Prešov – Michalovce 3:5 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 3:2 (1:0 po s.n.) | Senica – Topoľčany 3:2 (kon.)
Pov. Bystrica – SR 18 0:3 (kon.) | Detva – Prievidza 4:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:2 (0:0, 1:1, 1:1)
HK Spišská Nová Ves
sk Středa 09.10.2013, 17:00 • MHK 32 Liptovský Mikuláš • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Na staručkom zimnom štadióne v Liptovskom Mikuláši je dnes na programe duel desiateho a posledného, dvanásteho celku tabuľky. Liptákom vstup do sezóny nevyšiel podľa predstáv, no zdá sa, že postupne začínajú chytať dych.
    „Hostíme suseda v tabuľke a iný cieľ ako víťazstvo pred domácim publikom ani nemôžeme mať. V troch predchádzajúcich stretnutiach sme bodovali, v tomto trende chceme pokračovať,“ uviedol tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš Milan Hovorka.
    Spišiaci sa v uplynulom kole predstavili v Trnave, po výsledku 2:1 sa z výhry tešili domáci hráči. Uvidíme, aký výkon predvedú dnes na ľade Mikulášanov.
    Spoza klávesnice sa na vás teší Michal Paška

Aktuálne na ľade rolba, začíname približne o 15 min.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

01:00
    Úvodná minúta za nami, zatiaľ bez vzruchu pred jednou či druhou bránkou.

01:30
    Domáci nevyužili buly pred bránkou súpera, na prvú šancu stále čakáme.

03:57
    Zatiaľ je to totálna zoznamovačka, brankári si ani poriadne nesiahli na puk.

05:59
    Cútt sa pokúšal navštíviť Palka, dvojica domácich obrancov mu toto želanie nesplnila, keď ho zastavila pred modrou čiarou.

06:29
    Vylúčenie Spišská Nová Ves, 2 minúty si odpyká Tomáš Gonda za podrazenie.

07:06
    V oslabení šanca Spišiakov, Wesselenyi sa sám rútil na Palka, ten ale včas zatiahol betóny.

09:45
    Diváci si dnes na štadión našli cestu v ozaj malom počte, no s doterajším vývojom duelu spokojní byť nemôžu.

10:55
    Buly pred Palkom, hostia sa k jeho ohrozeniu nedostali.

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Palko (Duchoň) – Špila, Bakoš, Bača, Nitriansky, Mezovský, Devečka, Janči, Sajko – Mach, Kuric, Bartík, Leskovjanský, Vartovník, Bokroš, Poliaček, Haščák, Marcinko, Roháč, Matejka, Kubovčík

HK Spišská Nová Ves: Smik – Rojkovič, Vartovník – Cvengroš, Gurčík – Ďžerenga, Horváth – Cútt. Findura, Ihnaťo – Škovira, Koky, Wesselínyi – Hamrák, Gonda, Kucirko – Dravecký, Ištocy, Mach.

Rozhodca: Vojtek – Číž, Bednár.

11:37
    Nahodenie puku Kucirka zblokoval domáci obranca Devečka.

12:45
    Spišiaci teraz chvíľku operovali v obrane Liptákov, no bez úspechu.

13:33
    Kubovčík sa cez troch hráčov hostí dostal až pred brankára Smika, puk mu v rozhodujúcej chvíli skĺzol a brankár a gólman Spišiakov ho priľahol medzi betóny,

17:35
    Po Kubovčíkovom pokuse brankári bez práce...

18:43
    Devečka zblízka do brankára!

20:00
    Prvá tretina skončila.

V prvej tretine sme gól nevideli a objektívne treba priznať, že ani veľa hokejovej krásy. Za zmienku stojí šanca Wesselenyiho, ktorý sa sám v oslabení rútil na brankára Liptákov, no Palko včas zatiahol betóny, Na druhej strane mal výbornú šancu Kubovčík, ktorý sa presadil cez troch hráčov súpera, no puk mu skĺzol...Na ľade je aktuálne roľba, druhá tretina sa začne o necelých 13 minút.

Druhá tretina by sa mala začať o štyri minútky.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:30
    Cez prestávku si ku mne prisadla šarmantná kolegyňa z mestskej televízie, už len nejaké tie góly a bude to v poriadku.

21:14
    Puk sa teraz ocitol na tribúne po vyhodení jedného z domácich hráčov.

23:37
    Cútt sa dostal pred Palka, zblízka však puk jemne len obtrel hornú tyčku.

24:41
    Priamo pred očami hlavného arbitra Vojteka Gurčík vrazil na mantinel domáceho hráča.

25:35
    Teraz sa nepríjemne v strednom pásme zrazili domáci Kubovčík s Bartíkom.

25:45
    Vyzerá, že ich zrážka sa zaobišla bez zranení...

26:41
    Hostia hrajú v plnom počte.

27:11
    Hrá sa svižnejšie ako v úvodnom dejstve, no na úvodný gól stále čakáme.

28:03
    Domáci Matejka stratil v strednom pásme puk, rozhodca ale hostí do šance neposiela pre zakázané uvoľnenie.

28:20
    Domáci Bakoš vystrelil len do pripraveného brankára Spišskej Novej Vsi.

29:30
    Leskovjanský pred bránkou pekne našiel Bakoša, ten zblízka trafil do brankára.

30:42
    Strela domáceho Sajka si cestu do bránky nenašla.

31:25
    Kuric skúšal prihrať Bartíkovi, úmysel prekazil brankár hostí, ktorý hokejkou vypichol puk.

32:07
    Na trestnej lavici Mach v drese MHK 32 za hákovanie.

33:09
    Delovka Gurčíka trafila dobre postaveného Palka.

33:50
    Na strelu Hamráka od modrej je už Palko prikrátky, hostia otvárajú skóre zápasu a využívajú početnú výhodu.

36:23
    10-minútový osobný trest pre hráča hostí Istocyho.

36:23
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Roháč vyrovnáva na radosť domáceho publika, gól strelil z blízka po prihrávke Matejku a Kubovčíka.

39:00
    Do konca druhej časti hry nám zostáva minúta, hra sa teraz musí páčiť!

40:00
    Druhá tretina skončila.

Skončila sa nám druhá tretina, kým rolba urobí prvé pohyby na ľade, zhrnieme si jej priebeh.

Po prvej tretine, ktorá veľa hokejovej krásy nepriniesla, sme v tej druhej videli viac vzruchu a konečne aj góly! Ako prví otvárali skóre hostia zo Spiša, keď bol Palko počas presilovky hostí prikrátky na delovku Hamráka. Na radosť divákov domáci vyrovnali zásluhou Roháča. V tretej tretine sa nám črtá ešte celkom pekný duel, uvidíme, kto sa bude tešiť na jeho konci. Prihlásime sa vám približne o desať minút.

Diváci, ktorí sa išli občerstviť, majú ešte šesť minút do začiatku tretej tretiny.

40:01
    Začala tretia tretina.

41:00
    Uvidíme, komu viac prospela prestávka.

41:15
    Palko prikryl puk po strele hráča hostí.

42:20
    Leskovjanský pekne našiel Haščáka, gólman hostí však puk vypichol hokejkou a Haščákovi nedal šancu na zmenu skóre.

44:22
    Chcelo by to veru nejaký ten gólik.

44:50
    Roháč mohol streliť druhý gól, zblízka len do brankára.

45:05
    Džerenga si takmer dal vlastenca.

45:55
    Nechcem to zakríknuť, ale na túto časť hry sa zatiaľ dá pozerať!

46:36
    Poliaček spomedzi kruhov vymietol pavučinu v bránke Spišiakov!

47:30
    Ferko Poliaček v domácom drese veru potešil oko fanúšika! Vyslyšal aj moje prianie, ktoré som mu adresoval pred zápasom na sociálnej sieti.

47:44
    Bartík sa po súboji ocitol na zemi, diváci ho na striedačku vyprevadili potleskom.

50:00
    Kubovčíka teraz čisto odstavil obranca hostí.

51:41
    Koky sa teraz veľmi snažil, dostal sa až pred Palka, ten ale včas zasiahol.

52:35
    Opäť raz výborná práca s hokejkou v podaní brankára hostí Smika.

53:04
    Na trestnú lavicu odchádza kapitán hostí Kucirko za hákovanie.

53:43
    Vartovník z boku mieril mimo bránky.

54:27
    Nepresná strela Špilu od modrej.

55:04

56:00
    Do konca tretej tretiny zostávajú štyri minúty.

57:25
    Strelu Kucirka Palko bez problémov vyrazil.

57:40
    Palko teraz lapil puk do lapačky.

57:50
    Spišiaci sa zjavne nechcú uspokojiť s prehrou, sú aktívni, no bez gólovej bodky.

57:59
    Hostia si zobrali oddychový čas.

58:00
    Dve minúty do konca tretej tretiny budú ešte nepochybne zaujímavé.

58:20
    Mikulášania vyhadzujú puk, vhadzovať sa bude pred Palkom.

58:35
    Marcinko si nenašiel dobrú pozíciu na zakončenie.

59:04
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Hostia 56 sekúnd pred záverečnou sirénou vyrovnávajú. Autorom gólu je Gurčík.