Havlíčkův Brod – Č. Budějovice 5:4 (4:3 po s.n.) | Vsetín – Pardubice 1:7 (kon.) | Havířov – Letňany 0:5 (kon.)
HC Plzeň – Třinec 4:2 (kon.) | Liberec – Zlín 2:3 (kon.) | Poruba – K. Vary 1:2 (kon.)
Opava – HC Litvínov 2:6 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 5:3 (kon.) | Slavia – Mountfield HK 8:1 (kon.)
Jihlava – Kladno 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 3:5 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 08.01.2016, 17:00 • RT TORAX ARENA • Extraliga staršího dorostu • 3. kolo

57:25
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Bečka – 2 min., vysoká hůl). Asi poslední možná šance pro domácí tým na vyrovnání.

57:20
    Bijota zabránil hokejkou zpětné přihrávce před Škodovu bránu, kde si najížděl Slabý.

52:02
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Střondala – 2 min. pád pod nohy).

48:38
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vápeník - 2 min., podražení).

46:39
    Skokan vyvezl puk až do útočné třetiny, kde měli hned tři hráči šanci vyrovnat. Střondalovi puk sjel z hole, Skokan napálil brusle karlovarského útočníka a Havránkovi scházel krok k získání puku před ležícím Beranem.

43:22
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Dang – 2 min., podražení).

41:47
    Střondala se protáhl okolo střídaček a bekhendem vystřelil. Beran schovává puk do lapačky.

38:10
    Bečka se Slabým v tandemu. Škoda dal včas beton k pravé tyči.

35:29
    Škoda je bez hole. Prepsl to nezaregistroval a tak má Energie šanci navýšit vedení. Proškovi chyběl krok k odraženému puku, aby jej uklidil do odkryté brány.

32:27
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Krása - 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

30:03
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Skokan - 2 min., podražení).

31:40
    Přesilovka se domácímu týmu nedaří. Hosté se naopak pokouší útočit ve čtyřech.

30:02
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Pastyřík - 2 min., hákování).

29:27
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Zmatku v domácí obraně a následný tlak do brány zúročil ve vedoucí branku RADEK PROŠEK. Kotouč prošel Škodovi pod betony. Asistence: Martin Slabý a Albert Hrůša.

28:48
    Domácí jsou aktivní. Po nevydařeném útoku Energie zakončeném střelou Bečky na druhé straně střílí Havránek a před brankou cloní Irgl. Beran kotouč drží v náručí.

25:06
    Další brejk už byl vyrovnávající. MAREK PASTYŘÍK se prohnal okolo porubských obránců stojících ve středním pásmu a střelou zápěstím poslal kotouč nad Škodovo rameno. Asistence: Dominik Šála a Michal Hotěk.

24:35
    Prošek v samostatném úniku prohrál souboj s porubským gólmanem. Ani následný útočný kolotoč Energie neskončil brankou.

20:14
    Tamáš v individuální akci proti Škodovi neuspěl. Puk končí po dorazu od vyrážečky za brankou.

18:09
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Klíma – 2 min., krosček). Škodovi pomáhali všichni hráči a tak se stalo, že Klíma u branky fauloval.

15:06
    RT TORAX je v útočné třetině a střílet se chystá Stach. Puk mu sjel z hole a tak si naťukl repete s Dobešem. Ani to nevyšlo.

10:38
    Domácí přestřelili odkrytou bránu a chytají se za hlavy nejen diváci, ale i střídačka. Větší šanci už možná mít nebudou.

09:39
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Klejna – 2 min., podražení). Hosté budou 3 vteřiny hrát ve třech.

08:20
    Slabý se dostal do úniku, který mu však zneškodnil vyjetím gólman Škoda. Puk pak okamžitě poslal do třetiny hostů Bernat.

07:42
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Hrůša - 2 min., hákování).

04:43
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Salnikov - 2 min., podražení).

02:50
    Poruba právě vstřelila branku! Po první krátké návštěvě útočné třetiny se tu druhou podařilo dokončit gólem. MATYÁŠ HOLUB byť tísněn na hranici brankoviště, dokázal poskakující kotouč dopravit přes rameno Berana do brány. Asistence: Martin Prokeš a Ernest Bochnak.

00:19
    Škoda má co dělat, aby udržel puk před brankovou čárou. Dorážky končící na betonu vysílal Šála. Nakonec se kotouč odrazil do rohu, odkud jej Bijota s přehledem dopravuje za modrou čáru.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 3. Holub (Prokeš, Bochnak) – 26. Pastyřík (Šála, Hotěk), 30. Prošek (Slabý, Hrůša)

HC RT TORAX Poruba: Škoda (Bayer) – Prokeš, Bijota, Skokan, Krása, Dobeš, Timura, Dlouhý – Dang, Malát, Bernát – Irgl, Střondala, Havránek – Klíma, Stach, Krupa – Holub, Bochnak E., Plachý
    HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Beran) – Bernáth, Klejna, Vápeník, Hrůša, Kunc, Přibyl – Tamáš, Šála, Bečka, Salnikov, Slabý, Pastyřík, Prošek, Horký, Hotěk, Hoang, Kurfürst

Rozhodčí: Fiala – Gebauer, Řezáč