NY Islanders – NY Rangers 3:1 (kon.) | Washington – Vancouver 4:1 (kon.) | Montreal – Chicago 1:2 (kon.)
St. Louis – Carolina 1:4 (kon.) | Winnipeg – Nashville 5:4 (po pr.) | Colorado – New Jersey 3:0 (kon.)
Arizona – Detroit 2:3 (po pr.) | San Jose – Edmonton 2:1 (2:0 po s.n.)
Arizona Coyotes
2:3 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Detroit Red Wings
Pátek 15.01.2016, 03:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký páteční den. (05:57:42)

Dnešní utkání sledovalo 12 014 diváků.
    Detroit na venkovním tripu vyhrál pět ze šesti zápasů.

3. Pavel Dacjuk (DET) 1+2

Kdo sledoval tento duel, tak musí hokejisty Arizony politovat. Detroit nebyl lepším týmem, ale především šťastnějším, protože ještě pár minut před koncem prohrával o dvě branky, ale nakonec slaví výhru v prodloužení.

62:08 Danny DEKEYSER - 2:3

62:08
    Detroit právě vstřelil branku!
    Obrat Detroitu je dokonán! Nejprve se do vyložené šance po krásné individuální akci dostal Larkin, ale se svým pokusem neuspěl. Odražený kotouč ovšem dobruslil, našel na levém kruhu DANNYHO DEKEYSERA a ten přesnou střelou zápěstím tento duel rozhodl! Asistence: Dylan Larkin, Pavel Dacjuk.

61:31
    Prodloužení se hraje tradičně ve vysokém tempu! Domi se natlačil do útočného pásma a našel úplně volného Hanzala, kterého ve vyložené šanci vychytal Mrázek.

61:00
    Abdelkader se dokázal z pravé strany natlačit před branku a trefil tyčku!

60:25
    Arizona kombinovala v útočném pásmu, ale Larkin dokázal kotouč vybojovat na hokejky Red Wings.

60:01

Střely na branku: 27 – 24.

Detroit dokázal ve třetí třetině využít dvě přesilové hry a srovnal na 2:2. O vítězi tedy bude muset rozhodnout prodloužení nebo dokonce samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:30
    Sheahan v útočném pásmu v souboji upadl a hosté se dožadují přesilové hry, rozhodčí nechává hru pokračovat.

59:12
    Oba týmy hrají v poslední minutě velmi opatrně, ani jeden nechce udělat osudovou chybu.

58:20
    Domingue musel podržet nahození ze středního pásma. Bude se vhazovat v útočném pásmu Red Wings.

57:57
    Mrázek musí být nyní ve střehu. Arizona po druhé inkasované brance velmi přidala a chce se znovu dostat do vedení.

57:32
    Glendening odvedl dobrou práci pro Detroit a dvakrát během krátké chvíle dokázal vybojovat kotouč ve vlastním pásmu a dostat jej k brance Coyotes.

56:42
    Michálek vystřelil od modré čáry a Mrázek musel předvést zákrok betonem, aby zabránil brance.

55:54
    Domácí ztratili puk v útočném pásmu a hosté toho hned mohli využít, když jejich akci táhl po pravé straně Dacjuk, byl však zbržděn domácí defenzivou a následná střela končí na výstroji brankáře Domingueho.

55:20
    Po přerušení hry ve středním pásmu následuje krátká komerční pauza.
    54:20 Gustav NYQUIST - 2:2

54:20
    Hosté se podruhé prosazují v přesilové hře, když se na hranici brankovišti vrhl po odraženém puku od gólmana Domingueho po své první střele GUSTAV NYQUIST a doslova jej dotlačil za brankovou čáru! Domácí si následně ještě vyžádali challenge, ta ale jen potvrdila regulérnost branky a je tak vyrovnáno! Asistence: Pavel Dacjuk, Mike Green.

53:36
    Arizona během krátké chvíle dostala hned dvakrát kotouč do středního pásma.

53:05
    Obrovská příležitost pro Detroit! Duclair se provinil hákováním a Arizona bude hrát znovu v oslabení.

52:22
    Hosté se okamžitě znovu tlačili do útočného pásma, ale zastavilo je postavení mimo hru.
    51:50 Pavel DACJUK - 2:1

51:50
    Rudá křídla přesilovou hru využívají a vrací se do utkání! PAVEL DACJUK vystřelil od modré čáry a jeho rána propadla až do branky. Asistence: Mike Green, Gustav Nyquist.

51:26
    Detroitu se povedlo usadit v útočném pásmu.

51:00
    Arizoně se povedlo okamžitě po vyhraném vhazování osvobodit.

50:51
    Detroit dostává velkou šanci zdramatizovat vývoj utkání! Na trestnou lavici usedá za hákování Vermette.

50:14
    Abdelkader dostal od Nyquista skvělou přihrávku mezi kruhy, ale jeho rána zápěstím byla zablokována.

49:00
    Coyotes zvládají třetí třetinu úplně bez sebemenších problémů a jsou na nejlepší cestě k vítězství.

48:03
    Stoneova střela z vrcholu pravého kruhu byla sražena do ochranné sítě.

47:32
    Boedker z pravé strany nahodil kotouč na Mrázka, ale ten předvedl jistý zákrok.

46:03
    Larkin se pokoušel zasunout kotouč zpoza branky k levé tyči, ale Domingue si místo u tyče velmi dobře pohlídal. Brankář Coyotes to dělá hostujícím hráčům velmi těžké.

45:09
    Zetterberg dlouho kroužil v útočném pásmu, ale nakonec ho o kotouč připravil Murphy.

44:36
    Arizona se v této třetině nikam zbytečně netlačí a spíše se soustředí na bránění svého vedení.

43:21
    Green zachytil na modré čáře vyhození a tvrdě vypálil. Ale ani on nedokázal trefit branku.

42:43
    Hra se rychle dostala před druhou branku a Mrázek musel řešit střelu Riedera.

42:15
    Dacjuk se proháčkoval do útočného pásma a vybídl ke střele Ericssona, který branku těsně minul.

41:43
    Nyní se však hostům nepovedla rozehrávka a je odpískáno zakázané uvolnění. Hra se přesune před branku Mrázka.

41:23
    Detroit vstoupil do třetí třetiny velice aktivně a snaží se utkání zdramatizovat.

40:39
    Larkin se šikovně natlačil před branku a pokoušel se po ledě dostat kotouč do branky, ale Domingue dokázal zasáhnout.

40:01

Další třetina začne přibližně v 4:55.

Střely na branku: 20 – 16.

Hokejistům Detroitu druhá třetina vůbec nevyšla a Arizona se v ní dostala do dvoubrankového vedení po brankách Ekmana-Larssona a Doana. Red Wings tedy mají dvacet minut na to, aby s duelem něco provedli.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:55
    Detroit v posledních sekundách druhé třetiny semkl soupeře před jeho branku, ale nic z toho nebylo. Střela Abdelkadera byla zablokována.
    38:50 Tobias RIEDER - 2:0

38:50
    Arizona právě vstřelila branku!
    Arizona přesilovou hru využívá a odskakuje Detroitu na rozdíl dvou branek. Rieder z levé strany trefil na brankovišti brusli SHANEA DOANA, od níž se kotouč odrazil do branky. Asistence: Tobias Rieder, Mikkel Boedker.

37:49
    Dacjuk v obranném pásmu hákoval a na Arizonu čeká další přesilová hra.

37:33
    Po odrazu kotouče se do gólové šance dostal Hanzal, ale z pravé strany minul odkrytou branku.

36:09

35:42
    Detroit toto oslabení zvládá naprosto s přehledem. Tentokrát kotouč dostal do středního pásma sám Mrázek.

35:14
    Kotouč je stále mimo obranné pásmo Red Wings.

34:46
    Arizona nezačala přesilovou hru nejlépe, hosté se totiž okamžitě osvobodili.

34:09
    Abdelkader je vyloučen na dvě minuty za podražení a Arizonu čeká přesilová hra.

33:03
    Richards předvedl krásnou individuální akci a dostal se až ke střele, která skončila v náruči Domingua.

31:05
    Smithovu střelu od modré čáry tečoval Abdelkader, ale Domingue se zmást nenechal a kotouč vyrazil.

30:25
    Současně jsou vyloučení Larkin a Rieder. Útočník Red Wings za hrubost, útočník Arizony za nedovolené bránění.

29:57
    Zetterberg se na levé straně uvolnil a tvrdě vypálil. Domingue ovšem předvedl kvalitní zákrok lapačkou.

29:33
    Dacjuk to zkoušel z levé strany bekhendem, ale jeho pokus byl sražen mimo branku.

29:12
    Arizona se zatím v oslabení pohodlně brání.

28:46
    Red Wings si zahrají přesilovou hru. Za hrubost je vyloučen na dvě minuty Vermette.

27:36
    Detroitu se nedaří dostat ke střele na branku.

25:42
    Detroit se na inkasovanou branku snaží zareagovat a drží se u kotouče. Arizona ovšem pozorně brání.
    24:51 Oliver EKMAN-LARSSON - 1:0

24:51
    Green vyrobil v obranném pásmu obrovskou chybu, která je tvrdě potrestána! Domácí využili této chyby k rychlé kombinaci, na jejímž konci se ocitl OLIVER EKMAN-LARSSON a střelou k tyčce překonal Mrázka. Asistence: Jordan Martinook, Brad Richardson.

23:40
    Andersson dobruslil nahozený kotouč a vystřelil od levého mantinelu. Domingue jeho pokus vyrážečkou dostal do rohu.

22:22
    Domi to zkoušel z levého kruhu, ale v těžké pozici nedokázal trefit branku.

21:40
    Tatar získal kotouč před brankou a zkusil Domingue překonat kličkou do bekhendu. Brankář jeho záměr dobře odhadl a kotouč vyrazil.

21:33
    Green ukázal své ofenzivní choutky a vypálil od modré čáry. Domingue si však udělal výhled a kotouč zastavil.

20:41
    Z mezikruží střílel nikým nehlídaný Hanzal, ale Mrázek byl připraven provést zákrok.

20:36

20:12
    Arizona se snaží ještě využít svoji přesilovou hru a okamžitě se natlačila do útočného pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 4:00.

Střely na branku: 12 – 6.

První třetina je minulostí. Mírně lepším týmem byla domácí Arizona, ale střelecky se neprosadila. To samé platí také o Detroitu a tudíž se do šaten odchází za stavu 0:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:36
    Domácí se již dokázali usadit v útočném pásmu, ale nedaří se jim ohrozit Mrázkovu branku.

19:00
    Hokejisté Detroitu se osvobozují. Kotouč je u branky Kojotů.

18:36
    Jurčo se provinil vysokou holí a míří na trestnou lavici. Arizona si zahraje přesilovou hru.

17:48
    Ekman-Larsson vystřelil od levého mantinelu a Mrázek musel znovu zasahovat. Střelu švédského obránce vyrazil do ochranné sítě.

17:29
    Sheahan se dostal ke střele z pravého kruhu, ale nezamířil přesně.

17:03
    Komerční přestávka.

17:03
    Tentokrát Dacjuk nahodil kotouč na branku ze středního pásma a Domingue musel zasahovat.

16:30
    Dacjuk se výborně vrátil do obranného pásma a zastavil nadějně vypadající útok Coyotes.

15:00
    Arizona je v posledních minutách střelecky jasně aktivnějším týmem, ale Rudá křídla se mohou spolehnout na svého brankáře.

14:12
    Rieder dostal parádní pas na pravý kruh a okamžitě vypálil. Mrázek se však rychle přesunul a kotouč bez problémů zastavil.

12:09
    Arizona se ale také pouze nebrání a nyní kombinuje v útočném pásmu. Zatím bez úspěchu.

11:20
    Třetí lajna Detroitu je velmi aktivní a nyní si vypracovala další šanci. Richards z levé strany hledal Sheahana, ale ten na kotouč těsně nedosáhl.

09:45
    Boedker se dostal do velmi zajímavé pozice pro zakončení, ale z pravého kruhu na Mrázka vyzrát nedokázal.

08:59
    Larkin objel branku Arizony a snažil se najít Richardse. Zkušený útočník kotouč těsně minul.

07:36
    Helm se pokoušel v útočném pásmu o individuální akci, ale útočník Red Wings byl bez problémů ubráněn.

06:52
    Doan kvalitním pasem vyslal do šance Martinooka, ale ten bekhendovou střelou na Mrázka nevyzrál.

05:36
    Hra je plná nepřesností. Ani jeden z týmů si zatím nedokázal vytvořit tlak v útočném pásmu.

04:16
    Doan nahodil kotouč do brankoviště Detroitu, ale Mrázek si poradil a rychle rozehrál.

03:30
    Abdelkader vystřelil překvapivě od modré čáry a Domingue musel zasahovat. Detroit je v posledních chvílích lepším týmem.

03:00
    Čtvrtá lajna Detroitu chvíli operovala v útočném pásmu, ale žádné zakončení to nepřineslo.

02:23
    Zatím se nehraje ve vysokém tempu. Oba celky se rozkoukávají.

01:37
    Larkin se z obrovského úhlu pokusil překvapit brankáře Coyotes, ale ten kotouč dokázal přikrýt.

00:38
    Mrázek si připisuje úvodní zákrok zápasu, když vypíchl kotouč Vermettovi, jenž by se mohl dostat do gólové šance.

00:01

Utkání začne o malou chvíli později, jak u NHL bývá zvykem.

Arizona Coyotes: Domingue (Lindback) – Murphy, Ekman-Larrson, Michálek, Dahlbeck, Stone, Grossman – Boedker, Vermette, Domi – Duclair, Hanzal, Rieder – Doan, Richardson, Martinook – Tichonov, Gordon, Chipchura

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Ericsson, Kronwall, Quincey, DeKeyser, Green, Smith – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Helm, Dacjuk, Tatar – Richards, Sheahan, Larkin – Andersson, Glendening, Jurčo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

To hokejisté Detroitu bodují podle předpokladů a v Atlantické divizi jim rovněž patří druhé místo. V posledních zápasech se Detroitu poměrně dařilo, ale v tom minulém na ledě Los Angeles přišel o sérii výher v řadě. Zahájí dnes Rudá křídla novou sérii?

V létě rozhodně nikdo nečekal, že by mohla Arizona hrát důstojnou roli. Kojoti se však vzepřeli předpokladům a momentálně sídlí na druhém místě Pacifické divize. Momentálně mají Coyotes sérii čtyř výher v řadě a dnes by rádi přidali další. Uspějí?

Přeji krásné chvíle u NHL a vítám Vás u sledování našeho textového přenosu z nejlepší hokejové ligy světa, ve kterém se podíváme na souboj mezi Coyotes a Red Wings. Který z týmů si dokráčí pro vítězství?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 25. Ekman-Larsson (Martinook, Richardson), 39. Doan (Rieder, Boedker) – 52. Dacjuk (Green, Nyquist), 55. Nyquist (Dacjuk, Green), 63. DeKeyser (Larkin, Dacjuk)

Diváci: 12 014