Vítkovice – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Litvínov – Třinec 2:1 (kon.) | K. Vary – Zlín 1:2 (0:2 po s.n.)
Mountfield HK – Plzeň 1:3 (kon.) | Liberec – Chomutov 7:1 (kon.) | Olomouc – Pardubice 4:3 (po pr.)
Kometa Brno – Sparta 2:4 (kon.)
HC Kometa Brno
2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
HC Sparta Praha
Pátek 08.01.2016, 18:20 • Zimní stadión za Lužánkami • Tipsport extraliga • 34. kolo

To je pro tuto chvíli vše, přeji pěkný zbytek pátečního večera. (21:05:38)

Fanoušci Komety i přes prohru zůstávají na svých místech a vychutnávají si kouzlo magického místa za Lužánkami.

Hráčem utkání je na straně Komety Marek Čiliak, na straně Sparty Jan Buchtele.

Zápas pod širým nebem před historickou a rekordní návštěvou nakonec ovládli hosté ze Sparty. Kometa přitom po dvou třetinách vedla a ztratila dvougólové vedení. Zlomová byla přesilovka hostů v závěru utkání, kterou využil v 58. minutě Čajkovský.

59:30
    Čiliak na střídačce. Kometa v šesti!
    58:41 Lukáš KLIMEK. - 2:4

58:41
    Sparta právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Brankář Čiliak dělal co mohl, ale jeho obránci ho v tom trochu nechali. Sparta uplatnila důraz a v brankovišti dorazil puk do brány LUKÁŠ KLIMEK. Asistence: Robert Sabolič.

58:21
    Brněnští fanoušci by se jistě zasloužili alespoň vyrovnání, jejich bojovníci na ledě na to mají ovšem hodně málo času.
    21 500 diváků - nový historický rekord

58:00
    Dnešní utkání sleduje 21 500 diváků! To znamená historický rekord na hokejovém utkání v České republice a Československu!

57:45
    Kometa promarnila dvoubrankový náskok a má necelé tři minuty na to, aby dokázala vyrovnat.
    Michal ČAJKOVSKÝ - 2:3

57:04
    Sparta využívá přesilovku a otáčí skóre utkání. MICHAL ČAJKOVSKÝ dostal přihrávku na pravý kruh a z voleje zamířil přesně. Asistence: Robert Sabolič, Juraj Mikuš.

56:14
    Nedorozumění v rozehrávce Sparty pomáhá Kometě ušetřit cenné vteřiny.

55:50
    Sparta vystavila zámek, ale dlouho se odhodlávala ke střele.

55:10
    Polášek dostal prostor na vrcholech kruhů a prudce vypálil. Bránu však minul.

55:04
    Kritická chvíle pro Kometu. Vyloučen Jan Hruška (KOM) na dvě minuty za podražení Procházky.

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 22. Kuboš (Káňa), 31. Čermák (Mrázek, H. Zohorna) – 35. Hamilton (Švrček), 46. Přibyl (Buchtele), 58. Čajkovský (Sabolič, Mikuš), 59. Klimek. (Sabolič)

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Kuboš, Malec, Kováčik, Trška, Stehlík, Šnajnar – Ostřížek, Hruška, Ton – J. Káňa, V. Němec, Špirko – Mrázek, Čermák (C), H. Zohorna – Vondráček, Koreis, Burian. Trenér: Alois Hadamczik.
    HC Sparta Praha: Lukáš (Pöpperle) – Polášek, Eminger, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina – Buchtele, Přibyl, Forman – Sabolič, Klimek, Hamilton – Kumstát, Pech, Netík – Kudrna, Dragoun, Procházka. Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Lhotský, Svoboda