Club Brugge – Eupen 3:2 (kon.) | Westerlo – Mouscron 1:3 (kon.) | Sint-Truiden – Waasland-Beveren 4:1 (kon.)
Waregem – Kortrijk 2:1 (kon.)
SV Zulte-Waregem
2:1 (1:1)
KV Kortrijk
Sobota 17.09.2016, 20:30 • Regenboogstadion, Waregem • Belgická liga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Vítejte u dnešního on-line přenosu fotbalového utkání 7. kola belgické Jupiler ligy, v němž SV ZULTE WAREGEM přivítá na svém hřišti KV KORTRIJK. Utkání se odehraje na Regenboogstadionu a provede jím trojice belgických sudích, jako hlavní Labrechts, na čarách s asistenty De Rockerem a Divincenzem.

Domácí budou v dnešním utkání hájit své první místo v belgické lize, překvapivé první místo. Waregemu vyšly první tři ligová kola, v nichž zvítězil a i přes ztráty bodů ve čtvrtém a pátém kole, se po výhře v tom posledním, na hřišti Mouscronu, do čela vrátil.

KV Kortrijk
    Kortrijku naopak úvod soutěže nevyšel a ze tří prvních kol získal pouze dva body za dvě remízy. Nicméně poslední tři ligové zápasy dokázal Kortrijk vyhrát a i díky tomu se v tabulce posunul již na šesté místo, pouze s tříbodovou ztrátou na vedoucí Waregem!

SV Zulte-Waregem: Steppe – De Fauw, Derlick, Baudry, Hamalainen – Meité, Lerager, Lepoint – Cordaro, Leye (C), Kaya
    Náhradníci: Bostyn, Marrone, Verboom, Vetokele, Naessens, Brebels, Coopman

KV Kortrijk: Kaminski – Métanire, Gigot, Goutas, Joãozinho – Rolland, Mercier, Verstraete – Totovyckij, Saadi, Kage (C)
    Náhradníci: Sifakis, Papazoglu, De Mets, Rougeaux, D'Haene, Van Loo, S. Sarr

Rozhodčí: Lambrechts – De Rocker, Divincenzo.

1

2
    Leye vybojoval autové vhazování na útočné polovině.

2
    Míč končí v náruči Kamiského, který může v klidu rozehrát.

3
    Leye odcentroval z pravé strany, ve vápně chtěl ve skluzu zasáhnout míč Lerager, ale míč je dříve u Kaminského.

5
    Domácím patří úvodní pětiminutovka, hosté se pouze brání.

6
    Nyní se ale, po faulu domácího De Fauwa, dostanou k volnému kopu na útočné polovině.

7
    Domácí se s přehledem ubránili a nyní sami útočí.

8
    Útočný faul odpískán Leyemu, míč mají hosté.

9
    Oběma hráčům ještě sudí domlouvá, příště by to již mohla být karta.

10
    Volný kop pro Kortrijk, nyní je to již o něco blíže k bráně Waregemu, než v předchozí situaci.

11
    I s touto standardkou si domácí dokázali poradit, míč směřuje na útočnou polovinu.

13
    Útočný faul hostujícího týmu, míč míří až k brankáři Waregemu Steppemu.

14
    Nepřesný nákop domácích, míč nikdo nezasáhl a ten má ve svých rukavicích Kaminski.

15
    Zatím velké množství individuálních chyb na obou stranách znemožňuje oběma týmům zakončit.

16
    Volný kop Waregemu, z pravé strany, na útočné polovině, ale daleko od branky Kortrijku.

17
    Nakonec je z toho šance, Kaminski vyráží hlavičku Leragera reflexivním zákrokem, následná dorážka domácích z levé strany končí na tyči.
    17. Lerager (WAR) mohl hlavou skórovat, Kaminski ale skvěle vyrazil.

18
    Waregem měl k dispozici dva rohové kopy, z obou stran, ale ani jednou se domácí do zakončení nedostali.

20
    Hosté se sice dostali ke střele, ale je pískáno pro ofsajd, v němž se ocitá Totovyckij.

21
    Po dlouhém nákopu hostů získává míč domácí Hamalainen, který hned rozehrává.

21
    Lerager ostře fauloval ve středovém kruhu Goutase, míč mají hosté.

22
    A hosté vybojovali rohový kop z pravé strany.

23
    Hosté rozehráli z pravé strany, míč ale domácí defenziva odvrací.

23
    Žlutou kartu dostává Gigot (KV Kortrijk) za faul na vlastní polovině.

25
    Domácí již rozehráli volný kop levé strany, Kaminski musel vyboxovává, míč končí v autu, De Fauw vhazuje.

26
    Do dobré pozice se dostal na levé straně hostující Mercier, místo zakončení si ale šel pro faul, po kontaktu s gólmanem Steppem až příliš ochotně upadl a sudí nechává pouze rozehrát od branky Waregemu.

28
    Rohový kop pro Waregem, domácí rozehrají z pravé strany.

29
    Domácí již rozehráli, jmenovitě Hamalainen z pravé strany, ale míč poslal pouze do boční sítě.

31
    Je za námi první půl hodina hry, stav je stále bezbrankový, jedinou vážnější šanci domácí v 17. minutě nevyužili.

32
    Kaminski má míč ve svých rukavicích, po centru soupeře z levé strany.

33
    Hosté vybojovali rohový kop, který rozehrají z levé strany.

34
    Míč směřuje do vápna, tam si ale prostor dělá Steppe, který vyboxovává svou levačkou, míč končí v autu.

35
    Centr do pokutového území Kotrrijku, hlavou odvrací obránce hostů.

36
    Waregem právě vstřelil branku!
    Domácí zůstali s míčem u pokutového území soupeře, Leye našel ve vápně Lepointa, který pohotově přihrál před malé vápno, odkud dokázal přesně pod břevno zakončit ONUR KAYA.
    36. Onur KAYA - 1:0

37
    Domácí jsou lepší a patří jim první poločas, vedoucí gól je tak zasloužený.

38
    I když v hledišti to nyní zahučelo, když Totovyckij hlavou těsně minul branku Waregemu, ovšem nakonec byl pískán ofsajd.

40
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Z vedení se domácí dlouho neradovali! IDRISS SAADI se po parádním pasu za obranu sám zahnal trochu do strany, ale nakonec dokázal míč ve skluzu poslat, mezi dvěma vracejícími se obránci, do branky Waregemu.
    40. Idriss SAADI - 1:1

41
    Poslední pětiminutovka první půle, domácí jsou viditelně zaskočeni.

42
    Lepoint se nyní marně natahoval po míči, po centru z pravé strany, ale nakonec na něho nedosáhl, Kaminski chytá.

43
    Autové vhazování Kortrijku z pravé strany, na útočné polovině. Míč nakonec končí v náruči Steppeho.

44
    Žlutou kartu dostává Lerager (SV Zulte-Waregem) za faul na půlící čáře.

45
    Útočný faul kapitána domácího týmu Leyeho, který tělem vrazil v souboji o míč do gólmana hostů.

45+1
    Žlutou kartu dostává Rolland (KV Kortrijk) za faul na Steppeho.

45+1

V prvním poločase jsme sledovali zajímavý fotbal až po prvním gólu, který vstřelil v 36. minutě Kaya. Do té doby to bylo trápení z obou stran, byť převahu měli domácí. Ti se jako první ujali vedení, ovšem radost dlouho netrvala, hosté po čtyřech minutách vyrovnali a stav 1:1 vydržel až do poločasové přestávky.

Druhý poločas začne přibližně v 21:33.

46

47
    Žlutou kartu dostává Andrij Totovyckij (KV Kortrijk) za faul na De Fauwa.

49
    Domácí obránce De Fauw se těžce zvedá z trávníku, kde je ošetřován.

50
    Rohový kop vybojovali hosté, rozehrají z levé strany.

51
    Nakonec míči končí po střele zpoza vápna nad brankou Waregemu.

53
    Hosté jsou nyní častěji u pokutového území soupeře, další roh pro Kortrijk!

54
    Hosté již rozehráli, gólman Steppe ale nemusel zasahovat.

55
    Domácí se ubránili a navíc z rychlého protiútoku vybojovali rohový kop z levé strany.

56
    Pozor, v pokutovém území hostů šel do hlavičkového souboje jeden z domácích borců, který zřejmě po dopadu na trávník upadl do krátkého bezvědomí.
    56. Domácí hráč Lepoint upadl na krátký čas do bezvědomí po tomto pádu v pokutovém území soupeře

57
    Na hřišti jsou již lékaři týmu, kteří volají záchranáře s nosítky.

58
    Mezitím vidíme rozcvičování jednoho z náhradníků a domácí budou muset střídat.

59
    Christoph Lepoint je tím, kdo je nyní ošetřován přímo na trávníku, ale již to vypadá nadějně, sice pro záložníka Waregemu dnešní utkání skončilo, ale snad to nebude nic vážného.
    59. Zraněný Lepoint (WAR) odnášen na nosítkách

60
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Christoph Lepoint, přichází Vetokele.

62
    Volný kop domácích, na útočné polovině.

63
    Žlutou kartu dostává Joãozinho (KV Kortrijk) za faul na vlastní polovině, volný kop pro Waregem.

65
    Domácí se nyní drží na útočné polovině.

67
    Nepřesnost na obou stranách, diváci nyní pískají, fotbal a jeho úroveň se nyní propadl do průměru.

68
    Nepřesný centr Meitého z pravé strany, hosté odvrací až k půlící čáře.

70
    Je před námi poslední dvacetiminutovka dnešního utkání, volný kop pro domácí, na útočné polovině, ovšem daleko od branky hostů.

71
    Waregem zůstává na útočné polovině, ale hosté dobře brání.

72
    Rohový kop pro svůj tým vybojoval na levé straně Kaya, který ho také z téže strany rozehrává.

73
    Následuje centr do vápna, míč si bere ze vzduchu Kaminski.

74
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Mercier, přichází De Mets.

76
    Hra je kouskována častými fauly, je až s podivem, že jsme ještě neviděli červenou kartu.

77
    Ze šedi může tento zápas vyvést parádní gól domácích, kdy se z volného kopu prosadil MBAYE LEYE, míč se odrazil od břevna za brankovou čáru, ukázkový „angličan“!.
    77. Mbaye LEYE - 2:1

79
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Rolland (KV Kortrijk) za naprosto zbytečný šlapák na vlastní polovině.
    79. Po tomto zákroku dostal Rolland (KRT) druhou žlutou a šel předčasně pod sprchy

81
    Po dalším ostrém faulu hostů je hra přerušena.

82
    Přímo na trávníku, na polovině Kortrijku, je ošetřován jeden z domácích hráčů.

83
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Verstraete, přichází Papazoglu.

85
    Rohový kop domácích, z pravé strany.

86
    Kaminski musel špičkami prstů vytěsnit centr soupeře z levé strany.

87
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Cordaro, přichází Jens Naessens.

88
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Joãozinho, přichází Sidy Sarr.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, domácí nyní poměrně aktivně brání své vedení, rozhodně se nezakopávají před vlastním vápnem.

90+1
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Onur Kaya, přichází Luca Marrone.

90+3
    Stále se hraje, hosté v zoufalé snaze o srovnání často ztrácejí míč.

90+5
    Ještě v páté minutě nastaveného času sledujeme útočnou akci hostů.

90+5

Rozhodčí ukončil zápas, domácí mají ruce nad hlavou a slaví cenné vítězství. O osudu zápasu rozhodl až gól Leyeho třináct minut před koncem zápasu, do té doby to byla jedna velká nervózní bitva.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:25:39)