Kladno – Zlín 5:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 4:3 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 4:0 (kon.)
Motor ČB – Třinec 5:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 5:3 (kon.) | Sparta – Slavia 2:3 (po pr.)
Piráti Chomutov
4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 15.02.2013, 17:30 • ZS Chomutov • Tipsport extraliga

59:03
    Jan Rutta (CHO) podrazil soupeře, ale jen v úspěšné snaze o vyhození kotouče. Vyloučení za pád pod nohy teď nepřichází úplně po právu.

56:54
    A situace končí celkem bez překvapení vyloučením. Jan Rutta (CHO) - 2 minuty za nedovolené bránění.

53:17
    Tresty neberou konce. Ondřej Kratěna (PLZ) odstavil holí od kotouče Račuka a inkasuje dvouminutový trest za podražení.

51:37
    Vyloučení i na straně domácích. Tomáš Káňa (CHO) - 2 minuty za hákování.

49:54
    Další trest pro hosty Za úplně zbytečné hákování Zálešáka si jde na 2 minuty odpočinout Václav Pletka (PLZ).

46:53
    Jan Kovář (PLZ) - 2 minuty za podražení.

41:40
    Vyloučen Tomáš Frolo (PLZ) - 2 minuty za držení protihráče.

38:20
    Hanuljak nejdřív předvedl dva perfektní zákroky v bráně, pak za ním zazvonila tyč. Teď ale rozhodčí vylučují Ondřeje Kratěnu (PLZ) na 2 minuty za sekání.

33:34
    Ne nadlouho, na trestnou lavici se poroučel Tomáš Divíšek (CHO) - 2 minuty za hákování.

05:16
    Obrovská šance domácích! Divíšek našel v brankovišti samotného Hrušku, který ale kotouč napálil pouze do prostoru, který měl Mazanec perfektně vykrytý.

04:58
    Druhá přesilovka pro domácí. Martin Straka (PLZ) - 2 minuty za vysokou hůl.

01:59
    Síly na ledě se srovnají. Tomáš Divíšek (CHO) - 2 minuty za podražení.

19:14
    Máme tu první trest. Jakub Jeřábek (PLZ) - 2 minuty za podražení.

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 21. Hruška (Divíšek, Kubinčák), 26. Palin (Kraft, Hřebejk), 49. Šagát (Hřebejk, Macháček), 51. Divíšek (Kubinčák, Hruška) - 15. Balej (Kovář, Jeřábek), 37. Balej (Slovák, Hanzlík), 53. Slovák (Vampola, Straka)

Piráti Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Ruta, Macháček, Jakub Stehlík, J. Mrázek - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Kraft, Hřebejk - Důras, Sikora, Hromas - Zálešák, Račuk, T. Káňa
    HC Škoda Plzeň: Mazanec - Slovák, Hanzlík, Jeřábek, St. Pierre, Havíř, Frolo, Mozík, Sedláček - Vampola, Straka, Vlasák - Kratěna, Kovář, Pletka - Johnson, Kašpařík, Balej - Hollweg, Dvořák, Lev

Rozhodčí: Fraňo, Polák - Hlavatý, Tošenovjan