Poprad – Zvolen 3:4 (po pr.) | Košice – Žilina 3:1 (kon.) | Banská Bystrica – Nitra 5:3 (kon.)
Trenčín – Martin 0:4 (kon.) | Skalica – Piešťany 2:3 (2:3 po s.n.)
HC Košice
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
MsHK Žilina
sk Pátek 08.01.2016, 17:30 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR)

Skončilo sa dnešné hokejové zápolenie medzi Košicami a Žilinou, po ktorom si domáci celok do tabuľky pripíše tri body a ostane tak na jej čele. Zápas sa skončil výsledkom 3:1.

Pomer striel v dnešnom zápase: 30:28 (19:43:41)

59:57
    Ježek (ZIL) – 2 + 10 minút za nešportové správanie.

59:57
    Dudáš (KOS) – 2 + 10 minút za nešportové správanie.

59:57
    Spoluhráči po oboch kohútoch pozbierajú rukavice a hokejky, rozhodcovia rozdelia tresty a my môžeme dohrať zvyšné 3 sekundy.

59:57
    Pozrime sa na to! Pästný súboj v priamom prenose, rukavice zhodili Martin Dudáš a Aleš Ježek. Urastený obranca Košíc svojho súpera poslal na ľad a v súboji si tak pripíše víťazstvo.
    Richard JENČÍK - 3:1

59:12
    Košice dali gól!
    Je rozhodnuté! Trojica Košičanov puk dobre vyviezla do stredného pásma, z čoho ťažil bekhendovou strelou RICHARD JENČÍK. Asistencia: Peter Bartoš.

58:52
    Hostia teraz všetci zodvihli svoje hokejky, aby rozhodcovi naznačili, že puk skončil v ochrannej sieti. Ten sa na malý moment nevedel zorientovať.

58:35
    Hostia sa okamžite dostali do sľubného zakončenia, Melicherčík svojím ľavým betónom dobre eliminoval riziko vyrovnania!

58:25
    Žilina to skúsi so šiestimi korčuliarmi, Tomek ostáva na striedačke.

58:25
    K striedačke smeruje aj Tomáš Tomek, sme zvedaví, či na nej ostane, alebo sa vráti do bránky.

58:25
    Oddychový čas hostí.

58:00
    Dve minúty do konca tretej tretiny. Čakáme na moment, kedy hostia siahnu po oddychovom čase, respektíve hre bez brankára.

57:36
    Žilina sa takmer dočkala vytúženého vyrovnania! Pred Melicherčíkom sa ocitol osamotený Novotný, ktorému sa sieť napnúť nepodarilo.

57:00
    Nepríjemná rana z hranice pravého kruhu na vhadzovanie, Melicherčík ju ramenom vytlačil do bezpečnej zóny.

56:20
    Až teraz sa Žilina usadila pred bránkou svojho súpera. Všetko to ale bolo pri mantineli, pričom tento priestor si dnes Košice, ako som už viackrát spomínal, dobre pokrývajú.

55:40
    Takéto prelievanie hry bez častejšieho prerušenia vyhovuje neporovnateľne viac domácemu celku, ktorý pomerne často strieda a šetrí si tak sily na záverečné minúty.

54:55
    Teraz sa už hostia k bránke dostali, nedôrazné zakončenia ale Melicherčíka vo veľkej miere nezamestnali.

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 1. Bartoš (Jenčík, Dudáš), 23. Hrnka (Cebák, Deyl), 60. Jenčík (Bartoš) – 24. Škoda (Handlovský)

HC Košice: Melicherčík (Halász) – Deyl, Cebák, Mikuš, Dudáš, Šedivý, Pavúk, Chovan – Bartánus, Suja, Bicek – Bartoš, Jenčík, Spilar – Varga, Češík, Hrnka – Bortňák, Boltun, Lelkeš – Hričina
    MsHK Žilina: Tomek – Zaťko, Brejčák, Ťavoda, Homer, Ondruš, Leško, Mendrej, Makovský – Novotný, Ró. Huna, Ri. Huna – Stupka, Škoda, Handlovský – Drevenák, Ježek, Drábek – Rehák, Valášek, Rogoň

Rozhodčí: D. Konc – Gajan, Gavalier