Toronto – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Tampa – Ottawa 2:3 (1:2 po s.n.) | NY Islanders – Carolina 4:3 (kon.)
Philadelphia – Montreal 3:4 (0:1 po s.n.) | Columbus – NY Rangers 5:2 (kon.) | Boston – Washington 0:4 (kon.)
Detroit – Anaheim 2:3 (kon.) | St. Louis – Calgary 4:1 (kon.) | Florida – New Jersey 1:5 (kon.)
Nashville – Dallas 4:1 (kon.) | Chicago – Buffalo 6:2 (kon.) | Arizona – Los Angeles 3:2 (po pr.)
Colorado – Minnesota 0:3 (kon.) | Vancouver – Edmonton 5:4 (1:0 po s.n.) | San Jose – Winnipeg 3:0 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
Pittsburgh Penguins
Neděle 12.10.2014, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Já se s vámi tímto loučím takže zase někdy u NHL na počtenou. (03:58:09)

Patric Hornqvist – 1+1

A máme tu konec. Tři body putují do Pittsburghu, nutno dodat, že zaslouženě. Hosté byli celý zápas o chlup lepší a nadělili domácím "bůra". V první třetině jsme viděli hned tři góly od Tučňáků, v dalších třetinách vstřelily oba týmy po jedné brance. Zjevně nejkrásnější brankou zápasu byla trefa Malkina z 34. minuty, která vymetala veškeré pavučiny v rohu Bernierovi branky.

Střely na bránu: 25:41

60:00

59:57
    Rielly ještě prověřil Fleuryho, ten si ale jeho střelu pokryl.

59:40
    Rielly zkouší rozehrát poslední útok Leafs.

59:30
    A je tu bitka mezi van Riemsdykem a Despresem! Prvně jmenovaný končí na zemi a Despres se odebírá do šaten.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny a u puku jsou stále hosté, kteří se nikam neženou.

58:49
    Pittsburgh je u kotouče, zápas je nejspíše rozhodnut.

58:34
    Puk šel opět do ochranné sítě, vhazovat se bude před Fleurym.

58:06
    Střela Slováka Panika jde mimo klec. Pittsburgh vyhazuje.

57:34
    Sutter místo pokusení se o průtah skrze dva obránci radši podrží kotouč na holi Pens.

57:04
    Jevgenij Malkin sváděl rychlostní souboj s Romanem Polákem, oba byli stejně rychlí a taky oba skončili na mantinelu po vzájemné srážce.

56:41
    Comeauovu pomalou přihrávku před bránu Bernier radši pokryl.

56:17
    Hraje se v pásmu Toronta a hosté mají převahu, domácí k ničemu nepouští.

56:03
    Nepovedené rozehrávka Leafs končí na Crosbym, toho ale zastavil ofsajd.

55:43
    Marcel Goc vstřelil puk mimo hřiště. Následuje přerušení hry.

55:14
    Rielly rozjíždí útok domácích, kteří, pokud chtějí skóre alespoň srovnat, by měli co nejdřív vstřelit gól.

55:01
    Puk se odrazil do ochranné sítě a následuje přerušení hry.

54:30
    Daniel Winnik to zkoušel na Fleuryho, gólman s tučňákem na hrudi byl ale připraven.

54:07
    Útok ztroskotal na dalším ofsajdu domácích.

53:50
    Pittsburgh šikovně vyhodil, tak aby to nebylo zakázané uvolnění a Toronto zakládá útok znova.

53:28
    Střela Jake Gardinera jen těsně minula svatyni Pittsburghu.

53:16
    Další ofsajd zastavil Petera Hollanda.

53:00
    Kessel se vydával do útoku, zastavil jej ale Kunitz.

52:14
    Na led nyní dopadl dres Toronta od jednoho nespokojeného fanouška. Ozval se následný pískot na dotyčného. Hra pokračuje útokem Pittsburghu.

51:57
    Ehrhoff nyní ukázkově sebral puk Percymu. Jenže následnou přihrávkou odevzdal kotouč soupeři.

51:35
    Toronto se snaží vyrovnat skóre, v cestě jim ale stojí Fleury.
    Tylar BOZAK - 2:5

50:51
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Tři vteřiny zbývaly do konce přesilové hry, ale TYLER BOZAK dostal přesnou přihrávku do mezikruží a střelou zápěstím tak vykřesává tak jiskřičku naděje pro domácí. Asistence: Stuart Percy

48:54
    Za nedovolené bránění si půjde sednout Despres.
    Brandon SUTTER - 1:5

48:26
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Střelu Dupuise od modré sice Bernier vyrazil, ale přímo před sebe, kde čekal BRANDON SUTTER, který navyšuje skóre na 5:1. Asistence: Pascal Dupuis

48:15
    Střle Ehrhoffa jde mimo.

47:59
    Střelu Kunitze zastavuje hruď Berniera.

47:41
    Phaneuf se nyní s Crosbym a rozhodčíma dohaduje o vyloučení hráče Pittsburghu za nedovolené bránění.

47:41
    Phil Kessel se vypravil do útoku, ale zastavil jej ofsajd.

47:06
    Střela Poláka byla zblokována, u puku je nyní Pittsburgh.

46:54
    Polák nahazuje kotouč do pásma Pittsburghu.

46:30
    Rychlá střela van Riemsdyka končí na hrudi Marca-André Fleuryho. Oba celky střídají a hosté zakládají útok.

45:45
    Střelu Malkina se na dvakrát pokoušel dorážet Dupuis, beton Berniera byl ale proti.

45:24
    Bernier zastavuje další pokus hostů o vstřelení gólu. Vhazuje se po pravé straně od jeho svatyně.

45:10
    Tučňáci měli problém s dostáním se do útoku, zastavil je dvakrát po sobě Komarov.

44:59
    A opět Letang, ten tentokrát místo střely ale zavinil ofsajd.

44:31
    Crosby dorážel střelu Letanga, bohužel pro hosty neúspěšně.

44:20
    Panik byl opět vidět, zablokoval střelu Letanga.

43:40
    Slovenský útočník Richard Panik zahajoval útok domácích. Na hostujícího obránce ale nevyzrál.

43:10
    Sutter se dostal s Malkinem do situace 2 na 1. Volil přihrávku na ruského kolegu, který Berniera ale neprostřelil.

42:37
    Nebezpečná střela Joffreyho Lupula končí na rameni Fleuryho. Protiútok rozjíždí Malkin.

42:24
    Fleury si skákající kotouč pohlídal.

42:09
    Bozak s Clarksonem rozjíždějí útok.

41:33
    Morgan Rielly mohl vstřelit gól. Místo střely však volil nepříliš dobré řešení a to přihrávku na Komarova.

41:09
    Hra přerušena, Despres byl v brankovišti.

40:49
    Sutter a Malkin kombinují v útočném pásmu. Ke střele se ale nedopracovali.

40:10
    Sidney Crosby, který je za poslední dva zápasy pětibodový, rozjíždí útok hostů.

40:01

A máme za sebou druhou periodu. Oba týmy v ní vstřelily gól, nejdříve v pětadvacáté minutě přesilovkovým gólem Joffrey Lupul . V čtyřiatřicáté minutě se ale ke slovu dostal ruský střelec Jevgenij Malkin a nechytatelnou střelou do šibenice vrátil hostům náskok o tři góly. Podaří se domácím za zbývajících 20 minut něco s nepříznivým skóre něco udělat nebo si Pittsburgh odveze tři body? Na to si musíme počkat, tak zůstaňte s námi.

Střely po druhé třetině: 16:28

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:36
    Do konce zbývají sekundy. Crosby se po přihrávce od Letanga zkoušel protáhnout přes Poláka, neúspěšně.

38:53
    Robidasovo nahození překvapivě doletělo až k Fleurymu, ten ale chybu nepřipustil.

38:21
    Střelu Ehrhoffa si Bernier s přehledem pohlídal. Pittsburgh ale nadále atakuje domácí svatyni.

37:41
    Martin stylovým hitem připravil o kotouč van Riemsdyka a zakládá útok hostů.

37:32
    Ofsajd domácích.

37:19
    Střela Suttera končí na betonu Berniera.

36:53
    Kunitz bojuje za domácí brankou o puk. Hraje se hodně svižně.

36:27
    Letang vyhazuje na zakázané uvolnění.

35:44
    Střela Martina končí na vyrážečce Berniera. Crosbyho lajna se snaží navýšit skóre. Střela kapitána Kanady končí na Philu Kesselovi.

35:01
    Goc vybojoval útočné pásmo pro hosty. Následnou střelu Ehrhoffa Bernier likviduje.

34:35
    U puku je nyní Pittsburgh a snaží se dostat z vlastního pásma.
    Jevgeni MALKIN - 1:4

33:46
    Střela JEVGENIHO MALKINA zpoza kruhů končí za zády Berniera. Malkin navrací hostům vedení o tři góly. Asistence: Kris Letang, Sidney Crosby

32:56
    Přesilovka pro hosty. Posadit se půjde Phil Kessel.

32:15
    Pittsburgh nyní zklidňuje tempo a nahazuje puk do útočného pásma. Ten vybojoval sice Crosby, ale následně ho ztratil. Posléze vystřelil Hornqvist, Bernier byl připraven.

31:52
    Další střelu Joffreyho Lupula kryje Fleury.

31:43
    Po kratší přestávce se pokračuje, Toronto se tlačí dopředu.

31:37
    Ofsajd domácích. Následuje krátká komerční přestávka.

31:13
    Rielly zahajuje útok domácích. Hráče Javorových listů nyní pohání dopředu hlasité ovace domácích fanoušků.

31:03

30:32
    Malkin zahajuje útok hostů, ten ale moc dlouho netrval, domácí se opět osvobozují.

29:54
    Přihrávku od Letanga chytil Hornqvist, který měl samostatný únik! Jeho forhendovou kličku ale Bernier stylovým zákrokem zastavuje.

29:31
    Pittsburgh má nyní zkrácenou přesilovku, uvidíme, zda ji využije. Letang zakládá útok.

29:26

29:03
    A je konec přesilovky, Phil Kessel půjde pykat za hákování.

28:54
    Toronto Pittsburgh opravdu tlačí, hosté se nyní s porcí štěstí osvobozují.

28:31
    Střelu mladičkého Clarksona s košíkem Fleury kryje.

28:00
    Lupul se protlačil sám před brankáře, na Fleuryho ale bekhendovou kličkou nevyzrál.

27:30
    Pittsburgh se okmažitě osvobozuje. Rielly zakládá znova útok domácích.

27:26
    Domácí mají další početní výhodu. Nick Spaling se provinil nedovoleným bráněním.

27:05
    Toronto se vydává do útoku. Lupul prověřuje Fleuryho.

26:37
    Hosté tlačí domácí, Hornqvist si připisuje tvrdý hit na Bozaka. Následnou střelu Ehrhoffa Bernier kryje.

25:57
    Chybu při rozehrávce mohl trestat Crosby, který se ocitl sám před Bernierem. Překonat ho ale nedokázal.

25:39
    Toronto sice dalo gól, znova se ale nemůže dostat do útoku.
    Joffrey LUPUL - 1:3

24:18
    Přesilovka proměněna. Nádherná přihrávka od Riellyho se dostala na hůl JOFFREYHO LUPULA, jenž prázdnou klec neminul a snižuje tak skóre. Asistence: Morgan Rielly, Jake Gardiner

23:48
    Domácí v plném počtu. Hosté ve čtyřech.

23:27
    Domácí kombinují, ke střele se ale nedostávají.

23:10
    Fleury opět musel krýt tvrdou ránu, Phaneuf ho prověřil znovu, Fleury znovu připraven.

22:53
    Marc-André Fleury se nyní blýskl nádherným zákrokem lapačkou proti střele Phaneufa.

22:34
    Bozakova střela z ostrého úhlu Fleuryho nepřekvapila, vhazovat se bude před Fleurym.

22:30
    A ke Comeauovi si jde přisednout Jevgenij Malkin za nedovolený zákrok na gólmana.

21:48
    4 na 4. Do potyčky se dostali Clarksson a Comeau, oba si jdou sednout.

21:48
    Tak gól nakonec opravdu neplatí, Clarkson tečoval puk moc vysoko a platí stále stav 3:0 ve prospěch hostí.

21:48
    Domácí vstřelili gól ale rozhodčí rozpažil, David Clarkson tečoval puk moc vysoko. Rozhodčí se nyní radí s videorozhodčím.

21:34
    Útok Crosbyho a Kunitze zastavuje Polák.

21:16

21:14
    Další ofsajd pro domácí, v této přesilovce se už nic nestane.

20:52
    Phila Kessela zastavil ofsajd.

20:28
    Maatta vyhazuje, Toronto postrádá energii.

20:06
    Druhá perioda začala, domácím zbývá něco málo přes minutu přesilovky a zakládají útok.

20:01

Ani střela Gardinera v poslední sekundě se neujala a Pittsburgh tak po první třetině vede zaslouženě 3:0. V sedmé minutě zamířil přesně Hornqvist, chvíli na to i jeho kolega Sidney Crosby a v osmnácté minutě využil dvojnásobnou početní výhodu Chris Kunitz . Domácí půjdou do druhé třetiny v početní výhodě a stále nám zbývá minimálně 40 minut herního času. Máme se tak jistě na co těšit.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:41
    Zbývá pár sekund do konce, Torontu se nedaří vytvořit si nějakou šanci.

19:16
    Tentokrát to bude přesilovka pro domácí, Roman Polák dostal vysokou hůl Stewa Downieho.

19:02
    Chris KUNITZ - 0:3

17:46
    Přesilovka pět na tři využita. Sidney Crosby přihrával na CHRISE KUNITZE před bránu a jeho střela mezi betony končí v síti. Asistence: Sidney Crosby, Jevgenij Malkin

17:23
    Crosbyho střelu Bernier kryje.

17:02
    A máme zde situace 5 na 3! Daniel Winnik si půjde sednout za nedovolené bránění.

16:39
    Přesilovka pro hosty, Peter Holland se provinil podražením na Marcela Goce.

15:33
    Gardinerova střela končí na vyrážečce hostujícího brankáře, Pittsburgh následně uháněl do situace 2 na 2, Bernier ale vystihl trajektorii kotouče a v klidu zhasil šanci.

15:01
    Spalingova přihrávka na Silla se moc nepovedla, Toronto zahajuje protiútok.

14:24
    Ležícího Fleuryho nedokázal Lupul překonat. Hosté si vzali kotouč a uklidňují hru.

14:01
    Polákova střela míjí bránu Fleuryho, u puku jsou ale stále domácí.

13:49
    Van Riemsdyk se propracoval až před bránu, vyslal přihrávku na Kessela, který ale nevystřelil dvakrát nejlépe a Fleury si tak připisuje další zákrok.

13:37
    Domácí zastavil ofsajd. Hosté přesilovku ubránili v klidu, Fleury musel zasahovat jen jednou.

13:26

13:04
    Lupul stál sám před bránou ale přihrávka od Kadriho ho minula.

12:40
    Toronto bojuje v útočném pásmu, Pittsburgh ale spolehlivě brání.

12:22
    Van Riemsdyk minul prázdnou bránu!

12:00
    Pittsburgh se znovu osvobozuje, Torontu se nedaří usadit se v útočném pásmu.

11:33
    Martin vyhazuje kotouč. Kessel zakládá další útok domácích.

11:26
    Kris Letang ze svého pásma vyhodil kotouč pryč ze hřiště a Toronto si tak zahraje přesilovku.

11:19
    Kadriho útok zastavuje ofsajd.

10:43
    Lupul obelhal obránce Pittsburghu a Torontu se tak po delší době podařilo dostat se ke kotouči v útočném pásmu.

10:33
    Clarksonovi se nedařilo vyhodit a toho využil Chris Kunitz, s jeho střelou si ale Bernier poradil. Následuje komerční přestávka.

10:03
    Crosbyho střela jde mimo klec.

09:30
    Bernier kryje střelu Maatty a Toronto vyhazuje, zakázané uvolnění to ale nebude.

08:42
    Letang zakládá útok tučňáků. Bernier má nyní celkem dosti práce s hosty.
    Sidney CROSBY - 0:2

07:44
    SIDNEY CROSBY doráží střelu Letanga od modré a navyšuje tak skóre. Asistence: Kris Letang, Patrick Hornqvist

07:20
    Pittsburgh se dostal do větší pohody. Malkinovu střelu z pravého kruhu Bernier zastavuje.
    Patrick HORNQVIST - 0:1

06:58
    Christian Ehrhoff vyslal střelu od modré, kterou Bernier vyrazil na volného PATRICKA HORNQVISTA, jenž neměl s dorážkou problém a otevírá skóre. Asistence: Christian Ehrhoff

06:31
    Comeau s Gocem kombinují v útočném pásmu.

05:58
    Kotouč je mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:22
    Letang vyslal podél hrazení do útoku Malkina, toho ale zastavuje český obránce.

05:01
    Polákovu střelu zastavil svým tělem Letang.

04:45
    Riellyho střelu od modré zastavuje Fleury a vhazuje po jeho pravici.

04:21
    Lupulova střela končí na hrudi Fleuryho.

04:09
    První přerušení hry, Fleury si přidržel kotouč po střele Kozuna.

03:43
    Crosbyho atak zastavuje Roman Polák a domácí se ženou do útoku. Hraje se hodně svižně.

03:07
    Bozakova nepřesná přihrávka prošla kolem Kessela a u puku jsou tím pádem hosté.

02:18
    Clarksona srazil k zemi Downie. Pittsburghu se nedaří dostat se do útočného pásma.

01:37
    Dupuis bojuje v útočném pásmu s Polákem.

00:29
    Letang zakládá útok hostů.

00:04
    Utkání začalo a u puku jsou hosté.

00:01

Čeká nás ještě hymna Kanady, utkání za chvíli začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Robidas, Percy, Polák, Gardiner, Rielly – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Lupul, Kadri, Kozun – Komarov, Santorelli, Clarkson – Winnik, Holland, Panik

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Ehrhoff, Letang, Maatta, Martin, Scuderi, Despres – Kunitz, Crosby, Hornqvist – Dupuis, Sutter, Malkin – Comeau, Goc, Downie – Sill, Spaling, Adams

Roman Polák (TOR)
    Richard Panik (TOR)

Vzájemné zápasy v sezóně 2013/14:

Toronto – Pittsburgh 4:1
    Toronto – Pittsburgh 5:6sn
    Toronto – Pittsburgh 1:3

Pro tučňáky je to první zápas této sezóny, jistě budou chtít zvítězit. Tým okolo Crosbyho a Malkina bude opět útočit na nejvyšší příčky. Mezi hlavní posily z léta, na které se fanoušci jistě těší patří Patric Hornqvist, který přišel z Nashvillu výměnou za Jamese Neala. Dále se fanoušci jistě těší na Taylora Chorneyho a Blaka Comeaua, jenž se může chlubit se slušnými 423-mi odehranými zápasy. Dnešní souboj bude jistě zajímavý, zápas nemá favorita a tak se můžeme těšit na kvalitní duel.

Domácí si budou chtít jistě spravit chuť ze zahajovacího zápasu NHL, kde podlehli Montrealu 3:4. V barvách javorových listů nastoupí dnes ke svému druhému zápasu Roman Polák, který v minulém zápase strávil bezmála osmnáct minut na ledě a sklízel samou chválu. V létě do Toronta zamířili jména jako Polák, Komarov, Kontiola a z Tampy Bay sem přicestoval Richard Panik. Toronto tak určitě posílilo a v této sezóně, prvně před svými fanoušky, bude chtít jistě zvítězit.

Vítám Vás u dnešního zápasu NHL. V Air Canada Centru se proti sobě postaví místní Toronto Maple Leafs a Pittsburgh Penguins.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Karel Janeba

Branky a nahrávky: 25. Lupul (Rielly, Gardiner), 51. Bozak (Percy) – 7. Hornqvist (Ehrhoff), 8. Crosby (Letang, Hornqvist), 18. Kunitz (Crosby, Malkin), 34. Malkin (Letang, Crosby), 49. Sutter (Dupuis)