Buffalo – Florida 3:4 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:5 (kon.) | Washington – Ottawa 0:2 (kon.)
Columbus – Los Angeles 5:3 (kon.) | New Jersey – St. Louis 7:1 (kon.) | Dallas – Minnesota 4:0 (kon.)
Colorado – Toronto 2:5 (kon.) | Edmonton – Vancouver 1:2 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 2:3 (kon.)
New Jersey Devils
7:1 (3:1, 2:0, 2:0)
St. Louis Blues
Středa 22.01.2014, 01:10NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Češi na ledě

Tři čeští veteráni patří k základním pilířům kádru Devils, a to obránce Marek ŽIDLICKÝ a útočníci Patrik ELIÁŠ s Jaromírem JÁGREM.

V sestavě St. Louis figuruje útočník Vladimír SOBOTKA a obránce Roman POLÁK.

Nejproduktivnějším hráčem Blues T.J. OSHIE, který nasbíral jedenačtyřicet bodů za jedenáct gólů a třicet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená šestadvacáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem St. Louis je Alexander STEEN, který má na svém kontě čtyřicet bodů za čtyřiadvacet gólů a šestnáct asistencí, aktuálně mu patří sedmadvacáté místo v bodování NHL.

ST. LOUIS BLUES

________________________________________

St. Louis prožívá skvělou sezónu, když aktuálně je s jedenasedmdesáti body třetím nejlepším ligovým týmem nejen Západní konference, ale celé ligy! Ztráta na vedoucí duo Anaheim (79 bodů) a Chicago (75 bodů) navíc není nepřekonatelná, zvlášť, když oba vedoucí týmy ligy mají o tři odehrané zápasy navíc! Pro Blues je dnešní záaps druhým venkovním zápase z celkem čtyř, když v tom prvním zvítětili Blues na ledě Detroitu, poměrně snadno, 4:1.

Nejproduktivnějším hráčem Devils je hrající česká hokejová legenda Jaromír JÁGR, který nasbíral devětatřicet bodů za patnáct gólů a čtyřiadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená pětatřicáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem New Jersey je Michael RYDER, který má na svém kontě šestadvacet bodů za šestnáct gólů a třiadvacet asistencí, aktuálně mu patří stoosmadvacáté místo v bodování NHL.

NEW JERSEY DEVILS

Devils v posledních zápasech "klopýtají" a po padesáti odehraných zápasech mají na svém kontě jedenapadesát bodů, což je v pořadí Východní konference řadí až na dvanácté místo, s jednobodovou ztrátou na zatím osmý Columbus. Sedmá Philadelphia má již náskok pěti bodů, zbývá tak souboj o jediné postupové místo, ovšem na něj si dělá zálusk další trojice týmů, vedle již zmíněného Columbusu také devátý Detroit, desátý Washington a jedenáctý Ottawa. Všechny týmy mají o odehraný zápas méně a mají tak lepší výchozí pozici, než "Ďáblové".

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž New Jersey Devils přivítá na svém ledě St. Louis Blues.

New Jersey Devils: Schneider (Brodeur) – Fayne, Greene, Salvador, Židlický, Gelinas, Volčenkov – Boucher, Zajac, Jágr – Clowe, Henrique, Ryder – Zubrus, Eliáš, Brunner – Carter, Gionta, Bernier

St. Louis Blues: Elliott (Halák) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Leopold, Polák – Steen, Backes, Schwartz – Berglund, Sobotka, Oshie – Pääjärvi, Roy, Stewart – Morrow, Cracknell, Reaves.

00:01

00:45
    St. Louis v první útočné akce, Devils se hned od úvodních vteřin brání.

01:03
    A je to pouze za cenu zakázaného uvolnění.

01:38
    Hra ve třetině Blues, na ledě Jágrovo řada.

02:09
    Elliott v brance Blues zatím nemusel zasahovat.

02:27
    Devils právě vstřelili branku!
    Tento zákrok si Elliott "za rámeček" nedá! MARK FAYNE pálí od modré a byť Elliott máchl lapčkou, puk mu propadl do branky z levé strany! Asistence: Damien Brunner a Patrik Eliáš.

02:51
    RYAN CARTER se dostává před Elliotta k odraženému puku a nikým nehlídán pohodlně zasouvá do branky a Devils vedou 2:0. Asistence: Eric Gelinas a Steve Bernier.

04:24
    Vhazování po levici Schneidera, hosté úspěšnější.

04:48
    Před aktivním Carterem musí opět zasahovat Elliott, který to tentokrát zvládl.

05:15
    Velmi nepovedený vstup do zápasu v podání Blues, kdo by to čekal že po čtyřech minutách povedou domácí 2:0?

06:38
    Na led naskakuje elitní řada Devils, která si zatím dokáže vytvořit tlak.

07:15
    Platí to i pro toto střídání, Jágr si sjíždí do zakončení, jeho střela z mezikruží je zablokována bránícím Leopoldem.

08:15
    Tak snad nyní se Blues dostanou ze třetiny.

08:17
    Ano, je to tak, puk ve středním pásmu, je pískán zásah střídačky, následuje komerční přestávka.

08:47
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Andy Green působil před vlastní brankou poněkud dezorientovaně a místo bránění ALEXANDERA STEENA se k němu otočil zády, Steenovi tak stačilo "plácnout" do puku z levé strany a ten končí za zády Schneidera, hosté snižují. Asistence: Jaden Schwartz a David Backes.

09:43
    Souboj o puk ve třetině Blues, nakonec je z toho střela Volčenkova od modré, Elliott musí zasahovat.

10:27
    Gólová přestávka pokračuje, po přihrávce Bouchera se těsně před Elliottem prosazuje JAROMÍR JÁGR, který tečuje do branky, špatná práce bránícího Bouwmeestera, který nechal českou legendu zakončit. Gól ještě musel potvrdit rozhodčí po konzultaci s videocentrem. Asistence: Reid Boucher a Travis Zajac.

10:55
    Jaromír tak stále dokazuje, jak skvělým tahem vedení Devils bylo jeho angažování před sezónou!

11:35
    Blues se snaží o okamžitou odpověď, zatím ale mají hosté problémy ve středním pásmu, kde ztrácí spoustu puků.

12:17
    St. Louis střídají gólmany, do branky se během komerční přestávky dostává Jaroslav Halák!

12:49
    Pravdou je, že výkon Elliotta nebyl vůbec jistý, naopak, během svých zákroků působil hodně nejistě.

13:15
    Jágrovo lajna opět na ledě, stupeň nejvyššího ohrožení.

13:28
    Židlický pálí od modré, Jágr se snaží tečovat, puk vedle branky.

13:38
    Ale znovu to byl závar před brankou Blues!

13:38
    Jaromír Jágr tam znovu "vodí" obránce soupeře a připravuje šance pro své "spolubojovníky" z útoku.

14:26
    Hra opět ve třetině Blues, na ledě řada Patrika Eliáše.

15:28
    Sobotka vystavil "stopku" Carterovi ve středním pásmu a půjde za to pykat na trestnou lavici, přesilová hra pro Devils.

15:55
    Devils v útočném pásmu.

16:05
    Na ledě Židlický, Brunner, Zajac, Eliáš a Jágr.

16:12
    Na led přišla druhá přesilovková formace Devils ve složení Greene, Henrique, Ryder, Gelinas a Clowe.

16:23
    Ta ale nejen, že ztratila útočné pásmo, navíc ještě dovolila soupeři vystřelit a Blues získávají vhazování v útočném pásmu.

17:28

17:36
    Ofsajd zastavuje útočnou akci Devils.

18:05
    Devils drží útočné pásmo.

18:16
    Až nahození Salvadora zachytil T.J. Oshie, nejproduktivnější hráč Blues a hosté se osvobozují.

18:45
    Puk za brankou Blues, Pietrangelo rozehrává na Stewarta.

18:55
    Do zakončení se ale přece jenom dostali domácí, Halák je na svém místě a přerušuje hru.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:16
    Souboj o puk za brankou Schneidera.

19:21
    Vylučuje se, na trestnou lavici míří znovu hráč Blues, Alex Steen tam nedovoleně "zpracovával" Greena u branky Devils, zbytečný faul.

19:40

20:00

Domácí se nakonec ke střele již nedostali, přesto nemusí smutnit, do kabin odchází borci v červených dresech s vědomím dvoubrankového náskoku, což čekal, vzhledem k postavení a výsledkům obou týmů, asi málokdo. Devils do zápasu "vlétli" naprosto úžasně, po brankách Fayneho a Cartera (obě branky padly ve třetí minutě) vedli domácí bleskově 2:0. Hosté snížili v deváté minutě, když se z levé strany prosadil Steen, ovšem hned o necelé dvě minuty později vrátil domácím dvoubrankový náskok Jágr, po jehož gólu odešel Elliott na střídačku a přepustil své místo Halákovi.

Jaroslav HALÁK (STL) 7:43 s., 4 zákroky, 0 gólů, 100,0%

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:04 hodin.

20:01

20:16
    Připomínám, že Devils vstupují do druhé třetiny v početní výhodě, na trestnou lavici usedl v první třetině vyloučený Steen.

20:42
    Ještě čtyřicet vteřin se budou hosté bránit.

21:03
    Domácí využívají přesilovou hru, když se pohotovou střelou z pravé strany prosazuje RYANE CLOWE. Asistence: Marek Židlický a Damien Brunner.

21:30
    Takový výsledek, kdyby zůstal i po závěrečné siréně, by domácí hodně povzbudil do dalších bojů o postupovou osmičku, Blues byli v dnešním utkání favoritem!

22:35
    Boucher spěchá za pukem do útočného pásma, obránce Blues je u něho dříve.

23:04
    Stojí za zmínku, že při čtvrtém gólu Devils se opět předvedl Jaromír Jágr, který se snažil zakončit před Halákem a od něhož se puk dostal k Židlickému, přesto má asistenci Brunner.

23:30
    Česká legenda s číslem 68 dnes hraje skvělý zápas!

23:54
    Steen nahazuje puk za branku Devils, Blues drží pásmo.

24:10
    Devils vyhazují puk a odchází střídat.

24:40
    Zubrus vybojoval puk ve vlastní třetině a Eliáš s Brunnerem mohou zaútočit.

24:59
    Jenže do zakončení se dostávají hosté, přičemž navíc fauluje domácí Volčenkov, přesilová hra St. Louis.

26:05
    Puk končí ve středním pásmu, hosté se zatím nedostali do zakončení.

26:30
    A platí to i nadále, Devils se výborně brání.

26:45
    Co vymyslí Blues nyní, kdy jsou konečně v útočném pásmu?

26:59
    Nic, kromě jedné zablokované střely od modré... Volčenkov právě skáče na led, Devils v plném počtu.

27:32
    Až nyní donutili hosté Schneidera k nějakému zákroku.

27:59
    Cloweho střelu z pravé strany zablokoval Jackman.

28:45
    Puk za brankou Devils, Pääjärvi se však nedostal ke střele.

29:39
    Zubrus nyní těžce "rozchází" nepříjemný úder pukem, kdy zablokoval střelu Poláka od modré.

30:20
    Backes neodehrál puk za vlastní brankou a je z toho střela Volčenkova od modré, Halák vyráží.

30:30
    Komerční přestávka.

31:50
    Puk za brankou Devils, rozhodčí ale přerušují hru pro ofsajd na útočné modré.

32:55
    Hosté útočí po pravém křídle, Reaves ale pouze nahazuje puk a odchází střídat.

34:42
    Devils nyní doslova ostřelují branku Blues.

34:55
    Až Sobotka osvobozuje svůj tým, když vyhazuje puk na zakázané uvolnění!

34:55
    Barret Jackman dostává dvě minuty a Devils si zahrají další přesilovou hru.

35:15
    Čas opět pro elitní přesilovkovou formaci Devils.

35:29
    Střela Marka Židlického ale byla zablokována a puk opouští útočné pásmo.

35:42
    Jenže "Ďáblům" se dnes neskutečně daří, jako již dlouho ne! ADAM HENRIQUE dostal dobrou přihrávku od Gelinase a v těsné blízkosti před Halákem dokázal, bůh ví kudy, dopravit puk za záda slovenského gólmana. Asistence: Eric Gelinas a Marek Židlický.

36:11
    Následuje komerční přestávka.

36:11
    Marek Židlický zaznamenává svou druhou asistenci v utkání, Jaromír Jágr druhý plusový bod, asistenci má také Eliáš, výborné utkání pro české veteránské trio!

37:05
    Jágrovo formace opět na ledě, česká osmašedesátka parádním pasem nachází v útočném pásmu připraveného Židlického.

37:15
    Jaromír opět točil protihráče ve třetině Blues, jen škoda, že jeho spoluhráči o puk přišli.

37:53
    Sobotkovo útočný výpad po levém křídle, puk z jeho hole končí za brankou Schneidera.

38:15
    Puk míří do středního pásma, Clowe ještě kontroluje jeho dráhu a v klidu odchází na střídačku.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:15
    Bernierovi se připletl puk pod brusle, škoda, to mohla být dobrá střela z mezikruží.

39:58
    Dvě vteřiny před koncem druhé třetiny se ještě vylučuje, za sekání odchází na trestnou Alex Steen, přesilová hra pro Devils.

40:00

Více se již ve druhé třetině nestane, i tak to, z pohledu hostů, bohatě stačí... Ďáblové totiž v této části zápasu opět navýšili své vedení, když se ve 22. minutě prosadil Clowe a ve 36. minutě, při přesilové hře, Henrique, který tak stanovil konečné skóre po čtyřiceti minutách na 5:1! Skvělý zápas celého New Jersey, skvělý zápas pro české "ďábelské" trio!

Jaroslav HALÁK (STL) 27:43 s., 8 zákroků, 2 góly, 80,0%

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 2:56 hodin.

40:01

40:05
    V úvodu třetí třetiny mají Devils výhodu přesilové hry za krošček Steena z konce druhé třetiny.

40:36
    Green nahazuje puk z pravé strany před branku, Ryder minul.

40:48
    A hosté se osvobozují vyhozením puku.

41:18
    DAMIEN BRUNNER pálí z levé strany, po předchozí skvělé přihrávce od Eliáše a překonává Haláka, využitá přesilová hra. Asistence: Patrik Eliáš a Travis Zajac.

41:55
    Blues dnes prožívají neskutečné muka...

42:45
    Puk za brankou Blues, hosté rozehrávají.

43:25
    Jágr v pohodě na svých zádech udržel Vladimíra Sobotku, kterého nepustil k puku.

43:40
    Gionta oslabuje svůj tým, přesilová hra St. Louis.

44:26
    Pozor, závar před Scheinerem... Volčenkov nakonec odpaluje puk.

44:45
    Sobotka nachází před brankou Stewarta, který pálí, ale netrefuje.

45:22
    Domácím se nedaří dostat puk ze třetiny.

45:40

46:38
    St. Louis dnešní zápas nevyšel... po výhře v Detroitu se dnes budou muset Blues spokojit s jasnou porážkou, pokud se v závěru nestane nic nepředvídatelného.

47:13
    Schneider chytá střelu Shattenkirka od modré, z pravé strany, následuje komerční přestávka.

47:13
    Již nyní můžeme hovořit o rekordním utkání Devils v této sezóně – šest gólu se "Ďáblům" v této sezóně ještě vstřelit nepodařilo. Dosavadní maximum je z 11. listopadu 2013, kdy doma přehráli Nashville 5:0!

47:30
    Opět se vylučuje na straně New Jersey, Travis Zajac usedá na trestnou lavici.

47:55
    Puk ve třetině Blues.

48:03
    Bleskový přechod do útočného pásma, střelu Shattenkirka z levé strany dokázal Schneider pokrýt.

48:15
    Puk opouští třetinu Devils.

49:15
    Domácí opět vyhazují a vypadá to, že i toto oslabení přečkají bez úhony.

50:10
    Jackmanovo nahození od modré končí za brankou Schneidera, kde puk získává bránící hráč Devils.

50:40
    Pääjärviho pokus z pravé strany Schneider vyráží.

50:43
    Za Schneiderem je posunutá branka, hra přerušena, komerční přestávka.

51:30
    Oba týmy již "ubraly" plyn, o výsledku je rozhodnuto.

52:04
    Ouuu, co to bylo?! Jaroslav Halák podcenil nahozený puk ERICA GELINASE z půlky hřiště, kdy se puk odrazil od betonu a nějakým záhadným způsobem se slovenskému gólmanovi překulil po rameni do branky... Asistence: Anton Volčenkov.

52:41
    Nepovedený výkon St. Louis podtrhují i nejisté výkony obou gólmanů.

53:38
    Puk za brankou St. Louis.

54:34
    Řada Vladimíra Sobotky je dnes v utkání asi nejvíce "vidět" z týmu St. Louis.

55:20
    Jágr opět na ledě a znovu je to ten správný lídr.

55:43
    Jeho střela z pravé strany zablokována.

56:40
    Hosté již rezignovali, pouze vyhazují puky z vlastní třetiny.

57:15
    Schneider zasahuje proti střele Pääjärviho z pravé strany.

58:05
    Zajac se nedostal ke střele z pravé strany, byl v dobré pozici, dobrý obranný zákrok soupeře.

59:00
    Poslední minuta tohoto utkání.

60:00

Dnes to byla jasná záležitost. Devils rekordním vítězstvím doslova "zničili" svého soupeře, aktuálně stále ještě třetí nejlepší ligový tým, který deklasovali jasně 7:1! Ve třetí třetině dali konečnou podobu skóre Brunner a Gelinas, který v 53. minutě zostudil zasahujícího Haláka střelou z červené čáry.

Dnešní utkání sledovalo 11 432 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (08:51:11)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 3. Fayne (Brunner, Eliáš), 3. Carter (Gelinas, Bernier), 11. Jágr (Boucher, Zajac), 22. Clowe (Židlický, Brunner), 36. Henrique (Gelinas, Židlický), 42. Brunner (Eliáš, Zajac), 53. Gelinas (Volčenkov) – 9. Steen (Schwartz, Backes)

St. Louis Blues: Elliott (13. Halák) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Leopold, Polák – Steen, Backes, Schwartz – Berglund, Sobotka, Oshie – Pääjärvi, Roy, Stewart – Morrow, Cracknell, Reaves

Rozhodčí: L'Ecuyer, Devorski – Cherrey, Heyer

Diváci: 11432