Boston – Columbus 3:1 (kon.) | Montreal – Toronto 4:2 (kon.) | Florida – Pittsburgh 1:5 (kon.)
New Jersey – Buffalo 1:0 (po pr.) | NY Islanders – Washington 2:3 (po pr.) | Nashville – Philadelphia 2:3 (0:1 po s.n.)
Arizona – Chicago 2:5 (kon.) | Colorado – Minnesota 3:2 (1:0 po s.n.) | Los Angeles – Calgary 1:2 (kon.)
San Jose – Anaheim 4:3 (1:0 po s.n.) | Carolina – Vancouver 2:3 (kon.) | Ottawa – Detroit 2:4 (kon.)
Los Angeles Kings
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Calgary Flames
Neděle 01.12.2013, 04:10 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Češi na ledě
    Za Los Angeles Kings nenastupuje v této sezóně žádný český hráč.
    Za Flames nastupuje útočník Jiří HUDLER a obránce Ladislav ŠMÍD.

Nejproduktivnějším hráčem Flames je Jiří HUDLER , který nasbíral třiadvacet bodů za sedm gólů a šestnáct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená dvaatřicáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Calgary je Sean MONAHAN, který má na svém kontě také patnáct bodů za devět gólů a šest asistencí, aktuálně mu patří stosedmé místo v bodování NHL.

CALGARY FLAMES
    Flames by jistě rádi navázali na poslední utkání na ledě Kings, které zhruba před měsícem dokázali vyhrát. Calgary však bojuje s nepříznivou zápasovou bilancí z posledních zápasů, kdy z posledních pěti utkání pouze dvakrát zvítězili. Na nějaký bod již navíc čekají dva zápasy, povede se jim to v tom třetím?

Nejproduktivnějším hráčem Kings je Anze KOPITAR, který nasbíral třiadvacet bodů za sedm gólů a šestnáct asistencí a aktuálně mu patří jedenatřicáté místo kanadského bodování celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Los Angeles je Mike RICHARDS, který má na svém kontě dvacet bodů za čtyři góly a třiadvacet asistencí, aktuálně je na sedmapadesátém místě v bodování NHL.

LOS ANGELES KINGS
    Kings mají svému dnešnímu soupeři co oplácet, při vzpomínce na poslední utkání. V brance by měl i dnes stát Ben Scrivens, který zatím výborně nahrazuje obvyklou jedničku Jonathana Quicka. Pro Los Angeles však dnes hraje nejen domácí prostředí, ale zároveň bilance z posledních utkání, kde v posledních pěti zápasech Kings pokaždé bodovali!

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Los Angeles Kings přivítá na svém ledě Calgary Flames.

Los Angeles Kings: Scrivens (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Vojnov, Martinez, Mitchell – Carcilo, Kopitar, Williams – King, M. Richards, Carter – Nolan, Stoll, Brown – Clifford, Vey, Toffoli

Calgary Flames: Ramö (Berra) – Russell, Brodie, D. Smith, O´Brien, Šmíd, Butler – Cammalleri, Stajan, Stempniak – D. Jones, Backlund, Hudler – Bouma, Colborne, B. Jones – McGrattan, Reinhart, Byron

Rozhodčí: Meier, Walsh – Sharrers, Heyer.

00:01

01:26
    Kopitar se snažil z levé strany překonat Ramö, marně.

02:42
    Souboj o puk ve středním pásmu.

02:58
    Úspěšnější hosté, kteří nyní bojují o puk ve třetině Kings.

03:22
    Doughty místo střely z mezikruží ještě hledá Toffoliho, tomu ale přihrává "na paty".

03:49
    Na druhé straně se Cammalleri snaží dostat do zakončení, nepovedlo se.

04:27
    Střelu Brodieho od modré, z pravé strany, Scrivens se štěstím vyráží mimo branku.

05:05
    Elitní formace Kings nyní "svírá" svého soupeře.

05:56
    Puk za brankou Flames, Bouma rozehrává.

06:20
    Vhazování ve třetině Flames, úspěšnější domácí.

07:08
    Kings vyhazují puk ze třetiny, nebude to icing.

08:20
    Na modré číhá Butler, který pálí, domácí gólman pozorný a vyráží puk.

08:53
    Výtečný zákrok Ramö proti střele Nolana, který si najížděl z mezikruží před branku.

09:31
    Ladislav Šmíd uklidňuje situaci ve třetině Flames.

09:59
    Scrivens nyní zajímavě čelil pokusům soupeře, když se po střele Stempniaka otočil zády ke hře a i přesto dokázala jeho branka odolat.

10:35
    Hokej příjemně plyne, zatím se téměř nepřerušuje.

11:47
    Vojnov nahazuje od modré na branku Flames.

11:54
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází domácí Sláva Vojnov, přesilová hra pro Flames.

12:08
    Úspěšnost Calgary při přesilových hrách je 15,2 %, jak se jim podaří tato?

12:38
    Zatím hosté neohrozili branku soupeře.

13:09
    Kopitar s Brownem dostávají puk do středního pásma, ani tento útok Flames nevyšel.

13:30
    Ne, nedaří se, Brodie neudržel puk na útočné modré.

13:54

14:00
    Během přesilové hry hosté pouze jednou vystřelili, střela Butlera v samém závěru však mířila pouze vedle branky.

14:25
    Ani domácí hokejisté však zatím nepřesvědčují svým ofenzivním výkonem.

14:33
    I proto je zatím stav bezbrankový, komerční přestávka.

15:18
    Richards nahazuje puk do třetiny Flames, hosté mohou rozehrávat.

15:50
    Zatím je to hodně o soubojích ve středním pásmu, i když nyní Kings kombinují před Ramö, kde Clifford hledá Kopitara, marně.

16:40
    Hosté pouze vyhazují puk ze třetiny a čekají na protiútok soupeře. Stoll zaváží puk do útočného pásma.

17:10
    Na ledě třetí pětka Kings, která si také dokázala vytvořit tlak, střelu Doughtyho od modré Ramö chytá.

18:34
    Kings znovu ve třetině Flames, hosté však zatím zvládají bránit útočné snahy soupeře.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:46
    Třetina se již dohrává, Kings nahazují kotouč do útočného pásma.

20:00

A již se nic nestane, první dvacetiminutovka je u konce. Gólu jsme se nedočkali a bohužel, ani příliš pohledných akcí. Za zmínku by tak stála snad pouze jedna, maximálně dvě akce, ale ani z jedné se nepodařilo vstřelit branku, takže oba týmy odchází do kabin za nerozhodného stavu 0:0 a nám nezbývá než doufat, že se opět nedočkáme výsledku 1:0 či 0:1 po nájezdech...

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Los Angeles Kings: 7

Calgary Flames: 5

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:00 hodin.

20:01

20:54
    Butler vybojoval puk ve středním pásmu a je z toho střela D. Jonese, kterou musí řešit Scrivens.

21:37
    Stoll fauluje za brankou Flames, zbytečný faul a Flames si zahrají druhou přesilovou hru.

21:50
    Cammalleri rozehrává zpoza vlastní branky.

22:15
    Hosté v přesilovkovém rozestavení.

22:18
    A pozor, je tu další vyloučení, Hudler faulován Brownem, hosté si zahrají přesilovou hru pět na tři!

22:30
    Hosté s pěticí Brodie, Colbonre, Cammalleri, Stempniak a Jiří Hudler.

22:45
    Střela Hudlera míří pouze vedle branky, domácí mohou prostřídat.

23:10
    Ještě půl minuty budou mít hosté výhodu dvou mužů na ledě.

23:22
    Jenže ze strany Flames to zatím není dobře odehraná přesilová hra, je to bez pohybu, bránící trojice Kings se stíhá přemisťovat.

23:37
    Kings jsou již ve čtyřech.

23:55
    Ještě mají hosté výhodu přesilové hry pět na čtyři, ale domácí vyváží puk do útočného pásma.

24:18
    Opět se vylučuje, na trestnou lavici usedá Backlund, přesilová hra pro Kings.

24:40
    Domácí jsou již v plném počtu a drží se ve třetině Flames.

26:18

26:29
    Richards najíždí z pravé strany před Ramö, ale ten jeho střelu chytá.

26:50
    Williams "dojíždí" soupeře za brankou Flames, domácí se však k puku nedostávají.

27:15
    Těžko říci, co všechno by střelci obou týmů potřebovali k tomu, aby skórovali...

27:30
    Rána Cammalleriho prosvištěla Scrivensovi kolem hlavy a orazítkovala plexisklo za jeho brankou.

28:13
    Stajan a Dustin Brown zůstali do sebe zaklíněni, ani to snad nebyla bitka, přesto oba odchází na trestnou lavici na dvě minuty. Ale hosté nakonec budou hrát přesilovou hru, protože Brown dostává trest 2+2 minuty!

28:27
    Hosté mají tedy výhodu přesilové hry, na ledě nesmí chybět Jiří Hudler, nejproduktivnější hráč Flames.

28:35
    Po střele Russella od modré, z levé strany, zasahuje Scrivens, který přerušuje hru.

28:55
    Hosté stále ve třetině soupeře.

29:07
    Po přihrávce Hudlera se Stempniak dostává do zakončení z levé strany, ale Scrivense překonat nedokázal.

29:30
    Hosté posílají na led svou druhou přesilovkovou formaci.

29:48
    Té se ale zatím nedaří usadit v útočné třetině.

30:03
    Posledních deset vteřin přesilové hry Flames.

30:13
    Ne, ani tuto přesilovou hru hosté nevyužívají a stále na první gól zápasu čekáme.

30:48
    Hosté napadají rozehrávku Kings a jsou úspěšní.

31:05
    Jenže dostat se vůbec do koncovky, to je zatím nadlidský úkol pro oba týmy.

31:11
    Colborne skvěle nadzvedl hokejku Clifforda, který mohl doklepnout puk za brankovou čáru, Ramö již byl překonán, ani z této velké šance gól nepadl!

31:45
    Dnes by snad hráči netrefili ani prázdnou branku ze dvou metrů...

32:05
    O´Brien nahazuje puk do útočného pásma.

32:18
    Tam vybojovat puk B. Jones, ale Toffoli jeho pokus o střelu z pravé strany zachytil a domácí rozehrávají.

32:55
    Ramö zastavuje nahozený puk Kings a hosté rozehrávají.

34:04
    Souboj ve středním pásmu, úspěšnější domácí a Nolan zkouší pozornost Ramö z pravé strany.

34:18
    Nakonec je z toho závar před brankou Flames, důležité je, že Ramö má puk ve své moci.

34:26
    Vylučuje se, na trestnou lavici půjde za faul na Kinga hostující Šmíd, to byl úder na hlavu! Ano a je to trest 5 minut + do konce utkání!

34:30
    Pro českého beka Flames tak dnešní utkání skončilo předčasně, je tu dlouhá přesilová hra Kings.

34:48
    Nepřesná přihrávka Cartera na útočné modré, domácí ztrácí útočné pásmo.

35:50
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Scrivens se vydal na "výlet" do rohu pro puk, ale podklouzl a pak se již nestihl vrátit do branky, BLAIR JONES trefuje při vlastním oslabení odkrytou branku a Flames se ujímají vedení. Asistence: Paul Byron a T.J. Brodie.

36:29
    Hosté vyhrávají vhazování ve vlastní třetině, puk putuje do středního pásma.

36:55
    Stoll zaváží puk do útočného pásma z pravé strany.

37:09
    Kopitar přejíždí s pukem přes útočnou modrou o něco později, než Toffoli a je pískán ofsajd.

37:22
    Kings to zkouší znovu, M. Richards z levé strany nahazuje puk za branku Flames.

37:45
    Ale do úniku prchá Backlund, který ale nemá dostatek sil a nedostává se z bekhendové strany do zakončení.

38:10
    Dlouhá přesilová hra Kings se pomalý chýlí ke svému konci, domácí stále nedokázali překonat gólmana Flames.

38:35
    Vyjde to nyní? Doughty pálí z levé strany, ale netrefuje branku, puk opouští třetinu Flames.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:09
    Ramö si pohlídal pravou tyčku své branky, kde přitiskl svůj beton a znemožnil soupeři vstřelit první gól.

39:15
    Regehrovo střelu od modré, z levé strany, obětavým pádem zablokoval B. Jones.

39:26
    Hosté v plném počtu, Calgary přečkalo dlouhé pětiminutové oslabení.

39:28
    Ale sotva hosté přečkali pětiminutové oslabení, Shane O´Brien fauluje za vlastní brankou a Flames se tak budou znovu bránit v oslabení.

39:51
    Stajan vyhazuje puk ze středního pásma.

40:00

A víc se již ve druhé třetině nestane. Hosté skvěle brání, domácím se zatím nepodařilo překonat pozornou defenzivu soupeře. To se ale povedlo hostům, navíc při vlastním, když chyby gólmana Scrivense dokázal využít ke vstřelení prvního gólu zápasu hostující B. Jones. Do třetí třetiny budou domácí vstupovat s výhodou přesilové hry, na trestné lavici bude odpykávat svůj trest ze samého závěru druhé třetiny hostující O´Brien.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Los Angeles Kings: 9

Calgary Flames: 10

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 6:02 hodin.

40:01

40:35
    Hosté vstupují do třetí třetiny oslabeni o vyloučeného O´Briena.

41:06
    Zatím to ale nevypadá, že Kings mají přesilovou hru.

41:25
    Martinez pálí z pravé strany, Ramö vyráží.

41:28

41:58
    Kings kombinují ve třetině Flames, ale Brodie vybojoval puk a posouvá ho do středního pásma.

42:35
    Williams nahazuje puk, který končí za brankou Calgary.

42:51
    Následně Kings v ofsajdu na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

43:10
    Carcillo dostává dvě minuty a Flames si zahrají přesilovou hru.

43:25
    Domácí vyhazují puk po vyhraném vhazování.

43:57
    Puk znovu opouští třetinu Kings, domácí se zatím výborně brání.

44:15
    Tak snad nyní, Flames v útočném pásmu.

44:25
    Jenže Cammalleriho střela od modré je zablokována a puk míří do středního pásma.

44:50
    Brodie nahazuje puk do útočného pásma, Stoll ho naopak vyhazuje ze třetiny.

45:10

45:59
    Hosté si nevytvořili žádnou šanci při přesilové hře a nyní se musí bránit, na ledě je elitní formace Kings.

46:25
    Hosté posílají na led formaci Jiřího Hudlera a ta si dokázala vytvořit tlak, bohužel, bez střeleckých příležitostí.

47:08
    Stempniak obloučkem vyhazuje puk z vlastní třetiny.

47:25
    Cammalleriho bekhend z pravé strany "krotí" Scrivens.

48:40
    Hosté se nyní musí bránit, Kings mají na ledě svou první pětku.

48:59
    Jenže tak zatím jako jediná si dokáže vytvořit šance a to je žalostně málo... ostatní formace Kings něco podobného v dnešním utkání nedokáží.

49:32
    Dlouhé střídání elitní formace Kings, nakonec je z toho střela z levé strany, od modré, kterou Ramö chytá a přerušuje hru.

50:18
    Mezitím začala poslední desetiminutovka třetí třetiny, na ledě opět první formace Kings.

50:52
    Střela Doughtyho prolétla vedle branky a orazítkovala mantinel.

51:15
    Calgary se v posledních minutách dostalo pod tlak, hlavně díky častému nasazování elitní řady soupeře.

51:37
    Nyní již Hudlerovo řada kombinuje před Scrivensem.

52:07
    Střela Brodieho míří pouze vedle branky.

53:57
    S blížícím se závěrem třetí třetiny je na hráčích Kings vidět i jistá dávka nervozity.

54:15
    Střela W. Mitchella míří pouze vedle branky Flames.

54:32
    Hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

54:45
    Kings bojují o puk ve třetině Flames, nakonec puk opouští ledovou plochu.

54:53
    Vhazování ve středním pásmu ovládli hosté, puk ve třetině Kings.

55:27
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Domácí vyrovnávají! Poprvé gólmana Ramö překonává perfektní střelou z pravé strany JUSTIN WILLIAMS a čeká nás zajímavé drama. Asistence: Jake Muzzin a Anze Kopitar.

56:25
    Vylučuje se, na trestné lavici sedí hostující D. Jones a domácí Clifford, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

56:40
    Stajan nahazuje z levé strany na Scrivense, ten chytá.

57:11
    Další zákrok Scrivense, utkán směřuje do prodloužení.

57:25
    Puk za branou Flames, hosté rozehrávají.

57:46
    Hudler drží puk ve třetině Kings.

58:35
    Ve hře čtyř proti čtyřem mají více ze hry hosté.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, puk ve třetině Flames, na ledě první pětka Kings.

59:37
    To je závěr! Vojnov neuhlídal před vlastní brankou MICHAELA CAMMALLERIHO, který v pádu překonává Scrivense a hosté mají na dosah vítězství. Asistence: Mikael Backlund a Lee Stempniak.

60:00

Ano! Už se nic nestane, Kings i podruhé v této sezóně doma prohrávají s Calgary Flames, když po vyrovnávacím gólu Williamse v 56. minutě následoval šok pro přítomné fanoušky, protože třiadvacet vteřin před koncem Kings inkasovali z hokejky Cammalleriho a bylo rozhodnuto! Flames si z ledu Kings odváží velmi cenné body za vítězství 2:1.

Jiří HUDLER (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:56
    Ladislav ŠMÍD (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:04 (vyloučen ve 35. minutě za úder na hlavu do konce utkání)

1. Karri RAMÖ (CGY) 21 zák., 1 gól, 95,5%
    2. T.J. BRODIE (CGY) 0 + 1
    3. Drew DOUGHTY (LAK) 0 + 0

Dnešní utkání sledovalo 18 118 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:46:57)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 56. Williams (Muzzin, Kopitar) – 36. B. Jones (Byron, Brodie), 60. Cammalleri (Backlund, Stempniak)

Rozhodčí: Meier, Walsh – Sharrers, Heyer

Diváci: 18 118