Cercle Bruggy – Mechelen 0:1 (kon.) | Lokeren – Genk 1:1 (kon.) | Lierse – Gent 1:0 (kon.)
Oostende – Waasland-Beveren 0:0 (kon.) | Charleroi – Kortrijk 1:1 (kon.) | Mons – Leuven 1:1 (kon.)
Sporting Lokeren
1:1 (1:1)
KRC Genk
Sobota 05.04.2014, 20:00Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Druhými zápasy ve skupině o titul belgické Jupiler League mezi sebou svedou souboj KSC Lokeren, kteří na svém hřišti přivítají KRC Genk. V tabulce skupiny bojující o titul se oba týmy nacházejí na posledních příčkách. Lokerenu patří páté místo (26 bodů). Genk se nachází o jednu pozici níže (23 bodů).

Posledních pět vzájemných zápasů je dle počtu získaných bodů zcela nerozhodný. Dvakrát zvítězil tým Lokerenu (2:0 a 3:1) a stejným počtem i jejich sobotní soupeř – Genk (4:3 a 2:1). Jeden duel skončil bezbrankovou remízou.

6. Genk – 23 bodů

Ofenzívu domácího celku nejvíce táhne Harbaoui, kterému se sedmnácti vstřelenými brankami patří z celé ligy druhá příčka v tabulce střelců. Útok Genku se nejvíce opírá o Vossena, který zaznamenal jedenáct gólů a v tabulce střelců je na šestém místě.

KSC Lokeren: Copa Boubacar – Scholz, Odoi, Marič, Galitsios – Overmeire, Persoons, Vanaken – Dutra, Patosi, de Pauw.
    Náhradníci: Ansah, Corryn, Mertens, Mingiedi, Remacle, Trompet, Verhulst.

KRC Genk: Köteles – Koulibaly, Hamalainen, Ngcongca, Simaeys – Hyland, Camus, Buffel, Kumordzi – Vossen, Cisse.
    Náhradníci: De Ceulaer, Gerkens, Gorius, Mboyo, Schrijvers, Tshimanga, van Hout, Walsh.

1

2
    Domácí začali aktivně a jsou většinu času u míče. Galitsios zapojil do kombinace také svého brankáře.

4
    Brankář Copa si připsal zákrok z řady snadných.

6
    Lokeren měl výhodu rohového kopu, obrana soupeře však žádné nebezpečí nepřipustila.

7
    Lokeren právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení. Dutra se s míčem dostal do velkého vápna, kde si všimnul dobře postaveného HANSE VANAKENA, který poblíž penaltového puntíku zamířil přesně k pravé tyči – 1:0.

10
    Domácí v poklidu kombinují s míčem.

12
    První rohový kop rozehráli také hosté, ale z této standardní situace se nedokázali prosadit.

13
    Genk právě vstřelil branku!
    Genk dokázal přijít s poměrně rychlou odpovědí, i když to herně na vyrovnání vůbec nevypadalo. ANELE NGCONGCA byl u levé tyče dostatečně důrazný a procedil míč mezi tělem domácího brankáře a brankovou konstrukcí – 1:1.

16
    Genk vyrovnávající branka povzbudila a nyní se hosté více dostávají do šancí.

16
    Camus je prvním hráčem potrestaným žlutou kartou.

18
    Hostům se nepodařil pokus o brejk.

20
    Branka Koulibalyho nemůže platit pro ofsajdové postavení.

22
    Copa Boubacar před dotírajícím soupeřem rychle odkopnul míč do bezpečí.

24
    Patosi našel centrem v pokutovém území De Pauwa, jehož hlavičkové zakončení minulo levou tyč o decimetry.

25
    Vossenovo zakončení nabralo o cca metr vyšší směr, jinak by jeho rána měla gólové ambice.

28
    Hráči Lokerenu se snaží projít přes obranu hostů trpělivou kombinační hrou.

28
    Ngongca nedovoleným způsobem dohrál souboj a dostává žluté napomenutí.

31
    Hra se v posledních minutách uklidnila, brankáři si tak mohou na chvíli oddechnout.

33
    Rohový kop domácích odvrátil první obránce soupeře.

35
    Köteles zlikvidoval hlavičkové zakončení, které mířilo do prostoru, kde stál pozorný gólman hostů.

37
    Střelce branky domácích Vanakena na trávníku vystřídal Remacle.

39
    Pozorná obrana Genku svému soupeř nedovoluje příblížit se bráně Kötelese.

42
    Rohový kop domácích vedoucí brankou Lokerenu neskončil.

44
    Hyland nedovoleným způsobem zastavil unikajícho soupeře a dostává žlutou kartu.

45+1
    První poločas bude nastaven o jednu minutu.

45+1

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

46

49
    Druhý poločas začal v opatrném tempu na příležitosti zatím diváci čekají.

51
    Náznak šance si vypracovali domácí fotbalisté. Soupeř ovšem centrovaný balón do pokutového území rychle odvrátil do bezpečí.

54
    Buffel atakoval Odoie, rozhodčí vše vyřešil ústní domluvou.

56
    Čtvrtý sudí musel u postranní čáry krotit vášně jednoho z trenérů.

58
    Remacle zahrával v krátkém čase dva rohové kopy, ale z ani jednoho se domácím nepodařilo skórovat.

61
    Fotbalisté obou týmů předvádí stenou hru jako z úvodu poločasu, tedy spíše zaměřenou na defenzívu...

63
    Domácí příznivci se dožadují potrestání hráče Genku žlutou kartou.

64
    Kumordzi byl za svůj zákrok potrestán žlutou kartou.

67
    Domácí obránce zažehnal hrozící nebezpečí dlouhým odkopem.

69
    Patosimu byl odpískán útočný faul, jeho ofenzivní snažení tak bylo ukončeno.

70
    Hamalainen zahrával rohový kop, kterému dal ale příliš velkou razanci.

72
    Hosté střídají. Ngongcu nahradí Gorius.

75
    Domácí v útoku zastavilo ofsajdové postavení.

77
    Pozorná obrana Genku soupeři téměř nic nedovoluje.

79
    Druhé střídání hostů. ze hřiště odejde Camus, opačným směrem zamíří De Ceulaer.

82
    Domácím se nepodařil další útok. Lokeren chystá druhé střídání.

84
    ... ze hry odešel De Pauw, kterého nahradil Ansah.

87
    Naposledy střídá tým Genku. Mboyo nahradí Cisseho.

89
    Blíží se závěr, stav je stále nerozhodný a vše nasvědčuje tomu, že výsledkem 1:1 utkání skončí.

90+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

90+2
    Poslední akce domácích gólem neskončila, hlavní sudí naposledy fouká do píšťalky.

Utkání mezi Lokerenem a Genkem končí remízou 1:1. Obě branky padly již v prvním poločase, kdy v sedmé minutě poslal domácí do vedení Vanaken. O šest minut později vyrovnal Ngcongca. To je vše, přeji hezký večer. (21:49:53)