Empoli – Neapol 2:1 (kon.) | AS Řím – Fiorentina 2:2 (kon.) | Janov – Inter 0:4 (kon.)
Frosinone – Parma 3:2 (kon.) | Spal – Lazio 1:0 (kon.) | Turín – Sampdoria 2:1 (kon.)
AS Řím
2:2 (1:1)
ACF Fiorentina
Středa 03.04.2019, 21:00 • Stadio Olimpico (Roma) • Italská Serie A • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

AS Řím

Římané se v současné době nacházejí na sedmém místě Serie A. V devětadvaceti zápasech získali čtyřicet sedm bodů a na místo páté ztrácejí jen bod. Fotbalisté z hlavního italského města si připsali třináct výher, osm remíz a také osm porážek. AS má celkem produktivní útok, který nasázel už padesát tři branek, jenže obrana jich inkasovala třiačtyřicet, takže celkové skóre je "jen" +10. V posledním kole se Řím utkal s Neapolí na svém hřišti a na tento zápas bude chtít co nejrychleji zapomenout. Padl totiž celkem jednoznačně 1:4.

České fanoušky určitě bude zajímat, jestli nastoupí Patrik Schick. Ten se v posledních zápasech na hřišti objevil i v základu, ale trenér nebyl s jeho výkony poslední dobou spokojen, a tak je otázkou, jestli ho uvidíme na hřišti už od prvních minut.

Nejlepší střelec týmu – Stephan El Shaarawy (9)

To Fiorentina je na tom o něco hůře. Nachází se totiž na desátém místě a v dosavadních dvaceti devíti zápasech získala osmatřicet bodů. Celkem hostující fotbalisté vyhráli osm utkání, hned čtrnáctkrát zapsali remízu a sedmkrát padli. Hráči Fiorentiny nastříleli čtyřicet čtyři branek, zatímco jich inkasovali šestatřicet. Jejich celkové skóre je tedy kladné +8. Fiorentina si v posledním zápase vedla o něco lépe než její soupeř. Na svém hřišti totiž dokázala remizovat s Turínem (nikoliv s Juventusem) 1:1.

Nejlepší střelec týmu – Marco Benassi (7)

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

AS Řím: Mirante – Kolarov, Juan Jesus, Fazio, Santon – Zaniolo, N´Zonzi, Cristante – Perotti, Džeko (C), Kluivert.
    Náhradníci: Fuzato, Olsen – Ćorić, De Rossi, Karsdorp, Marcano, Lorenzo Pellegrini, Riccardi, Schick, Ünder.

ACF Fiorentina: Lafont – Milenković, Pezzella (C), Hugo, Biraghi – Benassi, Veretout, Bryan Dabo – Gerson – Simeone, Muriel.
    Náhradníci: Brancolini, Terracciano – Ceccherini, Hancko, Chiesa, Laurini, Mirallas, Montiel, Nörgaard, Vlahović.

Rozhodčí: Massa – Alassio, Liberatore.

Zdravím Vás u 30. kola italské ligy mezi Římem a Fiorentinou. Utkání startuje za 15 minut.

Mezi náhradníky AS Římu je český zástupce Patrik Shick! Zda-li zasáhne do utkání se dozvíme v průběhu.

1

1
    Ihned po úvodní rozehrávce hosté odkopli míč na polovinu AS.

2
    Domácí se představují v tradičním červenožlutém zabarvení, hosté zvolili dresy s modrou barvou.

3
    Za nedovolený zákrok Kolarov dostává nekompromisně první žlutou kartu.

4
    Mohli jsme být svědky první branky! Hosté z Fiorentiny nalezli ve vápně volného Benassiho, který to prudkou střelou napálil do brankáře.

6
    U míče se nacházejí modří, kteří zakládají útok.

7
    Hezkým průnikem přes střed hřiště se teď blýskli hráči Říma a vykoledovali si mimo jiné zajímavou standartku.

8
    Zahrávající Gerson míč přes zeď zakroutil do náruče gólmana.

9
    Do protiútoku se žene Fiorentina.

10
    Útočící faul ve vápně domácích! – dával svým pískotem najevo sudí.

11
    Obrovská gólovka pro Řím! Před samotným brankářem Lafontem se z čista jasna zjevil Zaniolo, který svoji střelu namířil jen do blokujících obránců.

12
    Tak hezkými šancemi se to jen hemží! Další možnost skórovat měl na druhé straně Muriel. Jeho střelu vyráží brankář na rohový kop.

14
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    A je to gól! Hosté vzali šanci z rohového kopu za pačesy a střílí úvodní branku utkání! Přesným hlavičkářem je GERMÁN PEZZELLA.
    14. Germán PEZZELLA - 0:1

15
    AS Řím právě vstřelil branku!
    Vyrovnáno! Domácí odpovídají v rychlosti světla! Na centr si naskočil další úspěšný hlavičkář, ZANIOLO, jenž srovnává stav na 1:1!
    15. Nicolò ZANIOLO - 1:1

16
    Tak utkání nám nabírá velkého tempa! Kdo bude dalším střelcem?

17
    Na trávníku sedí Dabo. Vážné to nebude a nejspíš je schopen v zápase pokračovat.

18
    Míč teď létá sem a tam. Nepřesnosti ukončuje rozhodčí pískotem po nedovoleném zákroku domácích.

19
    Domácí hráč Perroti byl spoluhráčem vyzván, aby si naběhl na nákop. Ten byl ovšem moc dlouhý a míč si tak bere brankář Lafont.

20
    Džeko se objevil v další šanci, když si připravoval střelu po centru Kluiverta. Obrana míč však kontroluje a zahrává jej do bezpečí, ovšem na roh domácích.

21
    Po střetu ve středu pole se uráčel k zemi před malou chvílí zmiňovaný Džeko. S protihráčem si podávají ruce a hra může pokračovat.

23
    Modří u míče dlouho nevydrželi. Do útoku teď peláší útočníci Říma.

24
    Nádhera! Z přibližně 30 metrů vypálil Muriel prudkou bombu, kterou brankář Mirante vyráží do pravé tyče! Stav utkání se nemění.

25
    U míče setrvávají hráči v rudých dresech. Nějakou další gólovku si však nevytvořili.

26
    Záběry kamer teď směřovaly na sedícího Patrika Shicka. Pomůže svému týmu a nasadí jej trenér?

28
    Pěkný závar před šestnáctkou Fiorentiny. Svědky nějaké střely jsme však nebyli.

30
    Vysokou nohou se teď provinil jeden z domácích. Míč je nyní na kopačkách modrých.

31
    Na těch dlouho nevydržel a do protiútoku se ihned hnal Řím. V průběhu byl však Džeko faulován.

32
    Jedna nepřesnost za druhou. Na další pohledné šance si budeme muset počkat.

33
    Nešikovně teď zpracoval nákop domácích jeden z obránců Fiorentiny. Konkrétně to byl Milenkovič, který dává červeným šanci rohu.

34
    Džeko je vidět na každém kousku hřiště! Nyní si vyzkoušel kousavou střelu do levé části brány. Míč končí v zámezí, roh pro AS.

35
    Hosté uklidňují předchozí závar v jejich vápně a předvádí pár přesných přihrávek.

36
    Řím se dostal zbytečně do potížích. Hráči se snažili dostat míč z blízkosti brány, místo toho však díky nepřesnému odkopu budou mít hosté šanci vhazovat.

37
    Výborně zachytil centr domácí Cristante. Zabránil tak dalšímu rozvoji nebezpečného útoku Fiorentiny.

38
    Domácí nemůžou hosty zbavit míče.

39
    Po dlouhé době může tvořit Řím. Následuje autové vhazování pro červené.

40
    Jesus (FIO) se snažil dostat do nebezepčného útoku, kdy sprintoval co nejblíže brankáři Mirantemu. Včasným a čistým skluzem ho o možnost obírá Kolarov.

41
    Do konce poločasu zbývá přibližně 5 minut. Uvidíme do té doby ještě nějakou branku?

43
    Hosté nějakou aktivitu v posledních sekundách nejeví. Probíhají nudné přihrávky na středu hřiště.

43
    Ovšem i z tohoto stylu si vyžádali zajímavou standartní situaci. Bere si ji na starost Simeone.

44
    A situace se bude opakovat! Hosté standartku odehráli, ovšem ihned poté se dalším faulem provinil jeden z obránců AS.

45
    Centr domácí blokují k rohovému praporku.

45
    Další roh. Červení se ocitají v menších nesnázích.

45+1
    Nastavuje se 1 minuta nad rámec první půle

45+2
    Nikdo se nikam hnát již nebude. Výsledek se již nezmění.

45+2

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Hodně divokých 45 minut viděli fanoušci na stadionu Stadio Olimpico! První gól byl viděn již ve 12. minutě, kdy se hlavičkou prosadil Pezzella. Nejisté fanoušky AS Říma uklidnil pár sekund na to Zaniolo, který si po centru Kluiverta ve vzduchu našel míč a taktéž jej hlavou nasměroval do brány. V následujících minutách včetně přidané minuty se na branku nedostalo. Do dalšího poločasu tak půjdou oba týmy opět za nerozhodného stavu.

Dějství bude pokračovat za přibližně 15 minut.

Všichni jsou na svých postech. Druhý poločas může začít.

46

46
    Nechybělo málo a Simeone (FIO) mohl jít sám na brankáře. Pohotoví obránci mu možnost překazili.

47
    O útok si teď říkala přihrávka na útočníka Kluiverta. Ten přihrávku zmařil a nabídl míč hostům.

48
    Fiorentina se snaží rozluštit domácí obranu. Že by se ji dařilo se říct zatím nedá.

50
    Hráč Fiorentiny Dabo si říkal o faul. Sudí s ním však nesouhlasí a na jeho pobízení nereaguje.

51
    Nádherná branka hostů! Když se nejprve do prostoru kolem vápna dostal po hezkém nákopu Benassi, obhodil si hráče a přihrával do šestnáctky. Tam se k odraženému míči dostal GERSON, který společně s následným odrazem trefuje branku!
    51. GERSON - 1:2

53
    Nyní je čas na další odpověď AS Říma. Jak si s nátlakem povedou?

54
    Není náhodou, že Fiorentina vede. K velké aktivitě se přimlouvá i statistika držení míče, kterou mají hosté viditelně lepší.

57
    Domácí znovu srovnávají! Na odražený míč si naběhl DIEGO PEROTTI, který razantní střelou překonává brankáře!
    57. Diego PEROTTI - 2:2

58
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Lorenzo Pellegrini.

59
    Konečně to opět padá! Druhý poločas nám běží ve stejném duchu jako ten první.

60
    Dalším hezkým útočením se blýskli domácí. Mozkem celé akce byl Džeko, který patičkou uvolnil Perottiho, který však vzápětí netrefil branku.

61
    Hráči v modrém měli podobnou šanci. Finální přihrávku však zkazili a další gól zrovna teď nepřidají.

62
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Marco Benassi, přichází Federico Chiesa.

63
    Mužstvo Fiorentiny je stále aktivní. Dostává se do zajímavých šancí, které nejsou daleko od nebezpečnému zakončení.

64
    Míč týmům na kopačkách moc dlouho nevydrží. Je však vidět stále víc útoků na obě strany.

65
    Střela Daba před vápnem trefila obětavého obránce domácích. Míč putuje na druhou stranu hřiště.

66
    O první žluté kartě hostů rozhodčího přesvědčil nebezpečné hraní Simeoneho v sedu.

67
    Na trávníku zůstává ležet Gerson (ASR) a spoluhráči naznačují, že se bude muset střídat.

68
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Davide Santon, přichází Rick Karsdorp.

68
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giovanni Simeone, přichází Kevin Mirallas.

70
    Hráči jsou po zákroku Milenkoviče ve varu. Od rozhodčích vidí zmiňovaný žlutou kartu.

71
    Zase se žlutí! Tentokrát ji vidí domácí Karsdorp, který tomu nemůže uvěřit.

73
    Nepříjemnou střelou prověřil Lafonta Džeko. O gólovou situaci se však nejednalo.

74
    Zahrávání od rohového praporku hostům šanci nepřineslo. Míč má brankář Mirante

75
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Cengiz Ünder.

76
    Faulem se provinil Milenkovič. Šance ze volného kopu pro červené.

77
    Centr hlavičkoval N'Zonzi. Moc dobře nemířil, míč končí vysoko nad břevnem.

78
    Všichni přítomní požadovali po pádu Pellegriniho penaltu. Rozhodčí si stojí za názorem, že tohle mu určitě stačit nebude.

80
    Útočníci domácích pomalu ale jistě nacházejí recept na obranu Fiorentiny. Jsou neustále na míči a vyvíjejí nebezpečné útoky.

81
    S balónem si po dlouhé době zahrál brankář domácích, Mirante.

81
    Sudí vidí další faul, provinil se jeden z útočících Říma.

82
    Čerstvá síla Pellegrini to zkouší odkudkoliv. Nyní zkusil ohrozit bránu hostů střelou z otočky. Ta skončila v nižších řadách hlediště.

83
    Na zemi se v bolestech svíjí již zmiňovaný Pellegrini. Už je zpět na nohách a pokračuje ve hře.

84
    Hra se teď hodně přiostřuje. Další kartu za podražení vidí Veretout.

86
    I přesto, že měli domácí míč na kopačkách se hra rázem otočila a v ohrožení byla domácí klec. Naštěstí pro Římany zůstává míčem nedotčená. U balónu domácí.

87
    Tohle si Džeko za rámeček nedá! Po hezkém uvolnění a následném centru Pellegriniho se hrotový útočník dostal před bránu, kde mohl z dobré pozice hlavičkovat. Svoji šanci zahodil vysoko nad břevno.

88
    Volný přímý kop pro Fiorentinu.

89
    Ještě před odehráním přímáku si Veretout vysloužil kartu za hrubost.

90
    Domácí spěchali do útoku, ovšem nic zajímavého se nestalo. Nákop se odrazil od obránce a směřoval na ne moc dobře postaveného Fazia, který raději zahrál do autu.

90+1
    Nastavují se 4 minuty!

90+2
    Ve vápně Fiorentiny byli dva hráči Říma. Poté co se jeden z nich dotkl míče rukou je balón na nohách modrých.

90+3
    Domácí teď tlačí hosty jak jen to jde. Nyní mají příležitost vytvořit šanci od rohového praporku.

90+4
    Do útoku čtyři na čtyři se rozběhli hosté. Obrana Říma však zapracovala bezchybně a zbavuje svůj tým rizika.

90+4
    Hráč hostů Muriel se předvedl spíše houmranem, než-li střelou. Míč se nachází někde v horní části tribuny.

90+5

Je konec! Oba celky se musí spokojit s jedním bodem.

Po velmi ostrém utkání svítí na tamější světelné tabuli skóre 2:2. Na první gól domácí stadion dlouho nečekal. Byli to však hosté z Fiorentiny, kteří šli do vedení po zahrání rohového kopu a následné nechytatelné hlavičce Germána Pezzelly. Domácí však dlouho nesmutnili. O pár desítek sekund později se ke stejnému zakončení hlavou dostal Říman Nicolo Zaniolo, jenž nejprve trefil tyč, od které míč doputoval za brankovou čáru. Další góly byly vidět až ve druhém poločase. A byli to opět hosté, kteří šli již podruhé do vedení. Po hezkém centru Fiorentiny si našel míč jeden z útočníků, šikovně si přehodil hráče a přihrával před vápno. Po sklepnutí míče hrudí si balón našel Gerson, který vyprodukoval nechytatelný projektil s příměsí nešťastného odrazu soupeřovi obrany. Stejně jako v prvním poločase se Řím dočkal vyrovnání. Když se Diego Perotti dostal k hezké vzdušné přihrávce Kluiverta, bezlítostně se do střely opřel a brankář Lafont byl bez šance.

Víckrát se již síť nerozvlnila.

Jediný český zástupce Patrik Shick se do utkání nepodíval. (23:12:43)

Jan Štokman

Branky: 15. Zaniolo (Kluivert), 57. Perotti (Kluivert) – 14. Pezzella (Biraghi), 51. Gerson (Benassi)

Karty:   3. Kolarov (ASR), 71. Karsdorp (ASR) – 66. Simeone (FIO), 70. Milenković (FIO), 84. Veretout (FIO), 89. Veretout (FIO)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:15.
    AS Řím: Mirante – Kolarov, Juan Jesus, Fazio, Santon (68. Karsdorp) – Zaniolo (75. Ünder), N´Zonzi, Cristante – Perotti, Džeko (C), Kluivert (58. Lorenzo Pellegrini).

ACF Fiorentina: Lafont – Milenković, Pezzella (C), Hugo, Biraghi – Benassi (62. Chiesa), Veretout, Bryan Dabo – Gerson – Simeone (68. Mirallas), Muriel.

Rozhodčí: Massa – Alassio, Liberatore