Mountfield HK – Č. Budějovice 0:3 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 8:1 (kon.) | Zlín – Jihlava 0:1 (kon.)
K. Vary – Slavia 3:1 (kon.) | Sparta – Kladno 4:5 (kon.) | Havířov – Vítkovice 2:0 (kon.)
Písek – Pardubice 4:8 (kon.) | Letňany – HC Plzeň 3:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 8:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
BK Havlíčkův Brod
Sobota 15.10.2016, 15:30 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu • 14. kolo

Z města automobilů je to vše, přeji dobrý večer a klidný zbytek víkendu. U NOEN Extraligy staršího dorostu na počtenou znovu ve čtvrtek. (17:42:14)

Utkání mezi Mladou Boleslaví a Havlíčkovým Brodem je u konce. Nakonec jej ovládli domácí, kteří dominovali jak v druhé, tak ve třetí třetině. Hosté doplatili na enormní nedisciplinovanost, na druhou stranu se jim, stejně jako jejich soupeři, nedařilo využívat ani přesilové hry. Vítězství domácích je zasloužené, i když je jasné, že Havlíčkův Brod i jeho fanoušci jsou nespokojení s výkonem hlavního rozhodčího, což naznačovali již v průběhu utkání. Především poslední faul na Oscara Flynna do hokeje ale rozhodně nepatřil.

59:19
    Hra byla přerušena kvůli vysoké holi. Vhazuje se před Tomášem Blažkem.

59:08

58:49
    Celek z Vysočiny hraje ve čtyřech.

58:29
    Tomáš Křehlík jel sám na branku a chtěl vykoupat gólmana blafákem, jenže ten puk betonem vyrazil.

58:13
    Tomáš Homolka (MBL) je dalším vyloučeným. Dostal menší trest za napadení. Trestů je už opravdu příliš.

58:09
    Patrik Šíp netrefil ideálně puk.

57:37
    Boleslavští hodně střílejí, většina střel jde ale mimo tři tyče.

57:26
    Jiráskovu střelu od modré zblokoval Pavel Zvěřina.

57:18
    Puk skončil na střídačce Havlíčkova Brodu.

57:08
    Hostující Marek Tecl (HBR) byl vyloučen na dvě minuty za faul kolenem. Minutu a 41 sekund tedy bude hrát Havlíčkův Brod opět ve třech.

56:59
    Střelu Davida Jiráska od modré gólman vyrazil.

56:40
    Mladá Boleslav hraje zase ve výhodě.

56:06
    Boleslavští víceméně kontrolují hru, hosté se nemohou dostat do pásma.

55:52
    Další vyloučení, tentokrát oboustranné. za napadení byli vyloučeni Michal Teplý (HBR) a Hynek Havelka (MBL).

54:14
    Hosté vyhráli buly a osvobozují se.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 4. Moravčík (Novák, Havelka), 28. Veverka (Flynn, Jirásek), 35. Dvořák (Flynn), 48. Flynn (Kučera), 54. Jirásek (Kučera, Veverka) – 15. Holenda

BK Mladá Boleslav: V. Marek (Haas) – Beneš, Novák, Dlabola, Jirásek (A), Homolka, Nepokoj, Červenka – Foerster, Dvořák, Křížek, Veverka (C), Hrachovec, Šíp (A), Havelka, Flynn, Jindra, Moravčík, Kučera
    BK Havlíčkův Brod: Blažek (Folvarský) – Zvěřina, Polák, Adam, Rubner, Vacík, Krejčí – Pejchal, Tecl, Holenda (C), Přibyl (A), Křehlík, Kulhánek, Cachnín, Teplý

Rozhodčí: Škrobák – Frodl, T. Svoboda