Vítkovice – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Litvínov – Třinec 2:1 (kon.) | K. Vary – Zlín 1:2 (0:2 po s.n.)
Mountfield HK – Plzeň 1:3 (kon.) | Liberec – Chomutov 7:1 (kon.) | Olomouc – Pardubice 4:3 (po pr.)
Kometa Brno – Sparta 2:4 (kon.)
HC Kometa Brno
2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
HC Sparta Praha
Pátek 08.01.2016, 18:20 • Zimní stadión za Lužánkami • Tipsport extraliga • 34. kolo

59:30
    Čiliak na střídačce. Kometa v šesti!
    58:41 Lukáš KLIMEK. - 2:4

58:41
    Sparta právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Brankář Čiliak dělal co mohl, ale jeho obránci ho v tom trochu nechali. Sparta uplatnila důraz a v brankovišti dorazil puk do brány LUKÁŠ KLIMEK. Asistence: Robert Sabolič.
    21 500 diváků - nový historický rekord

58:00
    Dnešní utkání sleduje 21 500 diváků! To znamená historický rekord na hokejovém utkání v České republice a Československu!
    Michal ČAJKOVSKÝ - 2:3

57:04
    Sparta využívá přesilovku a otáčí skóre utkání. MICHAL ČAJKOVSKÝ dostal přihrávku na pravý kruh a z voleje zamířil přesně. Asistence: Robert Sabolič, Juraj Mikuš.

55:04
    Kritická chvíle pro Kometu. Vyloučen Jan Hruška (KOM) na dvě minuty za podražení Procházky.

47:59
    Krásná kombinace Komety, kterou zakončoval obránce Trška od pravého mantinelu si najel až před Lukáše, kterého ale trefil do vystroje.
    45:45 Daniel PŘIBYL - 2:2

45:45
    Vyrovnáno! DANIEL PŘIBYL vyjel zpoza brány nikým nehlídán a střelou švihem se prosadil pod vyrážečku brankáře Čiliaka. Asistence: Jan Buchtele.

36:20
    Čiliak bez hokejky, Koreis bez hokejky, to jsou horké chvíle pro Kometu! Buchtele i Forman se snažili o vyrovnání, ani jednomu se to však nepovedlo.

35:15
    Čiliaka teď zachránila tyč! Sparta byla blízko vyrovnání, které měl na hokejce Hrbas!
    34:51 Curtis HAMILTON - 2:1

34:51
    Tak Sparta se konečně dočkala a byl to hodně šťastný gól. Prudkou střelu Švrčka od modré tečoval se štěstím těsně před Čiliakem CURTIS HAMILTON. Asistence: Jan Švrček.

32:17
    Vyloučen Vilém Burian (KOM) na dvě minuty za nedovolené bránění.
    30:33 Leoš ČERMÁK - 2:0

30:33
    Kometa právě vstřelila branku!
    ...Ovšem Kometa se opět vrhla do útočného pásma. Mrázek našel před bránou volného LEOŠE ČERMÁKA, který nejprve napálil Lukáše, ale na podruhé už puk dotlačil do brány. Asistence: Petr Mrázek, Hynek Zohorna.

29:53
    Ostřižek byl mezi kruhy úplně sám! V dobré pozici ale netrefil bránu. Kometa byla blízko druhému přesilovkovému gólu.

27:56
    Vyloučen Martin Procházka (SPA) na dvě minuty za sekání.

21:50
    Sparta chtěla ihned odpovědět. Střelu od modré tečoval před Čiliakem Dragoun a puk šel jen těsně vedle brány!
    21:37 Petr KUBOŠ - 1:0

21:37
    Kometa využívá přesilovku bleskurychle. PETR KUBOŠ napřáhl od modré a puk končí až za zády Lukáše, kterému clonil ve výhledu brněnský útočník Němec. Asistence: Jan Káňa.

21:22
    Přesilovka pro Kometu. Jan Švrček (SPA) vyloučen na dvě minuty za podražení.

19:56
    V závěru první třetiny se řítil na bránu Petr Ton, ovšem zamířil pouze nad bránu.

18:54
    Závěrečné minuty první třetiny jednoznačně patří Spartě. Čiliak se musel vytáhnout proti dalšímu pokusu Sparty. Forman pálil z mezikruží do betonu brněnského brankáře.

13:02
    První přesilová hra dnešního utkání. Vyloučen je Jan Hruška (KOM) na dvě minuty za zdržování hry.

12:26
    Před brankou hostí se nejprve z ničeho nic objevil Vondráček a puk šikovně tečoval, Lukáš byl však pozorný. Na druhé straně naopak pořádně "zatopil" Čiliakovi Klimek.

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 22. Kuboš (Káňa), 31. Čermák (Mrázek, H. Zohorna) – 35. Hamilton (Švrček), 46. Přibyl (Buchtele), 58. Čajkovský (Sabolič, Mikuš), 59. Klimek. (Sabolič)

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Kuboš, Malec, Kováčik, Trška, Stehlík, Šnajnar – Ostřížek, Hruška, Ton – J. Káňa, V. Němec, Špirko – Mrázek, Čermák (C), H. Zohorna – Vondráček, Koreis, Burian. Trenér: Alois Hadamczik.
    HC Sparta Praha: Lukáš (Pöpperle) – Polášek, Eminger, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Kalina – Buchtele, Přibyl, Forman – Sabolič, Klimek, Hamilton – Kumstát, Pech, Netík – Kudrna, Dragoun, Procházka. Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Lhotský, Svoboda