Arouca – FC Ferreira 1:3 (kon.) | Nacional – Penafiel 2:0 (kon.) | Benfica – Porto 0:0 (kon.)
Boavista – Setúbal 0:0 (kon.)
Benfica Lisabon
0:0 (0:0)
FC Porto
Neděle 26.04.2015, 18:00 • Estádio da Luz • Portugalská Primeira Liga

Je dobojováno! Benfica udělala další velký krok k titulu, se svým nejbližším pronásledovatelem z Porta uhrála bezbrankovou remízu a udržela tříbodový náskok. Lisabonští mohli klidně zvítězit, ale Fejsa deset minut před koncem nevyužil skvělou šanci. Z mé strany je to vše, příště na počtenou! (19:55:56)

90+4

90+2
    Domácí naposledy střídají, Jonase nahrazuje Ola John.

90+2
    Hernâni se dostal do zakončení z ostrého úhlu, v pádu však mířil vysoko nad.

90+1
    Přidal tři. To je poslední šance pro oba celky strhnout vítězství na svou stranu!

90
    Běží poslední minuta základní hrací doby, kolik minut de Sousa přidá nad základní rámec?

88
    Oliver Torres obral o míč chybujícího Jardela, ale zakončit se mu nepodařilo.

87
    Pět minut do konce, dočkáme se konečně gólu? Domácí si vyměňují přihrávky na vlastní polovině.

86
    Žluté napomenutí dostává i domácí gólman Júlio César.

86
    Jackson Martínez neudržel nervy na uzdě a rozehrávajícím hostům ukopl míč kamsi na tribunu.

84
    Fejsa mohl být hrdinou, ale z hranice malého vápna přestřelil branku!

83
    Hostující Casemiro fauloval Gaitána, domácí dostanou šanci zahrávat přímý kop z výhodné pozice.

81
    Benfica střídá, André Almeida nahrazuje Pizziho.

80
    Nedovolený zákrok i na druhé straně, Gaitán byl evidentně faulován Maiconem.

79
    Fejsa ostře zajel do Danila, ten se svíjí v bolestech na trávníku.

77
    Čtvrthodinka do konce, fanoušci na Estádio da Luz si zápas náležitě užívají, ale žádné ofenzivní hody to nejsou. Fejsa dostává žlutou kartu.

76
    Herrera byl v ofsajdu, Maiconův dalekonosný pas přišel příliš pozdě.

74
    Dlouhý nákop Césara našel Limu, který ale neměl komu přihrát a Alex Sandro mu odebral míč.

73
    Maxi Pereira se ujme vhazování, oba týmy mají na vstřelení gólu už jen zhruba dvacet minut.

72
    Dalším žlutou kartou potrestaným hráčem je Iván Marcano.

71
    Fejsa hezky uvolnil Pizziho, který ale v zakončení totálně selhal a poslal míč až někam do dvacáté řady...

70
    Samarisův pas hostující obrana vystihla, ale zadáci Porta mají velké problémy s napadáním hráčů v červených dresech.

68
    Casemiro kroutí hlavou, s touto šancí mohl naložit lépe. César bude odkopávat od své branky.

67
    Maxi Pereira ostře zajel do soupeře, tentokrát se však nežlutí.

66
    Míč je v autu, hosté budou vhazovat poblíž půlící čáry.

64
    Střídání na obou stranách. Domácího Taliscu nahrazuje Fejsa a Hernâni nastupuje namísto Evandra.

63
    Herrera našel ukázkovým lobem ve vápně Martíneze, toho ale hned tři domácí zadáci v pohodě uhlídali.

62
    Za zákrok na Jardela vidí Jackson Martínez žluté napomenutí.

61
    Gaitán vyslal do šance Pizziho, jehož pokus Helton bravurně eliminoval!

59
    Eliseu v souboji s Quaresmou okatě přifilmoval pád, to ve fotbale nevidíme rádi, bohužel je to ale poměrně častý jev. Quaresma navíc dostává žlutou kartu...

58
    Aktivní Martínez znovu zakončoval, tentokrát hlavou, ale mířil příliš vysoko.

57
    Jackson Martínez mohl otevřít skóre, ale přízemní centr z levé strany těsně minul!

55
    Nevýrazný Brahimi střídá, na jeho místo nastupuje Quaresma.

55
    Talisca tečoval hlavou dalekonosný centr těsně vedle pravé tyče Heltonovy klece!

54
    Marcano s Maiconem ubránili domácí hráče, kteří však budou zahrávat volný přímý kop.

53
    Estádio da Luz je vyprodán, vměstnalo se na něj 63534 diváků!

51
    Míč je znovu na opačném konci hrací plochy, odkopávat od své branky bude César.

50
    Talisca posunul míč na Jonase, jehož jedovatou ránu Helton nadvakrát zneškodnil!

49
    Nepříliš prudkou střelu do středu branky si Júlio César v pohodě pohlídal.

47
    Danilo vidí po sporném souboji žlutou kartu a hodně se zlobí. Zdali oprávněně, to si netroufnu posoudit.

46
    Rúbena Nevese ve druhé půli nahradí Herrera.

46

Skončila první pětačtyřicetiminutovka, která nabídla fotbal typický pro tak významná utkání mezi dvěma odvěkými rivaly. Je k vidění spoustu osobních soubojů, faulů a emocí, šanci je spíše pomálu. Tu největší spálil hostující kapitán Martínez. Co přinese druhá půle? To se dozvíme v 19:04.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    Brahimi si zpracoval Casemirův nepříliš přesný pas za autovou čarou, v první půli už se nic nestane.

45+1
    Rozhodčí de Sousa nastavuje dvě minuty, Helton bude odkopávat od své svatyně.

45
    Už se rozběhla poslední minuta první půle a Marcano se nechává u postranní čáry ošetřovat.

43
    Casemiro vstřelil gól, ale až po odmávání ofsajdu. To bylo ze strany hostujícího středopolaře zcela zbytečné.

42
    Sandro se ocitl v obklíčení Luisãa a Jardela a zákonitě o míč přišel.

41
    Alex Sandro se svou aktivitou a pohybem individuálně propracoval na útočnou polovinu, tam ale nemá komu přihrát.

39
    U míče je hostující gólman Helton, který rozehrává nakrátko.

38
    Martínez se pokoušel uvolnit právě Brahimiho, ten byl však příliš pomalý a u míče byl jako první gólman César.

36
    V podstatě neviditelný je v dnešním zápase Yacine Brahimi, nahradí jej ve druhé půli Mexičan Herrera?

35
    Danilo přesným přízemním centrem našel Jacksona Martíneze, který ale v zakončení selhal a César nemusel zasahovat.

34
    Máme za sebou více než půlhodinu hry a ani náznak šance, zatím je k vidění obrana, obrana a opět obrana.

32
    Pro údajný ofsajd jednoho z hráčů v modrobílém sudí přerušil hru, Júlio César se ujme rozehrávky.

31
    Jardel ukázkovým čistým skluzem odebral míč Danilovi, hosté budou pouze vhazovat.

30
    Portští však znovu ztroskotali a další akci musejí zakládat od Danila.

28
    Svěřenci Jorgeho Jesuse znovu přišli o míč, Maicon zakládá protiútok Porta.

27
    Benfica se spoléhá na dlouhé nakopávané míče, ale zatím bez většího úspěchu.

26
    Hosté kombinují na vlastní polovině, na první vážnější šanci stále čekáme.

24
    Yacine Brahimi šlápl na unikajícího Gaitána a zcela po zásluze dostává žlutou kartu.

23
    Alex Sandro je v úvodu hodně vidět, nyní se znovu snaží individuálně prosadit.

22
    Nákop v podání gólmana Césara adresáta nenašel, u míče jsou hosté.

21
    Danilo hledal dlouhým centrem Martíneze, ale Luisão prokázal přehled a odhlavičkoval míč do bezpečí.

19
    Za naprosto zbytečné držení soupeře vidí Eliseu žlutý kartonek.

18
    A znovu. Míč se chystá uvést do hry Nico Gaitán.

17
    Přihrávka na sbíhajícího si Evandra nebyla vůbec přesná a míč skončil v zámezí, domácí budou vhazovat.

15
    Benfica kombinuje na vlastní polovině, Jardel si vyměňuje pasy s Luisãem.

14
    Domácí kapitán Luisão odstavil od míče Jacksona Martíneze, hraje se dál.

12
    Rozběhnutý Nico Gaitán sice dokázal letící centr mírně tečovat, Heltonovi to ale nenadělalo sebemenší potíže.

11
    Jackson Martínez se ocitl ve skvělé pozici, ale pomezní sudí odmával ofsajd.

10
    Pokus o uličku v podání Samarise hostující obrana vystihla a odkopla míč do zámezí.

8
    Alex Sandro si za hranicí pravidel vyšlápl na Taliscu, začíná se přiostřovat.

7
    Oliver se hodně zlobí, není mu to však nic platné – domácí budou vhazovat.

5
    Nico Gaitán odstavil soupeře od míče, hosté jsou přesto v úvodu aktivnější.

4
    K vidění je spoustu drobných faulů, strkanic a tahání za dresy, sudí nastavili poměrně benevolentní metr.

3
    Alex Sandro donutil Gaitána k chybě a bude vhazovat.

2
    Veterán Júlio César vykopává od své branky, na beznadějně vyprodaném Estádio da Luz panuje výtečná atmosféra.

1

Benfica Lisabon: Júlio César – Luisão, M. Pereira, Eliseu, Jardel, Gaitán, Samaris, Talisca, Lima, Jonas, Pizzi.
    Náhradníci: López, Fejsa, Amorim, Derley, Lopes, John, Almeida

FC Porto: Helton – Marcano, Danilo, Alex Sandro, Maicon, Evandro, Brahimi, Casemiro, Torres, Neves, Martínez.
    Náhradníci: Martins Indi, Quaresma, Fabiano, Herrera, Hernâni, R. Pereira, Aboubakar

Rozhodčí: de Sousa – Miranda, Mesquita.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Porto

Pokud chce celek z města Portského vína pomýšlet na zisk titulu, měl by dnešní veledůležitý duel jednoznačně vyhrát. Dragões, jak se týmu přezdívá, mají za sebou náročný týden, v němž v rámci domácí soutěže porazili Académicu a tři dny na to si z mnichovské Allianz Areny odvezli výprask 1:6 od tamního Bayernu.

Lisabonští mají skvěle nakročeno k zisku titulu, Primeira ligu vedou o tři body právě před jejich dnešním soupeřem z Porta. Benfica se může pochlubit skvělou formou, vyhrála totiž tři utkání v řadě – poradila si s Nacionalem, Académicou i Belenenses.

Dobrý den. Vítejte u sledování textového přenosu ze šlágru 30. kola portugalské ligy, v němž od 18 hodin Benfica Lisabon přivítá FC Porto. Přeji příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.