Havlíčkův Brod – Č. Budějovice 5:4 (4:3 po s.n.) | Vsetín – Pardubice 1:7 (kon.) | Havířov – Letňany 0:5 (kon.)
HC Plzeň – Třinec 4:2 (kon.) | Liberec – Zlín 2:3 (kon.) | Poruba – K. Vary 1:2 (kon.)
Opava – HC Litvínov 2:6 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 5:3 (kon.) | Slavia – Mountfield HK 8:1 (kon.)
Jihlava – Kladno 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 3:5 (kon.)
Piráti Chomutov
5:3 (0:0, 2:3, 3:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 08.01.2016, 17:30 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu • 3. kolo

Piráti předvedli ve třetím dějství dokonalý obrat, takže stejně jako extraligové áčko, junioři i mladší dorost první duel roku 2016 vyhráli. Chomutovští vyhráli popáté za sebou a i ve třetím kole nadstavby si připsali plný bodový zisk. (19:40:21)

59:53
    Ještě náznak vítkovického přečíslení, ale obránce puk zastavil hokejkou, od níž se puk odrazil k zadnímu mantinelu.

59:39
    Piráti velmi dobře napadají, ale i přes zisk puku šestý gól nepřidávají.

59:18
    Domácí hrají v plném počtu.

59:01
    Piráti dobře brání, Vítkovice se k závěrečnému tlaku nedostávají.

58:39
    Po buly to zkusil z vlastní modré Kulich, ale opuštěnou ostravskou klec netrefil.

58:30
    Pavlát chytá další vítkovický pokus a přerušuje hru.

58:08
    Piráti se osvobodili. Nezkoušeli trefit prázdnou vítkovickou branku, ale jen dopravili puk za ni.

57:58
    Bomba Veřmiřovského končí jen na zadním mantinelu.

57:47
    Vítkovice drží pásmo, a tak Kardinál spěchá na střídačku.

57:18
    Ale teď už hlavní sudí píská. Buchtela (CHM) to přehnal s důrazem u mantinelu ve středním pásmu a za zásah do oblasti hlavy a krku dostává dvě minuty plus osobní desetiminutový trest.

56:43
    Z ledu se těžce zvedal Navrátil, který dojel na střídačku jen s pomocí spoluhráčů. Vylučovat se nebude.

54:37
    Piráti právě vstřelili branku!
    Klasickou početní výhodu už Piráti využili. Buchtela vypálil od modré, jeho rána se odrazila od zadního mantinelu před branku, kde si puk našel LADISLAV DEJMEK (6) a poslal ho popáté do vítkovické sítě. Asistence: Ondřej Buchtela (9), Matyáš Svoboda (9).

53:45
    Už v klasické početní výhodě tečovala vítkovická obrana Hajičův pokus do ochranné sítě.

53:40
    Vítkovice jsou ve čtyřech.

53:15
    Početní výhoda vypadá zatím následně: Piráti kombinují, ale chybí střelba.

52:59
    Domácí trenéři si vyžádali oddechový čas, aby hráčům nakreslili přesilovku pět na tři.

52:59
    S důrazem to u mantinelu ve vlastní třetině přehnal Veřmiřovský (VIT) a posílá svůj tým na 41 vteřin do tří.

52:21
    Vítkovice se osvobozují.

51:48
    Smutného pokus skončil v Kardinálově lapačce.

51:40
    Matěj Šala dostává dvě minuty za sekání.

51:40
    Kulich byl v samostatném úniku seknut, takže nezakončil přesně, s dorážkou neuspěl ani Chlán.

51:40

50:59
    Tlak Pirátů vyústil v šanci Dejmka. Ten už už dorážek odražený puk do odkryté části branky, ale netrefil ho.

50:09
    Navrátilovu střelu vyráží Kardinál do rohu.

49:33
    Znovu se bude vhazovat před Pavlátem. Piráti vyhodili na zakázané uvolnění.

49:23
    Teď byl v permanenci Pavlát, ale s vítkovickým pokusem neměl problémy. Hra je přerušena.

48:41
    Tak tohle se MATYÁŠI SVOBODOVI (4) povedlo. Sebral puk ve středním pásmu a vyrazil kupředu. Z pravého křídla se natlačil do zakončení, které Kardinál ještě pokryl, ale na následnou dorážku už nestačil. Asistence: Tom Polák (10).

48:21
    Piráti se usadili v pásmu, od pravého mantinelu to nečekaně zkusil Polák, ale Kardinála nepřekvapil.

48:09
    Hřebíčkovu střelu od modré srazila vítkovická obrana mimo mantinely. Vhazuje po pravici Kardinála.

46:43
    Jestli byly v pravém horním rohu vítkovické branky pavouci, už tam jisto jistě nejsou. Chlán přenechal v jízdě JAKUBU KÖVEROVI (14) a ten z pravého kruhu mířil velmi přesně. Asistence: Petr Chlán (15).

46:16
    Z levé strany tvrdě pálil Polák, ale Kardinál byl pozorný.

45:55
    Vítkovice měly sice trochu problémy s forčekingem Pirátů, jenže nakonec útok založily a na jeho konci střílel Kosina sám z mezikruží. Pavlát vyrazil do ochranné sítě.

44:55
    Hosté vyrazili po vyhraném buly na zteč, mez kruhy vypálil z otočky Baláž, ale Pavláta nepřekvapil.

44:39
    Matyáš Svoboda předvedl pohlednou individuální akci, po níž přihrával do prostoru před brankou, kde však volný puk nikdo z jeho spoluhráčů netrefil. Po následné valné hromadě před Kardinálem se vhazuje ve středním pásmu blíže vítkovické branky.

43:25
    Vítkovice zahrozily, ale Pavlát byl pozorný.

42:53
    Piráti teď v několika dobrých pozicích zvolili místo střely ještě jednu přihrávku, a tak byl nebezpečný pouze Jana Svoboda s dorážkami před brankou. Kardinál třetí gól nepustil.

42:35
    Ofsajd Pirátů.

42:28
    Toman měl mezi kruhy chvilku času na zakončení, ale trefil jen dobře postaveného Pavláta.

42:15
    Ihned po buly míří puk opět za chomutovskou branku, tentokrát se však icing pískat nebude.

42:11
    Piráti podél mantinelu hledali cestu do střelecké pozice, leč nenašli ji, a tak hosté vyhodili na další zakázané uvolnění.

41:40
    Ihned po vhazování vyhazují Vítkovice na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Kardinála.

41:36
    Následně puk přece jen doputoval ke Kardinálovi, jenž přerušil hru.

41:30
    V dobré pozici v pravém kruhu se objevil Matyáš Svoboda, avšak vysoko přestřelil.

40:53
    Dlouhá přihrávka Pirátů doputovala až ke Kardinálovi, který nechtěl vhazování ve vlastní třetině, a tak i přes dotírajícího hráče rozehrál puk na obránce.

40:18
    Gřesíkovu střelu ze spojnice kruhů srazil obránce mimo chomutovské tři tyče.

40:01

SD ARÉNA viděla gólově bohatou třetinu, v níž se Piráti dostali do vedení, ale Vítkovice třemi přesnými zásahy v řadě skóre otočily. Na zajímavou poslední dvacetiminutovku zadělal chvíli po třetím gólu hostů domácí útočník Jan Svoboda, který snížil na aktuálních 2:3 z chomutovského pohledu. Třetí dějství započne přibližně v 19:01.

40:00

39:59
    Ještě jedno vhazování před Kardinálem, ale času mají Piráti pramálo.

39:49
    Těsně před sirénou to zkusil ještě z pravého kruhu Dejmek, ale Kardinál zasáhl úspěšně.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:31
    Šance střídá šanci. Teď byl sám před brankou Baláž, ale mířil jen do Pavlátova betonu.

38:00
    Jan Svoboda si najel na přihrávku z vlastního pásma o mantinel, ale z pravého kruhu přestřelil.

37:27
    Ostravané si kotouč sebrali za vlastní brankou a vyrazily do útoku. Ten zakončila téměř dokonalá střela Šaly z prostoru mezi kruhy. Vítkovický útočník však trefil jen tyč.

37:07
    Vítkovice se snažily usadit v útočném pásmu, ale puk je ve středním pásmu.

36:51
    Hra se přece jen trochu zklidnila. Útok Pirátů nyní zastavil ofsajd.

35:35
    Stále sledujeme zajímavé ofenzivní utkání, v němž není o dramatické momenty nouze. Teď však byla chvilička, kdy se ani z týmů do zakončení nedostal.

34:19
    Piráti vyhodili jen na zakázané uvolnění.

33:42
    Kardinál nyní přerušil hru, aby se vítkovická defenziva mohla zkonsolidovat.

33:35
    ...z té vyplaval puk mezi kruhy k Matyáši Svobodovi, který ale minul.

33:14
    Polákovu ránu Kardinál neudržel a jen ji vyrazil před sebe, což způsobilo skrumáž...

32:40
    Rychlé snížení zařídil svižný bekhend JANA SVOBODY (10), jenž zprava zblízka trefil do protějšího horního rohu. Asistence: Filip Palička (10), Jakub Navrátil (11).

32:20
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tak to je pro Piráty studená sprcha. Měli sice tlak, ale zapomněli na DOMINIKA RAŠKU (16), který únik zakončil chladnokrevně mezi betony. Asistence: David Gřesík (19).

31:01
    Po buly vypálil Hřebíček jen na zadní mantinel.

30:58
    Chlán to zkoušel u levé tyče filigránsky mezi betony, ale neuspěl.

29:50
    ...následného zmatku v domácí obraně využil RADIM TOMAN (19), který z pravého kruhu zařídil obrat skóre. Asistence: Jozef Baláž (30), Jakub Tauwinkl (12).

29:43
    Tauwinkl vypíchl puk obránci, upaloval na branku, ale dostal se příliš do úhlu. Přihrával tedy pod sebe, kde číhal Baláž, ale netrefil puk...

29:29
    Piráti se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

28:49
    Náznak vítkovického přečíslení dva na jednoho zkazila nepřesná přihrávka v útočném pásmu.

28:11
    Hajičovo nahození Kardinál bez problémů chytil.

27:55
    Na druhé straně odpověděl Jan Svoboda. Přebruslil obránce a zleva střílel na delší tyč. Kardinál vytěsnil puk lapačkou mimo.

27:37
    Z mezikruží nebezpečně střílel Maxner, jeho pokus o centimetry minul levou tyč chomutovské branky.

27:22
    Už to vypadalo, že se Ostravané usadí v pásmu, ale Gřesíkovu přihrávku podél mantinelu obránce neměl šanci zachytil, a tak kotouč končí za vítkovickou brankou.

26:41
    Zakázaní uvolnění Vítkovic.

25:50
    Máme tu rychlé vyrovnání. Piráti propadli, Baláž a RADIM TOMAN (18) se dostali do přečíslení, které druhý jmenovaný zakončil přesnou ranou nad Pavlátovo levé rameno. Asistence: Jozef Baláž (29), Jakub Tauwinkl (11).

25:22
    Chlán střílel na branku, před níž stál i JAROSLAV KULICH (14), jenž bekhendem dotlačil puk mezi betony Kardinála do sítě. Asistence: Petr Chlán (14), Jakub Köver (21).

25:07
    Smutného nahození Kardinálovi sice vypadlo z lapačky, ale hostující obránci puk odpravili do bezpečí.

24:33
    Dejmek nejprve tečoval nahození od modré a poté zkoušel štěstí dvěma opakovanými dorážkami. Kardinál odolal.

24:10
    Kardinál vyráží střelu do ochranné sítě, vhazuje se po jeho levici.

23:00
    Teď měli hosté dvě dobré možnosti. Nejprve se ocitl Baláž sám před Pavlátem, jenže nejproduktivnější hráč Noen extraligy staršího dorostu přestřelil. Následný pokus Šaly vyrazil Pavlát špičkou betonu.

21:56
    Na modré pořádně napřáhl Hřebíček, jenže vůbec netrefil puk, který se mu zamotal pod nohy. Napodruhé minul branku.

21:24
    Ostravský tým je kompletní.

21:07
    Vítkovice dostaly puk ze třetiny, ten doklouzal až do obranného pásma Pirátů.

20:50
    Piráti kombinovali, ale dlouho se nemohli dostat ke střele. Až nahodil od modré znovu Hajič, ale Kardinál byl pozorný.

20:31
    Hajičovo nahození nikdo netečoval, a tak končí na zadním mantinelu.

20:01
    Pokračuje přesilovka Pirátů, kteří vyhráli první buly a začnou útok zpoza vlastní branky.

20:01

Piráti byli v první třetině aktivnější a častěji v útočné třetině, ovšem na velké šance a nebezpečné situaci bylo úvodní dějství nakonec vcelku vyrovnané. Ani jeden z týmů se zatím neprosadil, a tak na úvodní trefu zápasu stále čekáme. Prostřední třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

19:56
    Buchtela ještě nahodil na branku, ale puk ji bez teče přeletěl.

19:29
    Ostravané hned po buly vyhodili a moc nechybělo, aby Toman ve středním pásmu oblouček zpracoval a šel sám na Pavláta. Nestalo se, a tak domácí brankář mohl v klidu rozehrát.

19:24
    Vítkovická střídačka se poněkolikáté hlasitě dožadovala odpískání chomutovského ofsajdu, což hlavní rozhodčí "ocenil" dvěma minutami za nesportovní chování.

19:13
    Po přihrávce rukou se vhazuje ve středním pásmu blíže chomutovské branky.

19:08
    Z rohu se tlačil do zakončení Polák, ale obránce jeho pokus zablokoval.

18:50
    Piráti mají puk na hokejkách za vlastní brankou, odkud vyrazí do útoku.

18:26
    Z vrcholů kruhů vypálil Dejmek, ale minul.

17:53
    Do úniku se mohl dostat Jan Svoboda, čekal na modré, aby si pohlídal ofsajd, ovšem stejně přejel do útočného pásma dřív než přihrávka.

17:28
    Vítkovice oslabení ustály a jsou kompletní.

17:14
    Z levé strany střílel Kulich, Kardinál bez problémů chytá. Vhazuje se po jeho levici.

16:45
    Piráti se usadili v pásmu, ale Buchtelovo nahození bylo sraženo mimo.

16:14
    Od modré nahazoval Bukač, Kardinál vyrazil před sebe a obránci vyhodil přes všechny čáry.

16:01
    Pirátům se přesilovka zatím nedaří. Puk je znovu za jejich brankou.

15:46
    Vítkovice vyhazují přes všechny čáry.

15:28
    První přesilovku si díky větší aktivitě zahrají Piráti. Franz (VIT) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

15:01
    Vítkovický brankář znovu v akci. Nahození ze středního pásma chytil a přerušil hru.

14:11
    Nahození Buchtely od modré Kardinál chytil a přerušil hru.

14:05
    Hry se rychle přesunul před vítkovickou branku, kde rozvlnil síť bekhendem Chlán. Bohužel pro domácí jen tu boční.

13:41
    Zakázané uvolnění Pirátů.

13:01
    Na druhé straně je hodně vidět Matyáš Svoboda. Teď se z levého křídla natlačil do zakončení, ale jeho slabý bekhend v tísni neměl šanci na úspěch. Kardinál však puk jen vyrazil a Polák z dorážky netrefil branku, v níž hostující brankář ležel na břiše.

12:44
    Po mezihře, kdy se hra přelévala ze strany na stranu pískají rozhodčí chomutovský ofsajd. Vzhledem k tomu, že přihrávka šla z vlastní třetiny, vhazuje se před Pavlátem.

11:18
    Pomalý kotouč s obranného pásma Vítkovic Pavlát raději ukryl pod lapačku před dotírajícím útočníkem.

10:42
    Následně je Vítkovicím odpískáno postavení mimo hru.

10:38
    Agilní Kosina se natlačil před obránce, ale bekhendem zblízka minul branku.

09:56
    Další chomutovský postup zastavilo postavení mimo hru.

09:43

09:02
    Kardinál raději přerušil hru po zmatcích ve vlastní obranné třetině, kde zadáci váhali s rozehrávkou a dobře napadající Piráti je obrali o puk.

08:22
    Útočnou akci Vítkovic zastavilo postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu blíže chomutovské branky.

08:06
    Střelu Jana Svobody z pravého kruhu vykopl Kardinál špičkou brusle.

07:51
    Druhá velká šance Vítkovic. Kosina střílel z bezprostřední blízkosti, jenže nikým neatakován mířil nad branku.

07:15
    Pavlát ukončil závar před svou brankou, přikrytím kotouče.

06:44
    Další pokus Pirátů tentokrát v podání Kövera. Kardinál včas sklapl betony k sobě.

06:27
    Kardinál raději přerušil hru, aby se přetížená obrana Vítkovic odpočinula a mohla vystřídat.

06:19
    Z mezikruží to zkusil Dejmek, ale Kardinál puk viděl a vyrazil jej do rohu.

05:55
    Polák vlétl po levém křídle do pásma, ale prováhal ideální okamžik k zakončení. Objel tedy branku a zkouše zasunout u protější tyče. Puk se ale odrazil před brankou, kde ho napálil mimo odkrytou vítkovickou klec Matyáš Svoboda.

05:27
    Vítkovice se teď dostali do útoku, nahození od modré Pavlát chytá a ukrývá pod lapačkou. Vhazuje se po jeho levici.

05:09
    Po střele Jana Svoboda zvonila branková konstrukce, ale jen její boční dolní oblouk. Následně Kardinál přerušuje hru.

04:35
    Vítkovičtí dostali sice puk z vlastního obranného pásma, ale na holích ho stále mají Piráti, kteří zakládají útok za vlastní brankou.

04:24
    Piráti se stále drží v pásmu, Hajičovu ránu však znovu bez potíží chytá Kardinál.

04:09
    Teď od modré nahazoval Smutný, Kardinál byl znovu pozorný a ukryl kotouč ve výstroji.

03:50
    Po buly pálil od modré Buchtela, ale trefil jen zadní mantinel.

03:42
    Zakázané uvolnění Vítkovic. Vhazuje se po pravici Kardinála.

03:23
    Z rohu útočného pásma vyjížděl do střelecké pozice Matyáš Svoboda, ale obránce mu puk vypíchl.

02:16
    Hned po buly nahazoval od modré Veřmiřovský, jehož pokus Pavlát bez problémů zkrotil.

02:13
    Vypadá to, že nás čeká ofenzivní festival. Sám tváří v tvář brankářovi se objevil ostravský Baláž, ale jen vyprášil Pavlátovy betony.

01:59
    Akci tři na dva Piráti překombinovali, takže končí v rohu jejich útočného pásma.

00:40
    Z vrcholu levého kruhu ostře pálil Matyáš Svoboda, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

00:20
    Piráti vyhráli vhazování ve vlastní obranné třetině. Matyáš Svoboda se schoval za vítkovickou obranu, dostal přesnou přihrávku na útočnou modrou, ale v samostatném úniku nenašel skulinku mezi Kardinálovými betony.

00:09
    První buly vyhráli hosté, jejichž nahození ze středního pásma ukrývá Pavlát v lapačce a přerušuje hru. Vhszuje po pravici domácího brankáře.

00:01

Oba týmy jsou na ledě, jdeme na to.

Piráti Chomutov: Pavlát (Khůn) – Buchtela, Bukač, A. Novák, M. Smutný, Hajič – Köver, Polák, Jaroslav Kulich, Chlán, Palička, M. Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, D. Šilar

HC Vítkovice Steel: Kardinál (Daňa) – Bílý, Bílý, Kaláb, Veřmiřovský, Ficek, Šulák, Kubík, Kučera, Malík – Gřesík, Tauwinkl, Maxner, Šala, Baláž, Richtář, Cháňa, Blaško, Franz, Kosina, Raška, Toman

Rozhodčí: Turčan – Kokrment, Folk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Libor Kult

Branky a nahrávky: 26. Kulich (Chlán, Köver), 33. J. Svoboda (Palička, Navrátil), 47. Köver (Chlán), 49. M. Svoboda (Polák), 55. Dejmek (Buchtela, M. Svoboda) – 26. Toman (Baláž, Tauwinkl), 30. Toman (Baláž, Tauwinkl), 33. Raška (Gřesík)

HC Vítkovice Ridera: Kardinál (Daňa) – Bílý, Bílý, Kaláb, Veřmiřovský, Ficek, Šulák, Kubík, Kučera, Malík – Gřesík, Tauwinkl, Maxner, Šala, Baláž, Richtář, Cháňa, Blaško, Franz, Kosina, Raška, Toman

Rozhodčí: Turčan – Kokrment, Folk