Minnesota – Pittsburgh 6:2 (kon.) | Anaheim – Chicago 2:3 (kon.) | San Jose – NY Islanders 3:2 (kon.)
Washington – Buffalo 3:1 (kon.) | Nashville – Winnipeg 5:1 (kon.) | Boston – Calgary 1:2 (kon.)
New Jersey – Detroit 4:5 (po pr.) | Tampa – Columbus 3:5 (kon.) | Dallas – Vancouver 2:1 (kon.)
Arizona – Edmonton 3:2 (2:1 po s.n.)
New Jersey Devils
4:5 (1:2, 2:1, 1:1 - 0:1)
Detroit Red Wings
Sobota 26.11.2016, 01:38 • Prudential Center, Newark • NHL
    Napínavou přestřelku zvládl Detroit.

Z mé strany to bude všechno, děkuji za pozornost a přeji dobré ráno! (04:23:05)

3. Frans Nielsen (DET) 2+1

Tak tohle byla pořádně napínavá bitva, jejímž vítězem se stávají Detroitu Red Wings po prodloužení!

Skóre v čase 6:01 otevřel domácí obránce John Moore, který využil pěkné příhry Travise Zajaca zpoza Howardovy brány. Devils posléze dostali čtyřminutovou přesilovou hru, která jim však poněkud paradoxně zlomila krk. Frans Nielsen se totiž nejprve prosadil přímo v oslabení, aby několik sekund po vypršení trestu přidal i druhou branku a poslal svůj celek do vedení.

Vyrovnat se Ďáblům podařilo ve 25. minutě. Michael Cammalleri si vyjel do předbrankového prostoru a překonal Petra Mrázka, který v brance nahradil zraněného Howarda ve 12. minutě zápasu. O minutu a 50 sekund později využil domácí celek přesilovou hru zásluhou druhé trefy Pavla Zachy v této sezoně. Devils pak byli lepším týmem, ale potvrdilo se „nedáš-dostaneš“. Po obrovské šanci Cammalleriho vyrovnali Red Wings necelé dvě sekundy před koncem druhé třetiny díky Dylanu Larkinovi a do šaten se šlo za stavu 3:3.

Vstup do třetí periody vyšel Detroitu náramně, hned po 43 sekundách se prosadil Anthony Mantha a bylo to 4:3. Domácí celek se vyrovnání dočkal v průběhu 55. minuty, kdy Adam Henrique tečoval Quinceyho střelu a poslal tím zápas do prodloužení.

To Red Wings zahájili zbytkem přesilové hry, kterou si vybojovali v předposlední minutě. Tu sice nevyužili, ale v 64. minutě se jejich hrdinou stal Mike Green, jehož střela zápěstím zapadla za Coryho Schneidera.

Střely: 19:33 (5:12, 10:10, 4:8 – 0:3)

63:18 Mike GREEN - 4:5

63:18
    Detroit právě vstřelil branku!
    A máme hotovo, Red Wings vítězí v prodloužení! Detroit rozjel velmi dobrý kolotoč v útočném pásmu a ke střele se dostal MIKE GREEN, který zápěstím překonal Coryho Schneidera a potvrdil roli nejproduktivnějšího obránce svého celku. Svěřenci kouče Blashilla se tak stávají teprve druhým týmem, který v Prudential Center vyhrává – znovu se to ale povedlo až v prodloužení! Asistence: Frans Nielsen a Anthony Mantha.

62:42
    Útočit se snaží i Detroit, zatím se prodloužení hraje v dobrém tempu a stále ve čtyřech hráčích na obou stranách.

62:20
    John Moore vyslal do útoku Kylea Palmieriho, který se dobře uvolňoval k zakočnení kolo obránce Detroitu. Nakonec se mu to nepovedlo.

61:52
    Do útočného pásma se poprvé v prodloužení podívali Ďáblové, ale jejich kombinace k úspěchu nevedla.

61:18
    Dylan Larkin prokázal velkou rychlost a přihrál Brendanu Smithovi do střelecké pozice, hostující zadák ale nemířil přesně.

60:42

60:34
    Po ráně Thomase Vaneka dorážel na brankovišti dobře postavený Anthony Mantha, Cory Schneider ale puk udržel!

60:10
    Úvodní buly v prodloužení vyhrál Henrik Zetterberg, pas Vaneka ale zachytil Zajac a domácí vyhazují.

60:01

... Ale nedostali se ke střele a utkání dospívá do prodloužení! V tom Detroit bude dohrávat ještě 42 sekund z přesilové hry, po případném vypršení Palmieriho trestu se až do přerušení bude hrát 4 na 4. Pokud ani do té doby branka nepadne, začne klasická hra 3 na 3.

Střely: 19:30 (4:8 v této třetině)

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 7. J. Moore (Zajac, Palmieri), 25. Cammalleri (Zajac), 26. Zacha (B. Bennett, Cammalleri), 55. Henrique (Quincey, J. Moore) – 8. Nielsen (Abdelkader), 11. Nielsen (Sheahan, Abdelkader), 40. D. Larkin (Nyquist, Zetterberg), 41. Mantha (Zetterberg), 64. Green (Nielsen, Mantha)

New Jersey Devils: Cory Schneider (Kinkaid) – A. Greene (C), Severson, Auvitu, Lovejoy, J. Moore, Quincey – Cammalleri, Zajac (A), Palmieri – Parenteau, Henrique (A), Lappin – Zacha, Josefson, B. Bennett – Kalinin, Fiddler, Smith-Pelly.
    Detroit Red Wings: Howard (12. Mrázek) – DeKeyser, Green, Ericsson, Sproul, Kronwall (A), Br. Smith – Tatar, Zetterberg (C), Mantha – Abdelkader (A), Nielsen, Glendening – Nyquist, D. Larkin, Vanek – Ott, Sheahan, Bertuzzi.

Rozhodčí: Watson, Lewis – Cherrey, Berg.

Diváci: 15 612