Jihlava – Most 6:3 (kon.) | Kadaň – Olomouc 5:4 (po pr.) | Třebíč – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.)
Havířov – Benátky n/J 1:9 (kon.) | Beroun – Ústí n/L 3:2 (kon.) | Litoměřice – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Šumperk – Motor ČB 3:4 (kon.)
Sportovní klub Kadaň
5:4 (0:1, 2:2, 2:1 - 1:0)
HC Olomouc
Středa 22.01.2014, 17:301. liga (ČR)

To je ode mě z Kadaně vše. Přeji Vám hezký zbytek středečního večera. (20:04:35)

Kadaň poráží druhý tým tabulky 5:4. Půl minuty před koncem prodloužení se prosadil Karel Ton, který tak vstřelil Kadani plusový bodík navíc.

64:28
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Domácí hokejisté získává plusový bod navíc. Půl minuty před koncem prodloužení prostřelil Vošvrdu KAREL TON. Asistence: Jakub Trefný, Petr Jíra.

64:02
    Započala poslední minuta prodloužení.

63:08
    Jakub Novák se dostal k bekhnedovému pokusu, Vošvrda drží.

62:33
    Staňkovu tečovanou střelu Strmeň raději přikryl.

61:55
    Hromas se dostal až před Vošvrdu, ale ani nadvakrát ho nedokázal překonat.

61:29
    Olomouc je nastěhována v okolí Strmeňovy branky.

60:01

Poslední třetinu vyhrává Kadaň 2:1, celkový výsledek je 4:4. Takže o výsledku musí rozhodnout prodloužení.

60:00

59:48
    Domácí kontrolují kotouč a nikam se už výrazně neženou.

59:06
    Hra bez brankáře přináší Kadaní vyrovnávací čtvrtou branku z hole ROMANA PROŠKA, který prostřelil Vošvrdu střelou od modré čáry. Asistence: Petr Jíra.

58:30
    Strmeň zůstává na střídačce.

58:30
    Oddechový čas pro domácí.

58:15
    Strmeň rozehrál kotouč na hůl olomouckých hráčů, kteří byli na chvilku usazeni před jeho brankou.

57:45
    Hráči Olomouce se vystavili do ofsajdu.

57:33
    Mora posílá kotouč na zakázané uvolnění.

56:07
    Olomouc dostala kotouč za Strmeně, brankový rozhočí rozsvítil červené světlo. Hlavní sudí Bejček po poradě s brankovým sudím gól nakonec neuznává a vhazuje se před Strmeněm.

55:53
    Opalkova střela se dostala až k Vošvrdovy, který jí ale viděl a následně rychle rozehrál.

55:29
    Kadaň se nemůže pořádně dostat do útočné třetiny.

54:38
    Kotouč z Vošvrdovy hokejky skončil na zakázaném uvolnění.

54:05
    Gajovský se dostal k rychlém úniku. Sice si položil brankáře Vošvrdu, ale svou kličkou minul branku Olomouce.

53:30
    Nyní se hraje ve středu hrací plochy.

51:19
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kucharczykovu střeu ještě vyrazil, ale na dorážku JAKUBA HERMANA už byl krátký. Olomouc tak opět strhává vedení na svou stranu. Asistence: Radim Kucharczyk.

50:45
    Gajovský poslal kotouč až k Vošvrdovi.

49:59
    Právě Roman Prošek (KAD) je vyloučen na dvě minuty za vyhození kotouče mimo hřiště, hosté si tak zahrají další přesilovku.

49:47
    Roman Prošek se dostal ke střele z hranice kruhu. Olomoucký brankář Vošvrada puk drží.

48:31

47:12
    Jakub Novák byl příliš rychlý a dostává se kvůli tomu do ofsajdu.

46:31
    Pa faulu na Nikolu Gajovského je vyloučen olomoucký obránce Jan Jaroměřský – držení hole.

45:20
    Szakalovu dělovku drží s problémy Vošvrda.

44:46
    Karel Ton obral olomouckého obránce o kotouč a poslal přihrávku najíždějícímu NIKOLOVI GAJOVSKÉMU, který střelou k pravé tyči prostřeluje Vošvrdu. Pro kadaňského forvarda je to už třetí branka v dnešním střetnutí. Asistence: Karel Ton.

44:23
    Nyní jsou tu v rychlém okamžiku další dvě zakázané uvolnění Olomouce.

43:21
    Domácí hokejisté vstoupili do třetiny aktivněji, což má za důsledek za důsledek další icing Olomouce.

42:15
    Vodného předbranková přihrávka se zastavila o brusle bránícího hráče Kadaně, který tak mohl rozehrát útočnou akci svého celku.

41:33
    Janáčkův nástřel byl rychlý natolik, že objel útočné pásmo a skončil až u Vošvrdy.

41:13
    Píská se ofsajd Kadaně.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:17.

V první polovině druhé třetiny byla lepším týmem Kadaň, která se díky dvěma brankám Nikoly Gajovského dostala do vedení 2:1. Vedení domácímu celku vydrželo nějakých šest minut. Vyloučení Jakuby Chrpy využil Jakub Herman a vyrovnal na 2:2. Mora se dostal opět do vedení minutu a půl před koncem prostředního dějství, prosadil se Marek Růžička.

40:00

39:55
    Domácí byli nastěhování před Vošvrdou ale ke střele se nedostali.

39:01
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:21
    I Olomouc otáčí stav zápasu. Po Vodného střele za modrou se dostal kotouč díky teči Robina Staňka a MARKA RŮŽIČKY za Strmeňova záda. Asistence: Robin Staněk, Michal Vodný.

37:12
    Jíra trefil svým nahození pouze hruď obránce Jaroměřského, který posílá kotouč na zakázané uvolnění.

36:53
    Hromasova střela byla zblokována a končí v ochranné síti za Vošvrdovo brankou.

36:12
    Píská se ofsajd Olomouce.

35:38
    Tak přeci jen využívá Olomouc početní výhodu. Po přihrávce Kucharczyka prostřelil Strmeně JAKUB HERMAN. Asistence: Radim Kucharczyk.

35:25
    Jan Strmeň stále drží naděje Kadaně na bodový zisk. Nyní předvedl dva pohotové zákroky proti olomouckým střelám.

34:43
    Jakub Chrpa (KAD) při napadání fauloval a odsedí si dvě minuty za sekání.

34:04
    Vošvrda drží kotouč po bekhendové střele Jakuba Nováka.

33:23
    Po rychlé olomoucké rozehrávce přejel kotouč všechny čáry – zakázané uvolnění.

32:48
    Po přihrávce od Jaroměřského se dostal ke střele těsně za modrou čárou Radim Kucharczky. Zkušený útočník si ale na domácího brankáře nepřišel.

31:10
    Nyní se hra přelává z jedné strany na druhou, ani jeden z týmů se nedostal k ohrožení branky soupeře.

29:25
    NIKOLA GAJOVSKÝ dostal od Petra Jíry puk do mezikruží a střelou pod horní tyčku otáčí stav zápasu. Asistence: Petr Jíra, Jakub Trefný.

28:45
    Kindlova snaha skončila na domácích zadácích.

28:07
    A další icing Mory.

27:50
    Čtvrtá kadaňská lajna dělala opět hostům problémy. I díky tomu posílá Mora kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

26:41
    Píská se ofsajd hostů.

26:10
    Domácí potrestali vyloučení Tomáše Drtila. Ke střele z pravého kruhu se dostal NIKOLA GAJOVSKÝ. Jeho střele předcházela kombinace Kadaně v útočné třetině. Asistence: Roman Chlouba, Jakub Trefný.

25:11
    Nyní se strhla menší potyčka před brankou Tomáše Vošvrdy. Souběžně jsou vyloučeni Petr Jíra (KAD) a Robin Staněk (OLO). Oba dostává dvě minuty za hrubost. Společně s nimi je na trestné lavici i Tomáš Drtil, který odpykává dvě minuty za zdržování hry.

24:52
    Kindl sáhl Gajovskému do přihrávky na obráce, a hosté se tak posílají kotouč do středního pásma.

24:03
    Na dvě minuty je vyloučen Mario Cartelli (OLO) – držení protihráče.

23:39
    Olomouc zahrává kotouč na zakázané uvolnění.

22:51
    Jakub Chrpa dělal hostujícím zadákům menší problémy, dík nímž byla Kadaň usazena v okolí Vošvrdovy branky.

21:24
    Na Gajovského nahození si sjel Jíra, který následně kotouč vracel svému spoluhráči. Ten ale vyslal na Vošvrdu pouze jemnou střelu.

20:01

Sestavy obou celků:

HC Olomouc: Vošvrda (Halász) – Cartelli, Ondrušek, Jaroměřský, Janáček, Drtil, Kadela, Staněk, Foltýn – Diviš, Matúš, Kindl – Kucharczyk, Růžička, Selingr – Heža, Herman, Crhák – Rác, Knotek, Vodný

Rozhodčí: Lukáš Bejček – Jiří Rozlílek, Roman Hynčica.

Další třetina začne přibližně v 18:21.

V první třetině jsme viděli jedinou branku, která padla z hokejky olomouckého Jana Knotka, který dorazil Drtilovu střelu od modré čáry.

20:00

19:50
    Hra se dohrává ve středu hřiště.

18:54
    Nyní tečoval kotouč před Vošvrdou Jíra, ale ani z tohoto mráčku branka nepadla.

18:01
    Stehlík uzmul hostům po nepřesné rozehrávce puk a sám rozehrál útočnou akci domácích.

17:12
    Domácí nyní nechali Hermana nadvakrát zakončit. Jan Strmeň byl ale pozorný a puk drží.

16:40
    Nyní se do ofsajdu dostali i hosté z Hané.

16:16
    Po rychlém kontru domácích je hra přerušena, protože se kadaňští vystavili do ofsajdu.

15:17
    Olomouc dostala kotouč za záda domácího brankáře, ale branka není uznána pro úmyslné kopnutí kotouče do branky.

15:05
    Strmeň vyráží Cartelliho střelu po ledě, hosté jsou ale stále u puku.

14:07
    Nyní posílají domácí kotouč přes všechny čáry.

13:38
    A opět, hraje se tedy po krátičkém okamžiku stěhuje opět před Vošvrdu.

13:29
    Olomouc posílá kotouč na zakázané uvolnění.

13:10
    Gajovský nahrál na Kůse, ten se mu snažil přihrávku oplatit, ale bohužel neúspěšně.

12:34
    A máme tu další vhazování před domácí brankou. K lehkému pokusu se dostal Kindl.

10:59
    Tomáš Drtil vypálil od modré čáry puk na Strmeně, ten ho vyrazil pouze před sebe. Tam si ho našel JAN KNOTEK a dorážkou otevírá skóre zápasu. Asistence: Tomáš Drtil, Michal Vodný.

10:36
    Jaroměřského střela končí v Strmeňově lapačce.

09:59
    Karel Hromas (KAD) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

09:17
    Kůsovo nahození drží Vošvrda. Je tu tedy další vhazování před jeho brankou.

08:36
    Mainer udělal na modré čáře kličku jednomu z olomouckých beků a následně svou střelou získal vhazování před Vošvrdou.

07:40
    Knotek se dostával k přihrávce od svého spoluhráče, ale Strmeň byl rychlejší a puk drží ve své moci.

06:34
    Je pískáno zakázané uvolnění Kadaně.

06:08
    Střelu Hežy drží Strmeň.

05:30
    Opalkovo střelu ze středu hřiště drží Vošvrda ve své výstroji.

03:57
    Jíra zavážel kotouč do útočné třetiny, jeho snaha skončila těsně za modrou čárou.

02:46
    Gajovský míjí odkrytou olomouckou branku!

02:15
    Mainer se probíjel před olomouckou branku a byl přitom faulován. Na dvě minuty je vyloučen Jakub Herman.

00:33
    Proškova střela byla zblokována prvním bránicím hráčem.

00:01

Statistika nelže

Bodové konto Kadaně nejvíce zatížil Jiří Charousek (14+13). Na druhém místě týmové produktivity se nachází Roman Chlouba (13+11) a s výraznějším odstupem následuje Karel Ton (5+11).

Naopak v Olomouci jsou s bodovými přísuny spokojeni. První čtveřice hráčů má více kanadských bodíků než vedoucí muž Kadaňské produktivity. Nejproduktivnějším hráčem Mory je Denis Kindl (13+26). Na druhém místě je nejlepší klubový střelec Jan Knotek (15+18). Třetí příčka patří zkušeném Radimu Kucharczykovi, která posbíral 31 bodů (10+21).

Hráči, kteří prošli Kadaní a nyní hájí barvy Mory:

Kadaňští fanoušci si jistě vybaví Richarda Diviše, jenž v Kadani působil v sezóně 2011/12. Vyhlášený šprýmař v černožlutém dresu nastoupil do 27 zápasů, v nichž si připsal 21 bodů (8+13). Následně zkoušel štěstí v Chomutově, za Piráty bojoval mj. v úspěšné baráži o extraligu. Ještě nedávno se po kadaňském kluzišti proháněl mladý útočník Ivo Crhák, který za Sportovní klub odehrál sedm zápasů, bodovat se mu ale nepodařilo, nyní se snaží přesvědčit o svých kvalitách právě v Olomouci.

Kadaňská forma v posledních zápasech:

Neutěšené umístění Kadaňských v tabulce ukazuje, že neprožívají letos tak dobrou sezónu jako jejich nynější soupeř z Hané. V posledních šesti utkáních ale i tak Severočeši posbírali pěkných šest bodů a nebýt kontumovaného utkání s Berounem, mohlo jich být ještě více. Pro Kadaň se situace výrazně zlomila v polovině listopadu, kdy se Sportovní klub dostal do hluboké krize a vítězství si znovu připsala až na počátku roku 2014.

Olomouc v poslední době:

Kohouti se letos řídí heslem: můj dům, můj hrad. Ve své „Kohoutí plecharéně“ letos mnoho porážek nezažili. Naposledy na svém ledě prohráli 27. listopadu, kdy nestačili na Havlíčkův Brod. V novém kalendářním roce zatím zaznamenali dvě porážky; 2:1 v Mladé Boleslavi a stejným výsledkem padli v Havlíčkově Brodě. Do roku 2014 Hanáci vstoupili právě porážkou v Mladé Boleslavi, následovala výhra 4:0 nad Havířovem, debakl 6:1 si z Olomouce odvezl Motor. Po prohře v Havlíčkově Brodě Olomouc vyhrála vysoko 0:7 v Třebíči.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 27. Gajovský (Chlouba, Trefný), 30. Gajovský (Jíra, Trefný), 45. Gajovský (Ton), 60. Prošek (Jíra), 65. Ton (Trefný, Jíra) – 11. Knotek (Drtil, Vodný), 36. Herman (Kucharczyk), 39. Růžička (Staněk, Vodný), 52. Herman (Kucharczyk)

Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Kaššák) – Opalek, Pavlas, Prošek, Stehlík, Trefný, Szakal, Kopáč – Hromas, Kůs, Gajovský – Ton, Hanták, Jíra – Jakub Novák, Chlouba, Hammerbauer – Chrpa, Lukáš Novák, Mainer – Hlava

Rozhodčí: Lukáš Bejček – Jiří Rozlílek, Roman Hynčica