MFK Zvolen – Lok. Košice 2:1 (kon.) | Spiš. N. Ves – R. Sobota 3:1 (kon.) | Haniska – L. Mikuláš 0:2 (kon.)
Bardejov – Lipany 1:0 (kon.) | Nové Mesto n/V – Pohronie 1:1 (kon.) | B. Bystrica – Šamorín 0:2 (kon.)
Martin – Nitra 1:1 (kon.) | Poprad – FC Košice 0:0 (kon.)
Nové Mesto nad Váhom
1:1 (0:0)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
sk Sobota 17.09.2016, 15:30 • Mestský štadión Nového Mesta nad Váhom • MONACObet liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Vážení športoví priatelia, Vitajte pri sledovaní futbalového zápasu druhej najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. V skupine Západ si dnes zmerajú sily AFC Nové Mesto nad Váhom a FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa.

Hosťom sa na tabuľku určite nepozerá najlepšie. So ziskom štyroch bodov a negatívnym skóre 6:22 sú na poslednom mieste. Dve kolá dozadu to bolo ešte horšie, FK Pohronie bolo totižto bez bodu a so skóre 4:21 im patrila jednoznačne posledná priečka. V dnešnom dueli hostia nebudú favoritom, ale na zisk aspoň bodu tu šanca je. Uvidíme, či sa ich forma vytratí, alebo získajú body ako tomu bolo v zápasoch proti Martinu či rezerve Slovana Bratislava.

AFC Nové Mesto nad Váhom

Vážskonovomešťanom patrí priebežná piata pozícia v skupine Západ. Tento futbalový klub prehral v doterajších ôsmich súťažných stretnutiach iba raz, pričom pomer výhier a prehier je 3:4, čo ukazuje stabilitu výkonov celku, ktorý bude v dnešnom zápase figurovať ako domáci. AFC naposledy bralo tri body ešte v augustovom zápase proti Banskej Bystrici a pri pohľade na postavenie svojho dnešného súpera bude určite chcieť po troch týždňoch zabodovať opäť raz naplno.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    Loptu majú pod kontrolou domáci hráči.

4
    Jednu strelu mimo bránu stihli zaznamenať hostia.

5
    Častejšie sa vhadzuje ako kombinuje, sledujeme opatrný futbal.

6
    Videli sme niekoľko súbojov v stredovom kruhu, lopta mení často svojho majiteľa.

8
    Ďalšie súboje predvádzajú hráči na oboch poloviciach, sledujeme bojovný futbal.

9
    Odkop od brány hostí.

10
    Hostia vybojovali po solídnej akcii rohový kop.

12
    Po rohovom kope prišli na rad dve rýchle strely za sebou, ani jedna neprekvapila domáceho brankára Belica.

13
    Na prelome dvanástej a trinástej minúty inkasujú domáci prvú žltú kartu. Faulom sa previnil Lukáš Šebek a dostáva žltý trest.

15
    Priamy voľný kop z dobrej vzdialenosti pre domácich.

16
    Aj napriek priamemu kopu sú z pohľadu pokusov na bránu aktívnejší hostia, v tejto štatistike vyhrávajú 3:1.

18
    FK Pohronie pridalo ďalšiu pokus mimo brány, domáci toho smerom dopredu zatiaľ veľa nepredviedli.

19
    Ani jeden z tímov zatiaľ nepreukázal dostatočné schopnosti na to, aby sa ujal vedenia.

20
    Akcie majú naozaj rýchly spád, avšak kým sa dostanú aspoň k finálnej fáze, sú prekazené zákrokom jednej či druhej obrany.

22
    Hra sa postupne vyrovnáva, domáci boli pred zápasom favoritom a istotne si to začínajú uvedomovať.

23
    Žltú kartu získava aj hosťujúci tím. Žltou farbou bol odmenený Nosko.

26
    Hostia zaknihovali ďalšiu žltú kartu. Previnil sa Paraj.

26
    Sledujeme zápas bez gólu a hostia sú prekvapivo strelecky aktívnejší.

29
    Hostia zinkasovali ďalšiu žltú kartu, za päť minút ich dostali až tri! Zažltilo sa pred Borisom Turčákom.

29
    Domáci sa snažia niečo vymyslieť, hostia sú však pozorní.

30
    Aj napriek tomu, že sa domáci snažia ako sa dá, gól im to zatiaľ neprinieslo. Ich snaha bola ocenená tromi žltými kartami pre hostí.

32
    Domáci ale pridávajú na aktivite!

33
    Domáce mužstvo sa naozaj snaží, nemôžeme mu uprieť aktivitu, hostia sa stiahli viac dozadu a snažia sa o protiútoky.

35
    Hostia sa po dlhšej dobe usadili na polovici súpera.

36
    Snaha hostí priniesla ďalšiu strelu na bránu.

37
    Domáci sa nakoniec dostali k lopte a v týchto chvíľach útočia oni.

38
    Rohový kop pre domáce mužstvo.

40
    Druhú strelu na bránu si pripísali domáci, ak chcú ale pomýšľať na body, potom musia rozhodne pridať.

41
    Momentálny stav striel na bránu – 2:4. Mimo bránu – 1:3

43
    Hostia chcú udrieť a zaskočiť tak mierneho favorita stretnutia, gól však z tejto akcie nepadol.

44
    Vyzerá to tak, že prvý polčas sa už bude iba dohrávať.

45
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Prekvapivo aktívnejší, aspoň čo sa streleckých pokusov týka, sú hostia. Tí aktuálne zaberajú posledné miesto v skupine Západ, ale v posledných dvoch dueloch získali 4 body a ich forma sa zatiaľ ukazuje aj v tomto stretnutí. Domáci potrebujú body ako soľ, preto bude druhý polčas veľmi zaujímavý.

46
    Začal sa druhý polčas.

47
    Oba tímy už stihli založiť útok, avšak bez gólového úspechu.

49
    Domáci sú v dosavadnom priebehu polčasu aktívnejší.

50
    Hostia pohrozili akciu, brankár Belic sa však k zákroku nedostal.

51
    Aktivita domácich sa vracia pomaly do normálu, ktorý ich dostal na piate miesto v tabuľke.

52
    Nové Mesto nad Váhom vstrelilo gól!

Domáci sa konečne ujímajú vedenia! Postaral sa o to PETER KURTIN, ktorý posiela svoj celok do vedenia 1:0!

53
    Hráči domácich, ktorí boli od úvodu polčasu aktívnejší sa dočkali a v zápase vyhrávajú. Hostia to budú mať naozaj ťažké.

55
    Sledujeme bitku o každý centimeter, hosťom ide o veľa, vedia, že nemôžu zbytočne strácať body, hlavne keď sú na poslednom mieste v tabuľke.

56
    Aktivita domáceho mužstva pokračuje aj po góle.

57
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Pittner, prichádza Hrnčiar.

57
    Faul hostí na svojej obrannej polovici.

58
    Pohronie sa ale začalo postupne osmeľovať a začína držať loptu na svojich kopačkách čoraz dlhšie.

59
    Striedanie v tíme Nové Mesto nad Váhom: z ihriska odchádza Martin Šebek, prichádza Kubrický.

60
    Hostia zahrávali najprv priamy voľný kop a potom aj roh, bohužiaľ, dopadlo to bez gólu.

61
    Hostia po pár minútach ožili, majú ešte polhodinu na to, aby aspoň vyrovnali.

62
    Oba tímy pridali po strele na bránu.

63
    Hostia zveľadujú svoje štatistiky, ale gól im to neprinieslo.

65
    Vidíme čoraz častejšie útočiť hostí, z čoho pramení možnosť domácich na zvýšenie náskoku.

66
    Strely na bránu – 6:6.
    Strely mimo bránu – 2:5.

67
    Aktívnejší domáci už stratili iniciatívu v zápase, tú prebrali hostia.

68
    Napriek tomu, že hosťujúci tím drží loptu v posledných minútach častejšie, si domáci pripísali na konto ďalšie strely na bránu.

70
    Posledných 20 minút riadnej hracej doby.

71
    Striedanie v tíme Nové Mesto nad Váhom: z ihriska odchádza , prichádza .

73
    Domáci poslali do zápasu nové sily, uvidime či si vedenie dokážu obhájiť.

74
    Domáci po striedaní chcú náskok zveľadiť, hostia už inkasovať určite nechcú a bránia si svoju svätyňu ako oko v hlave.

75
    Hostia pohrozili v posledných momentoch rohovým kopom, domáca obrana pohotovo odkopla.

76
    Druhú žltú kartu za faul pre Nové Mesto nad Váhom získava Ivan Múdry.

77
    Pripravuje sa ďalšie striedanie na domácej strane.

78
    Striedanie v tíme Nové Mesto nad Váhom: z ihriska odchádza Vlado, prichádza Mikuš.

79
    Domáci sa snažia kontrolovať hru a teraz mali aj streleckú šancu, tá skončila iba mimo brány.

81
    Aktivita hostí musí gradovať, pred nami je posledných desať minút plus nadstavený čas.

83
    FK Pohronie dalo gól!

Máme vyrovnané! Hosťom sa podarilo pretaviť svoju aktivitu v posledných minútach duelu a korenil z toho gól! LUKÁŠ PELEGRÍNI prekonal brankára Belica a vrátil svoj tím do boja o tri body!

84
    Po góle prepukla obrovská radosť v tábore hostí, ktorý sa vrátili do hry o tri body a určite ešte chcú domácemu mužstvu znepríjemniť život.

85
    Strely na bránu – 9:7.
    Strely mimo bránu – 3:6.

85
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Gregáň, prichádza Rolinec.

86
    Žltú kartu si na svoje konto pripisuje aj domáci kapitán Pavol Šupka.

87
    Ofenzívny výpad podnikajú aj domáci, ktorí sa uvelebili na svojej útočnej polovici.

87
    Po spomínanej aktivite domácich vytiahol hlavný rozhodca Špaček žltú kartu, tentokrát ju ukázal hráčovi hostí. Previnil sa Sojka.

88
    Obrana domácich nerátala s tým, že sa hosťom podarí prekonať brankára Belica, na ich smolu sa tak stalo a posledné mužstvo skupiny Západ pred týmto zápasom chce ešte získať bonusové dva bodíky a vrhá sa do ďalšieho útoku.

89
    Oba tímy si nakoniec asi uvedomili, že aj jeden bod je dobrý a nechcú tak riskovať prípadnú stratu.

90
    Hostia s ďalším streleckým pokusom, ten však šiel mimo bránu.

90
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Turčák, prichádza Hudák.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

90+2
    V posledných sekundách sa snažili získať loptu oba celky, úspešnejším boli domáci, ktorí už ale nemajú množstvo času.

90+2

Strely na bránu: 9:7. Strely mimo: 3:7.

Prvý polčas tohto zápasu mierne prekvapil, keď hostia mali viac pokusov na bránu ako domáci. Druhá časť zápasu však vyšla lepšie domácim, ktorí najprv v 52. minúte otvorili skóre zásluhou Kurtinu, aby v 83. minúte stratili gólový náskok po zásahu Pelegríniho. Za zvyšných desať minút už gól nepadol a tímy si tak delia body po výsledku 1:1. Zápas na štadióne sledovalo 354 divákov.

Za Vašu pozornosť pri prenose ďakuje Viktor Kalinács. Tešíme sa na Vašu priazeň aj pri ďalších športových prenosoch. Prajeme príjemný zvyšok soboty. (17:35:52)