Spartak Moskva – Novosibirsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Čeljabinsk – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Ufa – Barys 5:2 (kon.)
Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 2:3 (po pr.) | Toljatti – Vladivostok 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Riga 3:2 (kon.)
Čerepovec – Minsk 3:4 (0:1 po s.n.) | Kazaň – Kunlun 2:0 (kon.) | N.Novgorod – Novokuzněck 6:1 (kon.)
Soči – Omsk 2:1 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
6:1 (2:1, 4:0, 0:0)
Metallurg Novokuzněck
Sobota 15.10.2016, 16:00 • Nagorny Arena • KHL

A je tu konec zápasu! Máme za sebou zápas bohatý na góly, díky kterým domácí Novgorod vyhrál vysokým poměrem 6:1. První třetina hry byla víc než vyrovnaná, dokonce Metallurg šel jako první do vedení. Od té doby však dávali góly jen domácí. Nejprve se trefil Šulenin a na něj pak navázal Lofquist. Zásadní rozhodnutí o konci zápasu přišlo ve druhé části, kde domácí nastříleli všechny další góly. Po druhé třetině svítil na tabuli stav 6:1 a ten se již nezměnil. To znamená, že domácí si ponechají doma tři důležité body do tabulky KHL. To je ode mne vše, díky za sledování a zase někdy u dalšího onlajnu naviděnou. (18:25:03)

58:47
    Domácí uklidňují hru. Hosté ještě zkoušejí domácí obrat o puk a snížit stav utkání.

54:54
    Přichází tvrdý trest pro domácího hráče, který svého soupeře zasáhl do hlavy a dostává trest 5 minut + vyloučení do konce utkání.

53:14
    Boj o puk v rohu vyzněl lépe pro domácí, kteří tak drží puk stále na svých holích. Výrazně šánce jsme prozatím neviděli.

50:04
    Oba hráči jsou již zpět na hřišti a domácí se dokázali ubránit dvojnásobné přesilové hře hostů!

48:04
    A druhé vyloučení na domácí straně! Hosté mají krátkou šanci na vstřelení branky 5 na 3.

46:36
    Domácí hráč fauluje a dává tak šanci hostům na snížení.

43:57
    Hosté ujeli ve třech na dva, střela končí v náručí proskurjakova.

40:57
    Domácí hrají ve velké pohodě.

40:01

V druhé části jsme mohli vidět naprostou nadvládu domácího Novgorodu, který dokázal nastřílet 4 branky a poslat tak svůj tým do vysokého vedení v tomto zápase. Domácí se spíše jen bránili v důsledku i svých vlastních faulů. Tři branky domácích padly v přesilové hře. V poslední části můžeme očekávat klidnější hru ze strany domácích a možné výpady hostujícího celku.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    39:51 Carter ASHTON - 6:1

39:51
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Dnes se prosazuje i ASHTON, který svou střelou posílá svůj tým do vysokého vedení! Stav utkání – 6:1.

38:05
    Kuklev nevybíravým způsobem poslal k zemi Žerděva. Odsedí si dvě minuty. Další šance pro domácí.

37:41
    Domácí kombinují v útočné třetině. Snaží se o navýšení svého vedení.

Tomáš Kříž

Branky a nahrávky: 18. Šulenin (Žerděv), 19. Lofquist (Daugavinš, D. Sjomin), 28. M. Osipov, 29. Jegoršev (Ashton), 34. Daugavinš (A. Potapov), 40. Ashton (Šurakov, Žerděv) – 13. I. Musin (Ljamkin)

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Kasutin) – M. Osipov, K. Vorobjov, Lofquist, Šulenin (C), Jegoršev, Al. Makarov, Budkin – V. Kuljomin, Gračjov, A. Potapov – Žerděv, Daugavinš, D. Sjomin – Šurakov, Ashton, Rasskazov – Verjajev, Urakov, Pettersson – D. Iljin.
    Metallurg Novokuzněck: M. Birjukov (Karejev) – Ljamkin, Pervyšin, Kuklev, Fatkullin, Vasilčenko, Arbuzov, Viksna, Ďjakov – Zemčenko, Solovjov, Komaristyj – K. Semjonov, Jazkov, Vicharev – Razumov, S. Butuzov, A. Michejev – Lebeděv, Poliščuk (C), I. Musin.

Rozhodčí: Lavrentyev A. (Rus), Zyplakov Y. (Rus)