MFK Zvolen – Lok. Košice 2:1 (kon.) | Spiš. N. Ves – R. Sobota 3:1 (kon.) | Haniska – L. Mikuláš 0:2 (kon.)
Bardejov – Lipany 1:0 (kon.) | Nové Mesto n/V – Pohronie 1:1 (kon.) | B. Bystrica – Šamorín 0:2 (kon.)
Martin – Nitra 1:1 (kon.) | Poprad – FC Košice 0:0 (kon.)
FK Poprad
0:0 (0:0)
FC Košice
sk Sobota 17.09.2016, 19:00 • NTC Poprad • MONACObet liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 7. kola druhej ligy skupiny „východ“. FK Poprad o 19:00 v NTC Poprad privíta FC VSS Košice.

Zápas Popradu s VSS bude asi najväčším „ťahákom“ kola. Domáci Poprad sa aktuálne nachádza na 4. mieste tabuľky so ziskom 11 bodov a gólovým skóre 12:6. Vedúce Košice majú na konte 15 bodov a prekvapivo chudobné skóre 8:3.
    Popradčania v posledných troch zápasoch zaznamenali tri rôzne výsledky. Prehrali nečakane v Spišskej Novej Vsi 2:1, ako favorit zdolali Rimavskú Sobotu výsledkom 2:0 a remízovali s Liptovským Mikulášom vonku 0:0.
    Košické VSS-ko v 4. kole v mestskom derby porazilo Lokomotívu 0:1, následne podľahlo Bardejovu 2:1 a v predošlom kole na domácom štadióne zdolalo Lokomotívu zo Zvolena najtesnejšie 1:0.

V minulej sezóne pri vzájomných zápasoch týchto tímov platilo pravidlo: Môj dom, môj hrad. Popradčania najprv doma zdolali VSS vysoko 3:0 a v odvetnom zápase si Košice v domácom prostredí poradili s Podtatrancami výsledkom 3:1.

Úvodné zostavy:

FK Poprad: Malec – Hatok, Palša (C), Peciar, Kica, Gruca, Gallovič, Bilas, Ferenc, Plumb, Alekou,
    Náhradníci: Huszárik, Ujčík, Maťaš, Kurák, Šuľa, Tropp, Lupčo

FC VSS Košice: Kotěra – Jonec, Vancák (C), Morgan, Kubík, Šinglár, Tóth, Ivanov, Djordjević, Gregra, Trebuňák
    Náhradníci: Ružinský, Takáč, Bavoľár, Žebík, Čikić, Bilić, Andrejev

Rozhodca: Somoláni – Borsányi, Jánošík.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

7
    Skóre sa zatiaľ nemení, oba tímy sa snažia o nejaké malé náznaky šancí.

9
    Aktívnejšie sú vpredu zatiaľ Košice, ktoré zahrávali dva rohy. Žiaľ, veľkú šancu si nevytvorili.

10
    Žltú kartu dostáva Palša (FK Poprad).

10
    Žltú kartu dostáva aj košický hráč Mikuláš Tóth.

13
    Máme tu aj vcelku zaujímavú informáciu. Košických fanúšikov nechceli pustiť do hľadiska včas pre pravdepodobné nedisciplinované správanie. Priaznivci VSS sa dovnútra dostali okolo piatej minúty.

13
    So žltými kartami sa nám to začína rozbiehať. Dostal ju aj domáci Dávid Gallovič.

16
    Trebuňák sa dostal k strele z ľavej strany a brankár Malec si pripísal úspešný zákrok. Košičania sú od úvodu zápasu lepším tímom a domáci sa len ťažko dostávajú spod zomknutia svojho súpera.

19
    Z tábora Košíc prišlo pod Tatry približne 50 alebo 60 fanúšikov, ktorí svojich ženú vpred.

20
    Hra sa po úvodnom ofenzívnom tlaku Košíc ustálila a prevláda hra v strede poľa. Popradčania zatiaľ nepreukázali veľa zo svojich nacvičených útokov.

24
    V prvej vážnej šanci zápasu sa ocitol Nikola Djordjević, ktorý šprintoval po loptu do šestnástky. Mohol ju poslať do odkrytej brány, ale Malec prišiel k lopte tesne pred ním!

26
    Príležitosť sa naskytla aj pre Vancáka, no minul ľavú žrď.

29
    Djordjević sa ocitol v príležitosti na skórovanie, ale Malec si postrážil svätyňu.

30
    Košičania si rozohrali loptu a smerovali do ďalšej možnosti. Zastavil ich však čiarový rozhodca, ktorý odmával ofsajd.

32
    K bránke Jakuba Kotěru sa dostali Popradčania po dlhšej dobe a podarilo sa im aj vystreliť. Lopta však letela nad.

37
    K strele sa dostal hosťujúci Tomáš Kubík, ktorý strieľal z pravej strany, ale mieril nad bránu.

40
    V sektore hostí niekto z fanúšikov vypustil svetlicu a ochrankári okamžite zasahujú. Zápas má teda aj takéto oživenie, ktoré narobí starosti domácim usporiadateľom.

42
    Poprad mal azda najväčšiu príležitosť v doterajšom priebehu. Po rohovom kope hlavičkoval niekto z domácich a mieril iba pár centimetrov nad.

44
    Gruca si našiel priestor v šestnástke na dlhý pas od svojho spoluhráča, ale košický brankár bol pri lopte skôr a zachytil ju bezpečne do náručia.

45
    Prvý polčas sa skončil.

V úvodnom polčase sme videli najmä hernú prevahu VSS. Košičania však gól nestrelili. Blízko k nemu boli v 42. minúte domáci.

46
    Začal sa druhý polčas.

55
    K šanci sa dostal hráč Popradu, ktorý vypálil z ľavej strany. Bola to prvá šanca domácich v polčase.

59
    Popradčania sa ocitli v príležitosti, v ktorej bol domáci Bilas, no jeho strela z hranice šestnástky nebola úspešná.

61
    Z ľavej strany pálil hosťujúci Ivanov, no mieril len vedľa brány.

64
    Košice sa ocitli vo veľkej príležitosti, v ktorej bol Djordjević, no ten sa nedokázal presadiť.

66
    Prosím, ospravedlňte nás za neskoré údaje. Aktuálne beží už 66. minúta zápasu.

69
    Od 70. minúty vám budeme do konca zápasu prinášať už live prenos priamo z NTC v Poprade. Gól v stretnutí zatiaľ nepadol a zatiaľ to vyzerá na deľbu bodov. Vo futbale však rozhodujú práve posledné minúty stretnutia.

70
    Bilas zahrával rohový kop z pravej strany. Hostia odrazili loptu do bezpečných priestorov.

71
    Plumb sa šikovne vrátil a jasne odzbrojil hosťujúceho Andrejeva, ktorý plánoval preniknúť bližšie k bráne.

72
    Striedanie v tíme FC VSS Košice: z ihriska odchádza Grega, prichádza Takáč.

72
    Gruca si nabehol na pravej strane na útočnej polovici po dlhú loptu od Peciara, no úspešne ju nespracoval.

74
    Jonec predviedol individuálny pohyb smerom k šestnástke. Zastavil sa na ľavej strane, pripravil si loptu na strelu a pálil. Jeho zakončenie skončilo priamo v Malecovom náručí.

75
    Alekou sa v strede poľa snažil pretlačiť cez Šinglára. Košický hráč ho však ďaleko nepustil.

76
    Košickí fanúšikovia opäť vypustili na štadióne svetlicu červenej farby a v sektore hostí sa následne odohrala aj potýčka s ochrankármi, ktorá má dohru aj mimo hľadiska.

78
    Striedanie v tíme FC VSS Košice: z ihriska odchádza Kubík, prichádza Čikić.

79
    Šinglár bol na obrannej polovici faulovaný Grucom a Košice získavajú rozohrávku, ktorú uskutoční brankár Kotěra.

81
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Bilas, prichádza Ujčík.

82
    Gruca hľadal prihrávkou z pravej strany Alekoua, pred ktorým však zasiahol Šinglár.

85
    Do zakončenia sa dostal hosťujúci Dalibor Takáč, no jeho zakončenie smerovalo vedľa ľavej žrde.

86
    Košickí hráči momentálne držia loptu viac na svojich kopačkách.

86
    Teraz však prišla situácia, po ktorej dostáva žltú kartu košický hráč Peter Šinglár za hru rukou.

87
    Obrovská šanca pre domácich! Szymon Gruca sa dostal k lopte v pokutovom území a z tesnej blízkosti trafil hornú žrď!

88
    Maťaš nasmeroval loptu z ľavej strany priamo do vnútra pokutového územia, kde sa ju hlavičkou snažil trafiť Ujčík. Neúspešne. Je tu však ďalší rohový kop pre domácich.

89
    Do súboja sa dostal Palša s niekým z hráčov VSS, ktorý loptu poslal za čiaru. Znamená to ďalší roh pre FK Poprad.

89
    Veľká príležitosť pre Podtatrancov! Na hranicu malého vápna si ideálne nabehol pravdepodobne Gallovič a zakončoval hlavičkou do stredu brány. Kotěra vyrazil pred seba a následne Gruca z dorážky minul bránu!

90+1
    Rozhodcovia nadstavujú tri minúty.

90+2
    Košice získavajú rohový kop. Popradčania budú v obrane veľmi pozorní a obozretní.

90+3
    Košičania sa k šanci nedostali. Lopta smerovala následne k brankárovi Kotěrovi, ktorý si ju práve spracoval a pošle ju späť dopredu.

90+3

V druhom polčase sme taktiež gól nevideli, no o zaujímavé momenty nebola núdza. Košických fanúšikov napokon vykázali zo štadióna. Púšťanie svetlíc, fyzické útoky na ochrankárov a iné excesy jednoducho do kultúrneho športového prostredia nepatria.

S konštatovaním, že Poprad remízoval s Košicami 0:0 sa s vami lúčim a prajem pekný zvyšok večera. (20:51:03)