Venlo – Utrecht 2:6 (kon.) | Excelsior – Breda 1:2 (kon.) | Sittard – Den Haag 0:0 (kon.)
Emmen – Ajax 2:5 (kon.)
VVV Venlo
2:6 (2:1)
FC Utrecht
Středa 03.04.2019, 18:30 • Seacon Stadion De Koel • Nizozemská Eredivisie • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Ve 28. kole nejvyšší nizozemské soutěži se střetne VVV Venlo (11) s FC Utrecht (5). Mírným favoritem se jeví celek FC Utrecht, který navíc hraje ve velmi slušné formě.

Vzájemné utkání 2018 – 19:

FC Utrecht – VVV Venlo 1:1 (1:0)

Branky: 23. Gavory – 47. Sušič (penalta)

Poslední utkání FC Utrecht:

FC Utrecht – Feyenoord Rotterdam 3:2 (1:0)

Branky: 34. Emanuelson, 60. van de Streek, 90+5. Letschert – 64. Larsson, 75. van Persie

Utrecht: D. Jensen – Gavory, W. Janssen, Letschert, Klaiber – Bazoer – van de Streek, van Overeem – Emanuelson (79. Strieder), Kerk (88. Venema), Bahebeck (77. Kramer).

Poslední utkání VVV Venlo:

NAC Breda – VVV Venlo 1:1 (0:1)

Branky: 67 Leigh – 14. Mlapa

ČK: 81. El Allouchi (Breda)

Venlo: Unnerstall – Rutten, Röseler, Kum, R. Janssen – R. Seuntjens (80. Linthorst), Post, van Ooijen (47. Jornell Grot) – Opoku, Mlapa, Joosten.

VVV Venlo: Unnerstall – Dekker, Promes, Kum, R. Janssen – Post (C), Opoku, R. Seuntjens – van Ooijen, Mlapa, Joosten.
    Náhradníci: D. van Crooij, Verbong – Korkmaz, Lima, Borgmann, van Bruggen, Steijn, Janssen, T.-S. Sušić, Linthorst, Jornell Grot, Roemer.

FC Utrecht: D. Jensen – Gavory, W. Janssen (C), Letschert, Klaiber – Simon Gustafson, van Overeem, Bazoer – van de Streek – Kerk, Bahebeck.
    Náhradníci: Marsman – Guwara, van der Maarel, Boussaid, Emanuelson, Strieder, Venema, Kramer, Görtler.

Rozhodčí: Dieperink.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Hráči VVV Venlo kombinují s míčem na svých kopačkách na vlastní polovině hřiště.

3
    Přímý kop pro domácí fotbalisty.

4
    Těsně před pokutovým územím byl faulován hráč Utrechtu – slibná pozice pro přímý kop.

5
    Zablokovaná střela hostujícího hráče.

5
    Rohový kop pro FC Utrecht.

6
    Hosté se dostali k ohrožení branky brankáře Unnerstalla.
    6. Velká šance hostů

7
    Míč se dostal za postranní čáru a ve své akci mohou i nadále pokračovat hráči VVV Venlo.

8
    Přímý kop pro FC Utrecht na vlastní polovině hřiště.

10
    Šance Utrechtu skončila zablokovanou střelou.

11
    Domácí brankář s rozehrávkou míče nikam nepospíchá.

12
    Janssen to v osobním souboji přehnal s důrazem a fauloval.

13
    Po ztrátě míče hasil situaci faulem Joris van Overeem.

14
    Ve slušné pozici hráč Venla přestřelil branku soupeře!
    14. Šance domácích

15
    Kombinace Utrechtu ztroskotala na špatné přihrávce.

16
    Žlutočerná armáda mohutně povzbuzuje svůj celek VVV Venlo.

17
    Po centru z levé strany hřiště následovala nepřesná střela hlavou na branku Utrechtu brankář Jensen tak vůbec nemusel zasahovat.

18
    Utrecht se pomalu chystá na další postupný útok.

18
    Ani rychlá rozehrávka přímého kopu štěstí VVV Venlo nepřinesla.

18
    Venlo právě vstřelilo branku!
    Seuntjes si povodil čtyři hráče soupeře pak poslal míč do pokutového území, kde ho obránci Utrechtu nebyli dvakrát schopni odvrátit a tak odražený míč do sítě zatloukl JONATHAN OPOKU – 1:0!
    18. Jonathan OPOKU - 1:0

20
    Z trávníku se jen těžko zvedá jeden fotbalista ve žlutočerném dresu.

21
    Ve hlavičkovém souboji sice uspěl hráč Utrechtu, na zemi získali míč však fotbalisté Venla.

23
    Utrecht právě vstřelil branku!
    RIECHEDLY BAZOER vystřelil levačkou přesně k pravé tyči a míč se již třepotá za zády Unnerstalla, který na něj přes veškerou snahu nedosáhl – 1:1, máme srovnáno!
    23. Riechedly BAZOER - 1:1

24
    Situaci před svým pokutovým území řeší hráči Venla poněkud komplikovaně.

25
    Hra se po vyrovnávací brance uklidnila a hraje se kolem středového kruhu.

26
    Seutjens je dnes při chuti, první gól vymyslel nyní prošel přes tři hráče, jeho střelu zablokoval sice obránce, ale následnou opakovačku skvěle vytáhl rukou na rohový kop brankář Jensen!
    26. Šance Seuntjense

28
    Tristan Dekker si své defenzivní povinnosti splnil tentokráte na výbornou.

29
    Po sérii krátkých přihrávek končí útok Utrechtu zablokovanou střelou před pokutovým územím.

30
    Míč v poklidu sbírá brankář Jensen.

31
    Výtečně si v hlavičkovém souboji počínal obránce Kum.

32
    Na hrací ploše je ošetřován jeden hráč z Utrechtu.

33
    I hráči Venla ovládají technické kousky s míčem na velmi slušné úrovni.

34
    Tento zápas má slušné grády a zatím nenabídl žádnou nudnou pasáž hry.

35
    Oba celky chtějí dávat branky a útočit. Počítám, že se několika branek ještě v průběhu utkání dočkáme.

36
    Střelu Bahebecka z velkého úhlu s velkými obtížemi ustál brankář Unnerstall.

37
    Rozhodčí píská faul i asistent zvedl praporek, Willem Janssen se zbytečně rozčiluje.

38
    Nepřesný míč po levé straně hřiště.

39
    Útočný faul hráče VVV Venlo končí útočné snažení tohoto celku.

40
    Nyní dlouze kombinuje Utrecht bez ztráty míče.

41
    Domácí hráč padá k zemi více než ochotně, rozhodčí to posoudil, že pád hodně přifilmoval.

42
    Z dvaceti metrů po přihrávce od Petera van Ooijena krásně napřáhl PATRICK JOOSTEN, míč trochu zaplaval a skončil přesně pod břevnem, kam brankář Jensen nedosáhl – 2:1!
    42. Patrick JOOSTEN - 2:1

43
    Nicméné Utrecht nic nevzdává a žene se kupředu za vyrovnáním.

44
    Signalizovaná výhoda pro Utrecht se ukázala spíše jako nevýhoda.

45
    Rohový kop Venla obrana Utrechtu bez problémů odvrátila.

45
    Rozhodčí nastaví 1 minutu!

45+1
    Nepřesná kombinaci bíločervených končí na hranici pokutové území a vzápětí je hvizdem sudího ukončen první poločas.

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas nabídl perfektní fotbal, mnoho šancí, tři branky přičemž dvě vstřelili hráči VVV Venlo vedou tak po 45 minutách nad FC Utrecht 2:1. Díky gifům Jana Hochmana se na vše můžete podívat v tomto textovém přenosu. Druhý poločas by měl začít cca v 19:33 hodin.

46

47
    Systém narážeček na jeden dotek mají v Utrechtu natrénováno, ale střela hlavou, která vše zakončila byla nepřesná.

48
    Přímý kop pro VVV Venlo.

49
    Ve hře Venla se vyskytla zásadní nepřesnost což značí ztrátu míče.

50
    Hráč Utrechtu se zbytečně zlobí na rozhodčího, že neodpískal po jeho pádu pokutový kop.

51
    Přišlápnutí nohy hráče Utrechtu přerušuje hru.

52
    Střela Bahebecka byla sražena na rohový kop pro Utrecht, jenže hráč byl po střele dohrán a musí být ošetřen.

53
    Centr z rohového kopu brankář Unnerstall vyboxoval do klidu mimo pokutové území.

53
    A je srovnáno! Když po přihrávce od Kerka se utěšeně trefuje z dvaceti metrů levačkou k tyči RIECHEDLY BAZOER svou druhou dnešní brankou vyrovnává na 2:2!
    53. Riechedly BAZOER - 2:2

55
    Venlo kombinuje ve střední části hřiště.

56
    Hráči Venla se nemohou dostat zpět do tempa po brance na 2:2.

57
    Domácí hráč si došel pro faul na svou osobu.

58
    Patička hostí byla více než jasná žlutočerná obrana dokázala na tento fígl včas zaraegovat.

59
    Přímý kop na hranici pokutového území pro Utrecht z 25 metrů.

60
    Bazoer z přímého kopu mohl zaznamenat hattrick jeho střela z přímého kopu končí na levé tyči!

61
    Po centru z pravé strany si míč do vlastní branky sráží obránce Venla DANNY POST – 2:3!
    61. Danny POST - 2:3

63
    Domácí celek úplně zkolaboval a po další pěkné souhře Utrechtu navyšuje stav skóre SEAN KLAIBER – 2:4!
    63. Sean KLAIBER - 2:4

64
    Utrecht se po prohraném prvním poločase nadechl k velkému sólu a otočení celkového výsledku.

65
    Na hřišti se nyní vyskytlo plno osobních soubojů.

66
    Další brance v síti Utrechtu zabránil nejprve brankář Unnerstall a posléze obránce, který srazil míč na rohový kop!

67
    Joosten napadl po odehrání míče Bazoera, rozhodčí toto však nezaznamenal.

68
    Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Roel Janssen, přichází Evert Linthorst.

69
    Hosté nedokázali potrestat chybné vyběhnutí daleko do pole brankáře Unnerstalla, ale...........

69
    Ale poklidnou a přesnou kombinací se nakonec dopracovali k páté brance, když přesně nahrával Bahebeck a SANDER VAN DE STREEK se z pravé strany pokutového území také zapisuje mezi dnešní úspěšné střelce – 2:5!
    69. Sander van de Streek - 2:5

70
    Utkání se pomalu mění v exhibici jednoho družstva a sice skrývajícím se pod názvem FC Utrecht.

72
    Centr domácích do pokutového území byl zakončen slabou hlavičkou přímo do míst, kde stál brankář Jensen.

73
    Míč přešel koncovou čáru a David Jensen tak bude vykopávat míč zpět do hry od své branky.

74
    Venlo nyní drží míč ve své moci, ale v dostatečné vzdálenosti od soupeřovy branky.

75
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Jean-Christophe Bahebeck, přichází Michiel Kramer.
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Joris van Overeem, přichází Rico Strieder.

77
    Pronikající hráč Venla byl nedovoleně zastaven poměrně daleko od pokutového území.

79
    Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Jonathan Opoku, přichází Tino-Sven Sušić.

81
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Simon Gustafson, přichází Urby Emanuelson.

82
    Po chvíli váhání nakonec rozhodčí ukazuje na rohový kop pro VVV Venlo.

83
    Kombinace Venla zatím k ničemu převratnému nevede.

85
    A hráči Utrechtu si navíc přes celou šířku hřiště rádi zahráli bago.

86
    Pokaženou kombinaci bere již s úsměvem na rtech Klaiber.

87
    Jensen lapil míč a ihned ho dává spoluhráčům k rozehrání další akce.

88
    Ani tento pád domácího hráče nebyl sudím označen jako hodný pokutového kopu.

88
    Po přihrávce Klaibera z pravé strany do pokutového území se v předbrankovém prostoru u první tyče střelecky prosazuje MICHIEL KRAMER – 2:6!
    88. Michiel KRAMER - 2:6

89
    Rozhodčí nastaví 2 minuty!

90
    Vyhrát druhou půli 5:0 po nezdařeném prvním poločase se dost často nevidí, před hráči Utrechtu a trenérem Dickem Advocaatem kloubouk dolů.

90+1
    Utrecht již dohrává utkání v naprostém klidu.

90+2

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 6:5. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:8.

Po prohraném poločase 2:1 hráči FC Utrechtu zabrali neskutečným tempem a proměnili zápas ve svou úspěšnou exhibici, za kterou si připisují výhru 6:2 a tři body do ligové tabulky po trefách Bazoera 2x, Posta (vlastní branka), Klaibera, van de Streeka a střídajícího Kramera. Hezký večer všem čtenářům onlajnů. (20:25:05)

Rostislav Králik

Branky: 18. Opoku, 42. Joosten – 23. Bazoer, 53. Bazoer, 61. Post (vla.), 63. Klaiber, 69. van de Streek, 88. Kramer

VVV Venlo: Unnerstall – Dekker, Promes, Kum, R. Janssen (68. Linthorst) – Post (C), Opoku (79. T.-S. Sušić), R. Seuntjens – van Ooijen, Mlapa, Joosten.

FC Utrecht: D. Jensen – Gavory, W. Janssen (C), Letschert, Klaiber – Simon Gustafson (81. Emanuelson), van Overeem (75. Strieder), Bazoer – van de Streek – Kerk, Bahebeck (75. Kramer).

Rozhodčí: Dieperink