Spartak – Kazaň 1:0 (kon.) | Rostov – Dynamo 2:2 (kon.) | Zenit – Arsenal Tula 1:0 (kon.)
FK Spartak Moskva
1:0 (0:0)
FC Rubin Kazaň
Neděle 26.04.2015, 12:30 • Stadion Lokomotiv, Moskva. Kapacita: 30,075 diváků. • Ruská Premier Liga

Hlavní rozhodčí Bezborodov ukončil dnešní utkání, ve kterém FC Spartak Moskva porazil FC Rubin Kazaň 1:0. O jedinou branku zápasu se postaral v nastaveném čase Promes, díky němuž si domácí Spartak připsal na své konto důležité 3 body. Fotbalisté v červených dresech byli po celý zápas aktivnější a dokázali si vytvořit pár zajímavých šancí, avšak Ryžikov vždy hosty podržel. To gólman Rebrov byl celý zápas bez práce, takže řešit nic nemusel. Hosté se snažili, ale finální fáze jim vůbec nešla. Spartak zvítězil zaslouženě, protože statečně bojoval až do konečného hvizdu, což se domácím borcům vyplatilo. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne. (14:26:23)

90+2
    Quincy PROMES - 1:0

90+1
    Spartak právě vstřelil branku!
    QUINCY PROMES obdržel chytrou přihrávku od Movsisjana, který to vymyslel fakt chytře. PROMES pak skvěle prokličkoval mezi bránícími protihráči, navedl si balon na pravačku a pak nekompromisně vystřelil. Gólman Ryžikov se natahoval marně, protože PROMES to provedl na výbornou.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.

89
    Djadjun přihrával za obranu, ale přihrávka pro Karadenize byla příliš dlouhá, takže balon na hrací ploše už nezastihl.

88
    Faulovaný byl kapitán Rubinu Kazaň, Kuzmin. Hosté rozehráli a teď se pohybují na soupeřově polovině.

87
    Djadjun dostal těžší přihrávku do vápna, ale při zpracování míče si pomohl lehce rukou, a tak ve hře pokračovat nemohl. Rozhodčí mu přestupek odpískal a nechal rozehrát domácí hráče.

85
    Je pravda, že Spartak je dnes aktivnější a dokázal si vytvořit i dobré šance, ale na tak špičkový klub je to pořád málo. Pochvalu zaslouží Ryžikov, který si připsal 3 důležité zákroky a stále drží svůj tým ve hře. To Rebrov je celý zápas bez práce.

83
    Při pohledu na oba trenéry můžeme vidět, jak jsou nespokojení. Oba totiž od svých svěřenců očekávali mnohem více.

81
    Promes odcentroval balon k Juradovi, který se dostal do zakončení, ale branku netrefil.

81
    Tasci chtěl odcentrovat balon před branku, ale pozorný Navas centr zablokoval. Následuje roh pro domácí.

80
    Djadjun opět fauloval a tentokrát už se mu to žlutí.

79
    Na poslední minutky se na hřiště podívá Jurado, kterému přenechá místo Krotov.

77
    Fauloval také Djadjun, ale ten se obešel bez žluté karty.

75
    Insaurralde fauloval svého protihráče a od sudího vyfasoval žlutou kartu.

75
    Gólman Rebrov má dnes pohodu, protože za 75 minut nemusel ještě ani jedenkrát zasahovat. To jeho kolega, Ryžikov, si připsal už 3 důležité zákroky.

72
    Dohráno má dnes Ebert, který v sestavě přenechal místo Movsisjanovi.

72
    Domácí tým se přesunul na útočnou polovinu, kde pak jeden z hráčů odcentroval balon do velkého vápna. Tam se snažil S. Kvěrkvelija odhlavičkovat balon do bezpečí, ale odhlavičkoval ho pouze k dobíhajícímu protihráči. Glušakov pálil kousek od penaltové značky, ale ve stoprocentní šanci neuspěl.
    Källström a jeho nepřesný pokus.

68
    Domácí tým vyrazil do rychlého brejku, na jehož konci byl Källström, který pálil asi z 28 metrů, ale jeho pokus byl nepřesný, takže z toho gól nebyl. V 68. minutě se hraje stále bez branek, tedy 0:0.

67
    Insaurralde se provinil faulem a nabídl hostům standardní situaci. Volný přímý kop si vzal na starost Eduardo, který ze své kopačky vyslal jedovatou střelu, skvěle obstřelil zeď, ale branku o kousíček minul.

65
    Hrací plochu opustil nejlepší střelec Rubinu Kazaň, Portňagin, kterého na trávníku vystřídal spoluhráč Karadeniz. Portňagin je v tabulce střelců na 2. místě, celkem dal už 11 branek. Na prvního Hulka ztrácí 1 gól.

63
    Útočnou akci domácích zastavilo ofsajdové postavení, ve kterém se zapomněl Promes. Rozhodčí tedy hru přerušil a rozehrávají hosté.

61
    Hra je přerušena, protože Djadjun fauloval. Rozehrávat bude domácí Spartak.

60
    Druhý poločas pokračuje ve stejném tempu, jako poločas první. K vidění šance nejdou a zápas je spíše bojovný. Oba celky by chtěly už skórovat, ale finální fáze je velmi bídná.

59
    První změnu v sestavě udělali i domácí. Hrací plochu opustil Makejev, který tak uvolnil místo svému spoluhráči, kterým je Insaurralde. Ten teď pobíhá po hřišti a bude se snažit pomoci týmu ke třem bodům.

54
    Kuzmin chtěl poslat hosty do vedení, ale střela mu nesedla, a tak gólman Rebrov nemusel ani zasahovat.

53
    Ve druhém poločase uviděl žlutou kartu Navas.

48
    Ozdojev potřeboval ošetřit, ale už je v pořádku a pokračuje ve hře.

46
    Do druhého poločasu už nenastoupil Cotungo, kterého vystřídal Kanunnikov.

46
    Míč do druhého poločasu uvedl domácí Spartak, který se hned pokouší přejít na útočnou polovinu a vytvořit si šanci.

46

Druhý poločas začne přibližně v 13:35.

Rozhodčí Bezborodov ukončil první poločas za stavu 0:0. K vidění toho moc nebylo, ale aktivnější byli domácí hráči, kteří dokázali párkrát pozlobit brankáře Ryžikova. Branka však v první polovině zápasu nepadla. Doufejme, že druhý poločas bude zajímavější.

45+2

45+2
    Ozdojev potřeboval ošetřit, a tak byla hra přerušena. Teď už se pokračuje ve hře.

42
    Rômulo chtěl poslat Spartak do vedení, ale střela se mu ani trochu nepodařila.
    Ryžikov a jeho skvělý zákrok.

42
    V obrovské šanci se ocitl Krotov, který si navedl míč na střelu a jedovatou ránou prověřil důkladně Ryžikova. Nicméně gólman Rubinu Kazaň se blýskl výtečným zákrokem a balon vyrazil na rohový kop.

41
    Domácí tým teď odcentroval balon před bránu, ale tam byl připravený Ryžikov.

41
    Pokud první poločas skončí nerozhodně 0:0, tak se nikdo divit nemůže, protože ofenziva ani na jedné straně dokonale nefunguje.

38
    Do zakončení se teď dostal Ebert, ale tomuto hráči se branku trefit nepodařilo. Ve 38. minutě je stav skóre stále bezbrankový.

36
    Kombarov zahrával rohový kop, ale on ani jeho spoluhráči ze standardní situace nic nevytěžili.

35
    Navas zahrával volný přímý kop, kdy se prezentoval povedeným centrem před branku, avšak spoluhráčova hlavička mířila vysoko nad branku.

31
    Ebert dostal dobrou přihrávku do velkého vápna, ale střela se mu nepodařila tak, jak by sám chtěl. Gólman Ryžikov si splnil své a míč uklidil do rukavic.
    Nabiullin míjí branku.

28
    U míče jsou hosté, kteří kombinují na vlastní polovině a vůbec se jim nedaří přechod na útočnou půlku. Georgiev se snažil přihrát Djadjunovi, ale jeden z bránících protihráčů přihrávku vystihl a balon odehrál do zámezí.
    Atmosféra na stadionu.

23
    Hosté se před rohovým kopem ubránili, a tak se stav skóre ve 23. minutě nemění. Stav zápasu je stále 0:0.

22
    Domácí tým si teď vytvořil zajímavou šanci, ale chyběl kousíče, aby balon skončil v brance. Střela byla ještě tečována, takže Spartak bude zahrávat rohový kop.

21
    Fandům, kteří přišli na dnešní zápas, se zatím utkání příliš nelíbí a dávají to znát pískotem.

19
    Hosté získali zpět míč pro sebe, ale přišli o něj kvůli nepřesné přihrávce.

18
    Rubin Kazaň se teď přesunula na soupeřovu polovinu, ale finální přihrávka nebyla stoprocentní, a tak se domácí celek ubránil.

16
    Na trávníku se toho příliš neděje. U míče jsou teď domácí fotbalisté, kteří se s míčem pohybují v blízkosti středového kruhu a snaží se přesunout na soupeřovu polovinu. Nicméně Rubin Kazaň se dobře brání, a tak to mají domácí borci těžké.

13
    Gólman Ryžikov dostal těžkou "malou domů" a neměl to zrovna jednoduché, protože se na něj dotíral protihráč. Nicméně Ryžikov to zvládl a míč odkopl daleko od své svatyně.

12
    Prozatím sledujeme vyrovnané utkání, které však probíhá pouze mezi pokutovými územími, a tak šancí k vidění zatím moc není. Doufejme, že hráči obou celků svůj výkon zlepší a zápas začne být zajímavější.

10
    Domácí hráči dnes oblékli červené dresy a bílé trenýrky. Rubin Kazaň vsadila na tmavě modré komplety.

7
    Hosté však ze standardní situace nic nevytěžili, protože připravený Rebrov vyskočil ze všech hráčů nejvýše a centrovaný míč lapil do rukavic.

7
    Domácí hráči teď musí být pozorní, protože Rubin Kazaň bude zahrávat rohový kop.

6
    Spartak rozehrál, ale soupeře ze standardní situace vůbec neohrozil. Gólman Ryžikov si dobře postavil zeď, která odvrátila balon do bezpečí.

5
    Máme tu další žlutou kartu. Svého protihráče poslal k zemi Kuzmin a od sudího okamžitě viděl žlutý kartónek.

4
    Spartak vyrazil do rychlého protiútoku, kde se proti pravidlům provinil Ozdojev, který svého protihráče poslal nedovoleně k zemi. Sudí neváhal a vytasil žlutou kartu.

4
    Standardní situace se hostům nepovedla, a tak mohl zůstat gólman Rebrov v naprostém klidu. Před branku sice přilétl centr, ale byl velmi nepovedený a jeden z obránců odkopl balon do bezpečí.

4
    Máme tu první žlutou kartu v dnešním utkání. Kartu vyfasoval Tasci a hosté budou rozehrávat.

3
    Hráčem, který v první minutě důkladně prověřil Ryžikova, byl obránce Paršivljuk. Ten za svoji střelu zaslouží určitě pochvalu, protože jeho rána mířila přesně k tyči.

2
    Rohový kop si vzal na starost D. Kombarov, který rozehrál, ale jeho spoluhráči nic zajímavého nevymysleli.

1
    Domácí tým rychle vyrazil do protiútoku a vytvořil si první šanci v dnešním utkání. Nicméně gólman Ryžikov vytasil skvělý zákrok a jedovatou střelu vytěsnil na rohový kop.

1
    O úvodní výkop se postarali hosté, kteří se snažili přesunout na soupeřovu polovinu, ale Spartak se ubránil a balon odehrál do zámezí. Fotbalisté Rubinu Kazaň rozehráli, ale s míčem na kopačkách se příliš dlouho nepomazlili.

1

Rozhodčí přivedl hlavní jedenáctky na hrací plochu.

FC Rubin Kazaň je v tabulce na 5. místě a na svém kontě má 43 bodů. Hráči Rubinu Kazaň dvanáctkrát zvítězili, sedmkrát remizovali a pětkrát poznali chuť hořké porážky. Aktuální stav skóre je 35:23.

FK Spartak Moskva má na svém kontě 39 bodů a v tabulce se nachází na 6. pozici. Fotbalisté Spartaku jedenáctkrát zvítězili, šestkrát remizovali a sedmkrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 34:28.

-9
    Rozcvička obou celků skončila a hráči se přesunuli do svých šaten.

FK Spartak Moskva: Rebrov – Paršivljuk, Makejev, Tasci, D. Kombarov – Rômulo, Glušakov – Ebert, Källström, Promes – Krotov.
    Náhradníci: Mitrjuškin, Pesjakov – Insaurralde, Ananidze, Movsisjan, Jurado, Timofejev.

FC Rubin Kazaň: Ryžikov – Kuzmin, S. Kvěrkvelija, Navas, Nabiullin – Georgiev, Ozdojev – Djadjun, Eduardo, Cotugno – Portňagin.
    Náhradníci: Akmurzin, Nestěrenko – Otstavnov, Kisljak, Kobachidze, Ustinov, Karadeniz, Kanunnikov.

Rozhodčí: Bezborodov – Golubev, Danšenko.

Dnes se spolu utkají sousedi z tabulky, ale o něco jednoduššího by to mél mít Spartak, který má výhodu domácího prostředí.

Příjemné nedělní odpoledne. Ruská Premier Liga má na programu 25. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i FK Spartak Moskva a FC Rubin Kazaň. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.