Třinec – Vsetín 5:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Motor ČB 1:7 (kon.) | Ústí n/L – Litvínov 2:4 (kon.)
Hr. Králové – Slavia 4:5 (0:1 po s.n.) | Olomouc – Opava 9:0 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 3:4 (0:1 po s.n.)
Žďár n/S – Liberec 6:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Kometa Brno
3:4 (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
HC Dukla Jihlava
Neděle 01.12.2013, 12:00ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání Eliod extraligy mladšího dorostu mezi brněnskou Kometou a hosty z Dukly Jihlavy. Úvodní buly je naplánováno na 12:00.

Souboj mezi Kometou a Jihlavou bude přímým soubojem o druhé místo v tabulce skupiny Střed. Druhou příčku zatím drží Jihlavané, na kontě mají 33 bodů, což je jen o jediný bodík více než třetí Kometa.

HC Kometa Brno: Dostál (Šindelka) – Petrla, Jeřábek, Trnka, Zábranský, Zukal (C), Furch, Mikyska – Klenec, Kučera, Král, Knap, Gajarský, Škvrně, Čejka, Matula, Svoboda, Süss, Krejčí.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Kořenář) – Havelka, Mareš, Pražák (C), Váňa – Čermák, Branský, Najman, Adam, Chylík, Mejzlík, Smutný, Huňáček, Kousal, Prokš, Vrátný, Oščádal.

00:01

00:47
    Čejka dostal od Šmídy z pravého křídla přesný pas do mezikruží, sám před Škarkem však nedokázal zakončit přesně.

01:57
    Kometa začala zápas aktivněji, hosté se zatím jen brání.

02:26
    Nahození Havelky ze středního pásma, s tím ale Dostál neměl žádné potíže.

03:10
    Hosté odpalují puk na zakázané uvolnění, následovat bude další buly před Škarkem.

04:20
    Najman dostal nabídku na pravý kruh, jeho pokus švihem ale mířil jen do betonu Dostála.

06:05
    První vyloučení v zápase. Gajarský (KOM) je vyloučen za napadení.

06:22
    Pražákova rána od modré, Dostál připraven.

06:52
    Hosté se sami připravili o útočné pásmo.

07:25
    Pražákovo nahození od modré čáry nenadělalo domácímu brankáři mnoho problémů.

08:05

09:21
    Mikyskova dělovka od modré čáry trefila jen boční tyčku hostující brány. Hraje se poměrně vyrovnaná partie, hosté díky přesilové hře utlumili počáteční tlak Komety.

10:23
    Hostující Kousal dostal přihrávku do mezikruží, před Dostálem byl zcela sám, než si ale stačil puk zpracovat, byli u něj domácí a Kousal nedokázal přesně vystřelit.

11:52
    Domácí hrají s pukem na holích, hosté se musí jen bránit.

12:19
    Po faulu na pronikajícího Kučeru se bude vylučovat. Za hákování míří na trestnou lavici hostující Mareš. První přesilovka pro Kometu v zápase.

12:59
    Süss z otočky zkoušel zaskočit hostujícího brankáře u jeho levé tyčky, puk ale mířil těsně mimo.

13:20
    Hosté se následně osvobozují, vůbec poprvé v tomhle oslabení.

13:52
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a dostávají se v zápase do vedení! Po zmatcích na hranici brankoviště hostí se k volnému puku dostal FILIP KLENEC a s patřičnou dávkou štěstí ho propálil pod rukou povyjetého Škarka do hostující brány. Asistence: Lukáš Zukal, Jakub Čejka.

14:39
    Hosté se snaží rychle odpovědět, domácí je ale na dostřel Dostálovi nepustili.

15:53
    Domácí se snaží vytvořit si šanci v útočném pásmu, i obrana hostí ale působí jistým dojmem.

16:27
    Čermákův pokus z pravého kruhu pro vhazování končí na betonech Dostála, následně domácí brankář odpálil puk daleko od své svatyně.

16:57
    Süss dostal přihrávku zpoza brány, jeho puk však mířil vysoko do ochranné sítě.

17:43
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hosté v první třetině ještě vyrovnávají stav duelu. Z rychlého protiútoku se puk dostal do mezikruží k volnému ONDŘEJI NAJMANOVI, který měl poměrně dostatek času na koncovku. Proti jeho střele k tyči byl brněnský Dostál bez šance. Asistence: Vojtěch Pražák.

18:54
    Domácí se rychle snaží překlopit skóre ještě na svoji stranu, dnes jsou ale obě obrany celkem pozorné.

19:31
    Ofsajd Komety.

19:43
    Kousal poslal zpoza brány puk do brněnského brankoviště, tam se ale nenašel nikdo z Jihlavských, kdo by doklepl do brněnské brány.

19:58
    Ještě jedno buly v útočné pásmu Jihlavy.

20:00

Další třetina začne přibližně v 12:44.

První třetina je za námi, viděli jsme v ní po brance na každé straně. Nejprve se do vedení dostali domácí, když zužitkovali početní výhodu. Vedení však brněnskému týmu nevydrželo, dvě minuty před koncem srovnal hostující Najman.

20:01

20:43
    Domácí začínají druhou třetinu vyhozením puku na zakázané uvolnění.

21:27
    Dostál raději přeruší hru poté, co mu puk poskakoval nebezpečně kolem levé tyče.

21:43
    Nahození Libora Zábranského od modré mířilo lehce mimo.

22:20
    Hosté začali druhou třetinu aktivněji, Brňané se musí spíše bránit.

23:29
    Kousal hledal před bránou Najmana, který v jasné šanci poslal puk jen mimo levou tyč domácí brány. Velká šance jihlavské Dukly!

23:46
    Pokus Huňáčka z mezikruží, beton Dostála byl připraven.

24:55
    Šmída v pádu pálí z pravého křídla, jeho pokus končí na připraveném Škvarkovi.

25:22
    Kometa otupila počáteční tlak hostí a vrací se zpátky do vedení. Na modré čáře napřáhl obránce LUKÁŠ ZUKAL, který svoji ránu nasměroval přímo do hostující brány. Brankář Škarek toho moc neviděl a na puk tak nezvládl patřičně zareagovat. Asistence: Sebastian Šmída, Marek Škvrně.

26:34
    Škvrně se následně tlačil středem útočného pásma do další šance, byl ale rychle odtlačen obráncem hostí. Proto jeho střela neměla patřičnou razanci.

28:31
    Jihlavští kombinují v útočném pásmu, domácí se ale blíže k Dostálovi nepouští.

29:07
    Domácí budou hrát přesilovou hru. Pražák je vyloučen za krosček.

29:27
    Po střele Mikysky od modré čáry vznikl před hostujícím brankářem drobný závar, který však jihlavský brankář dokázal patřičně uhasit.

29:47
    Zábranský od modré trefil jen clonícího obránce hostí.

30:40
    Po ráně Zábranského od modré mohl dorážet Zukal, trefil ale jen hostujícího brankáře!

31:07

31:18
    Pokus Škvrněte z pravého kruhu pro vhazování, jeho pokus švihem ale mířil jen do náruče připraveného Škarka.

31:46
    Po nahození Čermáka z levého křídla přeruší domácí brankář raději hru.

31:50
    Mejzlíkova rána ihned po buly a další přerušení brněnským brankářem.

32:27
    Hosté vyhazují puk na zakázané uvolnění, buly se tentokrát odehraje před Škarkem.

34:19
    Kučerovi se jeho rychlá rozehrávka nevyvedla, po icingu se hra vrátí před Dostála.

34:59
    Hostující Najman dostal na pravém křídle více prostoru, jeho následný pokus z křídla ale mířil mimo vzdálenější tyč domácí brány.

36:27
    Rychlý brněnský protiútok brzdí ofsajd.

36:47
    Süss se obtočil kolem hostující brány, puk však za gólmana Škarka nedokázal propasírovat.

37:29
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, další buly před Škarkem.

37:54
    Další vyhození hostujícího mužstva přes všechny čáry a další přerušení hry.

38:00
    Zábranský od modré nastřelil jen svého útočníka clonícího před bránou.

38:10
    Kousal po pravém křídle prchl do slibného samostatného úniku, natlačil se před Dostála, toho ale nedokázal překonat. Skóre se tak nemění.

39:40
    Třetina se dohrává, hosté se snaží ještě něco vymyslet, pozorná brněnská obrana je ale do mnoha šancí nepouští.

39:55
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

40:00

Další třetina začne přibližně v 13:30.

Druhá třetina přinesla jen jednu branku, postarali se o ni domácí, které do vedení poslal kapitán Zukal. Hraje se zatím ale vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodují maličkosti.

40:01

40:10
    Najmanův pokus z levého křídla končí v lapačce pozorného Dostála, hra je přerušena.

40:38
    Süss dostal puk před branku, bekhendem ale trefil jen beton Škarka.

41:30
    Domácí na kraji třetí třetiny navyšují své vedení! Lukáš Zukal od modré čáry našel přesně hůl u pravé tyče stojícího FILIPA KRÁLE, který jemnou tečí dopravil puk do poloodkryté brány. Velkou zásluhu na tomhle gólu má brněnský kapitán, jeho pas byl milimetrový. Asistence: Lukáš Zukal.

42:56
    Pokus Pražáka z levého kruhu, Dostál betonem vyráží.

43:13
    Zakázané uvolnění domácího celku, hra se vrátí před Dostála.

44:46
    Přesilovka pro Jihlavu. Zábranský (KOM) je vyloučen za nedovolené bránění.

44:57
    Domácí dostali puk do středního pásma.

45:44
    Nahození Pražáka od modré čáry, s tím ale Dostál neměl žádné problémy.

46:40
    Po střele Adama z pravého kruhu se o dorážku snažil Čermák, beton Dostála ale nepřekonal.

46:46

47:08
    Kometa jde znovu do oslabení, Čejka je vyloučen za hákování.

47:27
    Smutný střílel od modré čáry, jeho pokus mířil vysoko nad.

48:35
    Domácí se osvobozují.

49:08

49:13
    Střela Mejzlíka z levého křídla, Dostál se ve svém brankovišti patřičně roztáhl a puk krotí v lapačce.

50:01
    Hostující hráči snižují stav zápasu! Po chybě Komety ve středním pásmu se do samostatného úniku utrhl TOMÁŠ MEJZLÍK a sám proti Dostálovi si počínal svoji kličkou do bekhendu úspěšně. Následně svoji branku patřičně oslavil. Kometa tak vede již jen o jednu trefu. Bez asistence.

51:35
    Čejka v situaci jeden na jednoho nedokázal obejít hostujícího obránce.

52:04
    Ošádal je vyloučen za hákování. Přesilovka pro domácí Kometu.

52:19
    Po Zábranského ráně od modré se hosté osvobozují.

52:40
    Další vyhození jihlavského mančaftu.

53:30
    Süss zkoušel něco vymyslet u levé tyče hostující brány, jihlavský brankář si však inkriminovaný prostor patřičně pohlídal.

54:04

54:31
    Zábranského rána od modré končí v lapačce připraveného Škarka.

55:04
    Velká šance pro hosty srovnat skóre zápasu! Domácí Aleš Trnka je vyloučen za hákování.

55:10
    Přesilovka bleskově využita, na modré čáře napřáhl MICHAL SMUTNÝ, který se svoji pumelenicí k levé tyči dočkal vyrovnávací trefy. Domácí Dostál byl na tuhle dobře mířenou pumelenici krátký. Asistence: Tomáš Mejzlík, Ondřej Najman.

55:43
    Čermák z levého křídla pálí v přečíslení dva na jednoho jen do připraveného Dostála. Hosté jsou vyrovnávací brankou patřičně nabuzeni.

57:06
    Ofsajd hostujícího celku.

57:31
    Další postavení mimo hru pro hosty. Jihlavští však hrají více s pukem na holích, poslední minuty mají ze hry daleko více.

58:45
    Zukalův pokus od modré čáry trefil jen clonícího hráče Dukly.

59:14
    Zakázané uvolnění domácí Komety, hra se stěhuje před Dostála.

59:24
    Postavení útočícího hráče v brankovišti, sudí vykazuje hosty z útočného pásma.

59:57
    Hostující Oščádal měl v samotném závěru na holi možnou vítěznou branku, jeho pokus švihem z pravého kruhu ale mířil jen do připraveného Dostála.

60:00

Hosté ve třetí třetině dokázali stáhnout dvoubrankový náskok Komety a po krátké přestávce uvidíme ještě pětiminutové prodloužení.

60:01

60:13
    Smutný pálí ihned z levého kruhu pro vhazování, Dostál musel vytáhnout další dobrý zákrok.

60:47
    Kousal se tlačil do další šance, jeho pokus z pravé strany ale mířil znovu jen do pozorného brankáře Komety.

61:21
    Hosté jsou v prodloužení zatím lepším celkem, Kometa se musí jen bránit.

62:14
    Oščádal nahodil ze středního pásma a jde střídat.

62:35
    Klenec dostal zajímavou nabídku do mezikruží, z první se mu ale jeho pokus příliš nevydařil a rána mu tak nesedla, jak by si představoval. Všechno pohotově řeší gólman Škarek.

63:15
    Kousal sám před Dostálem, jeho bekhend ale mířil jen do připraveného brankáře domácích!

63:56
    Mejzlík pálí švihem z levého křídla, jeho pokus prosvištěl těsně mimo pravé tyče domácí branky.

64:44
    Prodloužení se pomalu dohrává, vše spěje do samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani pětiminutové prodloužení rozhodující branku nepřineslo, po krátké úpravě ledu tak budeme ještě svědky samostatných nájezdů.

Samostatné nájezdy budou začínat hosté.

Samostatné nájezdy začínají.

Ondřej Najman trefil jen Dostálův beton.

Domácí Sebastian Šmída nevymíchal hostujícího brankáře, ten jeho puk drží před brankovou čárou.

Hostujcíí Tomáš Mejzlík dává, když nad betonem překonal Dostála! – 0:1

Jan Süss nenašel skulinku mezi betony Škarka.

Prokše zastavil beton Dostála.

Domácí Zábranský musí dát.

Na lapačku hostujícího brankáře si ale nepřišel, hosté tak v zápase vítězí.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    Vítěznou trefu zajistil TOMÁŠ MEJZLÍK.

Zápas je u konce, dnešní bitva musela dospět až do samostatných nájezdů, kde jako jediný exekutor uspěl hostující Mejzlík, který tak rozhodl o bonusovém bodu pro jihlavské barvy.

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (14:19:34)

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 14. Klenec (Zukal, Čejka), 26. Zukal (Šmída, Škvrně), 42. Král (Zukal) – 18. Najman (Pražák), 51. Mejzlík, 56. Smutný (Mejzlík, Najman), rozh. náj. Mejzlík