov střílel do odkryté klece, ale naposlední chvíli tam skočil brankář Dinama. Ještě před gólmanem se snažil dorážet Michnov, ale marně.

05:04
    Kablukov vystřelil z prostoru pro vhazování. Trefil ale gólmana domácích, který přerušuje hru.

04:45
    Arvids Rekis dostal za souboj u mantinelu od hlavního sudího dvě minuty za držení.

04:30
    Trubačjov se napřáhl na modré čáry, ale trefil připraveného Tellqista do hrudníku.

03:13

02:37
    Szczechura se tlačil před brankáře Galimova. Gólman Mytišči raději zakryl puk.

02:03
    Riga dlouho kombinovala v pásmu hostů. Ovšem ke střele se nedostala a následně Atlant vyhazuje.

01:13
    A Mytšiči hrálo v šesti. Dvě minuty za hráčskou lavici odpyká Haataja.

00:42
    Rukavišnikov zakládá akci zpoza brány Galimova.

00:01

Sudí je připraven vhodit černou pryž mezi Pavlovsova a Štěpanova.

Riga nastupuje v tmavě červených dresech. Hosté v bílých.

Následuje hymna Lotyšska.

A nyní hymna Ruska.

Hokejisté domácích nastupují na led. Při nástupu můžeme vidět menší ohnivou show.

Dinamo Riga: Tellqist (Cimermanis) – Rekis, Ozolinš, Sotnijeks, Robinson, Redlihs K., Redlihs J. – Wilson, Pavlovs, Hossa – Szczechura, Indrašis, Bukarts – Džerinš, Haščák, Skvorcovs – Bičevskis, Cimermanis

Atlant Mytišči: Galimov (Borisov) – Novopašin, Kablukov, Petrov, Rukavišnikov, Aťušov, Dyblenko, Velikov, Levickij – Gluchov, Štěpanov, Kolcov – Michnov, Engqvist, Haataja – Trubačjov, Radulov, Ševčenko – Kadějkin, Sošnikov, Šmeljov

Rozhodčí: Vasiljev, Karabanov – Ivanov, Nestěrov.

Tento mač začne jako poslední v pořadí mezi dnešním zápasy KHL (16:00). Komentovat ho pro vás bude Dominik Mihailescu.

ATLANT MYTIŠČI: Hostující celek do dnešního zápasu vstoupí jako ten, který by měl skončit, podle papírových předpokladů, na straně poražených. Mytišči, přestože se nachází na 12. místě s 33 body, bude chtít favorita z Rigy zaskočit. Jednička Atlantu je Sergej Galimov, který má průměr 2,01 branek na zápas. Záda mu kryje ve většině případech jeho jmenovec Sergej Borisov. Nejlepším bodujícím obráncem je Bobby Sanguinetti (2+5), o bod méně má na svém kontě Rafael Batyršin (1+5). Nejlepším útočníkem hostů v kanadském bodování je Alexandr Kadějkin (6+6), druhé místo náleží Andressi Engqistovi (6+4) se Sergejem Šmeljovem (5+5).

DINAMO RIGA: Domácí do dnešního zápasu vstupují jako čtvrtý tým tabulky západní konference, kde se dělí o místo s moskevským CSKA. Ovšem Dinamo má dva zápasy k dobru. Brankářská jednička Rigy se jmenuje Mikael Tellqist, který má průměr 1,68 branek na zápas. Záda mu kryje český gólman Jakub Sedláček. V obraně má nejlepší bodování Mat Robinson (6+11), o bod méně má pak Sandis Ozolinš (4+12). V útoku dominuje Kyle Wilson (12+19), na záda mu dýchá slovenský forvard Marcel Hossa (13+16).

Pěkný den. Vítám vás u zápasu KHL. Dnes máme na programu zápasu mezi Rigou a Mytišči.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dominik Mihailescu

Branky a nahrávky: 32. Szczechura (Robinson, Sotnijeks) – 12. Kablukov (Gluchov), 15. Kolcov (Gluchov, Kablukov)

Rozhodčí: Vasiljev, Karabanov – Ivanov, Nestěrov