Trnava – Prešov 6:4 (kon.) | Bardejov – Spišská N. Ves 1:2 (kon.) | Senica – Lipt. Mikuláš 3:4 (0:1 po s.n.)
Detva – Michalovce 2:1 (kon.)
HK Detva
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Pátek 14.02.2014, 18:00 • Zimný štadión v Detve • 1. liga play-off (SR)

Pekný zvyšok piatku Vám ešte želá Marek Antalík. (20:05:04)

Je tu záver stretnutia Detva si jedno gólové vedenie v závere ustrážila a dokázala zdolať súpera z Michaloviec 2:1. O váťazný gól sa postaral v 46. min. David Graham. Stav série je teda 1:0. Druhé stretnutie čaká Detvu doma už zajtra. Michalovce už avizovali, že by mali byť posilnené o trojicu hráčov z extraligy.

60:00

59:36
    Opäť šarvátka na ľade, ale všetko sa ukľudnilo.

59:26
    Domáci dostali puk do strednej tretiny.

59:00
    Puk trafil Tepera do nohy tan zostal na pár sekúnd ležať na ľade.

58:51
    Hostia hrajú bez brankára power – play. Na ľade ze od hostí prvý útok doplnený o Čížeka.

58:51
    Oddychový čas hostí.

58:27
    Domái len žabkou vyhadzujú puk, za ktorým korčuľuje Goga.

58:01
    Začali sa záverečné dve minúty tretej tretiny. Hra je v domácom obrannom pásme.

57:15
    Oba celky sú v plnom počte.

57:00
    Momentálne sa hrá 4 na 4.

55:15
    Po súboji Petra s Šechným hráč hostí nezvládol momentálne aký je stav pustil sa do domáceho hráča, ktorého bránil Goga. Následne sa pustil Drotár do Pača. Hlavný rozhodca však udelil len testy pre Šechného a Gogu.

55:18
    Momentálne sa nám hra kúskuje.

54:57
    Hotia sa vprevinili postavením mimo hry.

54:33
    Hra je v domácom útočnom pásme, kde domáci získali vhazovanie.

53:50
    Hostia sa pokúšajú o záverečný nápor. Domácim však kazia hru a berú puk.

52:54
    Hataš pocítil tvrdosť mantinelu po súboji s Rišom Šechným.

52:17
    Ojedinelý výpad hostí sa skončil zlou prihrávkou v útočnom pásme.

51:35
    Domáci momentálne zamestnávajú Fedora. Ten sa nemôže na nedostatok práce sťažovať. Ďalší puk vyslal Žilka, ale ten si Fedor schoval vo výstroji.

50:58
    Petro dostal puk do jazdy az blízka minul tene pravú žrdku.

50:26
    Goga sa snažil poza obrancu prekvapiť Fedora, ale puk preletel ponad bránu.

50:09
    Po nahodenom puku Tótha radšej Fedor zakryl puk pred Budom.

49:27
    Ďalšia strela Detvy, ktorej autorom bol Jakub Žilka bola zblokovaná.

48:38
    Maroš Goga z bránkoviska nedokázal pretlačil puk do brány. Bol tiesnený jedným z obrancou súpera.

46:57
    Domáci aj po druhom góle hrajú s chuťou nezatvárajú sa do vlatnej tretiny. Chcú priaať ešte ďalší gól.

Dnešné stretnutie sleduje 451 divákov.

45:24
    Detva dala gól!

Povestné nedš dostaneš sa potvrdilo aj teraz. Čavrk nedal a na druhej stanre to po prihrávke Patrika Fekiača potrestal DAVID GRAHAM.
    Asistencia: Patrik Fekiač.

45:02
    Čavrk nedokázal trafil odkrytú domácu bránu.

44:17
    Domáci sú momentálne pri strleckej chuti, ale nedarí sa im dostať puk za Fedora. Strela Hegyi skončila od vyrážačky brankára Michaloviec na ochrannej sieti.

43:20
    Srnka vložil do strely Petra hokejku a zmenil smer, ale to Fedora neprekvapilo.

43:00
    Domáci nemôžu striedať dopustili sa zakázaného uvolnenia.

42:16
    Košarišťan sa hodil po pukku, ktorý smeroval do brány po bekhendovom zakončený Čavrka.

41:34
    Po strele Čížeka Košarišťan puk vyrazil.

40:54
    Domáci len nahodili puk na Fedora.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine sme v Detve gól nevideli. Hrá sa veľmi dobrý svižný hokej. Šance sa striedajú na oboch stranách.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:34
    Hegyi sa hnevá na hlavného rozhodcu. Za bránou Košarišťana bol hákovaný, ale nevylúčuje sa.

39:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

38:12
    Michalovce sa znovu ubránili a hrajú v plnom počte.

37:12
    Michalovce sa v oslabení bránia veľmi dobre. vyhadzujú puk až pred domáceho brankára, kde sa im podarilo získať aj vhadzivanie.

36:21
    Rozhodca vylučuje za hru vysokou hokejkou Tomáša Bánovského, ale neponechal domácim výhodou, keď mali puk v moci a prerušil hru, keď sa dostávali do gólovej šance.

35:07
    Dvojicu obranou Michaloviec naháňal Hegyi. Podarilo sa mu získať puk, ale zlou prihrávkou ho hneď aj stratil.

34:11
    Petrova prihrávka nenašla Srnku. Puk skončil na korčuli brániaceho hráča.

33:29
    Vhadzuje sa pred domácim brankárok Košarišťanom, ale domáci sa dokázali dostať do stredného pásma.

32:14
    Momnetálne sa hrá hore dolu bez nejakej väčšej šance.

30:21
    Šechný po buly zakončoval z bezprosterednej blízskosti pred Fedorom.

30:19
    Domáci si nerozumeli v rozohrávke a puk putuje na zakázané uvolnenie.

29:33
    Hostia prežili ďalšiu domácu presilovú hru.

29:22
    Petro poslal puk pred bránu a Srnku, ale ten z uhla nedokázal presteliť brankára hostí Fedora.

27:51
    Teper sa dostal do výhodnej streleckej pozície. Mal otvorený priestor pred Fedorom, ale minul bránu.

27:33
    Buda zobral puk Šeligovi a šiel sám na Fedora. Lenže obranca hostí ho podrazil a rozhodca ho za to poslal na dve minúty.

26:00
    Hostia šli do brejku dvaja na jedného, ale Bánovský zle prihral puk pred bránu.

25:18
    Tlak hostí stále trvá. Počuť aj pár priaznivcov z Michaloviec.

24:23
    Michalovciam sa podarilo nasťahovať do útočného pásma a domácemu celku sa nedarí vyhodiť puk do strednej tretiny.

23:27
    Spoluprácu Fekiača s Grahamom nedokázal využiť pred Fedorom Buda.

22:44
    Hostia sú momentálne veľmi nepresní dopustili sa ďalšieho zakázaného uvolnenia.

22:30
    Fedor si pripísal ďalší úspešný zákrok.

21:27
    Nepresná prihrávka Michaloviec sa skončila zakázaným uvolnení.

20:45
    Michalovce prežili aj ďalšiu presilovku.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine je stav nerozhodný 1:1. DOmáci mali viacej z hry, ale nepodarilo sa im skórovať viacej ako jedenkrát. Diváci vidia veľmi zaujímavé stretnutie. Plné bojovnosti.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

20:00
    O rozhuch sa postaral Jaroslav Kmiť, keď po klaksóne ešte hokejkou trafil jedného z domáci hráčov.

19:01
    Začala sa záverečná minúta prvej tretiny.

18:45
    Michalovce v závere tretiny sa budú musieť brániť početnej nevyýhode, keď za úmyselné zovretie puku dostal Michal Pástor dve minúty.

17:29

Je vyrovnané. Akciu začal Styk, ktorý našiel vroku ihriska Petra a tejn poslal do čistej šance BRANISLAVA SRNKU, ktorý naml problém skórovať.
    Asistencie: Michal Styk, Juraj Petro.

17:24
    Goga čakal na puk pred bránou od Petra, ale ten sa ku nemu nedostal.

17:02
    Hostia sa pri snahe dostťa do útočného pásma dopustili hry s vysokou hokejkou a hra je vy kázaná do stredného pásma.

15:29
    Skvelí domáci diváci ženúm svoje mužstvo za vyrovnávajúcim gólom.

14:12
    Fekaič to opäč skúšan individuálne, ale nepodarilo sa mu ani po druhý raz presadiť. S pukom sa dostal až za bránu.

12:56
    Srnka sa dostal do samostatného úniku, ale ten dokonázal premeniť skvele zaiahol Fedor.

10:05
    Dukla dala gól!

Michalovce dokázali svoju prvú presilovku využiť. Puk sa dostal na modrú čiaru ku MAROŠOVI ŽEMBOVI a ten si nakorčuľoval do medzi kružia a nedal šancu Košarišťanovi. Lenže pred tým skončil puk až na strope zimného štadiónu, čo si ani jeden z trojice rozhodocv nevšimol.
    Asistencie: Peter Čížek, Miloš Palovčík.

09:24
    Goga zadovkou našiel Petra, ale ten nedokázal poslať do odkytej brány Fedora. Domáci sa tak mohli ujať vedenia v oslabení.

08:47
    V oslabení bude hrať aj Detva VIktor Némth dostal dve minúty za bránenie.

08:20
    Po čase musel zasahovať aj domáci brankár Košarišťan, ale so strelou Majeríka s medzikružia si poradil.

07:36
    Aj druhý trest si Schnelly odsedel na tretstnej lavici celý.

07:02
    Teperova strele od modrej čiary tesne minula bránu Fedora.

06:28
    Petro spoza brány našiel Srnku, ale ten v čistej čanci pred Fedorom trafil len do ramena brankára Michaloviec.

05:36
    Opäť sa vylučuje a opäť je to Martin Schnelly. Tento raz dostal trest za podrazenie.

05:22
    Fekiač sa snažil preadil individuálne, ale nepodarilo sa mu to. Následne hral vysokou hokejkou a tak hra bola vykázaná do stredného pásma.

04:12
    Michalovce sa oslabeniu ubránili.

03:46
    Fedor zle rozohralpuk rovno Žilkovi na hokejku, ale ten ho nedokázal poslať do siete.

03:22
    Domáci v presilovke zavreli súpera. Strelu Srnku Fedor vyrazil.

02:12
    A je tu prvé vylúčenie zápasu na strane hostí. 2. minúty dostáva Martin Schnelly za hákovanie.

01:13
    Po strele Paľovčíka z ľaveho rídla zneškodnil puk Košarišťan.

00:55
    Máme za sebou necelú prvú minút. Hostia sa previnili zakázaným uvolnením.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC 07 Detva: Košarišťan (Orčík) – Hataš, Styk, Neumann, Pač, Teper, Tóth, Nociar, Mačkovič – Goga, Srnka, Petro – Žilka, Mahdalík, Hegyi – Graham, Fekiač, Buda – Németh, Jánošík. Zorvan.

HK Dukla Michalovce: Fedor – Šeliga, Kubát, Urban, Čížek, Žemba, Pástor – Drotár, Šechný, Kmiť – Čížek, Palovčík, Bánovký – Cmorej, Majerík, Čavrk – Kubič, Schnelly.

Rozhodca: Vojtek – Farkaš, Mráz.

V Detve pripravili pre prvých 300 priaznovco ku vstupenke šál a Michalovce na dvojzápas do Detvy zorganizovali pre svojich fanušíkov autobusový zájazd. Veríme, že atmosféra na štadióne bude veľmi dobré.

Prvá hokejová liga po základnej časti začne od piatku 14. 2. svoju druhú časť a to play – off. Na programe je štvrťfinále. Základná časť spojila dokopy dvojice a to Bardejov a Spišskú Novú Ves. Senicu s Liptovským Mikulášom. Trnavu s Prešovom a Detvu s Michalovcami. Hrať sa bude na tri víťazné stretnutia. Doma začnú sériu mužstvá, ktoré skončili na prvom až štvrtom mieste.

HC 07 DETVA
    Detva sa v play – off bude spoliehať v bráne na dvojicu vynikajúcich brankárov Filip Orčík, Andrej Košarišaťan, ktorý prišiel do Detvy vypomocť v závere základnej časti. V obrane hrajú kvalitný obrancovia ako Daniel Neumann, Marek Pač, Marek Hataš. V posledných zápasoch sa skvelými výkonmi prezentoval aj mladý Mačkovič. Ofenzívna sila Detvy je hlavne v prvom elitnom útoku, ktorý keď je na ľade súperi sa musia mať na pozore. Juraj Petro, Branislav Srnka a Maroš Goga by sa dal nazvať pre súperov útok skazy. Skvele však hrajú aj ďalší v poslednom čase sa darí Slavomírovi Budovi, Davidovi Grahamovi, ale aj nestarnúcemu kapitánovi Kamilovi Mahdalíkovi. Netreba však zabúdať aj na ich ako Hegyi, Patrik Fekiač a iní. V posledných zápasoch vypadol trénerovi pre zranenie Martin Trochta, ale v play – off by chcel spoluhráčom pomôcť. Uvidíme, čo to bude už v prvom zápase. NApokon to v prvom zápase nebude, keďže už je známa domáca zostava.

HC DUKLA MICHALOVCE
    V Michalovciach je momentálne trojica brankárov. Momentálne chytáva Ivan Fedor, ktorý má skúsenosti z extraligy a pred nedávnom posilnil klub. Chrbát mu kryjú Karel Neměc, 19-ročný Čech. Tretím je 24-ročný Tomáš Petro. Ofenzívnu silu Michaloviec tvoria skúsený veterán Richard Šechný spolu a Martinom Drotárom a Zoltánom Kubátom. V klube je viacero skúsených hokejistov ako Jaroslav Kmiť, Martin Opatovský, Maroš Paľovčík. Obranu vystužuje Maroš Žemba, či ďalší veretán 42-ročný Slavomír Vorobel. V decembri posilnil klub Vladimír Urban.
    Pred play – off posilnili Michalovce až piati hokejisti. Najvýraznejšou posilou by mal byť útočník HK 36 Skalica Miroslav Lažo, ktorý je známy hlavne z pôsobenia v bratislavskom Slovane. Ďalšími posilami sú Lažov spoluhráč zo Skalice Branislav Jankovič, útočník Samuel Takáč z Popradu a známa dvojica Jakub Linet – Anton Čavrk, ktorá v tejto sezóne hrávala v Žiline. Linet s Čavrkom za nás odohrajú obidva zápasy v Detve, ostatná trojica bude k dispozícii až na sobotňajší duel. Na striedavý štart však sa mužtvo aj oslabilo Ivan Fedor, Jroslav Kmiť a Martin Drotár by mali vypomáhať v Žiline a Vladimír Urban v Poprade.

Ako dopadne celá séria rozhodne sa na ľade:
    V piatok 14. a sobotu 15. 2 sa bude hrať v Detve. Utorok 18. 2 je na programe stretnutie v Michalovciach. V prípade, že po troch stretnutiach nebude rozhodnuté príde na rad štvrté stretnutie v stredu 19. 2. Ak by ani po tomto stretnutí ešte nebolo rozhodnuté bude nasledovať rozhodujúci súboj v piatok 21. 2. v Detve.
    V tejto sezóne sa oba celky spolu stretli štyrikrát. Detva doma vyhrala oba zápasy (4:0 a 6:2). V Michalovciach si oba cely podelili po jednom víťazstve (7:8, 3:2).
    Lenže v štvrťfinále sa nepozerá na výsledky v základne časti. Tu sa ide od nuly. Pre zaujímavosť pripomínam, že v minulej sezóne skončila Detva po základnej časti na poslednom postupujúcom mieste pre play – off a hneď vyradila víťaza základnej časti Senicu. Napokon sa dostala až do finále.
    Diváci, ktorí si nájdu cestu na zimné štadióny v Detve a Michalovciach sa majú na čo tešiť. Verme, že to bude skvelé hokejové predstavenie, aj keď momentálne majú možnosť v televíznych prímačoch sledovať tých najlepších hokejistov plánety v Ruskom Soči na hrách 22 olympiády.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 18. Srnka (Styk, Petro), 46. Graham (Fekiač) – 11. Žemba (Čížek, Palovčík)

HK Detva: Košarišťan (Orčík) – Hataš, Styk, Neumann, Pač, Teper, Tóth, Nociar, Mačkovič – Goga, Srnka, Petro – Žilka, Mahdalík, Hegyi – Graham, Fekiač, Buda – Németh, Jánošík. Zorvan.
    HK DUKLA Ingema Michalovce: Fedor – Šeliga, Kubát, Urban, Čížek, Žemba, Pástor – Drotár, Šechný, Kmiť – Čížek, Palovčík, Bánovký – Cmorej, Majerík, Čavrk – Kubič, Schnelly.

Rozhodčí: Vojtek – Farkaš, Mráz