Kladno – Zlín 5:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 4:3 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 4:0 (kon.)
Motor ČB – Třinec 5:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 5:3 (kon.) | Sparta – Slavia 2:3 (po pr.)
Piráti Chomutov
4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 15.02.2013, 17:30 • ZS Chomutov • Tipsport extraliga

59:55
    Neuvěřitelný zákrok Miroslava Hanuljaka proti dorážce Jiřího Hanzlíka! Gólman domácích právě zachránil tříbodové vítězství outsiderovi!

59:03
    Jan Rutta (CHO) podrazil soupeře, ale jen v úspěšné snaze o vyhození kotouče. Vyloučení za pád pod nohy teď nepřichází úplně po právu.

56:54
    A situace končí celkem bez překvapení vyloučením. Jan Rutta (CHO) - 2 minuty za nedovolené bránění.

55:43
    Kratěna našel volný kotouč před bránou jako první a nechal vyniknout Hanuljaka, který svůj semafor proti jeho střele ještě efektně přikrášlil.

53:17
    Tresty neberou konce. Ondřej Kratěna (PLZ) odstavil holí od kotouče Račuka a inkasuje dvouminutový trest za podražení.

52:16
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hostům stačilo se jen dostat do pásma, prohodit si pár přihrávek a dostat kotouč na TOMÁŠE SLOVÁKA, který nekompromisně propálil Hanuljaka a snížil na 3:4. Asistence: Vampola, Straka.

51:37
    Vyloučení i na straně domácích. Tomáš Káňa (CHO) - 2 minuty za hákování.

50:08
    Piráti právě vstřelili branku!
    Domácím se po dlouhé době podařilo vyhrát v přesilové hře vhazování. Následovala střela Palina, která letěla těsně mimo. Kotouče se pak chopil Hruška, který ho poslal Kubinčákovi. Ten přihrál před branku trestuhodně volnému TOMÁŠI DIVÍŠKOVI, který mezi betony Mazance vsítil čtvrtý gól domácích. Asistence: Kubinčák, Hruška.

49:54
    Další trest pro hosty Za úplně zbytečné hákování Zálešáka si jde na 2 minuty odpočinout Václav Pletka (PLZ).

48:31
    Domácí nakonec podruhé využívají přesilovku. Štěpán Hřebejk z rohu přihrál před bránu MARTINU ŠAGÁTOVI, který bekhendem propasíroval kotouč za Mazancova záda. Piráti podruhé vedou. Asistence: Hřebejk, Macháček.

46:53
    Jan Kovář (PLZ) - 2 minuty za podražení.

44:50
    Šagát si rukavicí sklepl kotouč na led a poslal ho před bránu samotnému Káňovi, kterého ale fantasticky vychytal Mazanec!

43:40
    V samém závěru přesilovky se před Mazance probil Štěpán Hřebejk, který bekhendem nastřelil břevno!

41:40
    Vyloučen Tomáš Frolo (PLZ) - 2 minuty za držení protihráče.

38:20
    Hanuljak nejdřív předvedl dva perfektní zákroky v bráně, pak za ním zazvonila tyč. Teď ale rozhodčí vylučují Ondřeje Kratěnu (PLZ) na 2 minuty za sekání.

36:55
    Hostům se na rozdíl od Pirátů podařilo na delší dobu usadit v útočném pásmu a střelu od modré vyslal Tomáš Slovák. Těsně před Hanuljakem změnil směr letu kotouče jemnou tečí JOZEF BALEJ, který tak dává druhou branku a srovnává na 2:2. Asistence: Slovák, Hanzlík.

33:34
    Ne nadlouho, na trestnou lavici se poroučel Tomáš Divíšek (CHO) - 2 minuty za hákování.

27:35
    V útočném pásmu se uvolnil skvělou kličkou Hruška a vypálil těsně mimo!

25:24
    Za bránou hostů se uvolnil Štěpán Hřebejk, poslal kotouč do druhého rohu Milanu Kraftovi, který našel dlouhou přihrávkou na modré BRETTA PALINA, který si udělal místo a zápěstím poslal kotouč až do sítě. Piráti poprvé v dnešním utkání vedou. Asistence: Kraft, Hřebejk.

23:51
    Mazancovi teď pořádně zavařila druhá chomutovská formace. Kraft dorážek odražený kotouč po střele od modré, gólman hostů musel vytáhnout neskutečný zákrok vyrážečkou, a ještě potřeboval velkou pomoc obránců, kteří nepustili kotouč na brankovou čáru.

20:34
    Piráti od začátku třetiny ostřelovali Mazance. Nejdříve stříleli Divíšek s Kubinčákem, pak si oba borci vyměnili kotouč a Divíšek našel volného DAVIDA HRUŠKU, který propálil vše, co měl v cestě a srovnává stav utkání. Asistence: Divíšek, Kubinčák.

14:14
    Hosté se usadili v útočném pásmu a hodně prostoru dali domácí Janu Kovářovi, který poslal nádhernou přihrávku kolem brankoviště JOZEFU BALEJOVI, který odkrytou klec bez potíží trefil. Hanuljak neměl šanci se včas přesunout. Asistence: Kovář, Jeřábek.

05:16
    Obrovská šance domácích! Divíšek našel v brankovišti samotného Hrušku, který ale kotouč napálil pouze do prostoru, který měl Mazanec perfektně vykrytý.

04:58
    Druhá přesilovka pro domácí. Martin Straka (PLZ) - 2 minuty za vysokou hůl.

03:17
    Hanuljak nyní předvedl neskutečný zákrok na brankové čáře! Za vteřinu dvanáct vymetl kotouč z brankoviště.

01:59
    Síly na ledě se srovnají. Tomáš Divíšek (CHO) - 2 minuty za podražení.

19:14
    Máme tu první trest. Jakub Jeřábek (PLZ) - 2 minuty za podražení.

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 21. Hruška (Divíšek, Kubinčák), 26. Palin (Kraft, Hřebejk), 49. Šagát (Hřebejk, Macháček), 51. Divíšek (Kubinčák, Hruška) - 15. Balej (Kovář, Jeřábek), 37. Balej (Slovák, Hanzlík), 53. Slovák (Vampola, Straka)

Piráti Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Ruta, Macháček, Jakub Stehlík, J. Mrázek - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Kraft, Hřebejk - Důras, Sikora, Hromas - Zálešák, Račuk, T. Káňa
    HC Škoda Plzeň: Mazanec - Slovák, Hanzlík, Jeřábek, St. Pierre, Havíř, Frolo, Mozík, Sedláček - Vampola, Straka, Vlasák - Kratěna, Kovář, Pletka - Johnson, Kašpařík, Balej - Hollweg, Dvořák, Lev

Rozhodčí: Fraňo, Polák - Hlavatý, Tošenovjan