Bardejov – Pohronie 2:1 (kon.) | Podbrezová – Trnava B 2:0 (kon.) | Šamorín – R. Sobota 2:0 (kon.)
Šaľa – Dubnica 0:1 (kon.) | Michalovce – L. Mikuláš 0:1 (kon.)
MFK Zemplín Michalovce
0:1 (0:0)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
sk Sobota 05.04.2014, 17:30 • MFK Zemplín Michalovce • MONACObet liga

Koniec zápasu, všetky hlavy Michalovčanov sú dole. Gól v poslednej minúte si určite nezaslúžili. Domáci hráči sa idú ešte sympaticky pozdraviť s domácim fanklubom. Michalovce bol v prvej polovici jasne lepším tímom. Dokázali si vypracovať viacero dobrých šancí. Ich nepremenenie musí teraz naozaj mrzieť. V druhom polčase sa mala kopať penalta po zákroku na Kuncu. Rozhodca to ale ako faul nevidel a pokutový kop neodpískal. Domáca neporaziteľnosť tak padá. Liptovský Mikuláš ide domov s dobrou náladou a ziskom troch bodov. Odo mňa to je všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (19:24:34)

90+2
    Rozhodca odpískal koniec zápasu. Michalovce nedokázali skórovať.

90+1
    Michalovca ešte tlačia. Snažia sa streliť gól.

90
    Nadstavený čas sú dve minúty.

90
    Liptovský Mikuláš dal gól!

Pre Michalovčanov prichádza obrovská rana. Po centre Matića sa dokázal vyšplhať do vzduchu Hanzeľ, ktorý jemnou hlavičkou skóruje!

89
    Tlak domácich naďalej pokračuje. Zatiaľ to ale na zmenu skóre nevyzerá.

88
    V 88.minúte prichádza ku striedaniu na strane hostí. Jánošíka vystriedal Balluch.

87
    Sanchezova strela z diaľky Šavola neprekvapila.

86
    Dnešné stretnutie sleduje 1280 divákov.

85
    Michalovčania sú teraz so všetkými hráčmi na útočnej polovici.

84
    V závere stretnutia sú aktívnejší hostia na čele s Hanzeľom. Žeby padla domáca neporaziteľnosť Michaloviec?

83
    V 83.minúte prichádza ku ďalšiemu striedaniu. Legionár Čapek nahradil Gamkrelidzeho.

82
    Šimčak dostáva žltú kartu za potiahnutie záchrannej brzdy.

81
    Je tu posledná desaťminútovka zápasu. Skóre je zatiaľ nerozhodné.

80
    Miroslav Latiak sa dostal ku odrazenej lopte ale strela mu dobre nesadla a vystrelil vysoko nad.

79
    Hanzeľ opäť pri lopte. Získal rohový kop.

78
    Už mohlo byť 0:1! Pred bránku sa dostal Hanzeľ. Mal dostatok času na umiestnenie strely. Jeho strela mierila dobre, no všetko zahatal skvelý zákrok Rašku.

77
    Faul na Regáliho pred šestnástkou rozhodca neodpískal. Prichádza brejk hosťov.

76
    Trénerska dvojica rozdáva pokyny svojim zverencom.

74
    Opakovala sa spolupráca Kunca-Bayon.Španiel naviazal na seba viacero hráčov a prihral voľnému Kuncovi. Ten to myslel prihrávkou do šestnástky dobre, ale Gamkrelidze loptu nezískal.

73
    Bayon pekne našiel vpredu Kuncu, no žiaľ ten nedokázal odcentrovať z ťažkého uhlu.

72
    Začína už byť vidieť na strane domácich cítiť frustráciu.

71
    Oblúčik za obranu si krásne spracoval Kunca. V poslednej chvíli bol nešportovo stiahnutý k zemi Šavolom. Rozhodca sa ale penaltu aj napriek nátlaku hráčov, divákov a trénerov odpískať nerozhodol.

70
    Samuel Bayon po dlhom čase dokázal vystreliť strelu na Šavola. Strele chýbali od pravej tyče centimetre.

69
    Na druhej strane sú nepresné prihrávky taktiež. Hra sa spomaľuje.

68
    Hra sa oproti prvému polčasu vyrovnala. Michalovčania sa stále dopúšťajú viacero lacných chýb.

67
    V 67.minúte dochádza k prvému striedaniu na strane hostí. Mladíka Staša nahradil Chomistek.

66
    Po krátkom ošetrení sa už pokračuje v hre.

65
    Na Zemplíne padá už silný dážď. Trávnik pomaly nasakuje vodu a prihrávky sa stávajú ťažšími.

64
    Ku Hanzeľovi je teraz privolané ošetrenie. Hra sa na chvíľu preruší.

63
    Regáli teraz v najväčšej šanci druhého polčasu. Oblúčik za obranu si nedokázal spracovať podľa svojich predstáv. Šavol chytá do náručia.

61
    Na ihrisku sa teraz v posledných minútach toho veľa nedeje. Michalovce väčšinou kombinujú v strede ihriska a nedokážu sa predrať do útoku.

60
    Ofsajd Kuncu. Lopta pre Liptákom.

59
    Brankár Šavol už pomaly začína zdržiavať čas. Liptákom by stačil dnes aj bod.

58
    Posilnenie ofenzívy v podobe striedania prichádza v 58.minúte. Janočko prenecháva miesto pre Kuncu. Ten sa objavuje na ihrisku po prvýkrát v jarnej časti.

57
    Michalovce hrajú ešte horšie a nedokážu si vybojovať ani šancu. Možno to zmení striedanie.

56
    Z tribún sa po nepresnej prihrávke Danka začínajú ozývať prvé slová nespokojnosti na adresu domácich futbalistov.

55
    Všetci diváci s výnimkou fanklubu sa už presunul pod kryté tribúny. Dážď naberá na intenzite.

54
    Útok domácich končí piskom do píšťalky hlavného rozhodcu. Odpískal útočný faul Gamkrelidzeho.

53
    Oliver Podhorin sa snažil odcentrovať z pravej strany, no jeho center bol zblokovaný na roh.

52
    V ofsajde sa ocitol Matić a v hre ďalej nemôže pokračovať.

51
    Do dobrej šance sa teraz dostal mladík Staš. Jeho strela minula pravú tyč len o pár centimetrov.

50
    Janič sa nepochopil s Gamkrelidzem a lopta končí mimo ihriska. Výkopom rozohrá Šavol.

49
    Síce to vyzeralo, že Michalovce získajú roh, no rozhodca asi videl lepšie a prisúdil len odkop od brány Mikuláša.

48
    Janočko poslal center do "ohňa", kde odhlavičkoval obranca. K lopte sa dostal Bayon, ktorý strelou preveril Šavola.

47
    Martin Regáli bol faulovaný a získal priamy kop z ľavej strany.

46
    V Michalovciach začína jemne poprchávať. Zaujímavé je, že v Michalovciach v dobe zápasu po celý čas od začiatku sezóny nepršalo.

46
    Začal sa druhý polčas.

45
    Počas polčasovej prestávky došlo k striedaniu na domácej strane. S Hamuľákom bolo zjavne niečo zle a bol nútený striedať. Nahradil ho Martin Regáli.

Druhý polčas sa začne približne o 18:30.

V Michalovciach je zatiaľ po prvom polčase skóre 0:0. To sa ale mohlo ľahko zmeniť. Domáci hráči majú väčšinu času loptu na svojich kopačkách. Pár sľubných skončilo zákrokom Šavola alebo nepresnou koncovkou. Liptovčania zatiaľ veľmi neohúrili svojim výkonom. Dokázali si ale udržať čisté konto. Uvidíme ako sa zmení situácia v druhom polčase.

45
    Prvý polčas sa skončil.

45
    Michalovce sa dokázali ubrániť a rozhodca odpískal koniec prvého polčasu.

44
    Raška už aj mohol inkasovať. V poslednej chvíli ale vystrel ruku a loptu vytlačil na ďalší roh.

43
    Liptovčania si v závere polčasu dokázali vybojovať rohový kop.

41
    Danko sa teraz dokázal vďaka kľučkám osamostaniť a streliť na bránu Šavola. Strela ale nebola razantná a brankárovi z Liptova nenarobila veľké problémy.

40
    Domáci si aj naďalej kazia sľubné šance nepresnými prihrávkami.

39
    Aj v závere polčasu nenastáva zmena skóre. Michalovčanov delí od zmeny skóre nepriestrelný Šavol.

38
    Dvaja na jedného sa hrnuli hráči z Liptova na bránu Rašku. Gallo ale dokázal vytvoriť silný nátlak na Hanzela, ktorý poslal nepresnú prihrávku a pripravil svoj tím o sľubnú šancu.

37
    Roh, ktorý rozohrali Michalovce končí brejkom hostí.

36
    Pomaly sa blížime ku záveru prvého polčasu. Domáci sa snažia zo všetkých síl ešte pred odchodom do kabín skórovať.

35
    Gamkrelidze v obrovskej šanci na gól. Z ľavej strany prišiel center, ktorý nedokázal odpratať žiaden obranca. Gamkrelidzemu chýbal jeden potrebný krok ku tečovaniu lopty do bránky.

33
    V Michalovciach sa pomaly začína stmievať a začínajú sa pomaly zapínať svietidlá umelého osvetlenia.

32
    Veľká šanca na gól pre domácich. Hamuľák sa dostal na zadnej tyčke ku lopte, no jeho strela minula bránu o pár centimetrov.

31
    Opäť pekná akcia Michaloviec. Podhorin na pravom krídle spracoval loptu od Janočka, a následne nabil do zadu na Gamkrelidzeho, ktorý získal roh.

30
    Po ihrisku sa bolestivo pohybuje útočník Hamuľák. Uvidíme či bude domáci tréner musieť striedať už v prvom polčase.

29
    Zatiaľ sa domáci futbalisti nemajú za čo hanbiť. Podávajú sympatický výkon, chýba tomu iba gól.

28
    Gamkrelidze teraz chcel nahrať nabehujúcemu Janočkovi, no jeho prihrávka bola nepresná.

27
    Nemysleli to teraz domáci vôbec zle. Bayon si v zadu počkal na dlhý center a nabil na strelu Janičovi. Ten tvrdú strelu poslal len do svojho spoluhráča Danka od ktorého sa lopta odbila mimo ihrisko.

26
    Staš tečoval center Bayona do autu. Domáci majú výhodu rohového kopu.

25
    Už druhú žltú kartu zápasu vidí Branislav Hanzeľ za likvidačný faul na Podhorina.

24
    Bayon preveril v nohy Moravčíka v šprintérskom súboji. Hosťujúci obranca si dokázal poradiť. Bayon bol ale ešte šikovnejší a dokázal odcentrovať na Hamuľáka. Ten bol ale stiesnený a loptu si neprebral.

23
    Nevýrazná strela Latiaka domácim hráčom veľa vrások nenarobila.

22
    Povzbudzovať začína domáci fanklub, ktorý nesmie chýbať na žiadnom zápase.

21
    Bayon fauloval mladíka Staša. K lopte sa po dlhom čase dostanú hráči z Mikuláša.

20
    Z ničoho nič sa ocitol pred bránou Rašku Matić, ktorý takmer prekonal hlavičkou domáceho brankára. Hlavičke chýbala presnosť.

19
    Michalovčania si dokážu jednoducho pripraviť gólovú šancu. Zatiaľ je ale problém v koncovke.

18
    Michalovce stupňujú tlak. Krátko po sebe prišla ďalšia šanca na gól. V šestnástke centroval z ľavej strany Janočko, ktorý narobil Šavolovi nemalé problémy. Ten vyrazil pred seba kde stál Bayon. Aj jeho strelu dokázali kopačkou vyraziť.

16
    Rýchly brejk Mchaloviec mohol skončiť gólom. Po pár rýchlych prihrávkach sa dostal osamotený Hamuľák ku lopte a pätičkou sa snažil presadiť. Bránu netrafil, no aj keby áno, bol odpískaný ofsajd.

15
    Branislav Hanzel si vyskúšal streliť na bránu, no jeho strela mierila ďaleko od ľavej tyče.

14
    Na prednej tyči stál pripravený Podhorin, ktorý rybkou loptu odhlavičkoval do autu.

13
    Hneď aj získali roh, ktorý rozohrá Jánošík.

12
    Liptovčania sú prvýkrát na útočnej polovici. Trvalo im to trinásť minút.

11
    Gamkrelidze po regulérnom faule získal loptu na útočnej polovici a už sa rysovala dobrá šanca na otvorenie skóre. Duchaprítomný obranca ale loptu v poslednej lopte získal naspäť.

10
    Janočko nepresnou prihrávkou daroval loptu Liptovčanom. Oni ale si dlho loptu neužili, lebo zopakovali chybu Janočka a lopta skončí v aute.

9
    Stále na lopte hráči Michaloviec. Väčšinou ale ich snahy skončia nepresnými prihrávkami.

8
    Nepresnou prihrávkou Danka na Podhorina sa končí útok Michalovčanov.

7
    Po nepresnej strele bude vykopávať Šavol.

6
    Domáci sú aktívnejším celkom. Pochopiteľne sa dnes uspokoja len s výhrou.

5
    Kapitán hostí Pastva vidí v piatej minúte prvú žltú kartu za ostrý faul zo zadu na Danka.

4
    Pri spracovaní lopty si v šestnástke pomohol rukou Bayon a rozhodca odpískal loptu pre Liptovčanov.

3
    Prvú strelu zápasu si pripísal na svoje konto Bayon, ktorého plachtivá strela narobila problémy hosťujúcemu brankárovi. Na jeho šťastie ale loptu odkopol jeden zo stopérov a domáci získavajú prvý rohový kop.

2
    Už od začiatku sú aktívnejší domáci hráči, ktorí okupujú pred šestnástkou Šavola.

1
    Domáci hráči Hamuľák a Janič začali prvý polčas.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

-10
    Do začiatku zápasu zostáva desať minút a v Michalovciach je všetko pripravené. Na Zemplíne panuje príjemne jarné počasie s osemnástimi stupňami. Hráči sa už rozcvičili a stretnutie sa začne o malú chvíľu.

Úvodné zostavy:

MFK Zemplín Michalovce: 1- Martin Raška, 2- Milan Šimčák, 3- Michal Gallo, 6- Lukáš Janič "K", 9- Georgii Gamkrelidze, 10- Vladimír Janočko, 15- Stanislav Danko, 19- Samuel Garcia Bayon, 20- Oliver Podhorin, 21- Michal Hamuľak, 24- Joan Manuel Sanchez Caballero
    Náhradníci: 5- Pavel Čapek, 14- Martin Regáli, 16- Lukáš Jacko, 17- Dominik Kunca, 23- Jan Micka, 22- Matúš Kira

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: 1- Matej Šavol, 3- Martin Kubena, 4- Dušan Kucharčík, 5- Matúš Hubočan, 7- Miroslav Latiak, 9- Tomáš Staš, 10- Goran Matić, 15- Peter Moravčík, 17- Miroslav Pastva "K", 18- Lukáš Jánošík, 21- Branislav Hanzeľ
    Náhradníci: 2- Martin Šimún, 8- Martin Revaj, 16- Lukáš Balluch, 20- Július Chomistek
    22- Matúš Macík

Rozhodca: Martin Ježík – Radoslav Bobko, Rastislav Žákech.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – 12.miesto, 14 bodov
    S Liptovským Mikulášom je to o niečom úplne inom. Liptáci sú v tabuľke na poslednom dvanástom mieste so ziskom len štrnástich bodov. Začiatok jarnej časti začali príšerne. Až tri prehry si zapísali na konto zverenci Vladimíra Goffu. No v minulom kole si dokázali aj napriek červenej karte Mizeráka v 33.minúte poradiť s Bardejovom 2:1. Uvidíme, či to nakopne futbalistov z Liptova k záchrane o udržanie.

MFK Zemplín Michalovce – 2.miesto, 48 bodov
    Domáci okupujú druhú priečku tabuľky. A celkom oprávnene. Za štyri stretnutia v jarnej časti získali desať bodov. Doma sú nepremožiteľní. Síce na prvú Podbrezovú strácajú až deväť bodov, no vo futbale je všetko možné a Zemplínčania nestrácajú nádej. V minulom kole získali tri body za výhru v Rimavskej Sobote. V nadchádzajúcom stretnutí sa budú musieť zaobísť bez vylúčeného Pereza, ktorý si odpykáva jedno-zápasový trest. Aj napriek tomu sú Michalovčania jasnými favoritmi tohto stretnutia.

Aj tento víkend pokračuje druhá najvyššia futbalová liga. Ašpirant na postup do vyššej súťaže MFK Zemplín Michalovce privíta na svojom trávniku pod umelým osvetleným futbalistov z MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Stretnú sa tímy z opačných koncov tabuľky. Domáci Zemplín je odhodlaný si udržať domácu neporaziteľnosť. Z dvanástich domácich stretnutí remizovali Zemplínčania len raz! Všetky ostatné zápasy dokázali vyhrať. Zmení sa to po dueli s Liptákmi? Všetko sa dozvieme pred ôsmou hodinou v sobotu večer.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.