Coimbra – Boavista 0:2 (kon.) | União Madeira – Arouca 0:0 (kon.) | Porto – Benfica 1:0 (kon.)
CF União Madeira
0:0 (0:0)
FC Arouca
Neděle 20.09.2015, 17:00 • CD Madeira • Portugalská Primeira Liga • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý podvečer, vítám Vás u přímého textového přenosu zápasu pátého kola portugalské Primeira Ligy, konkrétně u zápasu, ve kterém změří síly ostrovní União Madeira a portské FC Arouca.

União Madeira je nováčkem soutěže, když do této sezóny nejvyšší portugalské soutěže vstoupil po dvacetileté odmlce, kdy se pohyboval v nižších soutěžích. Doplnil tak Nacional a Maritimo a poprvé v historii má tak rodný ostrov Cristiana Ronalda hned trojí zastoupení v první lize.

Vstup do soutěže se ostrovanům poměrně povedl, na domácí půde jednou zvítězili a jednou remizovali, navíc přivezli i jeden bod z venkovního zápasu. Jedinou prohrou je zatím derby proti Nacionalu a to pouze 1:0. S pěti body je tak União Madeira zatím třináctý.

Dnešní hostující tým FC Arouca byl ještě před deseti lety amatérský tým na regionální úrovni. Během sedmi let se jim ale podařily neskutečné 4 postupy a sen se stal skutečností. Hned v první sezóně dosáhli na pěkné dvanácté místo, v té minulé sezóně to byl boj o přežití a první nesestupová pozice.

Letos zatím 7 bodů ve čtyřech zápasech a hlavně velecenný skalp lisabonské Benficy. Dnes na tým z portské oblasti čeká horská půda a jsem si jistý, že uvidíme zajímavou podívanou.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

4
    Hosté si vytvořili příležitost, ale nepříliš razantní zakončení skončilo mimo tři tyče brankáře Moreiry.

5
    Nuno Coelho rozjel akci, na jejímž konci byl Ivo Rodrigues. Jeho střela nebyla přesná a brankáře neohrozila.

7
    Domácí Edder Farias vyslal prudkou střelu, která byla zblokovaná ještě než stačila doletěl k brankáři Bracalimu.

12
    Ruben Andrade se dostal ke střele, které bohužel pro domácí scházela přesnost.

15
    Žlutou kartu dostává Simao (FC Arouca).

20
    Hra je vyrovnaná, ani jeden z týmů si nevytvořil vyloženou šanci. Po právu zatím na světelné tabuli svítí dvě nuly.

21
    Ke střele se dostal Breitner, jeho střela však byla zblokována.

25
    Vidíme opatrný fotbal a podle hry se zdá, že výsledek 0:0 by vyhovoval oběma týmům.

28
    Po rohovém kopu hostů se k zakončení dostal Roberto, ale ani tentokrát nemusel Bracali zasahovat.

33
    Další vyrovnaná fáze hry plná soubojů a nepřesností ve středu hřiště.

37
    Žlutou kartu dostává Roberto (FC Arouca).

39
    Kvůli ležícímu hráči byla hra přerušena a Joazinho byl odnesen za postranní čáru, kde bude ošetřen.

41
    Nuno Valente se dostal do zakončení hlavou, ve chvíli kdy jeho tým hrál o deseti. Jeho pokus však nebyl přesný a ani tentokrát se tak skóre nemění.

41
    Joazinho byl ošetřen a vpuštěn zpět na hrací plochu.

43
    Ivo Rodrigues, který je asi nejaktivnější z hostujících hráčů, se dostal ke zblokované střele, z čehož pramení další rohový kop.

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Po prvním poločase můžeme konstatovat, že vidíme nepříliš napínavé utkání. Poločasové skóre 0:0 naprosto odpovídá průběhu utkání. Snad uvidíme v druhém poločase více zajímavých situací.

46

49
    Nuno Valente se pokoušel strhnout vedení na stranu svého týmu, ale ani tentokrát neuspěl.

50
    Tak druhý poločas vypadá živěji. Kapitán domácích Ruben Andrade se dostal do zakončení. Netrefil však bránu a brankář Rafael Bracali zasáhnout nemusel.

53
    André Moreira se musel dnes vůbec poprvé vytasit se zákrokem, když první střelu přímo na branku vyslal Nuno Coelho.

55
    A kapitán zakončoval i na druhé straně. Střela Rubena Andrada se nevešla mezi tři tyče a skóre zůstává stále stejné.

57
    Nuno Coelho zůstal ležet na hřišti a nehraje se.

58
    Po ošetření se pokračuje 11 na 11 i s ošetřeným kapitánem hostí.

59
    Žlutou kartu dostává Lima (FC Arouca).

61
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Siamo, přichází Adilson.

63
    Žlutou kartu dostává Soares (CF União Madeira).

64
    Střela Nuna Valenteho ohrozila André Moreiru, který musel vyrážet na rohový kop.

66
    Žlutou kartu dostává Adilson (FC Arouca).

70
    Breitner se dostal k zakončení, jeho pokus ovšem ztroskotal na nepřesném míření.

72
    Střídání v týmu CF União Madeira: ze hřiště odchází Roberto, přichází Maurides.

74
    Střídání v týmu CF União Madeira: ze hřiště odchází Andrade, přichází Kisley.

75
    A nový muž na hřišti, kapverďan Kisley se ihned dostal ke střele. Ta byla zblokována pozornou obranu hostí, která už bude chtít udržet čisté konto za každou cenu.

77
    Kisley po svém příchodu hru svého týmu rozhýbal a dostal se opět ke střele. Tentokrát sice prošla přes obranný val, ale byla nepřesná.

80
    Zápas spěje k logickému vyústění toho, co se na hřišti děje – k bezbrankové remíze. Ale nepředbíhejme, oba týmy mají ještě přes 10 minut, aby vedení strhli na svou stranu.

83
    Střídání v týmu CF União Madeira: ze hřiště odchází Breitner, přichází Cádiz.

83
    Střídání v týmu CF União Madeira: ze hřiště odchází Edder Farias, přichází Fidalgo.

85
    Rohový kop rozehrají domácí.

86
    K ničemu ovšem nevedl a naopak podobnou šanci budou mít i hosté.

87
    Ani Arouca rohový kop nevyužila.

88
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Artur, přichází Zequinha.

89
    Maurides vyzkoušel v předposlední minutě střelecké štěstí, ale ani on zatím není tím, kdo dnes změní vývoj utkání.

90
    Rozhodčí se rozhodl nastavit 5 minut. Vzhledem k ošetřování Joaozinha se to dá pochopit.

90+2
    Žlutou kartu dostává Joazinho (CF União Madeira).

90+4
    Nejspíš poslední šanci ke skórování budou mít dnes domácí. Rozehrají rohový kop.

90+4
    Rohový kop odvrátila pozorná obrana a zbývají vteřiny do závěrečného hvizdu sudího Estevese.

90+5

Viděli jsme utkání, ve kterém gól nepadl. Hra byla vyrovnaná a dominovaly obrany obou mužstev. Co nebylo zblokováno, tak šlo mimo nebo si s tím poradili dobře chytající brankáři.
    Bezbranková remíza je tak naprosto spravedlivým výsledkem, se kterým pravděpodobně budou spokojení všichni. (18:58:34)