Prešov – Michalovce 3:5 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 3:2 (1:0 po s.n.) | Senica – Topoľčany 3:2 (kon.)
Pov. Bystrica – SR 18 0:3 (kon.) | Detva – Prievidza 4:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:2 (0:0, 1:1, 1:1)
HK Spišská Nová Ves
sk Středa 09.10.2013, 17:00 • MHK 32 Liptovský Mikuláš • 1. liga (SR)

Tak, dnes to veru bolo poriadne napínavé! Rozhodlo sa až po samostatných nájazdoch, hoci Liptáci mali na dosah aj víťazstvo v riadnom hracom čase. Spišiaci posielali zápas do predĺženia 56. sekúnd pred tretím klaksónom. Keďže v predĺžení sme gól nevideli, rozhodli až samostatné nájazdy. Z Liptovského Mikuláša ešte želám pekný zvyšok večera. (19:24:00)

Liptovský Mikuláš dal gól!
    Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Haščák, Liptáci zdolávajú Spišskú Novú Ves po samostatných nájazdoch.

Findura nedal, Mikulášania vyhrávajú po samostatných nájazdoch!

Poliaček nedal.

Wesselenyi nedal proti Palkovi.

Haščák – 1:0!

Hosťujúci Cútt nedal...

Samostatné nájazdy začínajú.

Pomaly sa začne lotéria zvaná samostatné nájazdy.

Fanúšikovia veru z inkasovaného gólu v závere stretnutia nadšení neboli, ukázala moja krátka debata s členmi fanklubu.

Nasleduje úprava ľadovej plochy.

65:00
    Predĺženie skončilo.

64:50
    Hostia v plnom počte.

64:25
    Domáca bezmocnosť, výborný Smik v bránke hostí.

64:17
    Opäť výborná práca brankára hostí.

64:00
    Spišiaci sa nateraz ubránili.

63:30
    Domáci v pásme hostí, Marcinkov pokus zblízka hasí výborne chytajúci gólman Spišiakov.

62:57
    Poliačkovi puk nesadol podľa predstáv.

62:50
    Domáci si berú oddychový čas.

62:50
    Veľká šanca pre domácich? Na trestnú lavicu odchádza Škovira.

62:45
    Obrovské šťatie domácich, Ihnaťo zblízka na dvakrát nedal, Palko vynikol!

62:05
    Puk v pásme domácich, no hostia Palka neohrozili.

Spišská Nová Ves dala gól!
    Hostia 56 sekúnd pred záverečnou sirénou vyrovnávajú. Autorom gólu je Gurčík.

58:35
    Marcinko si nenašiel dobrú pozíciu na zakončenie.

58:20
    Mikulášania vyhadzujú puk, vhadzovať sa bude pred Palkom.

58:00
    Dve minúty do konca tretej tretiny budú ešte nepochybne zaujímavé.

57:59
    Hostia si zobrali oddychový čas.

57:50
    Spišiaci sa zjavne nechcú uspokojiť s prehrou, sú aktívni, no bez gólovej bodky.

57:40
    Palko teraz lapil puk do lapačky.

57:25
    Strelu Kucirka Palko bez problémov vyrazil.

56:00
    Do konca tretej tretiny zostávajú štyri minúty.

53:04
    Na trestnú lavicu odchádza kapitán hostí Kucirko za hákovanie.

52:35
    Opäť raz výborná práca s hokejkou v podaní brankára hostí Smika.

51:41
    Koky sa teraz veľmi snažil, dostal sa až pred Palka, ten ale včas zasiahol.

50:00
    Kubovčíka teraz čisto odstavil obranca hostí.

47:44
    Bartík sa po súboji ocitol na zemi, diváci ho na striedačku vyprevadili potleskom.

47:30
    Ferko Poliaček v domácom drese veru potešil oko fanúšika! Vyslyšal aj moje prianie, ktoré som mu adresoval pred zápasom na sociálnej sieti.

46:36
    Poliaček spomedzi kruhov vymietol pavučinu v bránke Spišiakov!

45:55
    Nechcem to zakríknuť, ale na túto časť hry sa zatiaľ dá pozerať!

45:05
    Džerenga si takmer dal vlastenca.

44:50
    Roháč mohol streliť druhý gól, zblízka len do brankára.

44:22
    Chcelo by to veru nejaký ten gólik.

42:20
    Leskovjanský pekne našiel Haščáka, gólman hostí však puk vypichol hokejkou a Haščákovi nedal šancu na zmenu skóre.

41:15
    Palko prikryl puk po strele hráča hostí.

41:00
    Uvidíme, komu viac prospela prestávka.

40:01
    Začala tretia tretina.

Diváci, ktorí sa išli občerstviť, majú ešte šesť minút do začiatku tretej tretiny.

Po prvej tretine, ktorá veľa hokejovej krásy nepriniesla, sme v tej druhej videli viac vzruchu a konečne aj góly! Ako prví otvárali skóre hostia zo Spiša, keď bol Palko počas presilovky hostí prikrátky na delovku Hamráka. Na radosť divákov domáci vyrovnali zásluhou Roháča. V tretej tretine sa nám črtá ešte celkom pekný duel, uvidíme, kto sa bude tešiť na jeho konci. Prihlásime sa vám približne o desať minút.

Skončila sa nám druhá tretina, kým rolba urobí prvé pohyby na ľade, zhrnieme si jej priebeh.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:00
    Do konca druhej časti hry nám zostáva minúta, hra sa teraz musí páčiť!

36:23
    Roháč vyrovnáva na radosť domáceho publika, gól strelil z blízka po prihrávke Matejku a Kubovčíka.

36:23
    10-minútový osobný trest pre hráča hostí Istocyho.

33:50
    Na strelu Hamráka od modrej je už Palko prikrátky, hostia otvárajú skóre zápasu a využívajú početnú výhodu.

33:09
    Delovka Gurčíka trafila dobre postaveného Palka.

32:07
    Na trestnej lavici Mach v drese MHK 32 za hákovanie.

31:25
    Kuric skúšal prihrať Bartíkovi, úmysel prekazil brankár hostí, ktorý hokejkou vypichol puk.

30:42
    Strela domáceho Sajka si cestu do bránky nenašla.

29:30
    Leskovjanský pred bránkou pekne našiel Bakoša, ten zblízka trafil do brankára.

28:20
    Domáci Bakoš vystrelil len do pripraveného brankára Spišskej Novej Vsi.

28:03
    Domáci Matejka stratil v strednom pásme puk, rozhodca ale hostí do šance neposiela pre zakázané uvoľnenie.

27:11
    Hrá sa svižnejšie ako v úvodnom dejstve, no na úvodný gól stále čakáme.

26:41

25:45
    Vyzerá, že ich zrážka sa zaobišla bez zranení...

25:35
    Teraz sa nepríjemne v strednom pásme zrazili domáci Kubovčík s Bartíkom.

24:41
    Priamo pred očami hlavného arbitra Vojteka Gurčík vrazil na mantinel domáceho hráča.

23:37
    Cútt sa dostal pred Palka, zblízka však puk jemne len obtrel hornú tyčku.

21:14
    Puk sa teraz ocitol na tribúne po vyhodení jedného z domácich hráčov.

20:30
    Cez prestávku si ku mne prisadla šarmantná kolegyňa z mestskej televízie, už len nejaké tie góly a bude to v poriadku.

20:01
    Začala druhá tretina.

Druhá tretina by sa mala začať o štyri minútky.

V prvej tretine sme gól nevideli a objektívne treba priznať, že ani veľa hokejovej krásy. Za zmienku stojí šanca Wesselenyiho, ktorý sa sám v oslabení rútil na brankára Liptákov, no Palko včas zatiahol betóny, Na druhej strane mal výbornú šancu Kubovčík, ktorý sa presadil cez troch hráčov súpera, no puk mu skĺzol...Na ľade je aktuálne roľba, druhá tretina sa začne o necelých 13 minút.

20:00
    Prvá tretina skončila.

18:43
    Devečka zblízka do brankára!

17:35
    Po Kubovčíkovom pokuse brankári bez práce...

13:33
    Kubovčík sa cez troch hráčov hostí dostal až pred brankára Smika, puk mu v rozhodujúcej chvíli skĺzol a brankár a gólman Spišiakov ho priľahol medzi betóny,

12:45
    Spišiaci teraz chvíľku operovali v obrane Liptákov, no bez úspechu.

11:37
    Nahodenie puku Kucirka zblokoval domáci obranca Devečka.

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Palko (Duchoň) – Špila, Bakoš, Bača, Nitriansky, Mezovský, Devečka, Janči, Sajko – Mach, Kuric, Bartík, Leskovjanský, Vartovník, Bokroš, Poliaček, Haščák, Marcinko, Roháč, Matejka, Kubovčík

HK Spišská Nová Ves: Smik – Rojkovič, Vartovník – Cvengroš, Gurčík – Ďžerenga, Horváth – Cútt. Findura, Ihnaťo – Škovira, Koky, Wesselínyi – Hamrák, Gonda, Kucirko – Dravecký, Ištocy, Mach.

Rozhodca: Vojtek – Číž, Bednár.

10:55
    Buly pred Palkom, hostia sa k jeho ohrozeniu nedostali.

09:45
    Diváci si dnes na štadión našli cestu v ozaj malom počte, no s doterajším vývojom duelu spokojní byť nemôžu.

07:06
    V oslabení šanca Spišiakov, Wesselenyi sa sám rútil na Palka, ten ale včas zatiahol betóny.

06:29
    Vylúčenie Spišská Nová Ves, 2 minúty si odpyká Tomáš Gonda za podrazenie.

05:59
    Cútt sa pokúšal navštíviť Palka, dvojica domácich obrancov mu toto želanie nesplnila, keď ho zastavila pred modrou čiarou.

03:57
    Zatiaľ je to totálna zoznamovačka, brankári si ani poriadne nesiahli na puk.

01:30
    Domáci nevyužili buly pred bránkou súpera, na prvú šancu stále čakáme.

01:00
    Úvodná minúta za nami, zatiaľ bez vzruchu pred jednou či druhou bránkou.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Aktuálne na ľade rolba, začíname približne o 15 min.

Na staručkom zimnom štadióne v Liptovskom Mikuláši je dnes na programe duel desiateho a posledného, dvanásteho celku tabuľky. Liptákom vstup do sezóny nevyšiel podľa predstáv, no zdá sa, že postupne začínajú chytať dych.
    „Hostíme suseda v tabuľke a iný cieľ ako víťazstvo pred domácim publikom ani nemôžeme mať. V troch predchádzajúcich stretnutiach sme bodovali, v tomto trende chceme pokračovať,“ uviedol tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš Milan Hovorka.
    Spišiaci sa v uplynulom kole predstavili v Trnave, po výsledku 2:1 sa z výhry tešili domáci hráči. Uvidíme, aký výkon predvedú dnes na ľade Mikulášanov.
    Spoza klávesnice sa na vás teší Michal Paška

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Michal Paška

Branky a nahrávky: 37. Roháč (Matejka, Kubovčík), 47. Poliaček (Špila), ?. Haščák – 34. Hamrák (Hortváth, Kucirko), 60. Gurčík (Koky, Ihnaťo)

Rozhodčí: Vojtek – Číž, Bednár